Balayında Bir Koca Böyle Yapar Mı?

Biri bir şey m dedi, gelin burayı da terk etti sanıyorum. Saka tabi ki.

Ben de çok merak ettim, umarım barışın burayı unutmuş olsunlar..

Kızlar merhaba,
Öncelikle konuyu şu an yanımda olan arkadaşım adına açıyorum.
Arkadaşım benim bulunduğum şehre gelin geldi ve ailesi, akrabası vs yok bu şehirde. arkadasım karadenizli, eşi şu an bulundugumuz memleketli ve evi de buraya açtılar.
birtek ben varım şimdilik arkadaşı,
az sonra anlatacağım olay yüzünden evine gitmek istemediği için bana geldi.

Arkadaşım 4 senelik bir ilişkinin ardından geçen hafta sonu evlendi ve yaza kadar çok var, balayı tadı kalmaz o zamana,yazın yine tatile gideriz diye düşünerek pazartesi günü eşiyle birlikte antalyaya balayına gittiler.
bunlar balayına gittikten 2 gün sonra eşi diyor ki arkadasıma, hazır antalyaya gelmişiz ben antalyadaki arkadaslarımla görüşücem!!!!
arkadaşım kızıyor. ne arkadası, arkadas görmeye mi geldik buraya balayındayız saçamalama diyor ama nafile, tartışıyorlar.
arkadaşlarımla görüşücem dediği insanlarda samimi arkadaşları falan değilmiş. kırk yılın başı telefonla falan görüştüğü hal hatır sorduğu kişilermiş.
arkadaşların için başka zaman yine geliriz olmazsa, hem değişiklik olur bahane olur bizim için falan dediysede meğersem kocası çoktaaaaan arkadaşlarını aramış randevulaşmış da bizimkine sonradan ayak yapıyor ben arkadaşlarımla görüşücem diye !!!

arkadaşımın morali sıfır tabiki. ve bu koca ( çok sinirliyim şu an kızlar) arkadaşımıda götürmeyeceğini, arkadaşlarının erkek olduğunu, kendisinin erkeklerin içinde bulunmasına gerek olmadığını falan söylüyor. yani bizim kızı otelde tek basına bırakıcak arkdaşlarıyla buluşmaya gidecek. balayında!!!

hadi dedim normal çıktığınız bir tatil olsa neyse belki tamam denilebilir, ama yahu balayında da böyle yapılır mı kızlar? ne anlamı kaldı o balayının?
bunlar bir güzel tartışıyorlar otelde, arkadasım diyorki sen beni bırakıp bu akşam gidersen bende eşyamı toplar giderim burdan diyor. kocası olacak öküzde (güya sinirle çıkmış o sözler beyefendinin ağzından) nereye gidersen git, bu ufacık meseleyi ne kadar büyüttün böyle !!! diyor ve çekip gidiyor arkadaslarına.

bizimkide o sinirle (bana göre yanlıs yapmıs ama olan olmus artık) hızını alamayıp gerçekten toplanıp dönüyor buraya. arkadasım önce kayınvalidesine gidiyor salya sümük onlarda şaşırıyor ne oldu diye. anlatıyor böyle böyle oldu diye. babası çok sinirleniyor. kocasının abiside arayıp bir ton laf sayıyor kardeşine. olay böyle sacma bir şekilde büyüyor anlayacagınız

kendi evine gitmek istemiyor arkadasım, kayınvalidesinde de kalmak istemiyor, kaynı arabayla bana getirdi (garibinize gitmesin kızlar, arkadasımla 18 senedir arkadasız kardes gibiyiz aslında, kocasının ailesi benide iyi tanır,güvenirler) buraya geldiğinde siniri hala gecmemişti ama şimdi yatışmaya başlayıp aklı başına gelmeye başladıkca ben ne yaptım demeye başladı :KK43:

kızlar şimdi kocası dönüş yolunda ve tahmininizce çok sinirli. geldiğinde görüşmek istediğinde nasıl davranmalı bu adama? arkadasım fevri davrandıgının farkında ama orda kalıp daha balayındayken boyun eğmeye başlasaydım hep böyle gider diye düşündüm diyor. ayrıca ona sorma geregi bile duymadan kendi adına plan yapıp arkadasımı oylece bırakıp gitmek istemesi çok dokunmuş

