Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

kesinlikle katılıyorum bende calışıyomdum ve calışırken bayanın işi cok zor su anda calışmıyorum ama bence hersey karsılıklı bende mesela kremlerimi falan mutlaka sürerim kıyafetlerimede özen gösteririm ve eşimde mümkün oldugunda dikkat eder kendine.kadın kendine bakım yapıpta erkekte altta bi pijama ter pis içinde gelipte tv nin karsısına gecerse bence karısına sikayet etmeye hiç hakkı yok.erkek kendine bakmayıp bi dişini bile fırcalamakta aciz davranıp karısını aldattıktan sonrada sen bakımlı degilsin demeyede hakkı yokklava:. bence kadınlar daha sorumluluk altında calışmanın yanı sıra bide ev sorumlulukları var ve bu sekilde kendine bakabiliyosa bunu takdir edecek erkekte olmalı bence

bu sözün üzerine dedim ben.

Aynen dediğin gibi...çalıştığımız için sabah yapıyorum ama akşama kadar yorgunluktan makyaj falan kalmıyor akıyor gidiyor yüzümde sadece yorgunluktan kalma mor halkalar oluyor....:bbo:

insanın ruh hali ile alakalı bazen olmuyor işte

Buna yürekten katılıyorum canım tamamen ruh hali ile ilgili bekarken sadece pazar günleri evde kalırdım. o zaman bile evde duşumu alır, hafif makyajımı yapar evde öyle otururdum. Arkadaşlar benimle dalga geçerdi. Şimdi ise saçımı zor tarıyorum valla.

valla bide bakacak erkek bakımlı olsada aldatıyo olmasada bazı erkekler karısı dünya güzelide olsa içinde olunca yapıyo ben bizzat sahit oldum ya kadın iki cocuk annesi ama genc kız gibi makyaj kıyafet herseyi dört dörtlük yapar ama kocası kac kere aldatmıs bence insanın hamurunda olmalı aldatmamak bence zaten erkekler karıları aldatmakla kendilerini aldatıyor

arkadaşım ben birşey demedim farkındaysan senin dediğin yazdığın kısmı işaretledim...
dışardaki kadınların çoğu evli değil...yani evliler hariç diğerleri süslenip süslenip adamları ayartıyor demişsiniz..

'çoğu ' kelimesi orda evli olmayanlar için kullanılmış...

şimdiki alınrında diyorsun çoğunun amaıc bu diye..

vallahi diğer yazdıklarına seninle hem fikirim arkadaşım doğru söylediklerinde var

ama çalışan bayan evde değil işdedir dışarda derken hoş olmamış dışardaki kadın

sokak kadını gibi olmuş...

evli olmayıpp geçim derdine düşmüşde çok insan var amaçları öle olmayan

kadınlara bukadar yüklenmeyin ayartmak ne kelime koca olacak adamlar adam gibi adam olsunlarda ayarttırmasınlar kendilerini..

arkadaşım ben dışardaki o tarz kadınlardan bahsettim. olurmu öyle şey. bak bende bekarım. makyaj yaparım. bakarım giyimime dikkat ederim.
o zaman kendimede laf etmiş olmaz mıyım. dışardaki o kadınlardan bahsettim ben.
ama çalışan bayan evde değil işdedir dışarda derken hoş olmamış dışardaki kadın
şunu anlayamadım. biraz daha açarmısın...

yani dışardaki o tarz kadınların çoğu evli değil. yani evlli erkeklere bakan. bir azı da evli. yani evli erkeklere bakıp onlarla olan.. azı evli çoğu bekar.o anlamda çoğu kelimesini kullandım

dışardaki kadınların çoğu evli değil. böyle bir temposu yok. sadece baksın kendine giyinsin süslensin. evli erkekleri ayarlasın.

bu çoğu evli erkeklere bakan kadınların çoğu bekar çok azı evli anlamındaydı...

