Bakımlı olmak

Daima temizim dislerim saçlarım tırnaklarım. ..Saçım sarı kumral zaten gözlerim yeşil o yüzden çiğ olmamak için hep dudak kalemi kullanırım. .asla tüyüm kilim olmaz ki eşim de hicbirseyimden rahatsız olmaz ama yine de ben sevmem. .uzun tırnak kullanırım hep de kırmızı tonlar oje ve daima manikurluyum. ..Kışın da pedikur yaptırırim ama öyle maskeleri falan seyrek yaparım. ..evde bile sık giyinirim ki kendim mutlu olayım hiç Salmam kendimi o yüzden bakim önce kendimiz için bence...ki eşim de bakmaya doyamaz :)))

Ben kaş bıyık saçıma ve giyiyime özen gösteririm. Saç kestirme dışında hiçbir şekilde kuaföre gitmem herşeyimi kendim hallederim.Diş temizliği de önemlidir benim için. Onun dışında abartı olmayan makyaj yaparım.Yani ne bir maske ne bir krem abartmaya gerek yok bence.Kendini güzel hissediyorsan bakımlısındır.

Banyo yaparim sacimi duzlestiririm makyaj.biyik kendim alirim.kol bacakta yuz maskesi haftada 2x yaparim.baskada bise degil.kuaforede ayda 2x dib boyasi icin giderim.

Bende oyleyim zaten sac bas yapinca ter kokmak olmaz.2 cocugum var her sabah 6 kalkarim kendimce giyim tarzim var gayet modern anneyim:))

Temizlikle ilgili konular..Duş, diş bakımı vb. rutindir, bahsetmeye gerek yok.
Eve geldiğimde ilk işim duş alıp, cildimi temizlemektir. Sonrasında ya ev yapımı ya da dermokozmetik maskelerden birini yaparım. Yatmadan önce temizleyici sularla silip, anti aging krem sürerim. Sabah yine temizleyip nemlendirici güneş koruyucu kullanırım.

Saçım kıvırcık ve kuru. Haftada 3 den fazla yıkayamam. Her yıkamadan sonra derleyip toparlayıcı, kabarmayı önleyici ürünler sürerim. Sabahları beni zorlamaz. Saçımı kendim boyarım. Markette satılan boyaları kullanmam. Ayda 2 kez kaş bıyık aldırırım. gerektiğinde müdahale ederim

Manikür pedikürümü asla ihmal etmem. Bazen kuaföre giderim, bazen kendim yaparım. Günde en az 10 kere ellerime nemlendirici ve güneş koruyucu sürerim.

Yüz yogasını her akşam yaparım. Her ay olmasa da 2 ayda bir dermopen yaptırırım.
Beslenmeme dikkat ederim. Şekeri hayatımdan tamamen çıkartmaya çalışıyorum.

Ama makyaj yapmam. Kıyafete fazla para ve zaman harcamam. Kot pantolon, kazak tişört benim için yeterlidir.

Besin desteklerimi ihmal etmem.

Kısacası ben kendime bakarım. İnsanların düşüncelerini değil kendimi önemserim

Bir an dusundum ben bakimlimiyim diye

Kasimi ,biyigimi kendim alirim..
Manikurumu kendim yaparim.
Sadece sac kestirme boyatma gibi seyleri kuafore giderim.
Maskelere gerek duymadimm..
Kisisel temizligi saymiyorummmm bileee ee bi zahmettt her daimmmmm.. kil tuy dayanamam

Liseye, uniye,ise giderken hep erken kalkip saclarimi duzlestirmisimdir.. asla gidemezdim illa yapardim yani her zaman uykumdan fedakarlik etmisimdir yoksa gunum kotu gecerdi
Genelde evden cikarken dus alirim, yazin hem cikarken hem eve girdigimde alirim..
Makyajsiz genelde cikmam, ama makyajdan kastim ozel bir durum olmadikca fondatn surmem..
Gozlerimi on plana cikaririm, allik ve rujlarimmm.
Disler ve koku her zaman onemlidr ve tabiki kiyafetler.
Kizim oldu ama bu hic degismedi.. ojemden de geri kalmadim,topukludan da :)
Ben bakimlimiyim blmem ama benim hayatim boyl

Bir kere bakımlı olmak demek makyaj yapmak değildir. Önce temizlik gelir bakım deyince.. Önce vücut ve üst baş temizliği tabi.. Sonra cildinizin ihtiyacına göre temizleme jelleri, tonikler, maskeler.. Güzel bir koku.. Oh mis..

