Bale günah mı?

Havlayan köpek ısırmaz dıye bır laf var bılırsın...Ondan korkma...Bu sekılde nasıl bır hayat gecırmeyı dusunuyorsun? Sen onu kölesi değilsin...Öyle kolay seyler degıl hakime rüsvetler bılmemneler...Hangi hakim onun üç kurusuyla ole yapacak...Bahsettıgın seyler adı sanı bıle bılınmeyen paralardan yargılanan ınsanlar ıcın atfedılen seyler keza öyle bırseyın olup olmadıgından bıle emın degılız...Ütopik tehditlerine boyın eğip hayatını mahfetme bence...

Salla sallayabildiğin kadar ablam. Sallama çay da getireyim.

Adalet sistemimizi savunamayacağım ama yaşanan şeyler bunlar.
Konu sahibi böyle tehditlere göz yummadan yine de boşanmayı düşünmeli. Şimdiden böyle cozutan adam çocuğun hayatını zindana çevirir. Zor bir yol olsa da annesi olarak bunu göze alıp kendine ayrı bir hayat kurması için çabalamalı.

Senin kocan hasta zihniyetli biri ve sende o küçücük cocuğun hayatının mahvolmasına göz yumuyorsun.. çocuğa çok üzülüyorum.
Göz yummuyorum her gün keşke ölse de kurtulsak diyorum, Boşansak da babası olduğu gerçeği değişmiyor, boşanmak benim şu an en büyük hayalim ve ben bunu bir gün gerçekleştireceğim, kendi ayaklarımın üstünde durarak ailemde arkamda ve bu şahıs kişisi çocuğun bende kalacağını kabullenmiş bir şekilde.. Sadece bütün şartların oluşmasını bekliyorum...

Keşke ben de bu durumdan çok pişmanım... Ama gerçek yüzünün yüzde ellisi evlendikten sonra kalan yüzde ellisi ise çocuktan sonra çıktı ortaya.
Mesela ben hamileyken karnındaki çocuğa mı güveniyorsun güvenme sakın falan demişti yani çocuğa rağmen boşanırım senden demek istiyor, şimdi tam tersi. Böyle karaktersiz, omurgasız bir insan.

Asıl evli kalırsanız çocuğunuz ve kendiniz için en büyük kötülüğü yapmış olacaksınız.
Evli kalmak gibi bir isteğim yok, inanın onun çocuğu kendi isteğiyle bana vermesi için uğraşıyorum. .

Çok teşekkür ederim dualarınız için benim yeni konum ancak boşanmış olursak düzeldi olur. Çünkü bu adam değişmez.. Elimde hiç bir kanıtım yok. Bütün psikolojik şiddeti biranda yapıyor iz bırakmıyor..

Etmedi diyorum kimse de bana inanmıyor.. Yemin ederim etmedi. Kavgalarımız oldu anlaşmazlıklarımız oldu ama bunlar sırasında o kadar olgun, dürüst, ince, nazik, sabırlı yaklaştı ki, hiç bir şey için zorlama, üsteleme yapmadı. Kavga etmedi, bağırmadı. Evlendikten sonra sanırım korkacak bir şey kalmadığı için gerçek yüzü ortaya çıktı. He bir de evlenmeden önce tabii ailesi beni tanımıyordu, onlarla bir ilişkim yoktu, şimdi evlenınce ailesi beni tanıdı, aynı mahallede oturuyoruz onların dolduruşuna gelmeye başladı diye de düşünüyorum, işte bu kız neden kapanmıyor, çocuk da böyle mi yetişecek vs vs diye annesi dolduruyor diye düşünüyorum günahını almak istemiyorum ama.. Zaten instagram ım olsa bile 5-10 kişilik gizli bir hesap olacaktı, ortalık çok kötü ben de bebeğimi kimseye göstermek istemem. Sadece çekirdek aile diye düşünmüştüm, anneanne dede halalar amca dayılar kuzenler gibi..

Benim derdim kendimi kurtarmak olsa bebeğimi bırakır kendim kurtulurum zaten.. Boşandıktan sonra bu çocuğu rahat bırakmayınca, büyürken kavga gürültü bağırış çağırış babasına gidecek bütün sülalesi beni kötüleyecek bana gelecek kafası karışacak, ben bale diyorum o hafız kursu diyor iyice kimlik çatışması yaşacayacak çocuk. Benim şuan planım çocuktan kendi kendine vazgeçmek istemesi ve beni ve kızımı rahat bırakması.
Çünkü bir önceki aile evine gidişimde bana gitmeden önce merak etme ben boşanacağımız ihtimalini düşünerek çocuğa bağlanmadım falan demişti. Saçmalığa bak , kendini geri çekmiş yani çocuktan sonrasında acı çekmemek için işte belki tekrar komple geri çeker de biz de kurtuluruz diye bekliyorum. Artık onun hiç bir manipülasyonuna kanmıyorum etkilenmiyorum bu da onu delirtiyor.