şimdi ne yapmalı? nasıl konusmalı? ne demeli? fikirlerinizi paylaşırsanız seviniriz. açıkçası arkadasım korkuyor şimdi yüzleşmekten. telefonunu falan kapadı çunku eşi gerçekten çok sinirli.

balayinda boyle birsey olmasi cok cok cok cirkin olmus..
arkadasinin esi kendi kafasina gore is yaptigi ve cok da samimi olmayan arkadaslariyla balayinda bulustugu icin ( kaldiki arkadasinizin esi balayinda o arkadaslarni ziyaret edecegine o arkadaslari dugunune geliverseydi gorusmus olurlardi..) cok haksiz..
arkadasinizin hem fevri davrandigini dusunuyorum ama hemde blof degil de dedigini yaptigi icin takdir ediyorum.. birdaha boyle ters birsey olursa en azindan bilirki esi dedigini yapar..

hanımlar öncelikle çoooooook özür diliyorum işten ancak gelebildim ve ancak okuyabiliyorum
öncelikle tavsiyede bulunan arkadaşlara çok tesekkür ederim arkadaşım adına

veeee dün gece ne oldu?

kaynı getirdi eşini birlikte çıktılar eve. önce uzuuuuuun bir sessizlik oldu. ben nasıl bir tepki vereceğini kestiremediğim için arkadasımı yalnız bırakmak istemedim 4 kişi oturduk kaldık öylece
lafı açsam mı diye düşündüm, karışmasam mı ki diye düşündüm, ama çoktaaaaan karıştın diye düşündüm diye gecerken aklımdan eşi iğneleyici bir şekilde lafı açtı
noldu rahat ettin mi kalkıp döndün diye, mutlu musun şimdi deyiverdi
baktık sinirli hala, kendini zor tutuyor. abisi hakan diye uyardı.
arkadasım da rahat durur mu? sen beni arkadaslarına tercih ettiğin için mutlu musun nasıllarmıs iyiler miymiş, değdi mi bari gittiğine deyiverdi.
bende onu dürttüm, birbirlerinin yüzlerine bakmıyorlar tabi

abisi lafa girdi sonra böyle yapacaksanız ben hakanı alıp gideyim sakinleşince konusulsun, yada insan gibi konusun neyse derdiniz anlatın özrünüzü dileyin kapatalım bunu en az zararla dedi. ne özür dileyeceğim ya falan diyecek oldu eşi. abisi sinirlenmeye başladı bu sefer. biz sen ne konustuk diye. sonra abisi devam etti sen bu kıza böyle böyle yaptın mı dedi yaptım ama dedi sinirlendirdi beni çok dedi. sinirle çıktı laflar ağzımdan dedi. senin o laflar ağzından nasıl sinirle çıktıysa bende o sinirle çıkıp geldim işte dedi arkadasımda. falandı fistandı derken baktık kimse sucunu kabullenecek gibi görünmüyor mesele uzuyorda uzuyor. abisi yine ikinizde hatalısınız ikinizde hatanızı biliyorsunuz birbirinizden özür dileyin çabuk diye diretince ikisi de sustu.

