bana birşeyler söyleyinnn

sempaty

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2008
35
0
37
slm arkadaşlar nasılsınız görüşmeyeli??? ya benim de derdim çok büyük doğru düzgün kimseye anlatamadım derken siz aklıma geldiniz sizlere anlatıp içimi dökmek istedim... ben evleneli 6 ay oldu ama hiç mutlu değilim eşimle sorunlarımız oluyor sanki yeni evli değil de yıllardır evli gibiyiz biz severek evlendik ama lakin gördüm ki böyle sevgi fazla gitmiyormuş. ben istiyorum ki ilk zamanlarımızı çok güzel yaşayalım ama olmuyor devamlı sorunlar beni küçümsemeler kabalık ilgisizlik ya ben bunlar içinmi evlendim diyorum(senağlama) bunu bir arkadaşıma anlatmıştım o ise çık gel bu hayat böyle yaşanaz diyor bunun için daha çok erken olduğunu düşünüyorum ama içimde ki sevgi de o böyle yaptıkca bitiyor.... ne yapmalıyım sizce??? her seferde alttan alıp bir düzene mi sokmalıyım ki(böyle olduğu zaman ileride düzecelek diye bir kaide yok) yoksa inceldiği yerden koparmalımıyım???? ne dersiniz yorumlarınızı fikirlerinizi cevaplarınızı bekliyorum :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:senağlama

6 Ay cok uzun bir zaman degil!!

Konus esinle diyecem ama mutlaka konusmusundur!!:sm_confused:

Yorumundan anladigim kadariyla evliligni yürütmek ve esini kazanmak istiyorsun bence en güzeli bir müddet üstüne gitmemek ve onu kendi halinde birakmak canim!!:1closedeyes:

Kacan kovalanir bu böyle! Neden böyle inanki bende bilmiyorum ama erkeklere fazla ilgi fazla sevgi gösterdinmi tilsimini sihirni kaybediyorsun...fakat biraz sert ve ters ol, yerine göre kaprisini cilvenide yap bak görki pesinde pervane gibi dolasiyorlar...:kahve:

Tabikide bunun recetesi budur demiyorum, fakat denemekte fayda var...kendini hic olmazsa belirli bir zaman icin geri cek ve baska seylerle ilgilen, giyin süslen gez toz arkadaslarinla komsularinla vakit gecir, bütün ilgini esine ve evine endeksleyerek belkide esini istemeden bunaltiyor olabilirsin...:nazar:

Üzme kendini canim ve kesinlikle onun bunun dedigne bakip düsünmeden karar verme!:teselli:

Bence de 6 ay uzun bir zaman değil Gülsüm sultan güzel açıklamış ben de birşy eklemek istedim insanlar birbirlerini ne kadar severse sevsin aynı evde yaşamak aynı evi paylaşmak çok farklı oluyor ve ne yazık ki erkekler bu duruma kolay kolay adapte olamıyorlar...
Sen kendine ve eşine biraz zaman ver ama sık sık eşinle sorunlarını tatlı dille anlatmaya çalış onu kırmadan...
Herşey gönlünce olsun canım...

yıllarca mutlu mesut yaşayan insanlarda bugünlere gelmek için biraz sabrediyorlarve fedakarlık yapıyorlar....
şu an bence inceldiği yerden kopsun diyebilecek kadar sınırda değilsin...
biraz sabret ve çaba harca ama hala olmuyorsa işte o zaman inceldiği yerden kopsun...
sonuçta farklı iki insan bi anda aynı hayatı paylaşmaya başlıyolar ve tabiiki uyumsuzluklar yaşanacaktır....
bu kadar çabuk pes etmemelisin...
biraz gayret sarfet emek ver ki kurtarmaya çalış ilişkiyi....
sonuçta basit bi iş değil...
evlilik bu...