6 aylık çocuğu babaya verecek hakim yoktur.
sizde dönmek istemişsiniz belli ki bahane etmeyin çocuğu. bir avukat ve çekişmeli davaya bakar.
Ben hakimin babaya vereceğinden korkmuyorum hanımefendi kendisi de zaten bana vereceğini biliyor. Ama o iş orda bitmez biliyorsun değil mi? Ömür boyu huzur vermem size, yalvartırım seni önümde diyor. Ben bundan ne anlamalıyım? Ben dönmek istemedim, sadece olayların bu kadar kötüye gitmesini istemediğim için erteledim bir süre daha. Anneyseniz eğer gözünüzün önüne bir dakika bile olsa çocuğunuzun sizden zorla alındığını getirin o zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız..

Enteresan gerçekten.
Beyni yıkanmış resmen. Gerçek hayatta samimi olduğu insanlar kimler ? Kim bu kadar değiştirdi eşinizi?
Ailesi. Değişmemiş bu arada öncesinde de böyleymiş ama sırf bana belli etmemek için bu kadar saplantılı olduğunu ben alkol aldığımda, vs bana karşı çıkmamış sessiz sessiz eşlik edip zamanla bunları değiştirme planları kurmuş. Evlenmeden bir hafta önce kutlamak için konsere gidip alkol almıştık mesela evleneli 3 sene oluyor bir daha asla alkollü ortama beni götürmedi kendim gitmeme izin vermedi, kızlarla evde içmeme izin vermedi gidiş o gidiş.
Ailesiyle görüşüyor bir tek onlar ona yetiyor diye düşünüyorum. Onun gibi arkadaşı da yok çünkü.. Hatta arkadaslarının çoğu normal insanlar çünkü arkadaşlarına da bu yüzünü belli etmiyor.

Süreç planladığınız gibi ilerlemeyecek bence. Aileniz hiçbir zaman sizin istediğiniz ölçüde arkanızda olmayacak, olsa şimdiye kadar olurdu. Adam da hiçbir zaman kendi isteğiyle sizi boşamaz, çünkü istemiyor. Bütün o manipülasyon ve aşağılamalarının altında derin bir özgüvensizlik ve kendini sevmeme var. Kendi bile farkında olmayabilir ama kendinden nefret edip sizi üstün görüyor aslında, size yaptıkları buna karşı geliştirdiği savunma mekanizmaları. 'Çocuğa güvenme boşarım, zaten çocuğa çok bağlanmadım' lafları sizin onu boşamanızdan korkmasından kaynaklanıyor zaten. Şuan da çocuğu umursamıyor, sizi göndermemek için koz olarak kullanıyor.

Özetle beklediğiniz o boşanmak için elverişli zaman hiçbir zaman gelmeyecek, geçirdiğiniz zaman da sandığınız gibi sessizce, idare edilebilir bir ortamda geçmeyecek. Bebeğiniz 3 yaşına geldiğinde zorla, haremlik selamlık, pedagojiden bi haber hocalarla dolu bir dini kursa gönderildiğinde engel olabilecek misiniz? Evlenmeden önce sizi kandırmak için sizinle içki içmeyi düşünecek kadar planlı ve sinsi bir adam sizin ekonomik özgürlük kazanmanıza izin verecek mi sanıyorsunuz? Size iş bulma veya fikir verme ihtimali bile olan kimseyle görüşmenize izin vermeyecek. İşiniz zor allah kolaylık versin.

Konu bana hiç geçmedi resmen tüm hassasiyetlere değinilmiş, sinir uçlarımıza dokunmak için. Hakime rüşvet bile var konuda. Madem öyle bu adamdan niye çocuk yaptınız?
Okumadığınız için geçmemiş herhalde. Bilsem böyle olduğunu neden yapayım, evlendikten sonra ve hamile kaldıktan sonra180 derece döndü diyorum... İlk kavgamız ve gerçek yüzünü göstermesi hamileliğin 4. Ayında başladı bu da evlendikten sonra 1.5 sene sonrasına denk geliyor sanırım. Delirdi adam içine şeytan kaçtı.

Sizin benim yaşadığım şeye fake demeniz de benim sinir uçlarıma dokunuyor. Düşünün o kadar gerçek yani. Keşke dediğiniz gibi olsa da bunları yaşamadan uyduracak kadar şizofren olsam gerçekte böyle bir hayatım olmasa.

