Balayında Bir Koca Böyle Yapar Mı?

hhheeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyyyyyttttttttttttt
ben kadir deli kadir uleeennnnn:KK53:
şaka bi yana ne oldu frizya ne konuştular sonuç ne

Valla yorumları okuduktan sonra bende baya meraklandım sonuç ne oldu acaba :44:

kızlar bu sessizlik pek hayra alamet değül
sanırsam bi fırtına koptu ki geri dönmediler:KK50:

arkadaşlar balayı bildiğimiz bir tatilden farklı değil..yani ne olması lazım

karantinaya alınmış gibi otel odasından çıkılmayacak yada sürekli birbirinin gölgesi gibi

aynı yerdemi durulacak..neden bu kadar herşeye acayip bir romantiklik kavramı yüklüyorsunuz..

arkadaşlarıyla buluşmak istemiş,çok samiimi değilmiş 4o yılda bir görüşüyorlarmış..olabilir buluşacak kadar bir

samimiyetleri var demekki..yani hayat bu gereksiz alınganlıklarla mı geçecek..4 5 saat sürecek bir görüşme içn

hoop ta kalk gel oralardan,aileleri karıştır olaya.uzattıkça uzat..evlilik insanlara biraz olgunluk katmalı bence..

bazı kadınlar evlendikten sonra daha da çocuklaşıyorlar...boşanmalar neden bu kadar arttı...

iletişim adına bişey kalmadı da ondan....hayat yeteri kadar zor bir de sürekkli hayatı ve evliliği

kendimze bu kadar zorlaştırırsak nasıl geçeçek bu ömür....

Son düzenleme:
arkadaşlar balayı bildiğimiz bir tatilden farklı değil..yani ne olması lazım

karantinaya alınmış gibi otel odasından çıkılmayacak yada sürekli birbirinin gölgesi gibi

aynı yerdemi durulacak..neden bu kadar herşeye acayip bir romantiklik kavramı yüklüyorsunuz..

arkadaşlarıyla buluşmak istemiş,çok samiimi değilmiş 4o yılda bir görüşüyorlarmış..olabilir buluşacak kadar bir

samimiyetleri var demekki..yani hayat bu gereksiz alınganlıklarla mı geçecek..4 5 saat sürecek bir görüşme içn

hoop ta kalk gel oralardan,aileleri karıştır olaya.uzattıkça uzat..evlilik insanlara biraz olgunluk katmalı bence..

bazı kadınlar evlendikten sonra daha da çocuklaşıyorlar...boşanmalar neden bu kadar arttı...

iletişim adına bişey kalmadı da ondan....hayat yeteri kadar zor bir de sürekkli hayatı ve evliliği

kendimze bu kadar zorlaştırırsak nasıl geçeçek bu ömür....

sonuna kadar katılıyorum size.ilk konuyu okurken eşi acaba kızlarla mı buluşmaya gitmiş diye düşünmedim değil.evlendin artık benim sözümden çıkamazsın bak çıkarsan da böyle olur der gibi olmuş.bir erkek için ne kadar onur kırıcı.evli arkadaşlar eşinize böyle çocuksu bişey yaparmıydınız? evlilik bu olmamalı...her kızdığımızda haklı bile olsak alır başımızı gidersek evlilikler nasıl yürüyecekP?bizim büyüklerimiz ne zorluklara göğüs germiş de yine de evlerini terketmemiş...

siz balayi kavraminin anlamini bilmiyorsunuz galiba??? Balayi herhangi bir tatil degil ciftlerin ilk olarak kari-koca olarak gecirecekleri tatil dugunun stresini atmalari icin tasarlanan ve romantik olmnasi gereken sadece evlendikten sonra bir kez olabiklen bir tatildir. iNSANLAR balayinda fiziksel ve ruhsal acidan birbirine yaklasir ve yeni kuracaklari hAYATLARINA ilk baslangici bu guzel tatil ile yaparlar. Balayi bu dememktir. Ayrica burada saygisizliktA VAR kimse esini eve tikip kontrol etmeye calismiyor. Fakat kim olsa balayinda kendisinin hice sayilip hemde cok yakin olunmayan arkadaslarla kocasinin gitmesine kirilir, Ustelik kadincagiz ne yaptiysa durduramamista, Evlilik esini hice saymak degildir. Elbette ese bazi yerlere gitmesi icin gerektigi zaman izin verilir evlilik bekar hayati gibi olamaz, evlendiginiz insana karsi sorumluluklariniz var. Ustelik ne cesit bir aktivite yeni evlendigi karisini boyle ezip gececek kadar onemli olabilir? Cok kirici. BALayinda YANLIZ birakilip arkadaslariyla cikmasina evet bende hayir derdim. Normal bir zamanda eve dondugumuzde cikmasina gezmesine birsey demezdim. Bir de su acidan bakalim bu olanlari o bayan kocasina yapmis olsaydi kimbilir neler olacakti. SIrf erkekler diyede bu kadar simartmanin anlami yokl Evlilik sorumluluk ve sadakat getirir istemeyen gize alamayan rahatca gezmek isteyen evlenmesin o zaman,

