Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

parfümümü muhakkak sıkarım güzel kokmaya önem veririm dışarda kapalıyım ama evin içinde muhakka saclarımı toparlarım Allah tan bunları yaparım ama nedense evişlerim önce gelir onları muhakkak halletmeliyim sonra ben aslında doğru bişey değil ama yapıyorum maelsef

ben evlendikten sonra kendime daha çok bakmaya başladım
ille allık sürerim kalem çekerim gözüme.
kaşbıyık aldırmaya düzenli giderim.
hamile olduğum için aşırı kem falan sürmüyorum ama
bakıyorum kendime giydiklerime dikat ederim.

çakırım ben eski performansımı kaybettim ya:)) eski halime dönmek istiyorm makyaj yapmazdım ama kıyafetlerimin çantamla ayakkabımla uyumlu olmasına dikkat ederdim ama artık içimden gelmiyor eşim adına bazen üzülüyorum

Güzel bir konuya değinmişsiniz
Ben kendi adıma herzaman bakımlı olmayı savunan bir kadınım
Bunu kimse için yapmadığımı,sadece kendime saygımdan dolayı kendim için yaptığımıda defalarca yazmışımdır bu forumda.
Bakım çok önemli
Temizlik çok önemli
Fakat bakımlı kadın aldatılmaz diye bir şeyde yok maalesef.
Hani yapmadın kocan dışarı kaçtı,yaptın dizinin dibinde diye birşey söylemek mümkün değil
Ben ne bakımlı kadınlar görmüşümdürki,kocaları bir sümüklü ile aldatmıştır onları
Hani erkeklerin bu konudaki kriterleri çok belli değil
Bakımı o yüzden kendimiz için yaparsak,daha mantıklı diye düşünüyorum
Yoksa ne krem nede ruj gözü dışarda olan adamı eve bağlamaya yetmiyor.

kadın erkek herkesin temizliğine kişisel bakımına dikkat etmesi gerekir.
ama kocam beni beğensin dışarıda gözü olmasın diye de süslenip püslenemem yani.
adam beni gözden çıkardıysa ne kadar bakımlı olsamda yapacağını yapar zaten.
dışarda sık sık görüyoruz bakımlı olmak adına yakışmadığı halde saçlarını boyayıp, ağır makyajla dolaşanları.
ayrıca çalışan kadınların hali malum. mesela ben bu akşam 5 te çıkıp çocuğu yüzmeye götürücem 7.30 gibi evde olup karnını doyurup dersleriyle ilgilenip, evi toparlayıp,11 de işimi bitirirsem ne alâ...

ben cocuck olmadan hep yapıodum ..şimdi çok zor oluyo sırf temzlık yapıım dıe o kalkmadan 8 de kalıom valla..btun gece zaten uyku yok tum gnum ona aıt zaten oadadan cıkıom aglıooo..felket bişee çok zor gnler gecırıom ama yınede bakmaya calışıom kendıme işim bu cunku yıllrca egıtım aldım ve hep işe gederken sabah 6 da kalkar bakımlarımı yaprdım..cocukla hersey zor valla..leimden gelenı yapıom yıne..allıksız gezmem evde ve gözaltı stık çok mor canımı sıkıo..saclarımıda iyi kötü şekıl verırım ..ayak bakımı cok önmlı benm ıcın ve el bunlarıda asla ıhmal etmem :kedi:

sabah kalkıyorum

yüzümü yıkayıp dişlerimi fırçalıyorum..

nemlendiricimi sürüp makyaj altına

makyajımı yapıyorum

mutlaka Allık+Rimel+Ruj kullanırım..

saçlarımı ya maşayla dalgalı yaparım

ya düzleştiriciyle kahküllerim dışarı olucak şekilde havalı bir düzleştirme işlemi yaparım zemuszemus

Boynum açık birşey giyeceksem Mutlaka Bronz Terracotamı sürer kolyemi takarım

Kulağımda 3 tane delik olduğu için kulağıma Vazelin sürüp kıyafetimle uygun küpelerimi takarım..

Ve o günkü ruh halime göre fresh,çiçek,baharatlı yada şekerli parfümlerimden biriyle mutlaka banyo yaparım zemuszemus

gün içerisinde mutlaka ellerimi yıkadıktan sonra Ispartadan Aldığım harika gül kremimi sürüp nemlendiririm..

akiam eve gelince makyajımı temizlediktan sonra tonikle bi güzel silerim..

haftanın 3 günü banyo öncesi yüzüme arındırıcı maskemi sürüp peeling yaparım..

