Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

yok ya hepimiz yaşıyoruz çoğu şeyleri

bende evli değilim ama evmizde 4 yaşında bir veledimiz var ve kalablık bir aileyiz

sabah kalkıyorum yüzümü yıkamadan çocuğun yumurtasını haşlamaya koyuyorum gidip yüzümü yıkkıyorum

beslenme kutulaırna peynirini kaşarını ekmeğini hazırlıyorum çantasına koyuyorum kendi
yatağımı topluyorum,ablamın yatağını topluyorum,annemin yatağını topluyorum,çocuğun yatağını topluyorum
çocuğu giydiriyorum nazlaya nazlaya..
gidiyorum giyiniyorum dişler makkyaj hafiif saç düzeltmesi tamamdır...

akşamda yemek yeniyor kaldırıyoruz masayı bulaşıklar bitince yine bana vakit kalıyor yine bana vakit kalıyor
eminim yüzde 95 imiz aşkı menuyu yada yapak dökümünü izliyordur
isteyen kendine vakit ayırır..

çok ekstra kremler gece ayrı gündüz ayrı yok göz çevresi ayrı pahalı parfümler
herkeisn bütçesine ve mantığına uymaz belki ama zaman kalmıyor diyorsak
bence kalıyor...

aynen arkadaşım ya

kahvaltımı hazırlıyosun doğradığın salatalığın kabuğunu atma yapıştır alnına

börek mi yaptın yumurtanın sarısını beyazınımı ayırdın katıştır saçına bakım olsun..

kiraz mı yedin atma saplarını kaynat iç toksinlerinden arın

yeterki sen kendine bişey yapmak iste :CüvCüv:

sizden daha avanajlı değilsem, ve sizde bakımınıza zaman ayırabiliyorsanız inanın sizin adınıza çok mutlu oldum zemuszemus

kendine değer verebilen insanları çok seviyorumzemuszemus

tabiki işe yarıyor bir çaydanlıkta su kaynatıp genişçe kaba dökün

başınıza bir havlu kapatıp yüzünüzü buhara tutarak

10-15 dk bekleyin

gözenekleriniz açılıacak cildiniz yumuşucaktır

sonra dikkatli birşekilde siyah noktalarınız kolayca sıkabilir

yoksada bir pamuk yardımıyla tonikle silip

ölü hüclerelerden arındırabilirsiniz opuyorumnanaktan

sonrada bir nemlendirici ohh miss gibi

kolay ve masrafsız bakım kaydirigubbakcemile2

ben bakımımı kendim için yapıyorum... eşim sadece etimden sütümden faydalanıyor...
gün içinde bir şey yapmıyorum ama yazayım ne yaptığımı...
sabah kalktım...yüzümü yıkadım temizleme jeli ile... sonra bebe yağı ile silip tekrar yıkadım... sıkılaştırıcı tonik ile silip kremimi sürdüm... sonra makyaj yaptım... hafif bir makyaj var bu gün yüzümde...
saçıma dün fön çektirmiştim... hafta sonu manikür - pedikür yaptırmıştım... ojelerim hala sağlam...
ellerime arada krem sürdüm... evde ve işte olmak üzere iki ayrı krem kullanıyorum...
eve gidicem... duşumu alıcam... saçlarım sanırım yarında idare eder beni...sonra nemlendiricimi ve bebe yağımı sürücem vücuduma ... makyajımı temizleyip sabah ki işlemimi tekrar edicem... ayağıma ayak kremimi elime de el kremimi sürücem... parfüm sürecem... koklaya koklaya oturcam...

arkadaşlar süper bir konu olmuş.konu sahibini kutluyorum.ben henüz 3 aylık evliyim.2,5 aylık da hamileyim bazen zor oluyo inanın ev iş yemek titiz bir koca. fakat ne olursa olsun bakımı ihmal etmiorum.makyajımı temizlemeden asla yatmıyorum.gülsuyuyla yüzümü siliyorum.nemlendirici kullanıyorum.ayda bir yada haftada bir tekrar ettiğim kendi yaptığım maskelerim var tamamen doğal.bunların haricinde soda içiyorum,yoğurt süt bol tüketiyorum en önemlisi sigara içmiyorum..ağdamı,manikürümü,kaşımı bıyığımı hiç ertelememeye çalışıyorum.bi arkadaş demiş ya bakımlı olmak makyaj yapmak deildir diye çok doğru noktasına virgülüne kadar katılıyorumopuyorumnanaktan

fakat diş fırçalama , deodarant sıkma , duş alma, saç taramada v.s ninde bazılarına extra bakım olarak gelmesi de çok şaşırtıcı bence :umursamaz:

Yo bunlar ekstra bakım gelmiyor, hemen bu kanıya nasıl vardınız anlamadım, makyaj yapmak , göz altı kremi sürmek, masaj yaptırmak, hatta saçlara her gün fön çekmek bunlar bana göre ekstra bakım olan şeyler, mesela cildini temizlemek+toniklemek sonra nemlendirici sürmek sabah akşam bunların her kadının cildi açısından yapması kanaatindeyim, kendim aksatıyorum o ayrı ama olmazsa olmalı bunlar ama bunlarda cilt bakımı sonuçta değil mi, yani bakımdan sayılır, ama bunları da yapmayan yüzlerce kadın vardır

sizin mesajınızdan vardım..

