Bakire degilim ve nisanlıma anlatamıyorum

Kendimi tutayım dedim ama dayanamdım kusura bakmayın artık. Konu sahibinden ve konudan bağımsız olarak Hpv ile o kadar yanlış bilgiler yazılmış ki şok oldum. Hele ki bir kadın sitesinde:) Hpv günümüzde sadece cinsel yolla bulaşmıyor artık bunu bir öğrenin. Etrafımda bir sürü hpv olan kadın var biri 20 yıllık evli ve tek eşli. Diğeri yine evde ve tek eşli bir diğer benim ablam evli değil. Ablamla kaç tane doktora gittik, özel hastaneler arasında çok iyi olan iki tane var isim vermeme gerek yok şimdi ikisinde de bu konuda uzman olan proflara gittik arkadaşlar. Ve hepsi aynı görüşte, artık o kadar yaygın ki sadece cinsel yolla değil umumi tuvaletlerden havuzlardan da çok kolay bulaşabiliyor diyorlar. Ayrıca konu sahibi cin1 olduğumu söylemiş ve 25 yaşında, muhtemelen doktora gittiğinde ona bir tedavi uygulamaz çünkü yaşı küçük ve hpv in ilk evresinde ve muhtemelen kendiliğinden geçecek. Konu sahibi merak etme, benim ablamda cin3 vardı ve tüm rahme yayılmıştı buna rağmen kanser olmadı küçük bir operasyonla atlattı. Ayrıca hpv sonradan tekrarlar diye bişey de yok. Mesela cin1 ve yaşı küçük birinden bağışıklığı yüksek tuttuğunda tamamen yok olabiliyor o virüs. Benim ablamın cin3 yani en son evresi onun bile tekrarlama ihtimali %5 yani herhangi birimizin hpv kapma ihtimalinden daha düşük.

Yine de bir hymen kadar net bir kanıt sunmuyor. :)
Yani bir oran doğru mu hatırlıyorum bilmiyorum üçte birinde kızlık zarının olmadığına dair okumuştum . Hatta cinsel ilişki sırasında iyi uyarilirsa kanama da olmadığını . Tabi ki bilimsel bir kanıtım yok nerede olduğumu hatırlamıyorum . Yani bunlar aslında o kadar maddesel ki

Güzel demişsiniz de bakire numarası yapan bir kadın bu konuda yalan söylüyor üstüne bir de hpvli ise olay tamamen bambaşka. Ayrıca isterse havuzdan kapmış olsun bu hastalığı karşı tarafa söylemek zorunda. Bakire olmadığını saklamak için hastalığını da saklıyor direkt akla cinsel yolla bulaştığı gelecek ve konu sahibinin de bakire olmadığı ortaya çıkacak diye.

Zorlu bir hayat yaşamakla, hpv kapacak kadar aktif cinsel hayat yaşayıp, pişman olduğunu iddia etmek arasında nasıl bir bağlantı var? Konu sahibi sadece bakire olmadığı için böyle düşündüğünü söylese mantıklı olurdu ama belli ki köprünün altından çok sular akmış.şimdi mi pişman olmak, intihar falan etmek aklına gelmiş yani.o tutarsızlık yüzünden bu yorumlar yapılıyor.

Ya aslında hayatını birlikte geçirmeyi düşündüğün insanın hayata olaylara nasıl bakacağını bile bilmiyorsun çok garip değil mi? Yani bu kadar koştur koştur nişanlanmasaydınız?

Sendeki de iyi cesaret hem bakire olmadığını ailen duyar diye korkup üstüne ailenin tanıdığı biriyle nişanlanıyorsun.

Bu tarz insanlara söyleme bence kabullense bile sonra sinir ettiğin bir zaman elinde koz olduğu için bunu ailene söylemekle tehdit eder. Ayrıl ve ailenin tanımadığı biriyle ilişki kur. Aileyle de tanıştırmadan önce bekarete önem verip vermediğini öğren öyle ciddi adımlar at.

Yoo hayır ikisi de normal.