çıkıncada yağsız bir kremle nemlendiririm..

ayrıca Kocamla her hafta olmasada sık sık saunaya gider, ter atarız, ordan hamama geçer kese yaptırırız..

ve cilt bakım Maskesi uygulatırız yüzümüze saunadan sonra..

ayda birde masaja gideriz kocamla

ben aromatik masaj yaptırırım tütsülerle otantik yağlarla

kocamsa Allah ne verdiyse girişilen masajlardan yaptırır öyle yani.... kaydirigubbakcemile5

herkes kendine bakmalı bence. kadın erkek evli bekar farketmeden

önce insanın Ruhu haz etmeli aynaya bakınca kendinden

sonra Başkaları haz duymalı sizin görüntünüzden

Çünkü biz buna değeriz kaydirigubbakcemile2

kısısel bakımımı, gıyımımı, makyajımı elımden geldıgınce yaparım...
kozmetık urunlerle ugrasmak surmek bana mutluluk verıyor acıkcası....
dıp kose temızlık yapıcam dıye kendımı ıhmal etmemeye calısıyorum...
gunluk rutın ıslerımı yaparım ve sonra zaman oglumala bana aıttır...
sonucta esım eve gelınce dıp kose temızlık kontrolu yapmıyor
ılk gordugu ben oluyorum....

Benim tamamen keyfime baglidir bu isler....tabikide günlük kisisel temizlik farkli birsey!

Yüzünü yikamak, Krem sürmek, dislerini fircalamak, sacini taramak, deodoranat veya parfüm kullanmak... bunlari bakim olarak görümüyorum ben.....bu bana göre zaten her gün yapilmasi gerekenlerdir...:hulya:

Bazi günler canim ister makyajimida yaparim, süslenir püslenirimde, lakin bazende cekerim esofmanlari bir topuz yaparim oldu bitti....

Bakimli olmak tabikide güzel birsey....fakat evlilik bazende rahat olabilmektir bana göre....sürekli moda dergilerinden cikmis gibide olamam vallaha....zaten normal bir erkekde bunu karisindan beklemez kanimca...

Kadin kendi icin bakimli olmali, esi icin degil.
Kocasinin icinde aldatmak varsa kadin istedigi kadar bakimli olsun kardesim o es yine aldaticaktir, bukadar basit.

Son düzenleme:
bende bazen çok salıorum kendimi , ruh halimle ve de kızımın bana kendime harcıycak vakit vermesiyle alakalı.bugün iyi günümdeydim mesela, epilasyon yaptm tırnaklarımı törpüledim, parlatıcı sürdüm yüzüme buhar banyosu yaptım deniz tuzuyla peeling yaptım sonra mini eteğimi giydim mis gibi oturuorum pozitif enerjiyle doldum resmen

Çalışan bir kadın olarak makyaj yapmak, diş fırçalamak kadar sıradan birşey benim için..

Gülsüme katılıyorum parfümdü, makyajdı, nemlendiriciydi ,föndü,kaş bıyık vs. bunlar benim için, yılların vermiş olduğu alışkanlık gereği bakım sınıfına girmiyor.. Çünkü o kadar alışmışım ki bunlara yıllardır, gece yatarken göz çevreme bakım kremi sürmek mesela, çok sıradan bir iş gibi geliyor bana.
Aslında kişisel bakım hepsi evet ama birisi bana mesela nasıl bakım yapıyorsun dediği zaman, makyaj yapıyorum, parfüm kullanıyorum ya da kaşlarımı aldırıyorum demem:) zaten yapılması gerekiyormuş gibi gelir..

Haftada bir yaptığım peeling, ayda bir, vücudumu ölü deri hücrelerinden arındırmak amacıyla yaptırdığım kese (evdeki pek hoşuma gitmez), manikür ve pedikür vs.. bunlar benim için bakım sınıfına girer diyebilirim...

Haftaiçi çalıştığımız için kalkar kalkmaz hazırlanırız zaten..

Ama haftasonu vs.. evde olduğum zamanlarda gecelik vs. ile kahvaltıya oturduğumu hatırlamam..

Ev pantalonu , düzgün bir eşofman tişörtü vs. tarzında birşeyler giyerim..

Haftasonu diyelim ,alt kat komşuma sabah kahvesine inerken bile, yüzüme gözüme çok hafif birşeyler sürer, minik taş küpelerimi(günlük küplerim) takarım.. Biranda havanız değişiyor, minik küpe deyip geçmeyin.:)

Kendimi iyi hissediyorum böyle olduğu zaman..

