Balayında Bir Koca Böyle Yapar Mı?

arkadaşının tepki anlayışı böyle mi? Allahtan büyük bir tepki vermemiş boşanmak konusunda mübalağa yapıyorum tabiki de...burada yazan bayanların çoğu verilen gaz neticesinde daha da kötü olaylarla karşılaştılar malesef...büyütülecek bir olay göremiyorum ben...ha anlattıklarından şöyle de bir sonuç çıkartıyorum;bayanın eşine karşı anlayışı minimum düzeyde olmalı ki,bey olayı olup bittiye getirmiş...karşısında anlayışlı bir eş olsaydı zaten yalana başvurmazdı...

Arkadaşınızın eşinin arkadaşları normal anlayışlı tipler olsalardı (siz balayındasınız başka zaman gel gibilerinden deselerdi)olay buralara kadar da gelmezdi belki...

e tabi işin birde o tarafı var. ama bilemeyiz ki belkide demişlerdir balayındasınız falan diye
eşine böyle diyen adamdan ben, amaaan nolacak balayındaysak buluşalım falanda demiş olabilir yani

Her iki tarafta acikcasi hatali, keske daha sakince halledilseymis sorun. Bence iki tarafta sakinlesmeden yüzlesirlerse yine olay büyür büyük olasilikla.. Arkadasin esi sakinlesince güzelce oturup konussun onunla konuyu. Sonucta arkadasinda sakinlesince hata yaptigini anlamis, eminimki eside sakinlestiginde hatasini anlayacaktir

Diger yandan düsününce arkadasinin kendini ezdirmemesi cok iyi olmus, en azindan artik eside tavrini biliyor arkadasinin ve bir daha ki sefere bir karar alacaginda arkadasinada danismayi ögrenmis olur

bence iyi yapmışsın sonuçta balayı sizin başbaşa evli olarak geçireceğiniz ilk tatil çok görmek istiosa arkadaşına söyler uğrar yanınıza sizi tebrik eder biraz vakit geçirirler ve gider. yada karı koca olan bir çift olur tanışmaya gidersiniz ama balayında ben gidiyorum arkadaşımla görüşcem ne demek. En iyisini yapmışsın taviz verseydin bunu ilerde alışkanlık halıne getırebılırdı her ne kadar öfkeli olursa olsun bence aileside sizin tarafındaysa elbet gönlünüzü alıcaktır diye düşünüyorum...

siz olayı bayağı baska açıdan okuyorsunuz sanırım
olaya büyük bir tepki vermiş ve bunun farkında ama olan da olmus artık, şimdi nasıl davranmalı ne yapmalı diye sizlere fikir soruyor
yalan olayını nereden cıkardınız onu da anlamadım ortada yalan falanda yok. ben antalyadaki arkadaslarımla görüşeceğim dediğinde arkadasım ne gerek var şimdi zamanımı, birlikte çıkıp dolaşmayacak mıydık demiş.
kocasıda ben söz verdim şimdi buluşucaz diye deyince olay büyümüş ve bu noktalara gelmiş. arkadasımın anlayıssızlığı neresinde bunun? eğer söz vermeden once bana söyleseydi, ben böyle böyle arkadaslarımla görüşmeyi düşünüyorum ama seni de yalnız bırakmak istemiyorum ne yapsak ki falan deseydi daha farklı olurdu diyor. anlayıssızlık kimde şimdi? arkadasımda mı kocasında mı?
kadın düşmanı gibi yazıyorsunuz, yada olayları ben anlatamadım

Son düzenleme:
Balayi denilemn sey sadece bir kez olan bir tatil. Bu ozel tatilde bile hemde yakin olmadigi arkadaslari ile bulusup senide goturmeyecek hemde seni balayinda yanliz birakacak... Bak sen suna... Bence arkadasin cok dogru yapmis. Zaten gitmeden giderim diyede uyarmis. kendince cekip gitmemis ki... Bu erkekler bence Antalyada erkek erkege Rus kizlarla fink atmislardir... Oralarda calisan cok oluyor o kizlardan... E karisinida goturcek degil herhalde. Insan normal bara eglenceye gitse niye karisini goturmesin ki. Ustelik daha bile zevkli olurdu o erkek arkadaslarida bayan arkadas veya eslerini getirebilirlerdi.. Illa erkek erkege gezmelerine gerek yoktu. Evli barkli adam sonucta. Karisini goturmemsi gerekicek ne yapti kim bilir?

ben sonuna kadar haklı buluyorum hareketini herşeyi alttan al al nereye kadar yani
Oda hatasını anlıycak belki gitmenizden öfkelenip üste çıkmak isteyebilir ama siz haklı olduğunuzun sonuna kadar arkasında olduğunuzu gösterirseniz elbet yelkenleri suya düşürecektir

kızgın eş buraya geliyor. yarına beklemek istememiş.
abisi aradı biz geliyoruz diye, arkadasım abi çok kızgın mı sakinleşti mi diye sordu daha sakin ama sende üsteleme falan demiş
dua edin kızlar

ayol 33 yıllık kadınım niye kadın düşmanı olayım herşeyi gayet iyi anladığımı düşünüyorum...zarardan dönmek kısmına okey ama bazı arkadaşların "helal,yürü be koçum kim tutar seni" vari yorumlarına çok ama çooookkkk teşekkür etmesi ilginç geldi bana...ayyy! niye uzatayıp gidip yatıcam...ben sadece küççücük şeyden koccaman sorun çıkarmış diye üzüldüm nacizane fikir vereyim istedim...bizim kk lı kızlarda gurur abidesi,yakarım yıkarım havaları...daha ilk günden taviz verme falan,ne tavizi ayol...daha büyük kavgalarını düşünemiyorum bile...arkadaşın bu akılla giderse askere,çok çabuk alır teskere...benden söylemesi...