Kaş,biyik,kil,tüy alınmış
Tirnaklar temiz oje yada cilali
Üst baş tertipli düzgün
Saçlar bakımlı ve düzgün şekil verilmiş taki ve makyaji ile de tamamlanmissa o kadin bakimlidir bana göre.
Ben cildimi düzenli bi şekilde temizler nemlendiririm.dus alma ve dis fircalama zaten rutin.manikurumu kendim yapiyorum oje her zaman sürmuyorum. kil tüy çıktığı zaman gidip aldiriyorum.makyajim her zaman hafiftir.ustume başıma özen gösteririm ama sık kuaföre giden bi tip degilim kesim boya zamani gidiyorum onun dışında sık sık föne falan gitmem tek eksigim bu sanirim

Ne demiş atalarımız ?bakarsan bağ olur,bakmadan dağ olur! Makyaj bakım değildir bana gore.ayaklar çatlak,bacaklar killi,yuz bakımsız bla bla,ama boya yerinde ise o kişi bakimszdr.ben bakım deyince banyo,el ayak temizliği ,manikuru,pedikur,saçı nemlendirmek,arada kestirmek,yüze maske,dışarıda cilt bakımı rutini,vücuda peeling,düzenli beslenme,yuruyus....bunlar var bakım lugatimda

Günde 2 kez diş fırçalamak, gün aşırı duş almak, saç taramak, tırnakları haftada 1 kesmek, nemlendirici krem sürmek, bi ruj bi maskara bi parfüm en önemlisi deorolon ya da deodorant kullanmak bakımlılık alametlerindendir

Temiz ve saglikli olmak en basta gelen seyler, bunlar olmazsa olmazlar.
2-3 gunde bir saclarimi yikarim (saclarim cok dokuluyor bu mevsimde cok fazla yikamamaya calisiyorum), hergun vucudumu yikarim. Dustan sonra bebek yagi ve daha sonra nemlendirici kullanirim. Haftada 2 gun 'dry-brushing' denilen teknikle ouzel vucut fircasi ile vucudumu derinlemesine temizlerim, bu sekilde vucutta kan dolasimi daha iyi oluyor ve selulitlere karsi iyi geliyor.
Dustan sonra sacima bakim yagi ve protein surer ve hafif fon cekerim birdaha cekmem. Her aksam ve sabah cilt bakimimi yaparim ve 2 haftada bir maske. Maskeyi daha once fazla yapmiyordum fakat inanilmaz degisiklik gorunce duzenli cilt bakimimin arasina girdi.
Hergun makyaj yaparim, son 1 aydir fondoten kullanmamaya ozen gosteriyorum, kullandigimdada BB cream kullaniyorum.
Bunun yani sira, tirnaklarimin bakimli, dislerimin temiz ve giyindiklerimin temiz ve uyumlu olmasina dikkat ederim.

Duş, kaş bıyık almak kişisel temizlik ihtiyaçlarını gidermek zaten olması gereken bunların bakımla alakası olduğunu düşünmedim. 3-4 ayda anca saçlarım uzuyor şekil verdiyorum kuaförde kendi doğal rengim o yüzden boya işlerini bilmemEvde kendim manikürümü de yapmaya çalışıyorum

Günlük makyajımı yaparım ojemi de eksik etmem akşam sildikten sonra gül suyu ile yüzümü temizlerim sonrasında nemlendiricimi sürerim. Her duştan sonra genelde gün aşırı olarak vücut kremimi kullanırım mis gibi kokuyor insan. Saçlarım genelde salıktır hep muhakkak düzleştiririm düzleştirmediysem şekil veririm örerim falan. Hafta da bir kere yüzümü çeşitli sabunlarımla yıkarım arındırırım. 2-3 hafta da bir kere de yüzüme yumurta maskesi yaparım. Diş fırçalamakla da bitmez diş ipi kullanırım gargaramı aksatmam dişlerimi yaptırdığım için önemli bir ayrıntı benim içinParfümsüz çıkmam koltuk altı roll-on hep benimle2-3 günde spor yapmaya çalışıyorum yürüyüş her gün bunlar en önemli şeyler sağlıklı gıdalar tüketmek gerek

Yakın zamanda da saç bakımına başlıyorum nasipse bimex ambul bir kaç çeşit yağla sürekli yapacağım. Biz vücudumuza bakmazsak o da bize karşılığını vermez maalesef

Son düzenleme:
saçlarınız için kullandığınız bakım yağı ve protein nedir acaba ?

