Balayında Bir Koca Böyle Yapar Mı?

Frizya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2011
334
0
Kızlar merhaba,
Öncelikle konuyu şu an yanımda olan arkadaşım adına açıyorum.
Arkadaşım benim bulunduğum şehre gelin geldi ve ailesi, akrabası vs yok bu şehirde. arkadasım karadenizli, eşi şu an bulundugumuz memleketli ve evi de buraya açtılar.
birtek ben varım şimdilik arkadaşı,
az sonra anlatacağım olay yüzünden evine gitmek istemediği için bana geldi.

Arkadaşım 4 senelik bir ilişkinin ardından geçen hafta sonu evlendi ve yaza kadar çok var, balayı tadı kalmaz o zamana,yazın yine tatile gideriz diye düşünerek pazartesi günü eşiyle birlikte antalyaya balayına gittiler.
bunlar balayına gittikten 2 gün sonra eşi diyor ki arkadasıma, hazır antalyaya gelmişiz ben antalyadaki arkadaslarımla görüşücem!!!!
arkadaşım kızıyor. ne arkadası, arkadas görmeye mi geldik buraya balayındayız saçamalama diyor ama nafile, tartışıyorlar.
arkadaşlarımla görüşücem dediği insanlarda samimi arkadaşları falan değilmiş. kırk yılın başı telefonla falan görüştüğü hal hatır sorduğu kişilermiş.
arkadaşların için başka zaman yine geliriz olmazsa, hem değişiklik olur bahane olur bizim için falan dediysede meğersem kocası çoktaaaaan arkadaşlarını aramış randevulaşmış da bizimkine sonradan ayak yapıyor ben arkadaşlarımla görüşücem diye !!!

arkadaşımın morali sıfır tabiki. ve bu koca ( çok sinirliyim şu an kızlar) arkadaşımıda götürmeyeceğini, arkadaşlarının erkek olduğunu, kendisinin erkeklerin içinde bulunmasına gerek olmadığını falan söylüyor. yani bizim kızı otelde tek basına bırakıcak arkdaşlarıyla buluşmaya gidecek. balayında!!!

hadi dedim normal çıktığınız bir tatil olsa neyse belki tamam denilebilir, ama yahu balayında da böyle yapılır mı kızlar? ne anlamı kaldı o balayının?
bunlar bir güzel tartışıyorlar otelde, arkadasım diyorki sen beni bırakıp bu akşam gidersen bende eşyamı toplar giderim burdan diyor. kocası olacak öküzde (güya sinirle çıkmış o sözler beyefendinin ağzından) nereye gidersen git, bu ufacık meseleyi ne kadar büyüttün böyle !!! diyor ve çekip gidiyor arkadaslarına.

bizimkide o sinirle (bana göre yanlıs yapmıs ama olan olmus artık) hızını alamayıp gerçekten toplanıp dönüyor buraya. arkadasım önce kayınvalidesine gidiyor salya sümük onlarda şaşırıyor ne oldu diye. anlatıyor böyle böyle oldu diye. babası çok sinirleniyor. kocasının abiside arayıp bir ton laf sayıyor kardeşine. olay böyle sacma bir şekilde büyüyor anlayacagınız

kendi evine gitmek istemiyor arkadasım, kayınvalidesinde de kalmak istemiyor, kaynı arabayla bana getirdi (garibinize gitmesin kızlar, arkadasımla 18 senedir arkadasız kardes gibiyiz aslında, kocasının ailesi benide iyi tanır,güvenirler) buraya geldiğinde siniri hala gecmemişti ama şimdi yatışmaya başlayıp aklı başına gelmeye başladıkca ben ne yaptım demeye başladı

kızlar şimdi kocası dönüş yolunda ve tahmininizce çok sinirli. geldiğinde görüşmek istediğinde nasıl davranmalı bu adama? arkadasım fevri davrandıgının farkında ama orda kalıp daha balayındayken boyun eğmeye başlasaydım hep böyle gider diye düşündüm diyor. ayrıca ona sorma geregi bile duymadan kendi adına plan yapıp arkadasımı oylece bırakıp gitmek istemesi çok dokunmuş

şimdi ne yapmalı? nasıl konusmalı? ne demeli? fikirlerinizi paylaşırsanız seviniriz. açıkçası arkadasım korkuyor şimdi yüzleşmekten. telefonunu falan kapadı çunku eşi gerçekten çok sinirli.