bende dedim hakan iyi güzel hoş haklı oldugunu düşünüyorsun da sen bu kıza öyle yapana kadar tatlı dille benim böyle böyle bir planım var şöyle yapsak nasıl olur falan deyiverseydin ne oldurdu dedim. bak kız geldiğinden beri ikigözü iki çeşme ağlıyor, iyi oldu mu böyle dedim. geri gelmeyip ne yapacaktı ya dedim. eğer orda kalsaydı döndüğünde bütün keyfi kaçmıs, morali bozulmus surat yapan bir kadınla karsılasacaktın, balayınızın geri kalanı aynı odada birbirinize küs olarak gececekti dedim(bu arada arkadasım 25, eşi 28 yasında bazı arkadaslar sormus) ne bileyim böyle abartacağını düşünmemiştim açıkçası dedi. hatanın farkında mısın dedi arkadasım, sen kendi hatanın farkında mısın dedi. ben farkındayım sen? dedi. tamam dedi eşi bu bizim basbasa gecirdiğimiz ilk tatildi böyle olmaması gerekirdi tamam ama aileme ne diye gelip anlattında olayı iyice büyüttün dedi. olayı iyice büyütmek isteseydim kendi ailemede haber verirdim içinden hiç çıkamazdık o zaman. ben açıkçası korktum döndükten sonra eve gitmeye. bende annenlere gittim anlattım dedi. şimdi abin burda olmasaydı senle önden konusmus olmasaydı daha farklı gelecektin buraya dedi falan falan derken baktık sakinleşmiş ikiside

yalnız bıraktık onları odada konussunlar diye. yarım saat kadar konustular. arkadasımın dediğine göre ikiside birbirinden özür dilemiş. kendi evlerine döndüler sonra. önce bir tereddüt ettim açıkçası bu gece göndermesem mi kızı alana kadar sakinleşmiş ayağına yatıyor olmasın falan diye ama bugun konustum arkadasımla. evde de bayagı konusmuslar. bugunde kayınvalidesigile gitmişler onlardan da ufak bir fırca yemişler. şimdilik bir problem yok bakalım.

Son düzenleme:
arkadaşının eve dönmesine bir yorum yapmayayım. karı koca arasında halledilebilecek birşey bu. bence kayınvalidesine gitmesi çok yanlış olmuş.
eşler aralarında geçen herşeyi ailelere anlatmamalı. öğretmene arkadaşını şikayet eden küçük çocuklar gibi.
ikisi arasında çözülebilecek bir konu etrafa yayılınca gurur meselesi haline dönüşebiliyor.
bence kendi evine gitsin evinde beklesin eşini. gelince de ne olacaksa olsun.
nasıl olsa barışacaklar.

arkadaşının eve dönmesine bir yorum yapmayayım. karı koca arasında halledilebilecek birşey bu. bence kayınvalidesine gitmesi çok yanlış olmuş.
eşler aralarında geçen herşeyi ailelere anlatmamalı. öğretmene arkadaşını şikayet eden küçük çocuklar gibi.
ikisi arasında çözülebilecek bir konu etrafa yayılınca gurur meselesi haline dönüşebiliyor.
bence kendi evine gitsin evinde beklesin eşini. gelince de ne olacaksa olsun.
nasıl olsa barışacaklar.

kayınvalidesine gitmesinin sebebi eşinin sinirle daha beter şeyler yapmasından korkması. şikayet değil aslında. arkadasım dönerken fevri davrandıgını düşündüğü için daha kötü şeyler olmasın diye gitmiş anlatmış ki nitekim iyi de yapmıs. bunu dün gece daha iyi anladık. eğer aile araya girmeseydi kocasını sakinleştirmeseydi arkadasım onu evde bekleseydi de her ikiside sinirliyken evde karsılassaydı belki bugun daha farklı bir sonuc olurdu

Son düzenleme:
kaçak gelin evine dönmüş sonunda.şaka bir yana mutluluklar o zaman onlara..umarım bir daha böyle bişey yaşamazlar...

hanımlar öncelikle çoooooook özür diliyorum işten ancak gelebildim ve ancak okuyabiliyorum

veeee dün gece ne oldu?

kaynı getirdi eşini birlikte çıktılar eve. önce uzuuuuuun bir sessizlik oldu. ben nasıl bir tepki vereceğini kestiremediğim için arkadasımı yalnız bırakmak istemedim 4 kişi oturduk kaldık öylece
lafı açsam mı diye düşündüm, karışmasam mı ki diye düşündüm, ama çoktaaaaan karıştın diye düşündüm diye gecerken aklımdan eşi iğneleyici bir şekilde lafı açtı
arkadasım da rahat durur mu? sen beni arkadaslarına tercih ettiğin için mutlu musun nasıllarmıs iyiler miymiş, değdi mi bari gittiğine deyiverdi.