Allah Allah bu kadar hpv li insanı nasıl çevrenizde bulabildiniz?. Cinsel yolla bulaşan hastalık işte.ne derseniz deyin.yüzde 90'ı 95'i bu şekilde.zaten cinsel hayattan olmadığına emin olsa konuda başa başa belirtirdi.

Yoo hayır ikisi de normal.
Kalın ve esnek olması durumunda normal orada da belirttim. Ama normalde kanama olmaması gerekiyor Max pembe bir sıvı şeklinde olmalı. Çok kanama olması vücudun hazırlanmadığını kişinin kendini çok sıktığını yada hazır olmayı beklemeden yapıldığını gösterir. Bilinçsiz yapıldığı için çoğu insanda kanama oluyor çünkü zaten stresli bir durum. Tabi tabular korkular derken. Sağlıkçı olarak kadınların büyük kısmında kana olmaması gerektiğini biliyorum teşekkürler

Yazdıklarımın tam olarak hangi kısmını anlamadınız? Konudan ve konu sahibinden bağımsız olarak yorum yaptığımı ilk başta belirttim. Yaptığım yorum sadece hpv ile ilgili genel bir yorumdu konu sahibinin hpv si ile ilgili yada bekareti ile ilgili yada bunları saklayıp saklamamasıyla ilgili değildi. Ve tekrar söylüyorum hpv sadece cinsel yolla bulaşmaz. Mesela evli olsanız ve sizde hpv çıksa siz aldatmış mı olacaksınız ya da aldatılmış? Lütfen biraz araştırın

İlk olarak nişanlınız bu durumu takacak bir insanda söyleyin derim daha sonradan ortaya bir şekilde çıkarsa daha kötü olur. Benim fikrim bu konuya hiç takılmaması sonuçta geçmiş bitmiş önemli olan o kişi hayatımıza girdikten sonrasıdır. Öncesinde ne olduysa oldu. O kişiden tanıdıktan sonra olmadı sonuçta.
İkinci olarak ve bence ilkinden daha önemli bir sorun bu. Mesajlarınızı okudum kadarıyla nişanlınızı sevmiyorsunuz Aile isteğiyle yapılan bir evlilik. Böyle bir evliliği sevgisiz aşksız bir evlilikte yapabilir misiniz. Bu evlilik ne kadar sağlıklı olur. Ya yarın karşınıza seveceğimiz birisi çıkarsa o zaman nolur. Bu yazdığımdan dolayı bana kızabilirsiniz. Ancak bu konuda binlerce örnek var. Bence evlilik kararınızo gözden geçirin. Sevgisiz bir evlilikte ne kadar mutlu olabilirsiniz. İyice düşünün ölçün tartın. Siz bu adamı seviyor musunuz yoksa aile isteği mi? Böyle bir evliliği yürüyebilir misiniz? Ben mesela sevgi aşk olmadan cinsellikten dahi zevk alamam

Boşuna dememişler cidden, cahil laftan anlasa cahil olmazdı diye. Çok haklısınız siz profesörlerden daha iyi biliyorsunuzdur. Sizin ettafınızda da vardır ama sizin bu cahilce ve dar görüşlü düşüncelerinizden dolayı kimse sizinle birşeyini paylaşmıyordur.

Bunu da kabul etmezsiniz ama yine de ekliyim ben ne de olsa siz daha haklısınızdır çünkü cahiller hep haklıdır.

Eklentiler

• IMG_0227.jpeg
    121,9 KB · Görüntüleme: 46
Abam bi dur ortalık karıştı zaten

Yahu bu konuya insanlar konu sahibinden bağımsız değil tam olarak konu sahibi ne yazmışsa ona göre yorum yapıyorlar değil mi? Hpv nasıl bulaşır diye bir tartışma yok burda. Sizin gelip de konu sahibinden bağımsız diyip bize hpv dersi vermeniz saçma.

Bunu da kabul etmezsiniz ama yine de ekliyim ben ne de olsa siz daha haklısınızdır çünkü cahiller hep haklıdır.
Eee burda da genellikle cinsel yolla bulaşır nadiren başka türlü bulaşır diyor? Gelip burda cinsellikle alakası yok her türlü bulaşabilir tarzı konuşuyorsunuz da attığınız şey sizi yalanlıyor zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…