Bana hep eğitimi benden düşük birileriyle tanıştırmaya çalışıyolar

canim muhendise su su meslekler olur diye bir kaide yok. ben de muhendisim ama esimin meslegini kirk yil dusunsem aklima gelmezdi yani. kismet meselesi.

ben de arkadaslara katiliyorum. kendi copunu kendin cat. kriterlerini belirle. arkadaslarin seni cok caresiz ve yalniz gormusler heralde ki mandiracisindan bile medet umuyorlar.

Ben üniversite mezunuyum eşim lise, bu olay 19 yıldır hiç sorun olmadı aramızda.
Diplomalı koca arayacağınıza keşke, insan gibi insan arasaydınız daha iyi olurdu. Malesef okumayla kimse adam olmuyor canım.

şimdi eğitimin var işin var ..sosyal olman lazım..niye birilerinin tanıştırdıklarına ihtiyaç bulasın ki...kendin arasan:uhm:

sen yine iyisin tatlım.. benım kuzenım egitimci (benle yasıt) birilerini buluyoruz 4yıllık egıtımı var bulduklarımızında yanı ama diyorkı kuzen..
Eee bunun öss puanı benım öss puanımdan dusuk .. ben marmarayı bıtırmısım,O uludagdan mezun olmus gibi laflar soluyor bize...
beklentileri yuksek elbette.. ama bukadarda pess dedirtiyor bize ne diyeyım...
2yıllıkları adamdan saymıyor ,4yıllık olucak kendine gore haklı tabıkı.. ben aşık oldum ve ne egitimine,ne meslegine,nede parasına bakıpta evlendım acıkcası..
ben 4yıllık bitircem eşim 2yıllık mezunu ama benden çok çok fazla maas alıyor.. işe baslasam alıcak öle soyleyeyım sana..

ben kuzenımın beklentilerini yazayım size... belki sizede bir ip ucu olur ..
doktor,avukat,sacvı,muhendis... en kotu ihtimal kendı gibi egitimci istiyor... birde kendısı gibi marmara unıve denk bi yerden mezun olmasıda kriterleri içerinde..

ne diyim sen böle bi konu açmıssın aklıma geldı benımde , kusura bakma yazdım buraya bende a.s.
insallah gonlunuze gore bulursunuz a.s. a.s.

canim muhendise su su meslekler olur diye bir kaide yok. ben de muhendisim ama esimin meslegini kirk yil dusunsem aklima gelmezdi yani. kismet meselesi.

ben de arkadaslara katiliyorum. kendi copunu kendin cat. kriterlerini belirle. arkadaslarin seni cok caresiz ve yalniz gormusler heralde ki mandiracisindan bile medet umuyorlar.

kıs mandıracının babası geldi gelinim ol diye adam bi sürü bişeyler dedi valla bişey anlamadım mandıradan süt geliyomuş telefoncu dükkanı açacakmış. 2 yıllık bi yerden mezunu oğlu.
oğlunun eline kız eli değmemiş bilmem ne kafa beyin bırakmadı bi sürü şey dedi ama mesleğiini tam olarak anlayamadıydım onunnaniknanik

muhendıslık egıtımı aldım.. su an eğitimcıyım.. eşim unıversıte mezunu..

karsılıklı oturup prblem çözmuyoruz... evet,belkı önemlı olabılır ama takıntı yaplacak bı konuda değil.

kendını yetıstırmıs miss gıbı lise mezunu ınsan var.. ki ben böyle bır teklıfe zamanında hayır demiştim..

bazen keskelerım oluyor.. çunku tek esıgı egıtımının benden az olmasıydı.

dört dörtluk bır ınsandı belkıde..

hakkında hayırlısı ne ıse o olsun arkadasm..

para pul şan şöhret meslek hepsi boş..

önemlı olan sıcacık bır yuva..

devir degisiyor gittikce.gercekten dogruymus annenelerimizin soyledikleri eskiden baki ve gercek asklar sevgiler vardi.

simdi ise on planda olan sadece diplomali koca.
ne kadar para kazaniyor.
ne is yapar.

bunlar tabiki onemli denklikte onemli ama incirin sapi uzumun copu diye diye evde kalanlarda az degil yani.

sece sece secilene dusmekde var.

Ben üniversite mezunuyum eşim lise, bu olay 19 yıldır hiç sorun olmadı aramızda.
Diplomalı koca arayacağınıza keşke, insan gibi insan arasaydınız daha iyi olurdu. Malesef okumayla kimse adam olmuyor canım.