abisi lafa girdi sonra böyle yapacaksanız ben hakanı alıp gideyim sakinleşince konusulsun, yada insan gibi konusun neyse derdiniz anlatın özrünüzü dileyin kapatalım bunu en az zararla dedi. ne özür dileyeceğim ya falan diyecek oldu eşi. abisi sinirlenmeye başladı bu sefer. biz sen ne konustuk diye. sonra abisi devam etti sen bu kıza böyle böyle yaptın mı dedi yaptım ama dedi sinirlendirdi beni çok dedi. sinirle çıktı laflar ağzımdan dedi. senin o laflar ağzından nasıl sinirle çıktıysa bende o sinirle çıkıp geldim işte dedi arkadasımda. falandı fistandı derken baktık kimse sucunu kabullenecek gibi görünmüyor mesele uzuyorda uzuyor. abisi yine ikinizde hatalısınız ikinizde hatanızı biliyorsunuz birbirinizden özür dileyin çabuk diye diretince ikisi de sustu.

bende dedim hakan iyi güzel hoş haklı oldugunu düşünüyorsun da sen bu kıza öyle yapana kadar tatlı dille benim böyle böyle bir planım var şöyle yapsak nasıl olur falan deyiverseydin ne oldurdu dedim. bak kız geldiğinden beri ikigözü iki çeşme ağlıyor, iyi oldu mu böyle dedim. geri gelmeyip ne yapacaktı ya dedim. eğer orda kalsaydı döndüğünde bütün keyfi kaçmıs, morali bozulmus surat yapan bir kadınla karsılasacaktın, balayınızın geri kalanı aynı odada birbirinize küs olarak gececekti dedim(bu arada arkadasım 25, eşi 28 yasında bazı arkadaslar sormus) ne bileyim böyle abartacağını düşünmemiştim açıkçası dedi. hatanın farkında mısın dedi arkadasım, sen kendi hatanın farkında mısın dedi. ben farkındayım sen? dedi. tamam dedi eşi bu bizim basbasa gecirdiğimiz ilk tatildi böyle olmaması gerekirdi tamam ama aileme ne diye gelip anlattında olayı iyice büyüttün dedi. olayı iyice büyütmek isteseydim kendi ailemede haber verirdim içinden hiç çıkamazdık o zaman. ben açıkçası korktum döndükten sonra eve gitmeye. bende annenlere gittim anlattım dedi. şimdi abin burda olmasaydı senle önden konusmus olmasaydı daha farklı gelecektin buraya dedi falan falan derken baktık sakinleşmiş ikiside

yalnız bıraktık onları odada konussunlar diye. yarım saat kadar konustular. arkadasımın dediğine göre ikiside birbirinden özür dilemiş. kendi evlerine döndüler sonra. önce bir tereddüt ettim açıkçası bu gece göndermesem mi kızı alana kadar sakinleşmiş ayağına yatıyor olmasın falan diye ama bugun konustum arkadasımla. evde de bayagı konusmuslar. bugunde kayınvalidesigile gitmişler onlardan da ufak bir fırca yemişler. şimdilik bir problem yok bakalım.

Ohh iyi bari ya az bi zararla konu kapanmış inşallah bi daha böyle problemleri olmaz evliliklerinde

kaçak gelin evine dönmüş sonunda.şaka bir yana mutluluklar o zaman onlara..umarım bir daha böyle bişey yaşamazlar...

valla dün bana geldiğinden beri öyle takıldım kıza. kaçak gelin kaçak gelin diye.
döndüler şükür bugün uzunca konustuk telefonda şimdilik sorun yok inşallah da olmaz
çok şükür ki sinirle daha beter şeyler yaşanmadı. ilerde geçmişi hatırlayıp konusurken daha kötü şeyler yaşanmadıgı için bugün çılgınlık olarak yorumladıgımız bu olayı umarım tebessümle anabilirler

Son düzenleme:

veeee dün gece ne oldu?

