Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

iyide o saydıkların kişisel bakım gülsüm sultan...

zaten olması gerekn senin yaptığın gibi olması ...

eşofman giymek topuz yapmak bakımsızlık değildir kii
güzel temiz eşofmanlarını giyersin saçlrını ister açar ister toplarsın
ama önce tararsın...
nebilim biraz bakımsız olmamak lazım bakım yapmaktan önce...

saçı başı yağlıysa kirliyse fön çeksen kaç yazar
yıkanmamış suratına makyaj yapıp uyusan ,ojelerinin yarısı soyulmuşsa ve umursamıyorsan

bunlar bakımsızlıktır..

sana katılıyorum evlilikte rahatlık vardır.. bende giyerim eşefomanlaırmı evimin içinde ama

orası burası sökük kirli çamaşur sulu giymem

bence bakım makyajdan öte bunlardır

Vallaha canim bunlar dedigim gibi zaten gerekenlerdir, belkide denizin dedigi gibi yillarin verdigi aliskanlikla artik siradan birseymis gibi geliyor bana......benneyaptımki

Özel bakim olarak gördügüm seyler farkli....manikür pedikür ne bileyim cildim icin yaptigim maskeler saclarim icin yaptigim bakimlar vs. vs.....bunlari günlük bakim olarak görmüyorum....sadece canim isterse veya ihtiyac hissettigimde yaparim....

Giyimde öyle benim icin....gün gelir bir bakarsinki cok güzel giyinirim gün gelir hic özen göstermem.....bu birazda ruh halime bagli!!!

Yüzünü yikamaya sacini taramaya dislerini fircalamaya aciz olan bir kadin bakimsiz degil daha ziyade pistir benim icin......:sinifsinif:

normal bir kadının zaten bunları yapmaya vakti olur(normal şartlarda ama ).çocuğu olan.ütüsüne,yemeğine,çamaşırına,bulaşığına varana kadar hepsini kendi yapması gereken bir kadın bu dediklerinizin sadece % 10 unu yapabilir.evli bir kadın olarak başkasınında benim görüntümden haz duyması beni ayrıca rahatsız eder.neyimki ben

sanırım yanlış anladınız başkasının haz duyması derken size bakıp iç geçirmesi , bıyık bürmesi anlamında bir hazdan bahsetmedim.. :eek:lmaz:

hepimiz bir oturmaya giderken, eşin dostun arasına giderken daha çok süsleniriz
başkalarınada iyi görünmek isteriz.. önce biz kendimiz aynaya baktığımızda kendimizle barışık olmalıyızz kii
başkalarınada pozitif görünebilelim, o ışığı saçalım..

ayrıca bende eveliyim bende çalışıyorum üstelik okulumda var

ama haftasonu tv karşısında eşimle iki saat daha az oturuyoruz
yazdıklarımı yapıyoruz

ayrıca ben kimseye sizde bunları yapın demedim

biz bunları yapıyoruz kişisel bakımımız için

siz sodayla yüzünüzü yıkar, zeytinyağıyla saç bakımı yaparsınız..

herkesin kişisel bakımı farklıdır.. :nazar:

sabah kalkıyorum

yüzümü yıkayıp dişlerimi fırçalıyorum..

nemlendiricimi sürüp makyaj altına

makyajımı yapıyorum

mutlaka Allık+Rimel+Ruj kullanırım..

saçlarımı ya maşayla dalgalı yaparım

ya düzleştiriciyle kahküllerim dışarı olucak şekilde havalı bir düzleştirme işlemi yaparım zemuszemus

Boynum açık birşey giyeceksem Mutlaka Bronz Terracotamı sürer kolyemi takarım

Kulağımda 3 tane delik olduğu için kulağıma Vazelin sürüp kıyafetimle uygun küpelerimi takarım..

Ve o günkü ruh halime göre fresh,çiçek,baharatlı yada şekerli parfümlerimden biriyle mutlaka banyo yaparım zemuszemus

gün içerisinde mutlaka ellerimi yıkadıktan sonra Ispartadan Aldığım harika gül kremimi sürüp nemlendiririm..

akiam eve gelince makyajımı temizlediktan sonra tonikle bi güzel silerim..

haftanın 3 günü banyo öncesi yüzüme arındırıcı maskemi sürüp peeling yaparım..

