Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

Punchshe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2009
1.652
8
Çoğu kadın evlenince birden süsü püsü bırakıp şöyle bi salıveriyo kendini..
kaptın kocayı ya nasıl olsa iş garanti evlisin hemen bırak bakımı falan

sonra 3-5 geçince erkeğin gözü güzel hanımcıklara kayıveriyo.. birde bu durumda kadınlar hayıflanıyor kocam başka kadınlara bakıyor napiyimm..
nap bacım biliyon mu
geç aynanın karşısına sen erkek olsan sana bakarmısın düşün taşın
eskiden böylemiydin bi bak

şimdi hanımlar diyeceksiniz ki benim ruhum güzel oda beni böyle sevsin
tabiki ruhunuz güzel
içinizle beraber dışınızda güzel oluverse nolur ki
fazla mal göz çıkarır mı??

hadi kendisini salan ev (çalışanlar işe gittiği için genellikle bakıyor kendisine) hanımlar kampanya başlatıp bugun kendimiz için neler yaptıklarımızı yazalım..
yapmayanlar!! ellerinde kumanda dizi başından kalkamayanlar hayde bakım zamanı
içimizdeki güzeli dışımızdaki ile birleştirip kocalarınızın başını dönderin

şaşırsın bakalım :))
ben de paspaldım bugun fazladan yüzüme bakım yaptım şöle kaş bıyık sivilce akne siyah nokta herşeyciği temizledim valla yüzüm parlayıverdi inanırmısınız (

kaydirigubbakcemile

guzel bir konu olmus.
evet bakim sart.baskasi icin degil kendimiz icin sart.
insan kendisine bakim yaptiginda kendini daha rahat daha ozguvenli daha hos hissediyor.
bakim insani tamamiyle durusundan bakisina etkiliyor.
yapabilenlere bravo. insan isterse hersey yapabilir.

şimdi bakım yapmayan kadın mı kaldı dünyada.herkes yapıyor.
ben önceden yok gece kremi,yok gündüz kremi,yok göz çevresi kremi,falan işte hepsini ayrı ayrı yapardım.ama artık bir şey keşfettim bütün kremlerimi attım çöpe inci tozu kullanıyorum haftada bir.süper birşey.herkese tavsiye ederim.
tabi her sabah ve akşam normal yüzümü köpük temizleyici ile temizliyorum.
göğüs sıkılaştırıcı kullanıyorum.sarkık değil göğüslerim ama sarkmasından çok korkuyorum.kötü duruyor çünkü.
ayak kremi kullanıyorum.
yediklerime dikkat ediyorum.mesela süt sevmem ama kalsiyum almam için maden suyu içiyorum onun yerine.
böyle kendime bakım yapınca çok mutlu oluyorum.

Reactions: iiz
haklsın aslında, genelde salıo bayanlar ewlenince, eskiye göre daha az ama hala war ..
ewli değilim henüz ama kesinlikle bırakmıcam kendimi, zaten öle çokta bi abartı bakımım yoktur..

cilt bakımı pek yapmam..
zamanında siwilce derdim wardı çok ürün kullandım we herşey ayrı ayrıydı, gına geldi bigün bıraktım..

şimdi cildim çok güzel pırıl pırıl

banyodan banyoya kese yaparım yüzüme, hergün gülsuyuyla siler nemlendiririm okadar..
wücudumu mutlaka losyonumla nemlendiririm, ayaklarıma krem sürerim bol bol..

hergün mutlaka yeşil çay içerim we haftada 4-5 kere maden suyu..

çokta zor olan şeyler değil yani, hem maddi hem bedenen yormuo insanı yerimseniben

şimdi bakım yapmayan kadın mı kaldı dünyada.herkes yapıyor.
.
olmaz olur mu evli olupta çalışmayan hanımlar özellikle bakımı bırakıveriyor.. ne güzel işte sen yapıyorsun ben ce örnek olmalısın herkese bakımı bırakmasın kadınlar..

bende evde iken bunalıma girmiştim ve bakımı bırakmıştım
evdeyım nasılsa bıryere çıkmıyorum falan dıye dıye iyice sermiştim.. sabah kalkıp elimi yuzumu yıkayı dişimi fırçalayıp toplardım saçlarımı sonra akşama kadar ev kıyafetleri ile zaman geçirirdim.. akşam olunca da ayıcıklı pijamalarımla son bulurdu bütün günüm..
evde olan kadınlar neden salıyor kendilerini zaten anlamıyorum ki
sankı evde olunca kendimize güzel gözükmesek olmaz..
ayrıca güzellik öyle beş dakika ile olmuyor ki sen temeli atma atama acil bir durumda baraka kur yüzüne ozaman makyajda sırıtıyor..
:))
ama temeli sağlam atıp günlük yarım saatlik bakım ile her yeriniz maşallahlık oluyor
üstüne atılan makyajı da özel gecelerde Allah be :) dedirtecek şekilde gösteriyo
hatta makyajsız bile insan güzel ve sade oluveriyo..
artık evde paspal gezmiyorum şöle cicili bicili ev kıyafetlerimi giyiyorum sanki kal çarşıya gidelim demiş biride ben öyle hazırmışım gibi..
arada gidip saçlarımla oynuyorum açıyorum topluyorum tarıyorum falan :)

insanın özgüveni yerine geliyo vallahi..

işte ben bu yüzden kampanya başlattım
hadi hanımlar kazan kaldırıp her gün özel bişey yapalım burada da paylaşalım hem destek olalım birbirimize hemde tüyo vermiş olalım

mesela ben senden acayip gaza geldim gidip ayaklarıma manikür pedikür yapcam kaç zaman olmuştu yapmıyodum..