Ayyy evlerden irak. Boyle bir adamla yasamayi hele hele bir kiz cocugu buyutmeyi goze alamam. Kurtulmak icin elimden geleni yapardim. Vallahi artik boyle potansiyeli olan tiplerin suc islemeye firsat bulamadan bu dunyadan defolup gitmelerini istiyorum. Hele dunku haberlerden sonra

Hemen isine geei don ve oara biriktirmeye basla .belli bu adam biseylere gruplara cemaatlere fakan bulasmis hayat gorusu degismis yakinda sana ve giyiminede karismaya baslayacak .yakindir .

Aynı eşimin söylediği cümleleri söylediniz biliyor musunuz? İslamda da çocuk babada kalırmış..

Yazdıklarınız o kadar doğru ki ne diyeceğimi bilemiyorum.. Ben evlenmeden önce neşe dolu cıvıl cıvıl bir kızdım , şuan kendimi tanıyamıyorum çünkü ailemden arkadaşlarımdan uzakta kaldım, yalnızlaştırıldım hem maddi hem manevi olarak özgüvenim balon gibi söndü. Ama yine de kendimi ona asla ezdirmedim, çok savaş verdim çok kavga ettim bir işe yaramadı..

E evlenir evlenmez başlamış göstermeye. Neden çocuk yapıyorsunuz?
İlk alkolüme karıştığında boşardım ben. Siz kurbağa gibi yavaş yavaş ısınıp oturmuşsunuz sizde de hata var.
Bu adam belli etmemiş çocuğunuza baba yapan sizsiniz bu gelişmemiş yaratığı

Konu tansiyon çıkarıyor vallahi. Uyarı ibaresi konulması lazım özellikle hipertansiyonlular açısından. Böyle bir herife katlanmayı geçtim böyle bir heriften asla çocuk sahibi olmak istemezdim. Kendiniz ve çocuğunuzun geleceği için tüymeye bakın hızlıca. Ha ben yapamam diyorsanız çocuk büyüyünce hem babadan hem sizden uzaklaşır zaten bence.

Atatürk düşmanı olduğunu önceden bilmediğinizi sanmıyorum, bunu bile bile evlenmişsiniz. Bu asla kabul edilemez benim açımdan, bunun dışında eşiniz pedofili bir sapık bile olabilir dikkat edin.
Yemin ediyorum bilmiyordum. Ailesi dışında etrafındaki kimse de bilmiyor. Çünkü dışarıda bu konulardan konuşmuyor. Otobüsle şehirler arası yolculuk yaparken ben podcast dinliyordum Atatürk'le ilgili gel beraber dinleyelim diye kulaklığı verdiğimde ortaya çıktı. Bana açık açık ben nefret ediyorum da demedi ilk başta, ben sevmiyorum böyle şeyler dinlemeyi falan ben şok oldum neyini sevmiyorsun diye sıkıştırıp üstüne gidince ortaya çikti. Sana saygı duyuyorum ama ben sevmiyorum sen de bana saygı duy kimse kimseyi sevmek zorunda değil dedikten sonra ben her şeyin farkına vardım..

Sürdüremiyorum, sevişemiyorum ailemin evinden döneli 3 ay oldu, 2 ay sonra bunaldım özledim kafa dağıtmak istiyorum diye tekrar ailemin yanına gittim bir ay daha kaldım şimdi geleli 10 gün oluyor sadece evdeki işlerimi yapıyorum bebeğe bakıyorum yalandan gülüyorum o kadar. Hiç birisini midem kaldırmıyor. Zaten işten gelir gelmez namaz, zikir, derslere oturduğu için yatana kadar ben varım yokum onu bile farketmiyor.

Tamam farkına varmışsın işte çocuktan önce. Neden boşanmadın?
Ben Atatürk’ü sevmeyen saygı duymayan insanla sohbet bile etmem. Yada beraber bir şey içmeyeceğim, benden daha keskin inançları olan adamla da sevgili olmam. Evli de kalmam.
Tam o anda boşanmayı çocuk yapmak nasıl bir akıl fikir?

Evlenmeden önce bir kez aileler tanıştı annesi babası hacı, annesi feraceli fakat hiç bir ters davranışları olmadı bana ve aileme karşı. Evlendikten sonra benim açık olmamdan kaynaklı baskı yaptılar diye düşünüyorum. Ben evlenirken kimseye söz vermedim kapanacağım diye ama benim kıyafetlerim eskiye göre çok kapalı olmasına rağmen onun ailesine hâlâ açık geldi. Ben çalışırken evde yemek yapamıyordum haliyle neden evde yemek yapmıyorsun diye baskılar başladı böyle böyle gerçek yüzleri ortaya çıktı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…