bana büyümü yapıldı:(

tatlım haklısın ama sen okuyomuşsun ve ilerde daha iyisini bulunca cıkarsın ama ben nişanlıyım ve birsürü borca gircem kalıcı bir işolmalı ben o adamla strese girerek kanser olurum valla haksızmıyım-tatlicadiarzu-

aklımda geçen su 9 günlük tatilde arayıp iş bulayım sonrada bayram dönüşü maaşımı alıp istifamı vereyim diyorum ama atrona dedim bugün öyle aklına esen cıkamaz diyo bayramdan sonr bişey imzalatcam cıkmak isteyen cıkamıcak cıksada sonradan gelene işi öğretip sonra cıkarsın diyo bu benim 15 günümü alacakmış napıcam ben ya iş bulsam bile 15 gün beklerlermi beniyasenağlamasenağlama

haklisin tabiki ama hani diyorsun hic bir sey yolunda gitmiyor felan diye ondan diyorum...
ben ilerde baska bir is bulup cikip gidicem ama düsünsene orda calismak zorunda bir sürü insan var...
borca giricem diyorsan o zaman baska bir is bulana kadar bu ise katlanmak zorundasin...
hic bir sey göründügü ve oldugu kadar kolay degil ne yazikki ama zora katlanmak önemli olan....

arkadaşlar peki patronun bu son dediğiyle ilgili bir yasa yada kural varmı illa 15 gün çalışmak zorundamıyım çalışmazsam nolur bu konuda yardım edin bana:bbo:

canım kurumsal bir firmada çalışıyosan ve belirli bir kıdemin varsa işten çıkmadan yaklaşık 15 gün önce çıkacağını bildirmen gerekir diye biliyorum..Hem seni işe alacak kurumda böyle bir tolerans sağlar diye düşünüyorum çünkü ha dediğin saat iş değiştirip işe girmen zor..Özel hayatına gelince zaten iş hayatında mutsuzsan özel hayatına bi şekilde yansıtıyosun.Bence hayatta en önemlisi huzurlu bir iş ortamı çünkü ömrünün çoğu orda geçiyor.Umarım istediğin gibi bi iş bulursun ve inanıyorumki özel hayatın dahil herşey yoluna gireryerimseniben

ınsanız bazen olumsuz gıden seyler oluyor ve bunlar ustustede gelebılıyor..
ama bunu hemen buyuye baglayıpta kolayına kacmayın
ayrıca boyle buyu fılanıda kafaya takıp ınanmıyın..
ne yapmak ıstıyorsanız yada olumsuz gıden her neyse belkı uygun zamanı degıldır
belkı ugraşmanızı gerektırecek bır seydır
hemen pes edıp olumsuz dusunmeyın..ugraşmak dıdınmek gerekıyor
kımseye altın tepsılerde verılmıyor....istekler..sabretmek azmetmek gerek
bugun kandıl bolca dua edıp allaha sıgının...boyle buyuyle fılanda kafanızı yormayın

zaman zaman sıkıntılar yasayabiliyoruz her insan gibi durduk yere sıkıntı yapabiliyoruz farkında olmadan yakınımızı eşimizi sevgilimizi vs üzebiliyoruz hayat çok zor normaldir
kafasına bişey takılmıştır sorumluluk ağır gelmiştir vs vs hersey olabilir belki mevsimin etkisidir..bence hiç kafanızı bunlarla kurcalamayın mübarek günde Allah a dua edin

ya benım yıllardır her syeım kötu gıdıooo
buyu dııldır o duzelmıo ama geccek sanma yani

arkadaşlar peki patronun bu son dediğiyle ilgili bir yasa yada kural varmı illa 15 gün çalışmak zorundamıyım çalışmazsam nolur bu konuda yardım edin bana:bbo:

evet istifanizi yazili olarak verdiginizden itibaren 15 gün calismaniz gerekiyor... yani dilekcenize ayrilis tarihinizi 2 hafta sonrasi olarak belirtmeniz gerekiyor...tabiki bu süre ne kadar zamandir orada calistiginiza bagli... tahminen patronunuz ne kadar calistiginizi bildiginden dogruyu söylemistir...

canım geçmiş olsun etrafdaki stresden kaynaklanıo bu bide çalışıosan off o da çok kötü psikolojik tedaviden başka şansın yok

Son darbe,üniversite mezunuyum ancak şu an işim yok, bir sevgilim de yok...Kendimi bazen çok umutsuz hissediyorum. Sanki işe yaramıyormuşum, beceriksiz biriymişim gibi...Bir yandan canım dediğim arkadaşlarım benim yanımda çok densizlikler yapıyor, parasıyla, alışverişleriyle hava atıyor, ortam değşikliği yaptığınıza pişman oluyorsunuz...öbür yandan babamdan harçlık aldığım, ailem tarafından dert edilmediği halde kendi paramı kazanmak, kendi paramı harcamak istiyorum, eve kendi paramla mutfak alışverişi yapmak, faturalarda destek olmak istiyorum. İş konusunda cidden çok talihsizlikler yaşadım, hala ara sıra aklıma gelir, sinirimi bozulur. Şu aralar canım epeyce sıkkın anlayacağın...Benim gene de umudum var, yaşım çok genç, Allah bir yerden benim yüzümü güldürür elbet, bir yerden şansım döner...Her işte bir hayır vardır diye düşünüyorum...
...yani, senin durumun benimkinden daha parlak...

Nişanlındaki tavır değişikliğinden bahsediyorsun, sen nasıl şu an stresliysen belki o da çok stresli, canı çok sıkkın ve yansıtmak istemiyor. Erkeklerin çoğu oturup dertlerini anlatmayı tercih etmezler, bir problem vardır, neyin var deriz "yok bir şey" diye cevap verirler. Erkekler, kadınlardan kesinlikle daha ketumdur. Ağızlarından bir laf çıkar düşünmeden, biz tüm hafta irdeleriz, meğer bizim kafamızda kurduklarımızın kenarından geçmemiş adam o lafı söylerken....İlişkinizi bilemem ama ortada ciddi anlamda problem yoksa bu geçici bir durumdur, biraz anlayış ve sabırla hallolur. Ben yıkıcı olmayan pürüzlerin yaşanması taraftarıyım, evlilikte herşey güllük gülistanlık geçmeyecek, bu pürüzleri yaşayın ki birbirinizi daha iyi tanıyın, aynı evde yaşadığınızda birbirinize nasıl davranacağınızı daha iyi bilin....

İş meselesine gelince...Başka bir işi garantiye almadan işten çıkma...Bu devirde iş bulmak çok zor...Nice üniversite mezunları iş bulamıyor, aylarca iş arayıp çok düşük maaş ve pozisyonu kabul eden çok arkadaşımı bilirim...Ben hiç memnun değilim, dayanamıyorum, burda olmaktansa evde otururum çalışmam daha iyi dersen, senin tercihin, senin yaşadıklarını ve tolerans sınırının ne kadar zorlandığını bilemiyorum...Ama zaten tüm geleceğini orada geçirmeyeceksin, orayı basamak olarak gör, orada çalışırken iş başvuruları yap, istifanı sana göre en makul ve yerinde olan zamanda ver, benim naçizane önerilerim bunlar....
Hakkında hayırlısı olsun canım....

herkezin böyle zamnları olmuştur hayatında canım ya umarım cabuk geçer senin derdinde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…