Balayında Bir Koca Böyle Yapar Mı?

böyle yazılıarı okudukçaa sevdiğimle kurduğum evlilik hayallerinden bile soğuyorum..4 yıllık bi geçmişin ardından evlenmiş muradlarına ermişken o kocanın yaptığı işmi şimdi..olan olmuş arkadaşınız öfkeyle kalkıp zararla otrmuş biraz ama bence geri adım atmasın hatalıyımda demesin kocasınaki blöf yapmadığını görsün evlendik diye rahat davranmasını sağlamasın kocasının.aileside sizin yanınzdayken çok fazla büyüyeceğini sanmıyorum..eşi sinirliyse oda sinirli olsunn geri adım atmasın bence ama busefer hareket etmeden önce düşünsün sonra dahada pişman olmasın..inşallah çabucak hallolr herşeyy

Arkadaşınızın ailesinin bu durumdan haberi varmı? Onlar ne diyorlar acaba...
Olay iyice büyümeden büyüklerin yardımı ile konuyu kapatmaya çalışsınlar bence, Allah yardımcınız olsun :KK31:

amin canım. olay daha çok sıcak oldugu için kendi ailesine haber vermedi. ya zaten ailesi daha yeni döndü sayılır. gectiğimiz pazardı düğün. balayı için otogardan ugurladılar bunları 2 aile, kendi aileside bir gün daha kalı salı döndüler memleketlerine. peşinden de bu olay oldu. şimdilik söylemedi, söylemeyide istemiyor. çünkü iyice büyür o zaman diye düşünüyor. kocasının ailesiyle halletmeye calısıcaz bakalım. eger kocasının ailesi de gelinden yana olmasaydı o zaman ailesine haber verirdi.

Merhaba balayında arkadaşınızın böyle birşey yaşaması üzücü,ömür boyu o günler unutulmaz ama olan olmuş bu saatten sonra sakin olmak lazım bence arkadaşın beklesin nasıl olsa eşi gelecek umarım sabahı bekler ve sakinleşir o zaman ikiside birbirlerini kırmadan konuşurlar ve anlaşırlar... Ayrıca böyle özgüveni yüksek bir hatun olmak ne güzel bence,böyle davranmasaydı önümüzdeki yıllarda dahada üzülebilirdi ,böylece eşi onun nekadar net olduğunu görmüş olur inşallah...

hı hı özgüveni yüksek hatundur kendileri. şu anda karşımda özgüven patlaması yaşıyor volta atarak. ya gece gelirse o zaman ne yaparız diye dolanıyor. hay Allahım yaa ağlanacak halimize güleceğim tuttu

Kız giderim demiş, gidersen git demiş. Kafasını yaratdım ben olsam. Kız edebile kalkmış donmuş, kendi annesinin evine de gitmemiş kayınvalidesine gitmiş.

Madem bir şey yapmış, sonuna kadar arkasında duracak, adam özür dilemezse kızın bu evlilikte artık esamesi okunmaz..

dogru ya onu atladık gideceksen git demiş o bunu göze aldıysa iyi yapmış bence , geri adımda atmasın suçunu kabul edip adam ozur dileyene kadar sonra ezilen bi kadın profili oluşabilir Allah korusun ... :|

ama olan olmus mesela soyledigi zaman arkadasinda deseydi benide bir alisveris merkezine birak yada zaman gecirebilecegi bir yere o gelene kadar oda orda gezerdi dedim ya emrivaki icin kirildiginida daha sonra belirtirdi simdi bi pire yuzunden butun yorgani yakmis gibi birsey olmus:KK50:

işte o an olaylar oyle gelişmiş. bırakmazdı alısveriş merkezine diyor. aksam vakti bilmediğin şehirde tek basına işin yok der oturturdu diyor. düşünüyorumda bencede öyle yapardı.

daha ilk haftadan böyle küçük problemleri,kendi aralarında çözebilecekken,ailelere yansıtıp büyütmesi hiç hoş değil...şimdiki gençler şımarık doğrusu :KK6: kendi başına çık gel,kaynanalara kadar anlat,Allah bilir gururu kırılmıştır,boşanmayı da düşünüyordur...çok çocukça ve şımarık hareketler bunlar...lütfen burdaki bayanlar da gaza getirmeyin,ortada mahvolan bir balayı varsa o da hanfendinin eseri..azcık sabredip kocasını bekleseydi eşi yanlışını anlar özür dilerdi ardından kolkola yemeğe giderlerdi...evliliklerinizi böyle böyle yıpratmayın gençler lütfen :KK20: annelerimiz balayı bile görmemişler...