''keşke gitmeseydin, hata yaptın'' diyen arkadaşlara hayret ediyorum... eşi balayında başkalarıyla plan yapıp, kızı tek başına bırakmaya can atıyomuş bi de üstüne üstlük gidersen git tavırlarına bürünmüş... o da ne yapacaktı otel odasında gidersen git diyen kocasını bekleyip ''sürpriz bak ben burdayım gitmedim, kovsanda gitmem'' durumunun temelinimi atsaydı. bu olayı yaşayan arkadaşım ya eşine gidersen eşyalarımı toplayıp dönerim demicekti ki demiş, bunu gerçekleştirmesi çok yerinde bi davranış bence.

bencede katılıyorum...

frizyacım buyur duuur daha nerelere gelicek konu...bunu kastetmiştim işte...şimdi kız, acaba aldatmışmıdır diye kurup duracak sabaha kadar...

sizinkisi biraz yardımcı olmaktan çok hatasını kafasına kafasına geçirmek gibi oldu ama şu anda ihtiyacı olan son şey bu, kusura bakmayın.
iyi uykular

frizyacım buyur duuur daha nerelere gelicek konu...bunu kastetmiştim işte...şimdi kız, acaba aldatmışmıdır diye kurup duracak sabaha kadar...

burada yazılan her düşünceyi ciddiye alıyoruz diye birşey yok. sayın üye böyle düşünmüş böyle yazmıs ve "cevap yazmamısız" farkettyiseniz.
ki arkadasımın böyle birsey aklına gelmedi ve mesele su an aldatmanın çooook uzaklarında. burda her okudugumuzu kafamızda kurgulayıp yazarsak işimiz var
ama siz sanırım herseyi kurguluyoruz diye dusunuyorsunuz
doğrudur sizde haklısınız öyle üyelerde görmüşsünüzdür olabilir
sizede saygı duymak lazım

bencede bu konu biraz abartılı yerlere gitti kocasının yaptığı hareket yanlış ama illede bir işler karıştırcak demek deildir erkek erkeğe makara yapmak istediler belliki ama bunun yeri ve zamanı değildi.

abisi aradı biz geliyoruz diye, arkadasım abi çok kızgın mı sakinleşti mi diye sordu daha sakin ama sende üsteleme falan demiş
dua edin kızlar
Arkadasin en azindan kendisi sakin sakin konusmayi denesin, yoksa kendiside daha bir suclu konumuna düsebilir:44:

kızlar fikir veren arkadaslara tesekkur ederiz. eşi geliyor şimdi konusacaklar inşallah. şimdilik çıkıyorum

dua edin kızlar

Sakin Bir Şekilde, Ses Tonunu Yükseltmeden, Olgun Bir Kadın Gibi Konuşsun..
Eğer Böyle Olmazsa, Konuşmaktan Ziyade Söyleyeceklerini Unutur ve Saçmalar..
Olay İçinden Çıkılmaz Bir Hal Alır..

Son düzenleme:
İki tarafta da hatalar var..Eşinin yaptığı çok kırıcı olmuş,kim ne derse desin,bu bir saygısızlıktır..

Balayındalar,en güzel,en özel anlar....Arkadaşlık bağları çok samimi değilmiş..Kaldı ki samimi olsun,yinede görüşmemeli.Bir bayan olarak ben olsam görüşmezdim ve bir erkek olarak eşimi düşünüyorum da,oda böyle birşeyi asla teklif etmezdi...Balayı olmasa dahi yeni evliler,balayına çıkmadıklarını düşünelim,okuyoruz şahit oluyoruz;yeni evlileri sürekli arayan kayınvalideler görümceler vs,çok rahatsız edici bir durum..Buluşma olmadığı halde ona bile katlanamıyor insanlar..

Bayanız hepimiz ve onun neler hissettiğini anlamaya çalışalım..Arkadaşının hatası ise,daha ilk günlerden aradaki problemleri ailelere yansıtmak..Allah'tan eşinin ailesi iyi anlayışlı insanlarmış ki,gelinlerinden taraftalar.Eşi gelince,onu da sakinleştirirler,sizin yanınıza gelene kadar biraz sakinleşmiş olur....Madem ki bir cesaret çekip gelmiş arkadaşınız,şimdi de kara kara düşünmesin ne yaparım diye,eşi karşısına geçince de kendinden emin olsun,kırıldığını hisettirsin,güzel güzel ve açıkça çok üzüldüğünü,böyle hayal etmediğini vs uygun dille anlatsın....İnşaallah eşi de,hatasını anlayıp özür diler de,daha fazla büyümez olaylar.....

Evlilik kolay birşey değil,tek taraflı da yürümez hiçbir zaman.....Daha çook uzun yolunuz var,saçma sebeplerle birbirinizi yıpratmayın,ani kararlar vermeyin,iki olgun insan gibi konuşun,sorununuzu aşarsınız inşaallah....Rabbim yardımcınız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…