Bakımlı olmak

mrsysl

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2016
112
186
33
Arkadaşlar sizce bakımlı olmak nedir? Ben öyle herkesin kullandığı yüz maskesi saç maskesi Vs kullanmam,kuaföre düzenli olarak kaş bıyık için giderim öyle her dk saç kestirmem fön çektirmem. Acaba bende mi sorun var diye düşünmeye başladım. Siz neler yapıyorsunuz mesela günlük hayatta? Dışardan aldığım bi tepki yok sadece merak ediyorum bu kadar maske falan yapacak ne var millette diye :) Kısacası bakımlı kadın nasıl olmalı?

kaş bıyık kendim alıyorum. kuaöföre de altı ayda bir saç kestirmek için gidiyorum. fön vs çektirmem, kendim düzleştiririm.

onun dışında maskeyle bilmemne ile uğraşmaya üşeniyorum. doğru dürüst krem bile sürmem. çok sıkıntılı bi cildim yok şu an belki o yüzdendir. belki de çok erken çökücem ama olsun. uğraşamam şimdi.

ayrıca temizsen bakımlısındır bence. yani duş almak, temiz kıyafetler, kötü kokmamak... belki çok basitleştiriyorum olayı ama bence özü bu.

Bu dediklerini ben de yapmıyorum, maskedir boyadır cart curt seyler benim icin
Yüz temizleme jelim var yatmadan kullanırım, nemlendiricim var onu da sürerim
Ara ara oje sürerim keyfim yerindeyse
Benim bir arkadasım vardı yurttayken,abartmıyorum 1 saat makyaj yapardı, ben de derdim ne var bu kadar yapacak diye

kaş bıyık aldırmak.
saçları 4 5 ayda bir kestirmek.
cildim kuru o yüzden her gün nemlendirici sürmek.
aklıma gelirse maske yaparım
duş almak felan söylemeye gerek yok sanırım :)

Kimine göre badana boyalı gezen kadınlar bakımlıdır. Kimine göre temiz, derli toplu kadın.

Bana göre ise, temiz ve derli toplu zaten olmalı bu bakım değil yani olmaması tuhaf olur. Bakımlı demek, her sabah evinden cıkmadan önce saçına, makyajına, kokusuna, kıyafetinin ayrıntısına dikkat eden kadındır. Gerekirse maskesini yapar, gerekirse manikürünü, pedikürünü. Sabah kalkıp aman saçla uğraşamam şimdi, makyajı kim yapacak şimdi diyen kadın bakımlı olmuyor bana göre. Ha makyaj yapmamak kendi tercihidir o ayrı.
Gözümdeki bakımlı kadın imajı bu. Keşke olabilsek. Ben sabahları 15dk daha fazla uyumayı saça makyaja kahvaltıya tercih ettiğim için asla olamayacağım bir kadın türü oluyor bakımlı kadınlar.

Ben soyle soyleyeyim 8 yillik bi aliskanligim var her sabah dus alirim en fazla 15 dk surer. Gece terlemis gibi hissederim cunku. Sonra hazirlanirken illaki makyaj yaparim. Bazen abartirim bazen fondoten allik kalem rimel rujla birakirim. Kiyafetime de dikkat ederim. Her zaman oje suremem mesela. Boyle benim rutinim.

valla ter kokmamak diş tırnak temizligi bana göre bakım degil olması gereken hatta şarttır.Bana göre bakım özenli giyinmek,sacların ahenkle fönlü bir şekilde dans etmesi,güzel hoş bir makyaj uygun takı ayakkabı canta bide arada maskeler kremler vs benim aklıma bakımlı olmak deyince bu geliyor.şimdi kendimi anlatayım kaş almayan sacını kendi kesen evde 6 ayda bir boyayan daha fazla uyuyayım die degil makyaj yapmak sacımı bile apar topar toplayarak işe gidiyorum nolcak benim bu halim bilmem

bana gorede temizliyine dikat eden,saci ,makiyaji,geyimi derli doplu olan,kadindir bakimli kadin.

Ben de hep bunu yapmak istemişimdir hatta imrenirim sabah duş alıp işe gelenlere..hasta olmuyor musnuz ben bunu bir yapabiliyorum bilemedin iki..üçüncüye hasta oluyorum

Bakım Nedir.
Aslında Cirkin bayan yoktur bakımsız kadın vardır.
Sıklıkla temiz olunmalıdırçtüy,duş, vs bunlara cok dikkat edilmelidir.
Saclar temiz olmalı . yüz ve sac birbirine karışmamalı taranmış sac olmalı boya badana degilde.
güzel bir ten bazı veya fondaten olabilir.
Parfüm İnce bi detay.
Temiz parmaklar.
temiz kıyafetler.
temiz beden. vs vs
Kısa ve öz Kadınlık boya badanada 1 metre topukta degil. giydigin degil giydiirdigin beden önemli.