çıkıncada yağsız bir kremle nemlendiririm..

ayrıca Kocamla her hafta olmasada sık sık saunaya gider, ter atarız, ordan hamama geçer kese yaptırırız..

ve cilt bakım Maskesi uygulatırız yüzümüze saunadan sonra..

ayda birde masaja gideriz kocamla

ben aromatik masaj yaptırırım tütsülerle otantik yağlarla

kocamsa Allah ne verdiyse girişilen masajlardan yaptırır öyle yani.... kaydirigubbakcemile5

herkes kendine bakmalı bence. kadın erkek evli bekar farketmeden

önce insanın Ruhu haz etmeli aynaya bakınca kendinden

sonra Başkaları haz duymalı sizin görüntünüzden

Çünkü biz buna değeriz kaydirigubbakcemile2

Okurken bile şaşırdım. Şimdide çalışan ve 2 çocuk annesi olan bendenizin bir gününü yazayım.
Sabah 6,30 da kalkıyorum, çocuklar okula gideceği için önce mutfağa girip kahvaltı hazırlıyorum, sonra çocukları kaldırıyorum, kahvaltı faslından sonra kızımın poposunu geçen saçlarını yaklaşık yarım saatte tarayıp topluyorum, onları hazırlıyorum, beslenmelerini çantalarına koyuyorum, kendim giyinip (dikkat edin sadece giyinip) saat 8 de okula doğru gidiyoruz. Onları 8,10 da okullarına bırakıp (mesaim 8,30 da başlıyor) kiloma rağmen ayaklarım popoma değerek 20 dakikada yaklaşık 3 km ötedeki (otobüs falan gitmiyor bizim oradan) işyerime koşturuyorum. Sabah 8,30 akşam 17,30 mesaimi yapıyorum, bu arada kızım servisle yanıma oğlum ise eve gidiyor. 17,30 da çıkıp koşturarak eve gidiyorum.
En erken 18,15 de eve varıyorum. Sabahtan dağılan ve oğlumun gün içerisinde içine ettiği evi biraz toparlamaya çalışıyorum. Sonra yemeğe girişiyorum. Bu arada üstümü değiştirmediğimi farkedip hemen üstümü değiştiriyorum.
Evde birbirlerini yiyen ve boğazlamaya çalışan iki canavarı susturmaya çalışırken akşama bir şeyler yetiştirmeye çalışıyorum.
En erken 20,00 da sofraya oturuyoruz. Sofrayı kaldırıp, bulaşıkları makineye koyuyorum, sonra gelsin dersler.
Oğlum sen ne yaptın ne dersin var ve kızım sen ne yaptın ne dersin var faslı bittiğinde saat çoktan 22,00 oluyor.
Ne hikmetse kendimde bir gariplik seziyorum, anlıyorumki biraz daha dursam altıma kaçırıcam. Kendimi wc ye zor atıyorum.
Abdestimi alıp, gün içinde kılamadığım namazların kazalarıyla birlikte yaklaşık 45 dakika namazımı kılıyorum.
Oldu mu saat 23,00. Sonra bir bakıyorumki topladığım mutfak gene karışmış, mutfağı şöyle bir üstünden alıp, dökülen oyuncak, defter, kitapları topluyorum. Banyoya giriyorum hızlı hızlı bir duş alıyorum saat gecenin 24,00 ü.
Ertesi gün 6,30 da kalkmam lazım. Hemen yatıyorum, hatta yatmıyorum sürünerek yatağa gidiyorum.
Krem, parfüm mü dediniz. kafamçokkarıştı

Yapma Burbuk, işe giderken yüzüne gözüne birşeyler sürmen kaç dakikanı alır? Ya da parfüm..:hulya:

Ya da gece duştan sonra bir gece kremi sürmek kaç dakikalık iş?:icecream::smiley-cool:

