Bakımlı olmak

sAbah yüzümü tonikliyorum
sonra göz altı kremimi
yüz kremimi
dudak balmımı
el kremimi sürüyorum
parfümümü sıkıyorum

gün aşırı duş alıyorum
yüz temizleyici jel ile yüzümü yıkıyorum

saçıma banyoda argan yağı kullanıyorum
yüz maskemi 15 günde bir yapıyorum

Ben de hep bunu yapmak istemişimdir hatta imrenirim sabah duş alıp işe gelenlere..hasta olmuyor musnuz ben bunu bir yapabiliyorum bilemedin iki..üçüncüye hasta oluyorum

ben de sabah alırım
kurut çık üşümezsin
iyi kurutmazsan sinüzit olursun

Bakım bence sadece maskeyle , duslada olmaz
En temel sart yediklerimize dikkat etmek çünkü bu bizim kilomuzu, tenimizi , ter kokumuzu , tırnak rengimizi bile etkiliyo ....

İkincisi spor yapmak ... Spor yapıp yedikelrine dikkat eden insan bi bakışta digelerinden ayriliyo.... Dinç duruyor , yaşını gostermiyo , sağlıklı duruyo
Mesela koca göbekli , gidikli bi adam düş alsa guzel kokular sıksa benim gozumde yine bakımlı durmuyo bakım adı üstünde kendine bakmak....
Bu iki temel şeye dikkat ettikten sonra
Temizlik geliyo , en önce temiz kokmak, eller , dişler , temiz olmalı ...

Sonra işin son kısmı dışardan destek başlar... Maske ( benim favorim kil ) , saç için saf zeytinyağı... Bi milyon tane kremi çok gereksiz buluyorum kendim için....
Tırnak için uzun tırnak ne kadar ozenilirse ozenilsin bana temiz gelmiyo malesef .... Hiç sevmem 1 cm kadar olabilir ama fazlası cık... Tırnaklar manikurlu olmasa bile temiz olcak... Sonra kendine yakışan kıyafet ve en son makyaj geliyo bence....

Ben genel anlamda temizlik ve yediklerime dikkat etmek ve spor kisminda uğraşıyorum.... Kullandığım iki ürün haricinde bağımlı olduğum bi üründe yok kasım için iki ayda bir gidiyorum kuaföre haftada bir ben aliyorum... Kuaforede yılda bir gidiyorum saçlarımın kırıldığını farkedersem daha erken de olabilir....

Yazin her gün , kisin iki günde bir dus alıyorum. Vucut kremim var onu suruyorum . Biyigimi kendim alıyorum kaslarimi almıyorum çünkü doğuştan çok düzgün alınacak yeri yok :))
Makyaj olarak fondöten, pudra , allık göz kalemi, rimel , eyeliner ve giyimime uygun rujumu sürüyorum.
Kiyafetlerim ortama göre ama her zaman uyumlu fizik hatlarimi güzel gösterecek şekilde giyiyorum. Bence kadına en yakışan şey topuklu ayakkabi. Her zaman topuklu giyerim ve ozguvenli yururum.
Saçlarım her zaman temiz ve fonludur . Elim bu işlere yatkin çok şükür . Kuaföre taş çıkarırım makyaj ve saç konusunda . Agdaya düzenli olarak kuaföre giderim her yerimi aldiririm .
Makyajimi temizleme sutuyle güzelce silerim .
Cilt sorunum yok o yüzden ekstra maskelerle cildimle çok uğraşmıyorum .

Valla canım haftada bir banyo yapıp gece makyajını silmeyen sabah üstüne yine makyaj yapan terinin üstüne parfüm sıkan nice insan gördüm ben bakımlıyım diye geziniyorlardi.bakımlı olmak demek önce temiz olmak demek mis gibi kokmak demek maske falan sonraki is.günlük de hafif makyaj yapıp saçlarını düzlestir ya da masa yap kılığın kıyafetin düzgün temiz olsun al sana mis gibi bakim.

Haftada bir mi
Ama haftada bir banyo iğrenç ben bir iki kere haftada bir banyo yapmak zorunda kalmıştım saçlarım yağdan yerinden kalkmiyodu o saclarla diil insan içine çıkmak balkona bile cikamazdim iyyyyy bide bakımlı diycem kendime böö

bide bakımlı diyo haa

K
bide bakımlı diyo haa
kokar zaten insan 1 haftada ne bakımı ama var işte böyle insanlar maalesef

Kuaföre gitmeyi çok sevmiyorum daha doğrusu yakınlarda iyi bi kuaför yok biraz uzakta olduğu için sık sık gitmiyorum.kaşlarım seyrektir kendim cımbızla toparlıyorum.saçlarım ombreli dip derdim yok yılda 2-3 kez kuaföre gidip hem uçlarından kestiriyorum hemde boyatıyorum.gitmişken birde manikür pedikür yaptırıyorum.yalnız her dışarı çıkıcağım gün saçlarımı düzleştiririm üşenmezsem maşa yaparım.makyajsız asla çıkmam.fondöten üstüne pudra allıl rimel ruj en önemlisi de kaş kalemiyle kaşlarımı kalınlaştırıyorum birazcık.nemlendirici kullanmam maske falan kullanmam ama makyaj temizleyicilerimi doktorumun önerdiği markaları kullanıyorum.yani bol kapatıcılı hafid günlük makyaj yapıyorum.spor giyinenilirim belki ama asla eşohmanla gezmem.bakımlı hissediyorum kendimce.ter kokmamak dişleri fırçalamak vs bakımlı olmak değil temiz olmak benim için.toplum içinde rahatsızlık vermemek için herkesin yapması gereken şeyler bunlar.

