Bale günah mı?

Ben maalesef sizi çok iyi anlıyorum. Narsisistik kişilik bozukluğu ifadesini depresyon tedavisi için gittiğim terapistimden duydum. Bana 13 maddelik bir özellikler listesi verdi, babanda bunların kaçı var diye, dedim ki bunu yazan babamı tanıyor

Konunuzu sulandırmayayım, bu model adamlar zaten özgüvenli, genelde kendilerine benzemeyen hayat görüşünde, cıvıl cıvıl insanları seçerler. (annem de böyleydi bir zamanlar) Dediğim gibi her şey özünde adamın kendinden nefret etmesinden kaynaklanıyor aslında. O zaman neden beni değiştirmeye çalışıyor derseniz, psikolojik savunma mekanizması işte. Tam tersini zorluyor sürekli, annesi ile yeterince zaman geçiremeyen çocuğun, annesine "senden nefret ediyorum" demesi gibi düşünün. Aslında istediği şey tam olarak annesi :)

Siz normalin ne olduğunu bildiğiniz için çok yıpransanız da adamdan ayrılıp zaman geçince eski halinize dönebilirsiniz, ya bebeğiniz? Eşinizin dayattığı o saçmalıklar onun normali olacak ve hayatı boyunca bocalayacak. Şunu yaparsak zapt edemeyiz, bunu yaparsak kötü yola düşer diye diye her şeye kızacak, delirtecek çocuğu. Okulda resim yaparken kalp çizdi, gökkuşağı çizdi diye, erkeklere mesaj mı veriyorsun, eşcinsel misin falan diyecek mesela. (yaşandı)

Bu adamdan sakince ayrılmanız İMKANSIZ! Ya şimdi kavga dövüş ayrılacaksınız ya da ilerde kızınız rezalet bir 0-6 yaş geçirdikten sonra, tüm hayatını psikolojik travmalarla geçireceği kesinleştikten ve yüksek ihtimalle ayrılmadığınız için sizden nefret etmeye başladıktan sonra ayrılacaksınız.

Yine de hayat sizin tabi ama ben sizin yerinizde olsam iş hayatından 10 yıl uzak kalmadan önce anne babamla hızlı bir boşanma planı yaparım.

Ben bunların hepsinin farkındayım ve hamileyken bana "karnındaki çocuğa mı güveniyorsun güvenme" Sözünden itibaren bu adamdan kurtuluş için hayal kuruyorum. Bebeğimi de kurtarmak için dua ediyorum. Herkes ama herkes boşan sen istiyorsun sen istemişsin de dönmüşsün diyor ama yemin ederim öyle değil. İnsan mutfaktaki sarı bez kadar değeri olmayan bir eve neden dönmek istesin. Benim lohusalık zamanında annem yanımdayken yaşadıklarımı bir ben bir Allah biliyor. Ben bebeğin bana verileceğinden de eminim bu o kadar adi bir insan ki sonrasında bana nefes aldırmayacak, çocuğumu zehirleyecek. Ben atıyorum kendi başıma ev tutacağım yerleşeceğim bana velayet davası açacak diyecek ki eve kimin girip çıktığı belli değil böyle bir ortamda çocuğumun büyümesini istemiyorum vs vs az çok yapacaklarını tahmin ediyorum ve onun bu ikinci yüzünü de tanıyorum artık o yüzden yavaş yavaş benden ona bir hayır gelmeyeceğini, onun istediği gibi bir evlat yetiştirmeyeceğimi öğrenmesini sağlamaya çalışıyorum. O yüzden bale kursundan bahsediyorum, kendim iş arıyorum çalışmaya başlayacağım para biriktireceğim.

Ne kullanıyorsunuz

Yoni yumurta taşları var. Gece uyurken vajinanızın en derinine onu yerlestirin. Uyku esnasında beyin ile rahim arasında yeniden kontak kurmayı sağlar

O anda hamileydim zaten. Hamileliğimin 4. Ayında başladı bu kavgalar ve bana karnındaki çocuğa mı güveniyorsun dedi, 7 ayda ben evi terkettim ailemin yanına gittim, sonra tekrar ikna etti, doğuma gideceğim gün annemi babamı arayıp boşanmak istediğini söylemiş, 3 aylıkken tekrar evi terkettim ama hiç birisinde karnındaki çocuğa mı güveniyorsun güvenme deyip de çocuktan vazgeçmedi. Ben hâlâ sözümü esirgemiyorum. Dün akşam bana senle ömür mü geçer dedi ben de beğenmiyorsan s. ktir git seni tutan yok kapı orada dedim. Ben hâlâ aynı fikirdeyim gelmeseydin ailemin yanına ikna etmeseydin. Ne zaman kurtulacağım ben senden dedim. .