Siz nasıl kadınları bakımlı buluyorsunuz mesela ? Bunun cevabına göre kendinize pay biçebilirsiniz.
Bir bakışta "bakımlı" dediğimiz kadınların maske kullanıp kullanmadığını bilemeyiz.Bizim tek gördüğümüz güzel bir ciltleri olduğudur.İyi görünmek için maskeye ihtiyaç varsa kullanılır,yoksa kullanılmaz.Belki sadece bol su içip nemlendirici kullanmak bazılarına yeterli gelebilir.Bazılarınınsa fazladan maske,peeling,fondöten gibi desteklere ihtiyacı olabilir.

Sırf temiz olmakla bakımlı olunmaz ama bakımlı olmak için önce temizlik şart.
Mesela dipten boyası gelmiş,uçları kırık dolu saçlar istediği kadar temiz olsun,bakımlı durmaz.
Fön de şart değil.Kendine göre düzgün bir modeli olsun yeter.Size fön yakışır,başkasına kendi doğal dalgası,diğerine belki topuz veya atkuyruğu bile yakışabilir.
Başka örnek,temizseniz ama dudaklarınız çatlaksa bakımlı değilsiniz.Dudaklar çatlaksa ve üzerine ruj sürmüşseniz yine bakımlı değilsiniz.Elleriniz çatlamışsa ilk düşüneceğiniz oje değil kremdir.Ojeli ama çatlak eller,hele ojelerin uçları çıkmışsa bakımlı değil aksine bakımsız durur.Yani bakımsızlık,makyaj ve boyayla kamufle edilemez.
Bakım süsten daha temel,daha özen isteyen bir etkendir.Süs de onun cilası diyelim.2 dakikada süslenirsiniz ama 2 dakikada bakımlı olup çıkamazsınız.

Temiz miss gibi olmalı ..
Dişler çok önemli. .
Hergün makyaj yapmak yaşlandırıyor cildi..
Bal maskesi yapıyorum evde ..
Günlük duş , tırnak kesmek vs ..
Kadın temiz olmalı. .

Gunluk dusumu alirim. Her gun temiz özenli giysiler. Kil tuy biyik kas alimi duzenli yaparim. Saclarimi geceden orerim sabah sekilli olur açarım. Boyatmam sacimim tırnak bakımim ojem el kremim vardir. Bide sabah aksam yuzumu yuz sabunlari ile sabunlarim. Baskada bir sey yapmam. Makyaj bile az yaparim cok hafif.

Bana göre bakım temiz saç, bakımlı dişler ve tırnaklar. Ve tabi ağız kokusu, ter kokusu bunlara dikkat etmek
Okulda öyle insanlar varki konuşurken midem havalara kalkıyor. Ağızları kokuyor
Kimsenin abartmasına gerek yok, öz bakım olsun gerisi tercihe kalmış
Yıllar sonra saçlarımı boyattım o kadar farketti ki, full donanım gezsem ne olur bilemiyorum :)
Üşenmeyip yapsak mis gibi olur valla

Temiz olmak, kokmamak filan bunlar insani olan, rutin şeyler .
Bence bakımlı kadın her anlamda bakımlı olandır. Saçlarını boyatan ama aynı zamanda sağlıklı olsun diye yağıdır balıdır maskesidir uğraşan, cildine özen gösteren, kürler uygulayan, yediğine içtiğine dikkat eden, keyifli kadınlardır :)
Tanıdığım böyle biri var, hayranıyımdır. O kadar güzel bakıyorki kendine bakımlı kadın tarifi benim kafamda o
Asla öyle olamadım olamıycam

Ben 6 ayda bir boya yapan kadınları bakımlı kategorisinde değerlendirmiyorum. Benim saçlarımın 2 ayda dibi geliyor kazık gibi çıkıyorlar. 6 ay nasıl sabrediyorsunuz ya kuaföre gitmeye maddi imkan elverişli olmayabilir, marketlerde 10 liraya boya satılıyor. İş saatlerim sabit olmadığı için ben de kalkıp duşumu alıp makyajımı yapıyorum. Ama makyaj o kadar da elzem bi şey değil bana göre. Temiz pür-i pak giyinin, güzel kokun, bir rimel bi allık hop bitti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…