Kendimi arkadasin yerine koydumda, bende aynisini yapardim.
Sonucta balayi bu, tatil olsa gitsin tamam ama o nasil bir koca ki daha balayinda karisini bir basina birakip gidiyor.
Acaba arkadasin kocasinin yaptiginin aynisini yapsaydi nasil bir tepkiyle karsilasirdi?
Ama dogru ya erkek yapar kadin yapamaz, yapan kadin ilk dayagi sonrada damgayi yer.
Bence arkadasin kesinlikle geri adim atmasin.
Esi hatasini anlasin, gelip özür dilesin, yaptigi cok saygiyizca bir davranis bence, hatta birazda vicdansizca, balayinda otel odasinda bi basina birakilmak hicbir kadinin hosuna gitmez.

aynı şeyi ben yapsam cinayet çıkardı diyor. ayyyynen dediğiniz gibi ben yaparım sen kadınsın yapamazsın tavrında biri.
şimdi koca hem gittiğine kızgın hemde ailesine herseyi anlattıgı için kızgın hemde abisinden fırca yemesine sebep oldugu için kızgın
Allah sonumuzu hayır etsin

Kız giderim demiş, gidersen git demiş. Kafasını yaratdım ben olsam. Kız edebile kalkmış donmuş, kendi annesinin evine de gitmemiş kayınvalidesine gitmiş.

Madem bir şey yapmış, sonuna kadar arkasında duracak, adam özür dilemezse kızın bu evlilikte artık esamesi okunmaz..

dogru ya onu atladık gideceksen git demiş o bunu göze aldıysa iyi yapmış bence , geri adımda atmasın suçunu kabul edip adam ozur dileyene kadar sonra ezilen bi kadın profili oluşabilir Allah korusun ... :|

aaa yok arkadaşlar beyefendi hazretleri o gidersen git lafını "sinirle" söylemiş, bizimkinin bunu ciddiye almaması lazımmıs, otorup beklemesi gerekiyormus
bunları kocasının abisi söylüyor. abisi telefonda fırça atarken kıza gidersen git ne yapayım demişsin o da kalkmıs gelmiş, ya ne yapacaktı deyince o cevabı vermiş!

daha ilk haftadan böyle küçük problemleri,kendi aralarında çözebilecekken,ailelere yansıtıp büyütmesi hiç hoş değil...şimdiki gençler şımarık doğrusu :KK6: kendi başına çık gel,kaynanalara kadar anlat,Allah bilir gururu kırılmıştır,boşanmayı da düşünüyordur...çok çocukça ve şımarık hareketler bunlar...lütfen burdaki bayanlar da gaza getirmeyin,ortada mahvolan bir balayı varsa o da hanfendinin eseri..azcık sabredip kocasını bekleseydi eşi yanlışını anlar özür dilerdi ardından kolkola yemeğe giderlerdi...evliliklerinizi böyle böyle yıpratmayın gençler lütfen :KK20: annelerimiz balayı bile görmemişler...

ne kadar gusel anlatmıssınız evet annem keske balayına gıtseydıde babam arkadaslarıyle yemege cıksaydı:KK1:
ıns esınız gelır ozur dıler ve bu konu burda kapanırrr:KK31:

aaa yok arkadaşlar beyefendi hazretleri o gidersen git lafını "sinirle" söylemiş, bizimkinin bunu ciddiye almaması lazımmıs, otorup beklemesi gerekiyormus
bunları kocasının abisi söylüyor. abisi telefonda fırça atarken kıza gidersen git ne yapayım demişsin o da kalkmıs gelmiş, ya ne yapacaktı deyince o cevabı vermiş!