Son düzenleme:
arrkadas gercekten cok fevri davranmis yani ne varda gidip gorusseydi arkadaslariyla keske olayi bu kadar buyutmeseydi yani birde tek basina binmis geri donmus hic yoktan olay nerelere gelmis tamam oda hakli ama erkekler bizim gibi ince fikirli dusunemiyor malesef kocasi geldiginde fevri davrandigini felan soylesin ama kendisininde kirildigini soylesin bence birazda alttan alsin yoksa bu is dahada buyur gibime geliyor HAKKINDA HAYIRLISI OLSUN ALLAH YARDIMCISI OLSUN INSALLAH(AMIN) DAHA EVLILIGIN ILK GUNLERINDE BOYLE SEYLER YASAMIS...

Çok iyi yapmış, blof yapmayacağını öğrenmiş eşi en azından. Yüz vermesin bence, bir de sinirliymis beyefendi. Hem suçlu hem güçlü..

Son düzenleme:
bence çok fewri dawranmış arkadaşınız senelik ilişkileri sebebi ile eşi bence böle bişey yapma cesaretinde bulunmuş..ben arkadaşınızın yerinde olsam inerdim otelin barına alırdım güzel bi içki hem içer hem kafa dinler hemde bunun intikamını nasıl alacağımı planlardım..koca olacak adamda gelip aaaa sen tek başına ne yapıyıorsun barda diyince adam olaydında yanlız bırakmayaydın 3 günlük karını unutma bu benimde tatilim derdim oda buna yeterdi bizde balayına gittiğimizde eşimin eniştesinin bir arkadaşını aramıştık yanına bi kız bulda okey oynayak falan demiştik hatta...ama bu adam kızı götürmüyo yanında oda gıcık bir durum yinede kesinlikle çekip gelmemeliydi...

Öncelikle gelir gelmez arkadaşınızla muatap olmasın. Önce anne babasıyla görüşmesini sağlayın onlar zaten ona gereken uyarıyı yapacaklardır. O bakımdan sakinleştikten ve ailesinden azarı yedikten sonra arkadaşınızla görüşmesi daha iyi olur bence.

katılıyorum........

Keşkelerle işimiz yok şimdi, olan olmuş . bende eşinin once ailesiyle goruşmesinden yanayım eger ailesinin size destek olacagına inanıyosanız tabi, onlar sakinleştirirler sonra size gelir sakin sakin konuşmayı deneyin.

canım bana göre de çok fevri davranmıs bende öyle söyledim şimdi biraz pişmanlık var ama çok gücüne gitmiş daha balayında planda böyle birşey yokken bunu yapması.
böyle birşey yapacagı aklımın ucundan bile gecse antalyaya değil baska bir yere gitmeyi isterdim diyor. yada bana herseyi ayarladıktan sonra değilde onceden haber verseydi, benide yalnız bırakmayıp götürebileceği arkadaslarıyla görüşseydi böyle olmazdı diyor.

valla ne diyeceğimi şaşırdım. o açıdan bakınca böyle öteki açıdan bakıca şöyle

kızlar çoğunuz aynı şeyi yazmıssınız, önce ailesiyle görüşmesi gerektiğini.

zaten kocası şu anda onu kayınvalidenin evinde diye biliyor. bende oldugunu bilmiyor.

Allahtan kocasının abisi daha anlayıslı bir insan. o inince eve gelir konusuruz bi demiş. ama sakinleşir mi gece burayı mı basar bilinmez tabi.

allak bullak oldu kız bir duruyor bir ağlamaya başlıyor

Kızın balasını zehir etmiş, kız ne dese ikna edememiş çekmiş gitmiş. Kızın hiç kabahati yok, kızı bir daha tatile götürsün de kendini affettiğin. Sınır oldum

canim kendi acisindan oda hakli ama dedim ya erkekler bizim gibi dusunmuyor yani 1 saat gorusup gelirdi degermiydi simdi boyle olmasina :44:

arkadaşın gelir gelmez kocasının gönlünü alsın...ne kadar saçma birşey yaptığı...balayındalar diye 7-24 başbaşa olmak zorunda değiller ki...ben olsam,o kadar yakınlarındayken ben de görüşmek isterdim arkadaşlarımla...sanki adam arkadaşlarını getirip ortalarına yatırmış da beraber uyuyalım demiş