Yani şimdi evlenene kadar hiç mi konuşmadiniz çocuk olsa nasıl büyür ne olur vesaire ? Sizde çok normal gelmediniz bana hatta bilerek açılmış bir konu gibi çok ban yenir burda
Konuşmaz olur muyuz ya konuştuk tabii ki diyorum ya bana asla gerçek yüzünü göstermedi. Ben evlenmeden önce kız arkadaşım ile yaşıyordum ailem farklı şehirdeydi biz aynı işyerinde çalışıyorduk çalıştığım yerde ünlü bir restoran ve geceleri kulube dönüyor, ben orda servis elemanıyım o da güvenlik görevlisiydi. Şimdi bir kere anlattığım tarzda aşırı muhafazakar olan bir insanın öyle bir yerde ne işi var değil mi? Ee biz tanıştık dışarı çıkıyoruz konsere gidiyoruz kulübe gidiyoruz, alkol alıyoruz, hafta sonu yatılı tatile gidiyoruz, benim evde kedim var arkadaşımın da bir tane daha kedisi var onları seviyor, ben soruyorum evlendikten sonra evde kediyi ister misin isterim tabikide diyor, bana kendi yeğeninin fotoğraflarını gösteriyor, 10 yaşinda at biniyor, ok atıyor, jimnastik yapıyor ben kendi kızımı da böyle yetiştireceğim diyor canavar gibi olacak diyor. Sanki bu hayata geçmek için evlenmeyi bekliyormuş gibi biranda kendini namaza duaya vurmaya başlıyor. Evlenmeden önce her izinli günümüzde bir yerlere giderken evlendikten sonra hızla azalmaya başlıyor, hamile kalıyorum tek tük çocuk doğduğundan beri ise 3-5 kere dışarı çıkmışızdır. Bir üye sizin psikolojinizin de normal olduğunu sanmıyorım demiş çol haklı çünkü normal değil. Ben 3 sene gibi kısa bir süre içerisinde hamile kaldım, işten çıktım, evde boğuldum, ailemden arkadaşlarımdan uzakta kaldım, maddi özgürlüğüm bitti. Bir de üstüne üstün bu yeni değişim geçiren yaratığın hiç görmediğim yüzü ve gittikçe şiddetlenen tartışmalarımız. Her tartışmada sözlü olarak açtığı bir yara ile ben kendimi kaybettim..

Instagram vs bende çocuklarımın resimlerini paylaşmıyorum. Sosyal medya çok minimum kullaniyoruz . O konuda eşin haklı. Amaaa Atatürk e laf eden adamın ne koynuna girerim, ne çamaşırını yıkarım ,nede su içtiği bardaktan su içerim. gitsin cehennemin dibine

Sakince ayrılmasak da olur iki kere evi terkettim, bana tokat attığında bütün mahalleyi ayağa kaldırdım, polise şikayetçi oldum, ama hiç birisi işlemedi. Kuyruğu sıkışınca tehditler savuran bir insan. Sakince de ayrılamıyorum kavga gürültü de ayrılamıyorum ancak bebeği bırakırsan gidersin kapı orda diyor onu da ben yapamıyorum..

Bana tokat atana kadar sadece sözde söylüyor derdim ama tokat da attı, hem de henüz bebeğim 2 aylıkken annemin gözleri önünde. Onun öncesinde sözlü olarak, çocuğum için kan akıtırım, cinayet çikar vs diyordu. Bir kere ben taa evlenmeden önce rüyamda onun beni öldürdüğünü görmüştüm ve ona anlatmıştım o rüyayi ben bile unutmuşken bu tartışmalar esnasında yemin olsun gördüğün rüya gerçek olacak gibi bir söz söylemişti. Bunu söyledikten sonra o gece korkudan uyuyamadım. Ama ailesine bunu söylediğimde onun için saçmalama o asla öyle bir şey yapmaz diyorlar hatta vurduğunu söylediğimde bile sen yalancısın vurduğuna inanmıyoruz hani iz yok suratında dediler. Bu adamın kendisi böyle olduğu gibi 3 kardeşi annesi babası da onun gibi. Bu yüzden ben sadece kendisiyle savaşmıyorum aynı zamanda ailesiyle de savaşıyorum..