1000 kere düşünüp 1 kere soyleyeceksin o zaman , oyle kafasına geldği gibi konuşup sonra sinirle soyledim dicekse tutsunnçenesini bi zahmet

aynı şeyi ben yapsam cinayet çıkardı diyor. ayyyynen dediğiniz gibi ben yaparım sen kadınsın yapamazsın tavrında biri.
şimdi koca hem gittiğine kızgın hemde ailesine herseyi anlattıgı için kızgın hemde abisinden fırca yemesine sebep oldugu için kızgın
Allah sonumuzu hayır etsin

Gidersen git demeyi bilmis ama.
Istegi kadar kizgin olsun, yapatigi seye karsilik bunlari haketmis bence.
Hic korkmayin, hic birsey yapamaz.
Ben erkek olsam, otel odasi bile olsa karimi yalniz birakmazdim, aklim onda kalirdi, ayrica böyle birseyi hele "arkadas" icin hic yapmazdim.

işte o an olaylar oyle gelişmiş. bırakmazdı alısveriş merkezine diyor. aksam vakti bilmediğin şehirde tek basına işin yok der oturturdu diyor. düşünüyorumda bencede öyle yapardı.

o kendi istedigini yapiyor bilmedigi sehirde kiza gelince isin yok oh ne ala memleket adamda normal degil ki konunun neresinden tutsan orasi elinde kaliyor:KK51:

Sinirlenince ağzına geleni sayacak mı? Hem de babayında başlayacak. Keskin sirke küpüne zarar, pasa pasa gelip özür dileyecek. Hiç üzülmesin kızcağız..

Eşinin Arkadaşları İle Görüşmesi Sorun Değil, Elbette Görüşürler..
Sonuçta Antalya'da Yaşamıyorlar..
Her Zaman Görüşemezler..
Elbette Telefonda Görüşecekler Sık Olmasa da..
Bizlerde Öyle Değil miyiz ?

Eşine Söyleseymiş Önceden, Daha Mantıklı Olurdu..
Herkese Söz Ver, Eşine Haber Verme..:26:
Doğru Bulmuyorum..:KK50:

Ayrıca Böyle Kendine Güvenen, Kendinden Emin Kadınları Seviyorum..:KK16:
Benim Diyen Kadın Zor Yapardı Bunu !!:KK9:
Burdan Arkadaşınıza En İyi En Güzel Dileklerimi Yolluyorum !!:KK16:

Bence Damat Bey Önce Ailesi İle Görüşsün, Sonra Arkadaşınızla..
Hatta Mümkün İse; Görüşmede Ailede Olursa Daha İyi Olur!!

Unutmamak Gerek; Öfkeyle Kalkan, Zararla Oturur !!

Hoşçakalın !! (Çok Dua Edeceğim)

Son düzenleme:

bu olaya küçük bir mesele olarak görmeniz çok ilginç. tamam abarttıgının farkındayız ama tepki vermeden de kokomol kuşu gibi otursaydı kocası bunu böyle bilip böyle devam edecekti.
gururu tabiki kırıldı, kendisini sallamayan fikrini bile sorma zahmetinde bulunmayan bir koca var karsısında. ama bosanmaktan falan bahsetmedik farkındaysanız. boşanmayı düşünüyor olsaydı böyle bir konu açıp nasıl davranmalı da zararın neresinden dönsek kardır hesabı olur demezdik. ve ayrıca cevap yazan hanımlarında cevaplarını okuduysanız kimse evet boşamalısın diye gaza falan getirmedi.

Aynen bu noktada kesinlikle size katılıyorum. Sanırım zaman geçtikçe insanlar sabırsızlaşıyor. Herşey güllük gülistanlık olsun istiyoruz. Oysaki geçmişte annelerimiz babalarımız ne zorluklarla evliliklerini yürütmüşler. Geçmişten ders almalıyız. Hatalarımızda özür dilemeyi bilmeliyiz. Haksız olduğumuz zamanda dahi susarsak eğer kazanan biz oluruz her halukarda. Sivri dilli olup fevri davranmakla sorunlar çözülmüyor görüldüğü üzere...