sosyal ve ekonomik durum , imkan ve şerait falan bahsettiğiniz mesajdan..

zaten hergün masaj yaptıran, fön çektiren, hergün göz altı kremi süren ve bunuda herkes yapmalıdır diye genelleyen kimse de görmedim ben burda..

herkes elinden geleni, imkanına uyanı az yada çok yapmalı ama yapmalı diye bir laf ettik

genellediklerimiz az önce size yazdığım şeylerdi

evet yüzümüze bir fiske krem dahi sürmemiz dediğiniz gibi cilt bakımıdır, herkes keşke yapsa ama malesef az önceki sayfalardada gördüğümüz gibi yapamayan arkadşlarımız var..

kaıdnların bakımlı olması konusunda biz kadınlarda aynı fikirde olamadık aynı kanıya varamadık ya tebrik ediyorum hepimizi kendimde dahil içinde zemuszemus

bakım,yaşa sosyal ekonomik bütün şartlara göre değişiyo bencede. üni deyken pahalı kremlerim yoktu ama solaryuma föne okula gider gibi giderdim nerdeyse..şimdi çocukla kuaföre gitmek işkence..
kimse dememiş ama bence sağlıklı beslenme, spor yapmada bakıma giriyo.en azından bizim ülkemizde..hayat tarzı olarak benimsemek lazım ama ev hanımları için bence bu bile bi nevi dolaylı yoldan bakım:)pasta börek ne varsa götürüp akşam koca göbekle tv karşısında yatan kadından daha itici ne olabilirki..

Şimdilik ev hanımıyım, ama çok da bakımlıyım :sm_cool: ıçimden gelen bir şey bu, Allah içime vermiş şükür ...
Anneciğim kendine hiç bakmazdı , ben tam tersiyim... Annemim hayatında bilmediği kadar bilgim ve tecrübem var bakım konusunda.. Boynuz kulağı geçeli çooook oldu zemuszemus
En basiti şöyle söyliyim, her sabah yüzümü yüz fırçamla temizlerim , yüz temizleme jelimle.. Ardından sıkılaştırıcı tonik (yüzüm karma çünki )... Ardından nemlendirici...
Bu her gün fiks yaptığım sabahki şeydir... Ardından makyaj... Koku....
Banyodan sonra mutlaka nemli iken vücuduma ( özellikle bacaklarıma) johnsonsa baby yağı sürerim, yumuşacık olur opuyorumnanaktan
Ayaklarım sertleşmeye çok müsait.. O yüzden ayağıma da ayriyeten lapitak ayak kremi...Vücuduma kokulu avon kremi veya nivea , fark etmez...
Haftada bir maske , peeling...
Tırnaklarım sürekli törpülüdür... Kimi uzun ,kimi kısa, kimi kırık olmazlmaz:
Bakım = makyaj demek değildir elbette... Ama sadece su ve sabunla da bakımlı olunmaz lmaz:
Sonuçta yüzümüz en değerli yerimiz ve en çabuk bozulan aynı zamanda...
Hele hele benimki gibi sivilceye , siyah noktaya meyilli bir cildiniz varsa bakım yapmak farz oluyor. Ve sevinerek söylüyorum böyle soruna meyilli bir cildim var ama hemen hemen hiç siyah noktam ve sivilcem yok... cildim pamuk gibi yumuşacıktır...
Fazla makyajı sevmem, ama göz her şeydir benim için.. Gözlerime kalem sürmeden asla oturmam...
Hele hele fırsatım olsa, daha neler yapıcam ama biraz da imkan meselesi.. Ben elimden geldiğince kendime bakmaya çalışıyorum...
Ne demiş atalarımız : "BAKARSAN BAĞ OLUR, BAKMAZSAN DAĞ OLUR."
Kendimize bakalım... Ama aynada değil lmaz:

ekonomik şartlara,yaşam şekline ve alışkanlıkara göre değişiyor evet

vakit darlığından yakınan hanımlar bazı günlük bakımlarını zaman kazanarak yapabilirler.

mesela sabah yüzümüzü yıkadıktan sonra sonra süreceğimiz nemlendirici ortalama 3-4 dakikamızı alır.

veya uyguladığımız bakım maskeleri yüzümüzdeyken evdeki ufak bir işi halledebilir zaman kazanırız böylece ekstra zaman harcamamış oluruz

makyaj ise çok detaylı yapılsa bile maksimum yarım saatimizi alır diye düşünüyorum hafif bir göz kalemi maskara ve allığı sürmek çok vaktimizi almaz bence

ekonomik olarak ise internetten araştırınca hem ekonomik hem de kaliteli markalar bulunabilir

alışkanlık haline getirildikten sonra Allah korusun hastalık harici rutin işler olur bunlar kendimizi iyi hissettirir