Son düzenleyen: Moderatör:

tamam cnm anladım ben ama cümlede genelleme yapılmış gibi yazılmış

kaç gündür topicler çaılıyor ve çalışan kadına oralarda çok yüklenildi

işte çalışmayan kadın eviin kadınıyım diyor eee ozaman çalışan kadın nerenin kadını

dışardaki kadına da o yüzden takıldım

dışarda derken işteki kadındır dedim

dışardaki kadın tabiri caizse sokak kadını gibi olmuş Şeniz

konu sahibi demişya, güzel kadınlara kayıyor sonra erkekler. yani dışarsı ,iş değil.evin dışındaki yer. erkek nerede tanışırsa o kadınlarla. artık sokakmı lokanta mı ,kafemi bar mı,market mi. vs vs. ..yani dışarsı demekle kastım ,tanışılan yerler. ben kadının çalışmasıdan yanayım. eşitlikten
.yok.işteki kadına asla laf etmem,ettirmemde...
edenede cevabını veririm.o linki ver ben görmedim bende bir yazayım öyle düşünenlere...

Son düzenleyen: Moderatör:
asla evlendim diye kendimi salmadım. sadece saçlarıma bakamıyorum eşime vakit ayırmaktan.

evlılık oncesı ve sonrasıkaydirigubbakcemile3
flort donemınde sevgılılerınızın karsısına ful bakımlı cıkar herkes emıınm
ne gıysem dıye dusunup durur..
evlenılır ustunden 10 ay gecer cıcım aylarıda bıtmıs olur nasılsa...
ve kadının gercek halı cıkar ortaya akşam esı gelır uzerıde esorfmanlar ıle kapı acan
bı kadın....sac bası taranmamıs halde....
vallahı erkek ne kadar aynı duruma bakar merak edıyom.....
resmen evlendıkde sonra maskeler cıkarcasına....
ınsan oncelıkle kendısı ıcın bakımlı olmalıdır...
zaten 10 gun aynı biçimde suslense bakımlı olsa ınsan 11 . gun ıster ıstemez gene yapar alıskanlık olmusdur cunku....kesınlıkle evlendıkden sonrada bakıma ve ınsanın kendısıne bakması şarttır bence bakım demek ıse hergun kuaforde sacbaş yaptırmak olarak anlaşılmasın.....

bakım şart..kiloma çok dikkat ederim 1 kilo bile alsam vermek için uğraşırım.hergun kahvaltıda soğuk yesil çay icerim,cilt bakımımı asla aksatmam,sac diplerim geldi mı hemen gider boyatirim,haftada 2-3 kez fon çektiririm,giyimime özen gösteririm,saçlarıma hem evde hemde kuaförde bakım yaptırırım..suan bekar oldugum için kendime zaman ayırmak konusunda rahatım ama evlendiğimde de kendime bakmayı düşünüyorum çünkü bakimliyken mutluyum.özellikle hamilelikte alınan kiloların kabusum olmaması için hamile pilatesi vs yapmayı şimdiden düşünüyorum :) hamileyim diyip kendimi salmaya özellikle niyetim yok..insan her yasta her koşulda kendine kendi için bakmalı.aynada bakımlı birini görmek hoşuma gidiyor :)) insanın kendine olan güveni artıyor walla :)

bence iş güç ev işi maazaret olmamlı

bakım deidğim gibi temizlikle başlar...çamaşur suyu damalmış tişörtü giymekle düzgün tişörtü giymek aynı zamanı alır

oje sürtdüysen yarısı gitmiş yarısı kalmışsa silmek nekadra zamnını alır..

bakımdan öte bakımsızlıkk kötü bakım konu olması lazım

sürdüğün ojeyi çıkarmıyorsan yaptığın makyajı silmedne uyuyorsan

jöleli saçlarını 1 hafta kullanıyorsan.. yada saçların yaplanmış ve sen hala yıkamıyorsan

bu bakımsızlıktır.. bakım illete gece kremleri gündüz kremleri yada boya küpüne düşmüşsün gibi makyaj

yapmak değilki ..

belki saçlarına fön çektircek vaktin yoktur ama düzgün toplamaya vardır yataktan kalktığın saçla

işe gidersen eşini karşılarsan.. burda ben maazaeret iş güç çocuk aramam

dediğim gibi bakımdan önce bakımsızlığı halletmek gerekir

Evlendikten sonra daha bi kadın oldum yav ben.