:teselli:

Canım bu alıntıya göz gezdir bakalım-evliliğinizde mutlu olmanız için çok ta zor olmayan bir kaç tavsiye.
Biraz emekle büyük mutluluklar yakalamak elinizde. Ömür boyu saadetler dilerim tatlım.Şeniz

Evlilik yaşanması gereken bir heyecandır ve hayatınızın ikinci bölümüdür. Tek başınıza yaşadığınız hayatı artık eşinizle devam ettireceksiniz. ‘Eş’ kelimesine hiç dikkat ettimiş miydiniz ? Sözlük anlamı ‘birbirinin aynı olan veya birbirine çok benzeyen iki şeyden her biri, benzeri’ olarak karşımıza çıkar. Bir hayatı birlikte yaşamak için kurulan evlilik müessesinin en anlamlı kelimesidir ‘eş’. Bu kelimeyi yıllar boyunca kullanmak ve kullanırken anlamını hep hatırlamak, sizi evlililğe daha da bağlayacaktır.
Halk arasında dilden dile gelen, evliliğin ilk günlerinin ‘cicim ayları’ olduğu söylentisi tamamıyla yanlıştır. Evliliğin ilk günlerinin bu şekilde adlandırılması diğer günlerinin kötü geçtiği anlamına mı gelir? Tabii ki hayır. Evliliğinizin ilk günlerinin birkaç yıl sonrasının, hatta onlarca yıl sonrasının ‘cicim’ olmasını istiyorsanız biraz emek vermeniz yeterli olacaktır. Hiçbir güzellik gökyüzünden süzülerek kollarımızın arasına düşmez. Muhakkak çaba ve emek ister. Böylece kazanılmış birer ödül olur güzellikler. Evliliğinizin sonsuza dek ‘cicim ayları’ kıvamında geçmesi için şimdi biraz gayret sizi bekliyor.
Evliliğinizin yıllar boyunca ilk günkü heyecanı ve güzelliğini muhafaza etmesi imkansız değildir. Saygıyı, sevgiyi ve anlayışı yitirmediğiniz takdirde, evliliğiniz uzun yıllar boyunca ‘cicim günleri’ni yaşayacaktır. Yapmanız gereken tek şey, eşinize ilk günden itibaren olduğunuz gibi gözükmektir. Eşinizin istediği gibi görünmek ya da onu istediğiniz gibi görmek için çerçeveye alırsanız mutluluğunuzu baştan kaybetmiş sayılırsınız. Çünkü insanların yapıları, alışkanlıkları ve karakterleri olgun yaşlardan sonra değişmez. Ancak siz bu gerçeği değiştirmeye kalkıştığınız anda olumsuzluklarla karşılaşmak kaçınılmaz hale gelir. Kimse kimseyi değiştiremez, yalnızca erteler. Eşler evliliklerinin ilk aylarında birbirlerinin gönlünü hoş tutabilmek için kendilerini ertelerler. Bir süre sonra birlikteliklerine alışan çiftler kendileri gibi olmaya başlarlar. Bu durum evlilikleri sarsacak kadar tehlikelidir. ‘Cicim ayları’ söylentisi de bu yanlış yaklaşımdan kaynaklanarak günümüze kadar gelmektedir.
Evlilik bir hayatı iki ayrı eşin paylaşmasıyla gerçekleşir. Gerçek bir hayat tamamen doğaldır. Yemek yersiniz, uyursunuz, gülersiniz, ağlarsınız, çalışırsınız, yorulursunuz, acı çeker, mutlu olursunuz. Bunlar hayatın kendisi kadar doğal ve gerçektir. Evlenmeden önce bu duyguları tek başınıza yaşarken artık hayatınızı paylaştığınızkikişiyle yaşamalısınız. Evliliğinizin ilk günlerinden itibaren saygı, sevgi ve anlayışı unutmadan, duygularınızı olduğu gibi gösterin. Cicim yılları için duygularınızı ve kendinizi asla ertelemeyin.
cnm ya çok güzel bir yazı ama.biz kadınlar bunları zaten çoğunlukla düşünüp uyguluyoruz.sorun tek taraflı çabanın hiçbir işe yaramadığı.siz dokuz anlayışlı sevgi dolu olun adamda iş yoksa teoride olan pratkte pek işe yaramıyor.arkadaşımın sorununa gelince gerçekten daha çok erken.biraz daha şans verin evliliğinize olmadı.çoluk çocuğa karışmadan bitirina.s.