Son düzenleme:

evet kesinlikle hatırlattığın için teşekkür ederim :)
ama zaten konu kadın neden yapmyor değil ki hele çalışan kadınlar zaten dışarı çıktıkları için kendilerini az çok toparlıyorlar hele bakımlı kadınlara dicek hiç bişeyim yok onlara bayılıyorum ve alkışlıyorum kaydirigubbakcemile2
ben dediğim gibi kampanya başlattım forumda katılan hanımlar her gün kendine 5 dakika ayırıp azcık bakıcak ve kendisine özgüveni artıcak buraya ne yaptığını yazıcak zemuszemus

zaten bakım yapmak demek makyaj yapmak demek değildir makyaj bakımın sadece son rötuş udur :) eğer sizin cilt güzel bakılmıyorsa zaten makyajda sırıtır suratta
kaydirigubbakcemilehadi birbirimizi gaza getirip bakımsız hanım bırakmayalım

bakım yapmak bence temizlikle başlar önce vücudumuzu temiz tutalım sonra yavaş yavaş üstü güzelleşir..
kaş bıyık ağda zaten belirli dönemlerde yapıyoruz yapamayan hanımlar da biraz daha zaman ayırsınlar kendine kaydirigubbakcemile2

ewdeyken saçlarım taranmamış salaş bi eşofmanla olduğum zaman aynaya bile bakasım gelmio, kendimi kötü hissediorum..:umursamaz:

ancak, saçlarımı tarayıp güzelce toplayınca gayet spor ama şık eşofman ve tshirtmü giyince yüzümü gülsuyumla silip nemlendirince we dudaklarımada nemlendirici bakım rujumu sürünce değmeyin keyfime.. zemuszemus

zamanımıda almıoki bunlar en fazla 10 dk..

ayrıca herhangi salaş bi kıyafeti giymekle biraz daha derli toplu kıyafeti giymek aynı zamanı alır, saçı rastgele toplamakla güzelce taramak aynı zamanı alır gibime gelio şakkıdı..

Kocalarınızı dinlemeyin hanımlar ! Bakımlısınız ama istemiyor, makyaj yaptınız ama istemiyor... Kıyafetiniz baya şık ama kocanız giymenize kem küm ediyor.
Yapın , giyinin.. Siz kendinize yakıştırdığınız şeyleri yapmaktan sakın geri kalmayın !
Adam "fondoten sürme karıcım , böyle daha güzelsin " der.. "Ruj sürme , sen doğal güzelsin ..." der ama tv de veya başka yerde şurda burda makyajlı, şık bayana da bakmadan edemez...
Erkeklerin çoğu iki yüzlü ... Bana kızan kızsın, ne derseniz diyin bu böyle...
İki yüzlülük yapıyorlar bazıları...
Ya kendi karın da güzelce makyajlı , bakımlı olacak , amenna diyeceksin... Ya da başka süslü kadınlara da bakmayacaksın....

bnm eşim benden temiz olmamı ister makyaj yapmamı istemez yapmıyorumbir kalem sürerdim artık onu da sürmüyorum bir bayana bile makyajlı cok güzel filan dediğini duymadım etrafındaki kadınşlara özenen erkekler zaten diyor eşine sen de şöle böle ol diye cok görüyorm etrafımda

Ha birde bazı arkadaşlar kadın süslendi diye koca başkasına bakmaz diye bir şey yok içinde varsa yapar demişler..
benim söylemek istediğim bu değildi;
siz kendinizi koyun onun yerine ve düşünün
işten geli eve ter kokuyo ayaklar bütün gün ayakkabıda kokuşmuş tırnaklar pis ay ben anlatırken içim kalktı
adam birde gelince kendine yarım saat ayırıpta temizliğini yapmıyorsa bu bakımsızdır
ama adam gelir gelmez duşa girip tertemiz oluyorsa tıraşını olup deodorantını losyonunu sürüyorsa bunu hem kendisi hemde eşini düşündüğü içindir.
insanın misler gibi koklaya koklaya öpesi gelir valla

kadınlarda böyle baksalar iş biter.. tabiki koca hemen makyajla eve bağlanmaz ama temiz oldunuz diyede koca sizi dövmez herhalde :)
ne bileyim ev kıyafetiyle oturursun ama yüzündeki sivilceyi lekeyi çözersin yada yine eşofmanla oturursun ama bi yüzünü tonikle silmek yada gülsuyuyla yıkamak gelmez aklına
çekmecede onca krem de olsa yapmazsınız
yani karşıda ki insan be sırf isan onu sevdiği için yapar ona daha güzel görünmek ister :))
aldatmasın diye değil yapılan bakımlar o :) öylesine bir göndermeydi sadece..

vallahi ben üstüme yemek kokusu sinmiştir diye aşkımın gelmesine yakın duş alıyorum saçlarımı yapıyorum. hafif bir ruj sürüyorum. gün içinde temizlik yaparken giydiklerimi çıkartıp daha cici olmaya gayret ediyorum. daha yeni evliyiz ondan olabilir diye düşünürseniz insan nasıl alışır ve alıştırırsa öyle gider diye düşünüyorum. herşeyden evvel bedensel temizliğime dikkat ediyorum... bir kadına yakışan en güzel süsünde kapıyı çarken takındığı cici gülümsemesidir diyorummmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…