Bekarken, ne doğru dürüst makyaj yapardım ne saçlarıma özen gösterirdim, nede giydiklerime dikkat ederdim. Aslında yine dikkat etmeye çalışırdım ama şimdiki gibi değil. Benim koca nasıl beğendi beni hayret, demekki içimdeki cevheri farkettikaydirigubbakcemile3sositosositozemuszemus

Okypete 'nin yorumu aslında çok güzel. Çoğu Kadının içinde bulunduğu durumu gayet güzel özetlemiş. İşte çalış, gel evde çalış, kocayı ihmal etme, çocukları ihmal etme, e akrabalar da var, sonuçta tek başınıza değilsiniz, e bide sosyal olacaksınızkafamçokkarıştı, ölme eşşeğim ölme. Bazılarımız ise şanslıdır (aslında olması gerekendir ama nedense yapılınca şanslı oluyoruz) Eş yardımı alırız. Ben işte o şanslı gruptanım. Ona rağmen yorulmuyormuyum, elbetteki yoruluyorum. Gece 1 den aşağı yattığımı asla bilmem. Ama benimki keyfidir bazen. Çünkü gece 10 da filan çocukları yatırırım geri kalan zaman benimdir. İstediğim gibi değerlendiririm onu. Kah evimle uğraşırım, kah kendimle kah eşimle. Uykudan çalarım yani. ve az uykuya alıştım artık, çok uyuyunca sersem gibi oluyorum.kafamçokkarıştı

Sabah kalkarım oğlumu okula gönderirim, sonra bir güzel giyinirim, makyajımı muhakkak yaparım, saçlarıma fön çekerim. Bu arada kızımla kocam yatıyor olurlar.Fırsatım olursa ojemi sürerim. Şıngır mıngır işin yolunu tutarım. Akşam eve gidince çocuklar yatana kadar koşturmaca devam.sositososito

Tüm duygularıma tercüman olmuşsun canım. Başka söze gerek yok.
Senin anlattığın kadın tipiyim ben, işim en erken gece 10,30 gibi bitiyor, o saatten sonra tutup da süslenecek hal kalmıyor insanda, bırak süslenmeyi yatağa gitmeye halim kalmıyor salonda koltukta sızıp uyuyorum.

yapamıyorum ben, bilmem belkide yapmıyorum.
işe gittiğim için -her ne kadar klasik kıyafet zorunluluğum olmasa da- özenli giyinmeye çalışıyorum arada makyajımı da yapıyorum ama hiçbir zaman şıngır mıngır olamıyorum.
ya da pazar günü eğer dışarı çıkmayacaksak o gün şortumu badimi giyip öyle geziniyorum evin içinde.
ne saçımı başımı yaparım ne de ruj sürerim evin içinde.
aynı şekilde eşimde öyledir.
evimizde rahatız biz, salaşız..
öyle alışmışız..

ben gün olurda sabah kalkır giyinir süslenir makyajımı yapıp bugün evde böyle dolaşacağım dersem; adam kadın sonunda sıyırdı der bana.. kaydirigubbakcemile3

bazı arkadaşlar her daim demiş ama eve geliyorsunuz buz ibi özellkle sobalı evlerde yaşayanlar için e haliyle ilk iş ısınmak oluyor sonra yemek yap bulaşık sofra derken bu kadın nasıl kendine vakit ayırsın veyahut nasıl güzel kıyafetler giyebilsin bulabildiği tüm kalın giysileri üzerine geçirir

bende hergün öyle çok ahım şahım bakım yapmam ama herzaman güzel olduğumu söylerler ay övdüm kendimi:kedi: ev hanımıyım bende günün erken saatlerinde kalkarım önce evimi toparlarım sonra duşumu alırım hafif bi makyaj allık sürerim mesala gözüme yeşil bi kalem saçlarımı da jöle falan şekillendiririm üzerime rahat şeyler giyerim ayağımda herzaman ev ayyakabım vardır parfümümü sıkar otururum bakımlı olmak güzel şey tabi ama evde olunca pek mümkün olmuyo yada ammann kim görecek diye salıyosun ama eşlerimize güzel görünmek güzel kokmakta önemli bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…