33 yıllık kadınım derken, evliliğinizden sonrasını mı kastettiniz?
bir kadının bekaretinin olduğu hal ve bekaretin bozulması sonrası için kız ve kadın olarak iki kelime türemesine yol açan, kültürümüzün yoz halinin ne de güzel örneğisiniz o zaman. .. yaşında kadınım ya da .. yaşındayım diyeceğinize evlilikten sonrasını alıp 33 yıllık kadınım demişsiniz. demek ki cinsiyetinizi bulmak için evliliği beklediniz, evlenmeden önce hermafrodit miydiniz acaba?

avatarınızda sebebi hayatım kızlarım yazmışsınız. kocanız hiçbir şeyiniz demek ki. evliliği de ilişkiyi de ne kadar iyi bildiğiniz belli. sizin gibilerin dili sadece hemcinslerine ve mağdurlara uzar. sizin gibiler kadınlığı küçülten. o nasıl yaranacağınızı şaşırdığınız erkekler en ufak bir şeyde hemen kenetlenirler. sizin gibi kadınlar da hemcinslerini nasıl alaşağı edeceklerini hesaplarlar sürekli.

cevap vermeyecektim ama çatlarım :KK53: kadın lafına ne kadar çok takmışsın sen ya! bla bla bla...şimdi konu sahibesi demiş ki KIZLAR bir el atın...ne yani bekaret raporuyla mı cevap vericez...:KK52:

sebebi hayatım tabikide kızlarım...şu dünyada canımı verebilecek kadar sevdiğim onlar var sadece...kocam; sevgilim,aşkım,hayat arkadaşım ama yaşama sebebim değil...bir aralar ebru şallı kocası için oğlumdan önce kocam gelir demişti de türkiye ayaklanmıştı deli mi bu kadın diye...

o zaman senin için avatarımı değiştiriyorum;sebebi hayatım kızlarım,annem,babam,abim,ablalarım,kocam,teyzem ,dayım,halam,yengem,babannem,dedem,ilkokulöğretmenim,üstkat komşum,bakkal avni amca,pimiento......................:KK55:

Son düzenleme:
siz balayi kavraminin anlamini bilmiyorsunuz galiba??? Balayi herhangi bir tatil degil ciftlerin ilk olarak kari-koca olarak gecirecekleri tatil dugunun stresini atmalari icin tasarlanan ve romantik olmnasi gereken sadece evlendikten sonra bir kez olabiklen bir tatildir. iNSANLAR balayinda fiziksel ve ruhsal acidan birbirine yaklasir ve yeni kuracaklari hAYATLARINA ilk baslangici bu guzel tatil ile yaparlar. Balayi bu dememktir. Ayrica burada saygisizliktA VAR kimse esini eve tikip kontrol etmeye calismiyor. Fakat kim olsa balayinda kendisinin hice sayilip hemde cok yakin olunmayan arkadaslarla kocasinin gitmesine kirilir, Ustelik kadincagiz ne yaptiysa durduramamista, Evlilik esini hice saymak degildir. Elbette ese bazi yerlere gitmesi icin gerektigi zaman izin verilir evlilik bekar hayati gibi olamaz, evlendiginiz insana karsi sorumluluklariniz var. Ustelik ne cesit bir aktivite yeni evlendigi karisini boyle ezip gececek kadar onemli olabilir? Cok kirici. BALayinda YANLIZ birakilip arkadaslariyla cikmasina evet bende hayir derdim. Normal bir zamanda eve dondugumuzde cikmasina gezmesine birsey demezdim. Bir de su acidan bakalim bu olanlari o bayan kocasina yapmis olsaydi kimbilir neler olacakti. SIrf erkekler diyede bu kadar simartmanin anlami yokl Evlilik sorumluluk ve sadakat getirir istemeyen gize alamayan rahatca gezmek isteyen evlenmesin o zaman,