Okurken bile şaşırdım. Şimdide çalışan ve 2 çocuk annesi olan bendenizin bir gününü yazayım.
Sabah 6,30 da kalkıyorum, çocuklar okula gideceği için önce mutfağa girip kahvaltı hazırlıyorum, sonra çocukları kaldırıyorum, kahvaltı faslından sonra kızımın poposunu geçen saçlarını yaklaşık yarım saatte tarayıp topluyorum, onları hazırlıyorum, beslenmelerini çantalarına koyuyorum, kendim giyinip (dikkat edin sadece giyinip) saat 8 de okula doğru gidiyoruz. Onları 8,10 da okullarına bırakıp (mesaim 8,30 da başlıyor) kiloma rağmen ayaklarım popoma değerek 20 dakikada yaklaşık 3 km ötedeki (otobüs falan gitmiyor bizim oradan) işyerime koşturuyorum. Sabah 8,30 akşam 17,30 mesaimi yapıyorum, bu arada kızım servisle yanıma oğlum ise eve gidiyor. 17,30 da çıkıp koşturarak eve gidiyorum.
En erken 18,15 de eve varıyorum. Sabahtan dağılan ve oğlumun gün içerisinde içine ettiği evi biraz toparlamaya çalışıyorum. Sonra yemeğe girişiyorum. Bu arada üstümü değiştirmediğimi farkedip hemen üstümü değiştiriyorum.
Evde birbirlerini yiyen ve boğazlamaya çalışan iki canavarı susturmaya çalışırken akşama bir şeyler yetiştirmeye çalışıyorum.
En erken 20,00 da sofraya oturuyoruz. Sofrayı kaldırıp, bulaşıkları makineye koyuyorum, sonra gelsin dersler.
Oğlum sen ne yaptın ne dersin var ve kızım sen ne yaptın ne dersin var faslı bittiğinde saat çoktan 22,00 oluyor.
Ne hikmetse kendimde bir gariplik seziyorum, anlıyorumki biraz daha dursam altıma kaçırıcam. Kendimi wc ye zor atıyorum.
Abdestimi alıp, gün içinde kılamadığım namazların kazalarıyla birlikte yaklaşık 45 dakika namazımı kılıyorum.
Oldu mu saat 23,00. Sonra bir bakıyorumki topladığım mutfak gene karışmış, mutfağı şöyle bir üstünden alıp, dökülen oyuncak, defter, kitapları topluyorum. Banyoya giriyorum hızlı hızlı bir duş alıyorum saat gecenin 24,00 ü.
Ertesi gün 6,30 da kalkmam lazım. Hemen yatıyorum, hatta yatmıyorum sürünerek yatağa gidiyorum.

vefakar annelerimiz işte zemuszemus

benim çocuğum yok eşimle ikimiz aynı işyerinde çalıştığımız için evden beraber çıkıyoruz

eşim sabah kahvaltıyı ağzına koymadığından ben ondan önce kalkıp süsümü püsümü hallediyorum

o 5 dk fazla uyumak için herşeyini feda eder

ondan kahvaltı derdim yok zemuszemus

akşamda yemeği ve bulaşığı hallettikten sonra zaman bana kalıyor

sizede 5 dk olsa dahi kendinize bir zaman ayırmanızı öneririm

he bu arada parfümüde duştan sonra aler acele hemen sıkıverin: opuyorumnanaktan

yanlış anlamazsınız umarım, konusu açılmışken iki esprili cümlede ben söyliyim dedim opuyorumnanaktan

Çocuk falan bahane etmeyin bana..

Benim de çocuğum var..

Biz de sabah ve akşamları Burbuk un yaşadığına benzer şeyler yaşıyoruz..(biz de okula servisle gidip geliyor ben aheste aheste hazırlanıyorum:)hihihih)
Onun haricinde iş dönüşü yemek ders vs. hemen hemen benzer şeyler..

Ama 13 senelik iş hayatımda makyajsız çıktığımı hatırlamıyorum sokağa mesela..
Çoğu çocuklu çalışan kadınlar da Burbuk a benzer hayatlar yaşıyor..

Ama burbuk öyle bir yazmışsın ki anacım üzüldüm yaaaa:KK43:

sanırım yanlış anladınız başkasının haz duyması derken size bakıp iç geçirmesi , bıyık bürmesi anlamında bir hazdan bahsetmedim.. :eek:lmaz:

Hepimiz bir oturmaya giderken, eşin dostun arasına giderken daha çok süsleniriz
başkalarınada iyi görünmek isteriz.. önce biz kendimiz aynaya baktığımızda kendimizle barışık olmalıyızz kii
başkalarınada pozitif görünebilelim, o ışığı saçalım..

Ayrıca bende eveliyim bende çalışıyorum üstelik okulumda var

ama haftasonu tv karşısında eşimle iki saat daha az oturuyoruz
yazdıklarımı yapıyoruz

ayrıca ben kimseye sizde bunları yapın demedim

biz bunları yapıyoruz kişisel bakımımız için

siz sodayla yüzünüzü yıkar, zeytinyağıyla saç bakımı yaparsınız..

