Bakımlı olmak

Bence günlük rutin şeyler bakım değil. Yani her insanın yapması gereken şeylere ben BAKIM diyemiyorum. Temiz diyebilirim ancak.

Ben dip boyama dikkat eden biriyim mesela. Öyle abartı makyaj yapmam ama cildimin temizliğine çok önem veririm. Bunun için doğal jeller, köpükler, maskeler kullanırım. Yüzümde sadece eyeliner dahi olsa yüzümü makyaj temizleme köpüğüyle yıkamadan yatmam, yatamam. Oje sürdüğümde 2 3 gün içinde aşınmaya başlayınca muhakkak silerim. O şekilde dolaşmayı sevmiyorum. Cildimdeki gözeneklerin açılması için saunaya gittiğim de doğrudur Kıyafetimin, ayakkabımın, çantamın uyumu da çok önemlidir benim için.

Sabah yarım saat daha uyumak varken daha erken kalkıp hazırlandığım da doğrudur. Diğer türlü kendimi günboyu kötü hissederim. Aynaya baktığımda kendimden pozitif enerji alabiliyorsam hazırım demektir.

Yani biri bana bakar bakmaz "aaa ne kadar bakımlı kadın" demez fakat ben gözeneklerime kadar düşünür, yapmam gerekenleri yaparım.

Haftanın 6 günü çalışıyorum
Bazen akşamdan bazen sabahtan duşumu alırım
Saçlarımı düz kullanmayı çok sevdiğim için ya düzleştiririm;
Ya da çok yıpranmasın diye arada tepeden toplarım
Ayda bir en fazla 1.5 ayda bir dip boyamı yaptırırm
Her gün ofise gelir gelmez makyajımı yaparım
Günde 1 saat yürürüm yada salon üyeliğim var spor salonuna giderim iş çıkışı
Akşamları yüzümü bakım ürünlerimle iyice temizlerim nemlendiririm
Haftada 2 gün yüzüme peeling yaparım
Her gece göz çevresi bakım kremimi sürmeden uyumam
Ojesiz ve manikürsüz çok nadir dururum oda tırnaklarımı dinlendirmek içindir (kendim yaparım)
Maske olayını pek yapmam gerek görmüyorum nedense
Vücut kıl tüy işini aksatmam hep temiz olmaya çalışırım
Giyim konusunda seçiciyimdir
Çok alışveriş yapmak yerine az ama kaliteli ürünler tercih ederim

negüzel yazmış herkez valla hayran kaldım. bende hergün bunları yapmak istiyorum fakat ev işinden kendime zman ayıramıyorum akşam eve gdınce yemek yap ye topla anca dinlenmeye zamankalıyor ve hamile olduğum için uykum geliyor kendmi çok saldım beni kendime getirin kızlar

Çoğu kişi temizlik bakımlı olmaktır diye yazmış ama bence öyle değil temiz olmak zaten her insanda olması gereken bişeydir düzenli duş almak ter kokmamak diş fırçalamak tırnakların temiz olması bunlar bakım değildir..saçlar temiz olsun ama kabarık dipleri çıkmış bi saç bakımlı görünmez asla..bana göre fönlü yada şekil verilmiş bir saç.. abartılı olmayan bi kalem bi rimel bi rujdan oluşan hafif bi makyaj güzel bi parfüm ve evde olsak bile birbirine uyumlu kıyafetler giymek bakımlı olmaktır..

Bana gore bakimli olmak temiz olmakla baslar ama temiz olmak bakimli olmak anlamina gelmiyor.
Her gun sabah 7 bucukta evden cikmis olmam gerekiyor. zaman zaman 6 da uyanir dusumu alir sacimi duzlestirir makyajimi yapar kahvaltiliklarimi saklama kabina koyar cikarim. Ama insan her zaman ayni olmadigi icin uykumdan fedakarlik etmedigim zaman 7 ye dogru uyanir ancak dis fircalama yuz yikama rutinini yapip oylesine bir makyajla cikabiliyorum.
Aksamlari ev isleri var malum. Eve gelip yemek yapmak toplamak camasir utu derken oyle pek aynaya bakmaya vaktim kalmiyor.
Hafta sonu da temizlikle falan geciyor yani kisaca bakimli olmak icin benim erken uyanmam gerekli

Protein olarak ALTERNA caviar repair protein cream, sac yagi olarak Kerastase elixir ultime.
Haftada bir kerede sacima havyar maskesi yapiyorum, ALTERNA caviar repair moisture masque.
çok soru sordum ama hayvar maskesini nasıl yapıyorsunuz, bir de bu ALTERNA protein kremi nereden alıyorsunuz ?

Son düzenleme:
çok soru sordum ama hayvar maskesini nasıl yapıyorsunuz, bir de bu ALTERNA protein kremi nereden alıyorsunuz ?

Istedigin kadar soru sora bilirsin :))

Havyar maskesi alterna caviar repair markasindan, dusta sacimi sampuanladiktan sonra neml saca suruyorum 10 dk beklettikten sonra yikiyorum.

ALTERNA urunlerini ben internet uzerinden aliyorum lookfantastic.com veya nicebeauty.com da satiliyor, kargo bedava.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…