Bazi yorumlari okuyordum sanki bir erkek tarafindan yazilmis gibi.
Ya arkadaslar bir kadin kendine saygi duymazsa, kendine deger vermezse adam balayinda ne yaptiysa tüm evlilik boyunca ayni seyi yapar.
Arkadas cikip gelerek en dogrusu yapmis, böylelikle o es olacak adamda anlamistir öyle ben erkegim diye kapiyi cekip gidemeyecegini.

Eşinin Arkadaşları İle Görüşmesi Sorun Değil, Elbette Görüşürler..
Sonuçta Antalya'da Yaşamıyorlar..
Her Zaman Görüşemezler..
Elbette Telefonda Görüşecekler Sık Olmasa da..
Bizlerde Öyle Değil miyiz ?

Eşine Söyleseymiş Önceden, Daha Mantıklı Olurdu..
Herkese Söz Ver, Eşine Haber Verme..:26:
Doğru Bulmuyorum..:KK50:

Ayrıca Böyle Kendine Güvenen, Kendinden Emin Kadınları Seviyorum..:KK16:
Benim Diyen Kadın Zor Yapardı Bunu !!:KK9:
Burdan Arkadaşınıza En İyi En Güzel Dileklerimi Yolluyorum !!:KK16:

Bence Damat Bey Önce Ailesi İle Görüşsün, Sonra Arkadaşınızla..
Hatta Mümkün İse; Görüşmede Ailede Olursa Daha İyi Olur!!

Unutmamak Gerek; Öfkeyle Kalkan, Zararla Oturur !!

Hoşçakalın !! (Çok Dua Edeceğim)

arkadasım çoooook tesekkur ediyor yazdıgınız mesaja
aynen o da öyle diyor. kendi kafasına göre iş yapmadan önce haber verse tamam belki yine bozulurdum üzülürdüm ama daha farklı hallolurdu diyor
bazı arkadaslar konuya farklı acıdan bakıyorlar ama burda arkadasımı en üzen şeylerden biri baskalarına tercih edilmek olmuş.
başka zaman zahmete girip görüşmeye girmediği insanlar anca mı aklına geldi diyor.
dualarınız karşılık bulur inşallah.

arkadasım çoooook tesekkur ediyor yazdıgınız mesaja
aynen o da öyle diyor. kendi kafasına göre iş yapmadan önce haber verse tamam belki yine bozulurdum üzülürdüm ama daha farklı hallolurdu diyor
bazı arkadaslar konuya farklı acıdan bakıyorlar ama burda arkadasımı en üzen şeylerden biri baskalarına tercih edilmek olmuş.
başka zaman zahmete girip görüşmeye girmediği insanlar anca mı aklına geldi diyor.
dualarınız karşılık bulur inşallah.

Tabii ki Farklı Olurdu..
Ama Kalsa İdi Durum Buralara da Gelmezdi..
Olan Olmuş..
Olmuşla Ölmüşün Önüne Geçemiyoruz Malum..

Herkes Farklı Açıdan Bakar..
Gerek Yaş Ortalaması, Gerek Hayat Tecrübesi..

Arkadaşını En İçten Üzen Şey Üzmesin..
Başkasına Tercih Edildiği Yok.. (Aldatmadı v.s.)
Sadece Bir Anlık Tutarsız Davranış İçersinde Bulunmuş..
Daha Önceki Yorumumda da Yazdım..
Arkadaşının Başka Şehirlerde Yaşayan Arkadaşı Yok mu?
O da Ayda Yılda Telefonla Görüşmüyor mu?
Mümkün mü Onları Gidip Ziyaret Etmek.. Değil !! :KK50:

Biraz Silkelensin Kendisine Gelsin..
Eşi Geldiğinde de Ağlamasın, Agresiflik Yapmasın..
Olgun Bir Kadın Gibi, Kavga Etmeden, İma, Kinaye Yapmadan Konuşsun..
Herşey Yoluna Girecektir..

Gelişmeleri Mutlaka Yazın..
Takip Edeceğim Konunuzu !! :KK34:

Sevgiler :KK16:

Son düzenleme:
Arkadaşınızın eşinin arkadaşları normal anlayışlı tipler olsalardı (siz balayındasınız başka zaman gel gibilerinden deselerdi)olay buralara kadar da gelmezdi belki...

X