Çok güzel özetlemişsiniz valla çok doğru :KK9::KK9::KK9:

Söylemek istediklerimi siz söylemişsiniz,yazdıklarınızın her kelimesine katılıyorum.Boşuna balayı dememişler,diğer tatillerden bir farkı olmasaydı bunun adıda tatil olurdu,balayı olmazdı.Balayı yalnız karı kocaya aittir,başkalarıyla görüşüleceksede eşlerle beraber görüşülebilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
33 yıllık kadınım derken, evliliğinizden sonrasını mı kastettiniz?
bir kadının bekaretinin olduğu hal ve bekaretin bozulması sonrası için kız ve kadın olarak iki kelime türemesine yol açan, kültürümüzün yoz halinin ne de güzel örneğisiniz o zaman. .. yaşında kadınım ya da .. yaşındayım diyeceğinize evlilikten sonrasını alıp 33 yıllık kadınım demişsiniz. demek ki cinsiyetinizi bulmak için evliliği beklediniz, evlenmeden önce hermafrodit miydiniz acaba?

avatarınızda sebebi hayatım kızlarım yazmışsınız. kocanız hiçbir şeyiniz demek ki. evliliği de ilişkiyi de ne kadar iyi bildiğiniz belli. sizin gibilerin dili sadece hemcinslerine ve mağdurlara uzar. sizin gibiler kadınlığı küçülten. o nasıl yaranacağınızı şaşırdığınız erkekler en ufak bir şeyde hemen kenetlenirler. sizin gibi kadınlar da hemcinslerini nasıl alaşağı edeceklerini hesaplarlar sürekli.

Ya Allah aşkına ne saçmalıyorsunuz siz ya, öss formunda, okul kayıt formlarında bile kadın-erkek diye geçiyor. 10 yaşındaki çocuk kadın mı ozaman nasıl bir düşünce bu, siteminizi gidip başka kurumlarda yapın lütfen..

demek ki neymiş: kocalarımızı sıkmamak için balayında ayrı takılmak istemesini anlayışla karşılamıymışız. paşalarımıza çok sıkboğaz olmasın diye düğünü de haremik selamlık yapalım mı?

mevzu benim açımdan damadın isteğine boyun eğilmemesi değil. bir kaç günlük evli bir erkeğin iş başı yapmadan evvelki ilk ve -imkanlarına göre uzun bir zaman için- tek olan bu tatilde eşiyle romantik an geçirmekten başka birşey düşünebiliyor olması burada problem. konu sahibinin yerinde olsaydım çok kırılırdım. onun gibi davranamazdım belki ama içimde tuttuğum için sonradan daha kötü olabilirdi. o en azından dürüstçe içinde tutacağına yapacağını yapmış.

Ya Allah aşkına ne saçmalıyorsunuz siz ya, öss formunda, okul kayıt formlarında bile kadın-erkek diye geçiyor. 10 yaşındaki çocuk kadın mı ozaman nasıl bir düşünce bu, siteminizi gidip başka kurumlarda yapın lütfen..

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK76:

balayında eşler 7-24 dip dibedir.iyi tamam da balayı odasını terkeden gelin de pek yoktur herhalde.bugün balayı odasını terkeden yarın başka bir sorunda evini terkeder.bu potansiyel var diye bir çıkarım yapılabilir buradan.sorunlar konuşularak da aşılabilir.sen ben kavgasına dönüştürüp de eline geçmiş arkadaşın ben anlayamadım...o da pişman yaptığından. yoksa buralarda konu açtırıp dert yanıp ben napıcam diye fikir sordurmazdı.çoğunluğun oh iyi yapmışsın demesi de şaşırtıcı...

Ben hiç fevri davranmış diyemeyeceğim, çok iyi yapmış.
Ben olsam ben de kalmazdım orda.
Hiç de "ne olacak, bi gidip görüşsün" de diyemem.

Sinirli davranmak, bağırıp çağırmak bir şey kazandırmaz bundan sonra.
Ama fazla alttan almak da eşini "haklıyım" havasına sokar.

X