Kızın balasını zehir etmiş, kız ne dese ikna edememiş çekmiş gitmiş. Kızın hiç kabahati yok, kızı bir daha tatile götürsün de kendini affettiğin. Sınır oldum

aynen balayı zehir oldu. madem arkadaslarını göreceksin müsait baska zamanda git. kaçıyor mu oradaki insanlar.
hayır birde samimi arkadasları olsa yine bir yere kadar neyse ama o da değil yani.
elin adamı için karısını üzmeye değer miydi

valla ben daha çok sinir oldum ama şu an paçalarımız tutusmus durumda
arkadasıma kalırsa sakinleşmesi zor büyük kavga edicez diyor

ama gorustugu kisilerin hepsi erkek yani kizin ne isi var aralarinda bir kerede randevulasmislar gidip 1 saat gorusup gelseydi ne olacakti acaba balayida zehir olmazdi bunlarda yasanmazdi sonra arkadas uygun bir dille kirildigini ifade eder ve bunun telafisini isterdi:44:

Arkadaşınızın ailesinin bu durumdan haberi varmı? Onlar ne diyorlar acaba...
Olay iyice büyümeden büyüklerin yardımı ile konuyu kapatmaya çalışsınlar bence, Allah yardımcınız olsun

Merhaba balayında arkadaşınızın böyle birşey yaşaması üzücü,ömür boyu o günler unutulmaz ama olan olmuş bu saatten sonra sakin olmak lazım bence arkadaşın beklesin nasıl olsa eşi gelecek umarım sabahı bekler ve sakinleşir o zaman ikiside birbirlerini kırmadan konuşurlar ve anlaşırlar... Ayrıca böyle özgüveni yüksek bir hatun olmak ne güzel bence,böyle davranmasaydı önümüzdeki yıllarda dahada üzülebilirdi ,böylece eşi onun nekadar net olduğunu görmüş olur inşallah...

canim kendi acisindan oda hakli ama dedim ya erkekler bizim gibi dusunmuyor yani 1 saat gorusup gelirdi degermiydi simdi boyle olmasina :44:

aynen öyle. ah bu koca kafalı erkekler.bütün odunsu deyimlerin, tabirlerin erkeklere hitap etmesinde bir hikmet var demekki.
hala sayıklıyor yavrum bana emrivaki yapmasaydı önceden söyleseydi böyle olmazdı, emrivaki yapmasa bu kadar sinirlenmezdim gene üzülürdüm tavır yapardım ister istemez ama bende kendimi ona göre ayarlayıp belki başka plan yapardım diyor.

iyi diyorsunuz ama arkadasları normal günde görüştüğü samimi arkadasları falan değil. kırk yılda bir denk gelince görüştüğü insanlar. en son 3 sene önce yüzyüze görüşmüşler mesela. telefonla bile seyrek görüştüğü insanlarmış. kırıldığı taraflardan biride bu işte. bu kadar önemli olmayan insanlar için emrivaki yapıp karısını üzmeye değer miydi ?

Son düzenleme:
tamam esı haksız oraya balayınamı gıdıyo arkaslarınn yanınamı arkadasları esınden kıymaetlımı yanlıs davranmıs
ama arkadasınızda bı anlık sınırle kalkmıs gelmıs ıyı cesaret oda burda yanlıs yapmıs bence
zor bı durum karısık olay nerelere gelmıs bence aıle buyuklerınn yanında gorusun ıns daha fazla uzamaz

ama olan olmus mesela soyledigi zaman arkadasinda deseydi benide bir alisveris merkezine birak yada zaman gecirebilecegi bir yere o gelene kadar oda orda gezerdi dedim ya emrivaki icin kirildiginida daha sonra belirtirdi simdi bi pire yuzunden butun yorgani yakmis gibi birsey olmus

Kendimi arkadasin yerine koydumda, bende aynisini yapardim.
Sonucta balayi bu, tatil olsa gitsin tamam ama o nasil bir koca ki daha balayinda karisini bir basina birakip gidiyor.
Acaba arkadasin kocasinin yaptiginin aynisini yapsaydi nasil bir tepkiyle karsilasirdi?
Ama dogru ya erkek yapar kadin yapamaz, yapan kadin ilk dayagi sonrada damgayi yer.
Bence arkadasin kesinlikle geri adim atmasin.
Esi hatasini anlasin, gelip özür dilesin, yaptigi cok saygiyizca bir davranis bence, hatta birazda vicdansizca, balayinda otel odasinda bi basina birakilmak hicbir kadinin hosuna gitmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…