Ana avrat küfür etmiyor asla şahsıma ve aileme küfür etmedi. Söylediği sözler küfür içermeyen ama daha beter psikolojik şiddet içeren sözler. "Ben bir kadın tanıdım onun heykelini dikerim buraya" Çocuk çocuk doğurmuş" " Sen mi anne olacaksın çocuk yetiştireceksin? " Senden bir bok olmaz " Gibi sözler. Ben doktora gidiyorum zaten hamileliğimin 8. Ayından beri terapi görüyorum online. Kendimin de normal olmadiğını kabul ediyorum baksanıza o kadar anormal şeyler yaşıyorum ki burda yaşadıklarımı anlatınca insanlar inanmamış gerçek değil diyorlar. Demek ki dışarıdan böyle gözüküyorum..

tanıyorum artık o yüzden yavaş yavaş benden ona bir hayır gelmeyeceğini, onun istediği gibi bir evlat yetiştirmeyeceğimi öğrenmesini sağlamaya çalışıyorum. O yüzden bale kursundan bahsediyorum,
Allah allah, konuya ilk mesajınızda adamın bale günah demesini sorguluyordunuz oysa. Şimdi de bilerek bahsediyorum diyorsunuz.

Kesinlikle katılıyorum. Rüşvet teklifi öyle 30-40 bin değil, babası babamla konuşurken telefonda duydum satarım evleri arabaları kaç milyon olursa olsun veririm o çocuğu alırım demişti.
Zaten yaptığı tek şey 5 vakit namaz kılmak, oruç tutmak ve zikir çekmek. Yoksa bizim dinimizde hamile kadını üzmekte günah, lohusa kadını üzmek de günah, eşe hakaret de günah, eşe el kaldırmak da günah. Kendi anne babasına bile saygısı yokki sinirlendiğinde gözü onları da Görmüyor ama annesi oğluna asla terbiye vermemiş canım oğlum aslan oğlum diyerek paşam paşam diyerek böyle bir yaratık ortaya çıkarmış.

Aslında çok haklısın konu bale değil, ben sürekli bunun gibi sorunlarla uğraşırken ve her seferinde sanki ben de anormallik varmış çocuğum için çok yanlış kararlar alıyormuşum gibi muamele görünce en son bu tartışmadan sonra bunu örnek olarak olanları yazıp içimi dökmek istedim. Konu baleye gelene kadar bizim 157383 tane sorunumuz var..

Allah allah, konuya ilk mesajınızda adamın bale günah demesini sorguluyordunuz oysa. Şimdi de bilerek bahsediyorum diyorsunuz.
Bunu sadece bale olarak düşünmeyin, benim halamda yatılı kalmak istemem de aslında bir savaş. Çünkü ona da izin vermeyecek böyle bir talebim olduğunda onu da yanlış buluyor nasıl babasız başka bir evde kalır diye. Konu bale üzerinden açılsa da sadece bu değil sorun hatta bu bir sorun bile değil. Dün gece böyle bir tartışma yaşanınca bütün sıkıntılarımı şikayetlerimi anlattığım bir konu oldu bale adı altında..

Seni istemiyorum benim ona söylediklerim yanında iltifat gibi kalır. Ama adam yüzsüz işte, çocuğa kendisi bakmayacak olmasına rağmen çocuğu vermem diye tutturuyor. Neden biliyor musunuz çocuğu düşündüğünden de değil, çocuk bende olduğu zaman kendisi istediği gibi manipüle edemeyecek yönlendiremeyecek, çocuk bende kalırsa kötü yola düşer diye korkuyor...
Bizim boşanamamızın tek sebebi çocuğu paylaşamamak yoksa benim de ondan bir beklentim yok onun da benden..

Allah yardımcınız olsun ne diyim.

En azından evlenmeden önce bu düşüncelerini söyleyebilirdi değil mi? Ben alkol kullanmıyorum kullanana da karşıyım diyebilirdi.. Açık giyinmeni istemiyorum diye evlenmeden önce söyleyebilirdi. Çalışmanı istemiyorum diye söyleyebilirdi.. Ya da bu şartlara uygun birini seçebilirdi. Neden benim gibi içkili mekanda çalışan, alkol içen, açık giyinen birini seçip kendisini de benimle ortak zevklere sahip bir insan olarak gösterip evlenip imzayı attıktan sonra yavaş yavaş 180 derece yön değişti? Gerçekten anlamıyorum

Şimdi siz bunu yazınca aklıma geldi kendisinin söylediği sözlerden bir tanesi de şu;
Merak etme ben yine otururum bu sofraya Allah'ın izniyle bir düzine çocuk da yaparım..
Çok doğru tespit etmişsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…