bakımın ilk şartı temiz olmak ve vücut hijyenine dikkat etmektir.ve kendine yakışan tarzda giyinmektir.
mesela ben spor takılırım hepkıyafet konusunda, takı takmayı pek sevmem bir tek alyansımı takıyorum arada da küpe o kadar...
günlük duşumu alırım, kıyafetlerimi günlük değiştiririm.
her sabah hafif makyaj yaparım az bır allık-goz kalemı-rımel ve ruj...
sacımı arada duzlestırırım yada masa ıle sekıl verırım ama cogunlukla tarar evden cıkarım ya da toplarım.
kesımımı kendım yapıyorum 3-4 ayda bır kırıklarını alıyorum cunku saclarım cabuk uzamıyor ve kuaforlerden memnun kalmadım kesım konusunda...sacım ıcn avonun dus sonrası durulanmayan bakım kremını kullanıyorum bırde sac tıpıme uygun sampuan...
su an boya yapmıyorum gebelıkten oturu ama normalde ortalama 2 ayda bır sacımı boyarım... ucuk renkler degıl dogal rengıne yakın kahve tonlarında boyuyorum o da beyazlarım oldugu ıcın...
her aksam goz makyaj temızleyıcım ıle goz makyajımı sılerım, garnıer 3*1 ıle yuzumu yıkarım, gecede yaslanma karsıtı gece kremımı suruyorum ( yenı basladım bu kreme cildim hassas oldugundan cogu zaman nemlendırıcı bıle surmem hemen kızarıyor allahtan yaglı bır cıldım var)
epılasyonumu da haftada bır duzenlı yaparım, cıkanları hemen alırım.. kıl tuy olayını sevmıyorum..
dişler muhakkak ıkı kez fırcalanır, arada gargara da yaparım ve senede bır dıs tasımı temızlettırırım.
baskada bısı yaptıgım yok..
sıkılıyorum kendımle fazla ugrasmaktan ... ama kendımce bakımlıyım

Ben her gün yıkanırım, hatta çok acelem olduğu zamanlar hariç genelde her gün kese yaparım. Saç bakımı da yüz bakımı da yaparım. Günde iki kez yüzümü derinlenesine temizler, duşta yüz kesesi yapar, 3 günde bir saçıma kür yaparım. Her gün duştan sonra vücudumu saçlarımı nemlendiririm. Giydiğim kıyafeti asla yıkamadan ikinci bi defa giymem. Ama hep dağınık ve bakımsız bi görüntüm vardır hep derler biraz kendini topla. Bu biraz duruşla ve özgüvenle alakalı bence. Ne insanlar var ışıl ışıl duruyolar ama tanıdıkça ne pis olduklarını öğrenip şaşırdım.

Bana göre temiz ve derli toplu olmak tır bakım. İlla maske degil de düzenli cilt temizligi dir. Yağlı saçla gezmemek tir. Saçın karışık ise fon de yok sa sımsıkı toplamak. Derli toplu giyinmek tir. Sokağa çarşıya pazara sahne alırmışcasına çıkmak bakım dan fazlası diye düşünüyorum. Eşofman da giyebilirsin mesela ben şimdi çocuğu alicam okuldan. Uzerimde eşofman olacak. Markette alışveriş yapıcam. Esofman dediysem bazı hatunlar evde temizlik yaptıkları ile geliyor ondan da bahsetmiyorum. Ama okuldan bir avm ye vs gideceksem makyaj da yaparım giyinirim de.

Bana göre temiz olmaktır bakımlı olmak
Makyaj sevmem, rimel dışında

valla kişiden kişiye değişir.

ablam markete giderken bile günlük makyaj yapar, yoksa kendini kötü hisseder.
o makyajı ben önemli toplantıma giderken yaparım, abarttım mı acaba diye eşime sorarım :)

bakım konusu bir de bünye ile alakalı.
bazı ciltlerin özel bakıma ihtiyacı olur, bazısının olmaz.

bir arkadaşımda cilt kuruluğu var mesela, o düzenli bakım yaptırmazsa sorunu büyüyüp hastalık seviyesine gelebiliyor,
benimse bu yönden hiç ihtiyacım olmadı.

Bu tarz konular çok sık açılıyor ve her seferinde bakımlı olmak = temiz olmak şeklinde yorumlar geliyor. Kesinlikle böyle bi genelleme yapılamaz bence. Temiz olan her kadin bakımlı filan değildir. Bakım temizliği de içine alan çok daha kapsamlı bi şeydir. Kabarık yıpranmış saçlı, göz altı torbaları cilt lekeleri olan, hiç spor yapmadığı yağlı sarkmış vücuduna dar bi tayt giymiş bi kadın isterse dünyanın en temiz kadını olsun kimse de kalkıp bakımlı demez. Bakım hepimizin sahip olduğu bazı fiziksel handıkapları saklama veya onarmaktır bence. Yani yukarıdaki örnek verdiğim kadın saçına şekil vermeden, cilt bakımı yapmadan, gerekirse makyajla kusurlarını kamufle etmeden, spor yapmadan, vücuduna yakışan giyim tarzını öğrenmeden asla bakımlı olamaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…