Herkesin kişisel bakımı farklıdır.. :nazar:
haz almak meselesini keşke ilk mesajınızda bu şekilde açsaydınızda bende yanlış anlamasaydım.anlatım eksikliği diyebiliriz.ayrıca bir gün içinde evli bir bayanın yapması gereken şeyler sadece bu olsa.bu saydıklarınızı günde 1 değil 3 kere yapabilir.

ıŞTE KADIN,ıŞTE ÇALIŞAN KADIN ,ıŞTE ÇOCUKLU KADIN(2 ÇOCUKLU ),ıŞTE EVıNıN HER ıŞıYLE A DAN Z YE ıLGıLENEN KADIN(YEMEK, ÇAMAŞIR VS..).PEKTE ZAMANI KALMIYOMUŞ KENDıNE ÖYLE DEĞıLMı.alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

Çocuk falan bahane etmeyin bana..

Benim de çocuğum var..

Biz de sabah ve akşamları Burbuk un yaşadığına benzer şeyler yaşıyoruz..(biz de okula servisle gidip geliyor ben aheste aheste hazırlanıyorum:)hihihih)
Onun haricinde iş dönüşü yemek ders vs. hemen hemen benzer şeyler..

Ama 13 senelik iş hayatımda makyajsız çıktığımı hatırlamıyorum sokağa mesela..
Çoğu çocuklu çalışan kadınlar da Burbuk a benzer hayatlar yaşıyor..

Ama burbuk öyle bir yazmışsın ki anacım üzüldüm yaaaa
:KK43:

bende..

çünkü hayat geliyor ve geçiyor

tabiki aile , eş, yemek, bulaşık , iş büyük ve yapılması gereken sorumluluklar ama

Ben nolucak?

Birgün eşiniz ilgilensin akşam çocuğun dersleriyle sizde Yüzünüze salatalık yapıştırıp şöyyle bir 15 dk uzanın..zemuszemus

o kadar da imkansız gelmiyor değilmi göze okuyunca bence :CüvCüv:

Burada şu bakımdan sayılmaz bu bakımdan sayılmaz demenin alemi yok, herkesin sosyo ekonomik düzeyi, yetişme tarzı farklı farklı, bazılarınızın yıllardır yaptığı olmazsa olmazlaşmış şeyler başkasına ekstra bakımmış gibi gelebilir, şurda çoğu yazdığınız sizlerin bakım saymadığı günlük rutin olarak gördüğü şeyler bana ekstra bakım gelen şeyler mesela

haz almak meselesini keşke ilk mesajınızda bu şekilde açsaydınızda bende yanlış anlamasaydım.anlatım eksikliği diyebiliriz.ayrıca bir gün içinde evli bir bayanın yapması gereken şeyler sadece bu olsa.bu saydıklarınızı günde 1 değil 3 kere yapabilir.

anlatım eksiklğimi ımm olabilir :sm_confused:

ama sanırım siz yanlış anlamışta olabilirmisiniz doğru anlatmış olabileceğimide düşünürsek buda mümkün bence :nazar:

size evli olduğumu
ayriyetten okuduğumu
ayrıca çalışan bir bayan olduğumuda eklemiştim..

belki çocuğum olmamasından , yada eşiminde bakımına önem veren bir erkek olmasından dolayı sizden daha avantajlı olabilirim ama sizinde çay demledikten sonra kalan suyu ısıtıp yüzünüze buhar maskesi yapamıcak kadar da Meşgul! bir ev hanımı olmadığınızı düşünüyorum :nazar:..

Son düzenleme:
Burada şu bakımdan sayılmaz bu bakımdan sayılmaz demenin alemi yok, herkesin sosyo ekonomik düzeyi, yetişme tarzı farklı farklı, bazılarınızın yıllardır yaptığı olmazsa olmazlaşmış şeyler başkasına ekstra bakımmış gibi gelebilir, şurda çoğu yazdığınız sizlerin bakım saymadığı günlük rutin olarak gördüğü şeyler bana ekstra bakım gelen şeyler mesela

Valla bence alemi var..:)))

Evet bence makyaj yapmak ekstra bir bakım olayı değildir..Bence.
Bunu söyledim şahsen ve 1 kez daha söylüyorum..