Aynen katiliyorum...Esime göre benimde Egitim durumum daha yüksek...Profilimde Lise yazdim cünkü Almanyada Fachabitur denilen Statünün türkcesini bilmiyordum...neyse...:nazar:

Tabiki insanlarin tercihi diye birsey var...saygi duymak lazim....ama suda varki ben cok öyle üniverste mezunu cahil gördüm....bu demek degildirki...okumamis bir insan daha iyi..hayir...egitim sart...ammennah...ama bana göre bir insanin egitim durumu, nasil bir insan oldugu hakkinda kesinlikle dogru bir kani veremez...:nazar:

Bir insani insan yapan karekteridir, yüregidir sevgisi ve saygisidir...üniyi okumus bir erkekde karektersiz olabilir....cebinde diplomasi olacagina sol yaninda mangal gibi yüregi olsun....yeter....:nazar:

Hem tanismadan bilemezsinki belki o egitim durumunu kücük gördügün insan senden cok daha aydin cok daha bilgili ve cok daha kültürlüdür...:nazar:

muhendıslık egıtımı aldım.. su an eğitimcıyım.. eşim unıversıte mezunu..

karsılıklı oturup prblem çözmuyoruz... evet,belkı önemlı olabılır ama takıntı yaplacak bı konuda değil.

kendını yetıstırmıs miss gıbı lise mezunu ınsan var.. ki ben böyle bır teklıfe zamanında hayır demiştim..

bazen keskelerım oluyor.. çunku tek esıgı egıtımının benden az olmasıydı.

dört dörtluk bır ınsandı belkıde..

hakkında hayırlısı ne ıse o olsun arkadasm..

para pul şan şöhret meslek hepsi boş..

senin dediğini dedi bi arkadaşımda oturup ders mi çalışcaksın dedi sırnaşık şey

şimdi eğitimin var işin var ..sosyal olman lazım..niye birilerinin tanıştırdıklarına ihtiyaç bulasın ki...kendin arasan:uhm:

ben gidip en olmadık kişiyi bulurum kendim bulsam o kadar beceriksiizm ki anlatamam.
aslında annem babam bulsa iyice inceleseler tamam bunla evlen deseler beni yormasalar çok memnun olurumsositososito

ben gidip en olmadık kişiyi bulurum kendim bulsam o kadar beceriksiizm ki anlatamam.
aslında annem babam bulsa iyice inceleseler tamam bunla evlen deseler beni yormasalar çok memnun olurumsositososito

Mantik aramaya calistim bu yazdiklarinda ama bulamadim...Üni mezunu...Mühendis..genc ve güzel bir bayansin....egitim durumu senden düsük insanlarla zaten bir araya bile gelmek istemiyorsun...ama kendin arasan en olmadik kisiyi bulursun?CADIARZU

Ayrica görücü üsülü gibi cogunlukla ilk okul mezunu zihniyetinde olan insanlarin düsüncesini makbul ve dogru buluyorsun...??:uhm:

Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu...:nazar:

valla mühendisle mühendis iyi anlaşır bence..mesela ben ekonomi sevgilim işletme okuyor ve biz kendi alanımızla ilgili kitaplar okuyoruz bunlar üzerine konuşuyoruz yani dilimiz ortak ve çok güzel anlaşıyoruz.tabiki lise mezunu olsaydı ve ben üni de okuyor olsaydım dünya iyisi olabilir ama ilişki yaşayabilirim gözüyle bakmazdım bile ona...
herkes dengi dengine..aynı şekilde ben bir mühendisle oturup ne konuşabilirim ne ben mühendislkten anlarım ne de o benim bakış açımdan bakabilir..onlar fazla sayısal bizler ise fazla sosyaliz yani ben çok sayısal ders görsem bile mekanik düşünemyorum sosyolojiyide katıyorum ekonomiyide katıyorum işin içine..
tabiki insan olması önemli ama ne biliim bu diplomasına bakacağına iyiliğine bak diyen arkadaşlar acaba kızları doktor olunca yarın öbür gün lise mezunu bir çocuğu getirseler evlencem diye memnun olurlarmı?artık erkek anneleri bile gelinleri oğullarından düşük olsun istemiyor aynı olsn istiyor..