Diğer türlü insan kendini hasta gibi hisseder ya, akşama kadar evde pijama ile dolaşmak ne demek..Hasta gibi :)

Son düzenleme:

iyide o saydıkların kişisel bakım gülsüm sultan...

zaten olması gerekn senin yaptığın gibi olması ...

eşofman giymek topuz yapmak bakımsızlık değildir kii
güzel temiz eşofmanlarını giyersin saçlrını ister açar ister toplarsın
ama önce tararsın...
nebilim biraz bakımsız olmamak lazım bakım yapmaktan önce...

saçı başı yağlıysa kirliyse fön çeksen kaç yazar
yıkanmamış suratına makyaj yapıp uyusan ,ojelerinin yarısı soyulmuşsa ve umursamıyorsan

bunlar bakımsızlıktır..

sana katılıyorum evlilikte rahatlık vardır.. bende giyerim eşefomanlaırmı evimin içinde ama

orası burası sökük kirli çamaşur sulu giymem

bence bakım makyajdan öte bunlardır

normal bir kadının zaten bunları yapmaya vakti olur(normal şartlarda ama ).çocuğu olan.ütüsüne,yemeğine,çamaşırına,bulaşığına varana kadar hepsini kendi yapması gereken bir kadın bu dediklerinizin sadece % 10 unu yapabilir.evli bir kadın olarak başkasınında benim görüntümden haz duyması beni ayrıca rahatsız eder.neyimki ben

Ama haklısınız aslında..Hepsi kişisel bakım da yapa yapa insana sıradan geliyor işte..

Mesela bıyıkları çıkmış kadınlar (yaşlılar hariç) var ya etrafta..Hem de genç..

Hayret ediyorum ya kocan seni nasıl öpüyor acaba diye içimden geçiriyorum..

kişisel bakımı geçiyorum
benim için makyaj göz kalemi ve rimelden ibaret
hergün hergün yüzüme bi sürü fazladan kimuysallartı sürüp mahvedemem
arada allık arada ruj çok nadir
bence bi gzö kalemi bi rimel insanı değişştirmeye yetiyo
zaten podyuma değil çalışmaya gidyoruz
fondoten ıvır zıvır hiç benim tarzım değil
evdede ev kıyafetlerimle rahat ederim
7/ 24 klasik şık olmam gerekmiyor
ayrıca haftasonları da baylırım eşofmanlarımla vakit geçirmeye
eşime gelince o benim bu durumumdan hiçte rahatsız değil

itiraf et loreal adına çalışıyosun dimikaydirigubbakcemile3

Bence de kendimiz için yapmalıyız, erkeği eve bağlamak için değil, erkeklerin çoğu krem sürmeyi bile erkekliğin şanından görmezler, evlendikten sonra çoğu kilo alır önlerinde giden göbeklerine balkon benzetmesi yapar, karısını elinden kaçırmamak eve bağlamak için bakım yaptırmayı hiç düşünmezler bile, çünkü karıları kocamı eve bağlayayım düşüncesinde kendilerini yırtarlar ne de olsa, biz kadınlar sırf erkeklere kendimizi geyşa gibi sunmaktan ne zaman vazgeçececiğiz, bakımlı olmayı bir başkasını(kocasını olsa bile) memnun etmek için değil de kendimiz için ne zaman yapacağız, hala "kadın kendini salarsa erkeğinin gözü dışarı kayar" düşüncesinde olup aldatmayı gerekçelere bağlamaktan vazgeçeceğiz, bu düşünceyi kabul etmek istemesek bile buna göre davranıyoruz, bir sürü kadın aldatılıyo hepsi çirkin bakımsız mı? Defne Samyeli' yi bile kocası aldatmış aldattığı kadın da bir şeye benzese ama biz böyle örneklere de bahane buluruz kocasını ihmal etti kariyerine önem verdi, huyu kötüymüş deriz, niye hep biz özverili olmak zorundayız, işte bu noktalarda kadın kadının kurdu işte, sevdiğimiz adamlara güzel görünmek adına da bir şeyler yapabiliriz, çok normal, aldatıldığımızda nedenler arayabiliriz her insan altıdan bir sebep arayabilir bu da psikolojik bir tepki ama bunu " bakımsız kadın aldatılır" gibi düşünceleri toplumsal yargılar haline getirmeye çalışıp her kadına aşılamaya çalışmak niye, neyse konuyu fazla dağıtmayayım ve uzayayım

Son düzenleme:
Ayy valla ben bu son günlerde pek üşenir oldum. Kaş bıyık alıcam elim gitmiyo cımbıza(
Ama ben hamileyim( Aşırı yorgunluk var ondan... Valla dizi filan izlemiyorum ben:)) Sadece yatıp uyuyorum. Ama başlıcam inşallah kaş bıyık alımına:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…