Makyaj yapmak da ayrıca çok fazla bir ekonomik durum gerektirmez..

Ayrıca evet bize sıradan gelen olaylar başkasına ekstra gelebilir haklısın tabii de buna kimse birşey demedi ,diyemez de zaten..Herkes fikrini yazıyor:)zemuszemus

Bende istenildikten sonra illaki yapılabilceğini düşünenlerdenim.
Belki çok detaylı bir bakım olmaz ama ufak tefen rütuşlar için 5 dakika ayrılabilir.

İŞTE KADIN,İŞTE ÇALIŞAN KADIN ,İŞTE ÇOCUKLU KADIN(2 ÇOCUKLU ),İŞTE EVİNİN HER İŞİYLE A DAN Z YE İLGİLENEN KADIN(YEMEK, ÇAMAŞIR VS..).PEKTE ZAMANI KALMIYOMUŞ KENDİNE ÖYLE DEĞİLMİ.alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

Siz çalışan ve çocuklu bir bayan mısınız?

Akıllı kadın ,bakımlı kadın.Bakımlı kadın ,akıllı kadın.
Akıllıdır her halukarda ,çünkü kendine yatırım yapar.Kendi değerini bilir.Bakımlıdan kastım kokoş kokoş gezmek değil.Maddi durumu ne olurda olsun kendi çapında kendine bakan kadınlara bayılıyorum.zemuszemus

burda hergün yaptığımız şeyler olarak

diş fırçalama , deodarant sıkma , duş alma, saç taramadanda bahsettik makyaj harici..

diğerleri haftada yada belirli günlerde yapılan şeyler, ve kişisel..

benim yaptığım şeyler, yada x kişinin yaptığı şeyler..

fakat diş fırçalama , deodarant sıkma , duş alma, saç taramada v.s ninde bazılarına extra bakım olarak gelmesi de çok şaşırtıcı bence :umursamaz:

anlatım eksiklğimi ımm olabilir :sm_confused:

ama sanırım siz yanlış anlamışta olabilirmisiniz doğru anlatmış olabileceğimide düşünürsek buda mümkün bence :nazar:

size evli olduğumu
ayriyetten okuduğumu
ayrıca çalışan bir bayan olduğumuda eklemiştim..

belki çocuğum olmamasından , yada eşiminde bakımına önem veren bir erkek olmasından dolayı sizden daha avantajlı olabilirim ama sizinde çay demledikten sonra kalan suyu ısıtıp yüzünüze buhar maskesi yapamıcak kadar da Meşgul! bir ev hanımı olmadığınız düşünmüyorum :nazar:..

anlamak yada anlatmak meselesini geçiyorumm.benden daha avantajlı değilsiniz.benimde çocuğum yok bakımımada oldukça zaman ayırabiliyorum.meşguliyetim ev hanımlığımdan dolayı değil.benimde bir iş hayatım olduğu içindir.(ama zaman ayırabiliyorum yinede kendime belirteyim )çaydanlığa gelince;hiç denemedim siz denedinizmi işe yarıyomu ?

evli veya bekar farketmez bakım yapmak için , insan istedikten sonra o vakti ne olursa olsun yaratmaya çalışır. fakat kadınlarda özelliklede kendimde gördüğüm bi durum varki oda şudur: ruh halimiz , bir günüm bir günüme uymuyor dün mesela eşimle saunaya girdik sonra jakuzide banyo keyfi yaptık ve süslendim püslendim akşam dışarıya çıkıp bi kahve içtik çok güzel bi gün yaşadık ve eşimin gözleri bana bakarken ışıl ışıldı:CüvCüv: fakat bu güne dönersem şu anda saçım başım dağınık halaa yüzümü bile binbir zahmet yıkadımmirmirmirmir üstümde pijamalarımla oturmuş bilgisayarın başında vakit öldürüyorum-tatlicadiarzu- günlük ev temizliğim kaldı:nazar: akşam misafirliğe gidicez kalkıp üst baş ne giyicem diye karar vermem için yerimden kalkasım yok halbuki bende istiyorum kalkıp saçımı yapıyım kremleniyim makyajımı yapıyım ama ruh halim elvermiyo buna :bbo:işte bu nedendendir sanırım bakımsız bi hale dönüşebiliniyor bi anda:eek:lmaz:

çok güzel konu olmuşş
ama bende hamiş olduğummdan
bu yana saldımm iyice:sinifsinif:/B]

X