Son düzenleme:
Hergün makyaj yaparım saçıma fön çekerim, tırnaklarım genelde ojelidir.
Haftada 2 defa nemlendirici maske kullanıyorum, ayda bir de deep cleansing mask.
Benim için hayat tarzıma göre bakımlı olmak bu, haaa birde haftada 3 kere spor yaparım

Günlük duş, diş fırçalama vs. bakım değil temizliktir bence ve olması gerekendir.
Günlük makyaj mutlaka yaparım, cilt temizleme, nemlendirme ürünlerini günlük kullanırım, haftada yada 2 haftada manikür ayda 1 pedikür, 2 ayda saç boyası, günlük fön maşa topuz.
Ama en önemlisi bol su, cilt için en önemli bakım, bitkisel karışımlar da uyguladığım olur.
Tüy derdim yok
Kendimi bakımlı olarak göremiyorum, ingiliz kraliyet ailesinde doğsaydım keşke :)))

Hepinizi okudum :) asagi yukari ayni seyleri yapiyoruz. Demek ki cildi bozuk olanlar falan her gun maskeyle ugrasanlar :) kendimi bakimli kategorisine koyabilirim o halde :)))

Temiz olmaktır en az gün aşırı duş almaktır benim en çok önem verdiğim o en azından dişlerin temiz olması, makyaj hiç yapmam ama düzenli saçımı kendim boyarım çünkü çok beyazım var

tipik bı kelaynagım kılım tüyüm kaşım bıyıgım yok
saclarımı kendım keserım yetemedıgım yerde eşimden yardım alırım
saclarımın dogal dalgasından memnunum gerekırse evde kendım fönlerım dugunum dısında kuafore gıdıp sacımı yaptırmıs degılım zaten sacımda boya da yok
hergun dus alırım
2-3 gunde bır tırnaklarımı keser bakımını yaparım
dişlerıme cok ozen gosterırım
gunluk rımel kullanır dudaklarımı nemlendırırım gul suyuyla yuzumu silerım saclarıma aylık bakım yaparım zeytınyagı bademyagıyla
ne olursa olsun kötü kokmam

Maskenin markası ne canim

Cocukken bir pazar gunu yikardi annem cok kizardim ozaman beni pis gezdiriyorsun diye... Simdi de takintiliyim hergun dus almaktan saclarim yiprandi... bakim demek benim icinde dus almak dis fircalamak degildir onkar olmasi geren rutinlerimizdir... kadin dedigin her daim şık olacak makyajıni yapacak yanindan gecince bir bakan birdaha bakacak... birde kadinin bir tek parfumu olmali gectiginiz bulundugunuz ortamda xx burdaymis bu onun kokusu denilsin... ha ben boylemiyim hayir hayalim boyle bir bayan olmak

duş vs kısmına girmiyorum onların yapılmaması anormal, saçlarım ince dalgalı, mutlaka ya düzleştirir ya dalgalı şekil veririm, saç baş dağınık duramam, günlük hayatımda bb krem, göz altı kapatıcı, soft allık, göz kalemi, rimel, kaş farı, nude ruj kullanıyorum, o yüzden insanların gözünde hiç makyaj yapmıyormusum gibi bir imajım var, aslında gayet de boyanıyorum bence, makyajsız görseler farkı anlarlar parıltılı, renkli farlar, koyu renk ya da parlak rujları gündüz asla kullanmam (gece de kullanmam ya o ayrı) saçlarıma en az haftada bir yağ bakımı yaparım, keratin maskesi kullanırım, cildim atopik o yüzden kafama göre maske vs kullanamıyorum, ama zaten düzgün, kırışık buruşuk sivilce vs yok. vucudum için de duştan çıkarken bebe yağı kullanıyorum, ayrıca body splash ile mis gibi kokuyorum, kaş bıyım manikür işlerimi kendim yapıyorum. benim bakımım bu kadar, bence bakımlıyım, kokoş değilim

Benim saç dilerim gelmiş yani şimdi ben bakımsız mi oluyorum

bence ilk başta temizlik geliyor,kılık kıyafet,saç,el,yüz,vücut..sonra saç boyalıysa dip gelmiş şekilde dolaşmak sağlık açısından bir sorun yoksa bana itici gelir ayrıca ciltte kusurlar varsa kapatılmasından yanayım,kaş,bıyık muhakkak alınmalı elbette sonra tırnaklar önemlidir el ve ayak bakımı şart ^_^ bu gibi şeyler temel gereksinimler harici geri kalanlar bütçe meselesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…