sorunlari biraz daha detayli anlatabilir misin? ilgisizlik, kabalik demissin, biraz acarsan bence daha cok yardimci olabiliriz olaylar uzerinden konusuruz

bende arkadaşlara katılıyorum
inceldiği yerden kop demek için erken
biraz daha sabret kendini anlat isteklerini
anlat
umarım herşey güzel olur canım.

canım daha 6 aylık evlisin. evet cicim aylarındasınız ama bu herkes için öyle olmuyor.
Eşinin ve senin evliiliğe alışma döneminiz diye düşün.
Her ne kadar evlilikten önce birbirinizi tanımış olsanız, 3-5 yıl çıkmış olsanızda evlilik farklıdır.Yeni bir ev, yeni eşyalar ve sorumluluklar derken önemli bir dönemdesiniz aslında.
Eşinde belki böyle bir dönemin sıkıntısını yaşıyordur.
Karar vermek için çok erken.
Sana hakaret etmesi yanlış bu konuda eşin çok hatalı ama bu boşanma sebebi değil.
Açıkçası boşanmayı düşünmek için elinde çok önemli bir neden yok.
Bak bende öyle kadının kendini ezdirmesi, bütün ömür boyunca hakaret içinde yaşamasına karşı olan biriyim.
6 aylık evli olman sadece biraz daha eşine ve kendine zaman vermeni gerektiriyor.
burada sana yolun başındasın boşan demek çok kolay. Ama düşün bir o yuva ne emekle kuruldu. O emeğin hatırına biraz daha zaman ver...

cok yenisiniz daha maalesef
hersey guzel olsa her zaman ne guzel olur degilmi ?
husrana ugradin, esinin tavirlari seni bezdirdi ve bitkinsin, anliyorum seni
ilgisizlik, kabalik...canim benim, bak simdiden bitirme herseyi, biraz daha sabret
bak bazi arkadaslar oneride bulunmuslar...mesela soguk ve ters ol biraz
kendine guvendigini goster, ona degerli oldugunu, ondan ustun oldugunu goster
aglama, surat asma, dirdir etme
bak bakalim kafasi nasil dank edecek, diliyorum da
ama savas...biraz daha...
sabirlar dilerim canim sana
umarim aradigin mutlulugu bulursun

sorunlari biraz daha detayli anlatabilir misin? ilgisizlik, kabalik demissin, biraz acarsan bence daha cok yardimci olabiliriz olaylar uzerinden konusuruz[/QUOTE

ilgisizlik dedim daha ilk aylardan bile maç sevdası yüzünden beni bırakıp gidiyor kendi gönlünce eğleniyor. kabalığı ise bir hafta sonu kahvaltısında sadece çayını yavaş karıştırmasını istediğim için çokbüyük bir sorun oldu bağırdı çağırdı ona karışmama mı ve bağırmama mı söyle di ama o bu arada son ses bağırıyordu... daha sonra hazırladığım kahvaltının üzerine çayı döktü bardağı masaya attı kırdı ve dışarı çıktı ve akşama kadar gelmedi... ben çok kırıldım üzüldüm ve bu konunun üzerine giitiğim de bir sürü hakaret haddini aşan cümle ne bileyim hepsi beni çok yıprattı ben böyle bir evlilik düşünmemiştim hiç hele de böyle ilk aylarda şimdi ise o kadar şey yapınca ister istemez benim içim de ona karşı bir kırgınlık ve soğukluk oldu her ne kadar istemesem de...
olayı anneme ve aileme anlatmadın daha erken olacağını düşünerek üzülmelerini istememiştim ve sizlere anlatmak aklıma geldi... ben bu kadar denli şeyleri hak edecek bir şey yapmadım ona karşı peki o neden böyle yapıyor...
senağlama senağlama senağlama senağlama

Canım bu durumu çogu kadın yasıyor bu aynı evde olmanın yeni ewli olmanın getirdigi sonuçlar bend e yasadım bunları..senağlama
esİNİ kendi haline bırak kendine baska uğraslar bul onu görmezden gelme ama yok say...
Üstüne gitme sıkıştırıp durma neden böyle diye..:mymeka::mymeka:
Yoksa daha da kötüye gider herseyi zamana bırak fazla ilgilenme onla fazla soru da sorma..
hersey yoluna girecek size biraz zaman lazım..:1rolleyes:

X