Çok Sevindim.. :KK76:
Balayına Evde Devam Etsinler :KK16::KK16::KK16::KK16:

Oh be devamını okudum da rahatladım :KK52:

Geç olmuş ama güç olmamış sevindim..

dunden berı merakdan catlayacaktım:KK60: allahdan sonu ıyı bıtmız o sınırle daha kotu seyller olmamıss ıns bı omur boyu mutlu olurlarr:KK1::21:

valla dün bana geldiğinden beri öyle takıldım kıza. kaçak gelin kaçak gelin diye.
döndüler şükür bugün uzunca konustuk telefonda şimdilik sorun yok inşallah da olmaz
çok şükür ki sinirle daha beter şeyler yaşanmadı. ilerde geçmişi hatırlayıp konusurken daha kötü şeyler yaşanmadıgı için bugün çılgınlık olarak yorumladıgımız bu olayı umarım tebessümle anabilirler

valla arkadaşın eşinin ailesine dua etsin. benim kaynanam olsa kendi oğlunda hata bulmaz, yangına körükle gider fırsat bilip aramızı açmaya çalışırdı.öyle bir aileye gelin gittiği için şansı varmış arkadaşının.çoğu aile şımarıklık olarak görürdü böyle birşeyi...

Arkadaşına Söyle Onu Çok Merak Ettik..
Tüm KK Burda Bekledik :KK1:

Hepimizden Selam Söyle :KK3:
Akıllı Olsun..:KK1:

Arkadaşına Söyle Onu Çok Merak Ettik..
Tüm KK Burda Bekledik :KK1:

Hepimizden Selam Söyle :KK3:
Akıllı Olsun..:KK1:

aleykum selam söylerim :KK1:
bugun telefonda konusurken bende öyle dedim.
açıkçası itiraf edeyim ben daha kötü şeyler olur diye düşünüyordum bence ucuz atlatıldı yoksa uzatılsa bunun sonur uzarda uzardı yani.
düşüncesiz müşüncesiz ama yinede kıymetini bil kocacığının bak halloldu meseleniz o kadar göz yası döktün bu da senin cezan oldu dedim bakalım
artık üzerinden zaman gecince ne cesaret böyle birsey yapmısım, sanki o ben değilmişim gibi geliyor şimdi diyo

Son düzenleme:
valla arkadaşın eşinin ailesine dua etsin. benim kaynanam olsa kendi oğlunda hata bulmaz, yangına körükle gider fırsat bilip aramızı açmaya çalışırdı.öyle bir aileye gelin gittiği için şansı varmış arkadaşının.çoğu aile şımarıklık olarak görürdü böyle birşeyi...

bencede dua etsin valla. aksam abisi gelmemiş olsaydı ne ben zaptedebilirdim ne baskası. düşünemiyorum bile.

Son düzenleme:
aleykum selam söylerim :KK1:
bugun telefonda konusurken bende öyle dedim.
açıkçası itiraf edeyim ben daha kötü şeyler olur diye düşünüyordum bence ucuz atlatıldı yoksa uzatılsa bunun sonur uzarda uzardı yani.
düşüncesiz müşüncesiz ama yinede kıymetini bil kocacığının bak halloldu meseleniz o kadar göz yası döktün bu da senin cezan oldu dedim bakalım
artık üzerinden zaman gecince ne cesaret böyle birsey yapmısım, sanki o ben değilmişim gibi geliyor şimdi diyo

İşte Sinir Böyle Bir Şey..:KK34:
5 Kere Düşün 1 Kere Yap..

burdaki bayanlar çok haklıymış...kadın iyice sürtmüş kocasının burnunu,adam o kadar korkmuş ki artık karısının sözünden çıkmaz...:KK47:

X