Mantik aramaya calistim bu yazdiklarinda ama bulamadim...Üni mezunu...Mühendis..genc ve güzel bir bayansin....egitim durumu senden düsük insanlarla zaten bir araya bile gelmek istemiyorsun...ama kendin arasan en olmadik kisiyi bulursun?CADIARZU

Ayrica görücü üsülü gibi cogunlukla ilk okul mezunu zihniyetinde olan insanlarin düsüncesini makbul ve dogru buluyorsun...??:uhm:

bi de ben kararsızım da maaalesef öyle bi durum var

kesinlikle katılıyorum, başkası da sizi biriyle tanışırsa yine kararı siz vereceksiniz, yani kararsız olmakla başkalarından tanıştırılmayı beklemek farklı, sosyalmişsiniz de fisfisfis

valla mühendisle mühendis iyi anlaşır bence..mesela ben ekonomi sevgilim işletme okuyor ve biz kendi alanımızla ilgili kitaplar okuyoruz bunlar üzerine konuşuyoruz yani dilimiz ortak ve çok güzel anlaşıyoruz.tabiki lise mezunu olsaydı ve ben üni de okuyor olsaydım dünya iyisi olabilir ama ilişki yaşayabilirim gözüyle bakmazdım bile ona...
herkes dengi dengine..aynı şekilde ben bir mühendisle oturup ne konuşabilirim ne ben mühendislkten anlarım ne de o benim bakış açımdan bakabilir..onlar fazla sayısal bizler ise fazla sosyaliz yani ben çok sayısal ders görsem bile mekanik düşünemyorum sosyolojiyide katıyorum ekonomiyide katıyorum işin içine..
tabiki insan olması önemli ama ne biliim bu diplomasına bakacağına iyiliğine bak diyen arkadaşlar acaba kızları doktor olunca yarın öbür gün lise mezunu bir çocuğu getirseler evlencem diye memnun olurlarmı?artık erkek anneleri bile gelinleri oğullarından düşük olsun istemiyor aynı olsn istiyor..

Kizimi sevsin...Ona deger versin...bir insan olarak iyi bir insan olsun...vicdanli ve delikanli olsun...lise mezunu degil ilk okul mezunuda olsa ammennah arkadasim...:nazar:

Mutlu olmak bir diplomaya bakmaz....Her zaman ve kesinlikle okumaktan yanayim...kim olursa olsun okuyun okulunuzun kiymetini bilin derim hep genclere....ama okumaklada bir insan insan olma özelligini tasimaz...buda bir gercek...:nazar:

hihoyyyt Ben sımdı lıse mezunuyum ben aptal cahıl mıyım yada unıversıte mezunu bırıyle anlasamam mı bunu mu kastedıyorsun arkadasım belkıde bı cok ınsandan bılgılıyım ben dahıl lıse ortaokul mezunları benım enıstem lıse mezunu teyzem unıversıte mezunu ama teyzem enıstemın altında ezılıyor cunku enıstem kendını cok gelıstırmıs kalkıp ılkokul mezunu bırıyle evlen demıyorum tabı dengı dengıne ama aza kanaat edemeyende cogu bulamaz benım cevremde cok ınsan var dengım olsun dıyen ve su an orta yasa gelmıs hala bekar kımse kendı dengını bulamaz ha nolur bı yerı tutmaz ama baska bı yerı tutar kapatır o eksıklıgı belkı lıse mezunu bı kurumda memur olabılır ılla muhendıs doktor yada dengını aramak bana mantıksız geldı ayrıca dıger konu da denk anlamının okulla bagdastırılması ne okuyanlar var sıfır bılgı ıse gırmıs ama cahıl ne lıse mezunları cok cok ıyı yerlerde namuslu akıllı durust valla bu benım gorusum ıster katılın ıster katılmayın herkes gorusunu bıldırmekte serbest

size katılıyorum çok doğru yazmışsınız

tutp aşık olmaya kalksam gönül bu mantık olmayan kişilere konabiliyo. güvenemiyorum da erkek milletine.

tabiki öncelik insan olması ama ben insanlığı da iyiliğide insanın kendi dengi olan kişilerde aramasının daha iyi olacağını düşünüyorum.mesela ben önce eğitim kültür ve aile yönünden bana ve benim aileme denk mi diye baktım..denk olduğunu gördüm ve sonra bu insan iyimi huyları nasıl uyuşabilecekmiyiz diye bir birlikteliğe başladım aşk ise iyi olduğuna karar verdikten sonra geldi...demek istediğim benden düşük seviyede olsa o türde bir tanımaya gitmezdim.kaldıki istediği kadar iyi olsun ailemle çok sorun yaşardım bana bize denk olmasa ve ailemi de asla karşıma almam hiçbir konuda..

X