Bir kadin oncelikle KENDISINE saygisi varsa zaten yediklerine, ictiklerine,giydiklerine, sacina basina, herseyden cok da temizligine onem verir, eh birde onu sevip, begenen ve bunu soyleyebilen bir sevgilisi ,kocasi varsa , daha ne olsun??? zemuszemus

zaten aslında çok kozmetik ürün çok kimyasal madde demektir.. :) bende fazla kozmetik çeşitlilikten madur oldum bıraktım bazı doğal maddeler daha güzel yapıyor

gülsuyu mesala yuz temizleme tonikerine eşdeğer ve alkol içermiyor en güzelide.. ayrıca maden suyu kuru ciltleri nemlendiriyormuş arada bir yıkamak iyi olabilir yüzlerimizi maden suyu ile. :)

aslında eskiden kadınlr daha bakımlıydı bence :) durumlar ve ürünler kıttı ya ozaman herşeyin doğalını kullanırlarmış ben annemin köyde köy ürünlerinden neler yaptıklarını duyduğumda şok olmuştum :) şimdi biz herşeyin hazırını alıcaz derken temizlemek yerine cildimizi kirletiyoruz

ben kimyasal ürünlerle siwilcelerimden kurtulmaya çalışırken annem 2 sene boyunca sabunla yıka gülsuyuyla sil bide arkoyla nemlendir derdi, hiç dinlemezdim.. bide kese werdi bana sandığından yüzünü bununla yıka banyoda derdi..

en son dayanamadım we uyguladım, bide yine gülsuyu içeren bi karışım yaptılar bana eczanede, 1 ay içinde siwilceden eser gelmedi.. yıllardırda aynı şekilde cildim..

gerçekten öle, kömür karasıyla boyarlarmış gözlerini ne güzel olurdu derdi :hulya:

bakımlı olmak zor değil aslında yerimseniben

PUNCHSHE rumuzlu arkadaş annemin köyde nele yaptıklarını duyunca şok olmuştum diye yazınca benimde aklıma anneannem geldi.
anneannem yüzüne hergün limon sürermiş hala sürüyor.
ama arkadaşlar abartmıyorum yüzü o kadar parlak ve pürüzsüzki anlatamam size.kadın zaten çok güzel.
ben denemedin ama.

aynen annemin hala kullandığı bişe limon..

bende yapıorum haftada bir, acaip işe yarıo.. hatırlattığın için saol.. yerimseniben

tawsiye ederm..

evet :) bazı hanımlar çok seviyorlar allah nazar değdirmesinler onlara böyle sürekli fönlü saçlar makyajlılar falan ben öyle değilim çoğu çalıştığım yerdeki arkadaşlarımda öyle abartılı makyajlı değil aslında çoğu kişi bakım yapmıyor..
valla bende diyorum ya size örnek paspal bir hanımım :) ayrıca bunun insanın kendisini sevip sevmemesiyle ilgisi yok ki..
ben böylede güzelim duygusuna ve üşengeçliğe kapılıyor insan.. yani ben kendimi sevmediğimden değil başka içsel yorgunluklardan yapmadım
üstelik eşimle flört ederken saçlarım fönsüz gezmezdim üniversitede deseniz yine öyle süreki çantada rujlar kremler falan filanlar..
asıl evlendikten sonra ne oluyor çözemiyorum ki :)
bundan sonra sabahları kalkınca şöyle rimelimilimi göz kalemimi yapacağım sade bi şekilde bundan sonra..

ha bu arada bende annemde karınca yağını yıllar öncesinde duymuştum da canice ve tiksindirici gelmişti.. şimdi çok pahalı tüy dökücülerin içinde karınca yağı denilen yağ kullanıyorlar :))

eğer yağlı bir yüzü varsa :) mantıklı zaten yağlı ciltlerin temizleme ürünlerinde limon çekirdeği limon kabuğu vs bulunuyor :))
tırnaklarıda çok güzel sertleştiriyor ayrıca
evet ya çok güzel doğal yöntemleri var..

Süper bir konu olmus.
Evlenmeden önce nasilki bakim yapiliyorsa, nasilki insanlarin gözünde bakimli olmak isteniliyorsa, evlendikten sonra niye yapilmasin.
Evlendikten sonra insan daha bakimli olmali. Ha esimizin gözü disari kayar diye degil. Zaten o güzele cirkine bakmaz, Türkiyenin bir zamanlar en güzel kadini diye adlandirilan Hülya Avsarin cirkin esi bile kadincagizi aldatti, yani icinde varsa onu yapar bu kadinlarin bakimiyla ilgili degil.
Esiniz hergün size bugün dahada bir güzelsin dese hos olmaz mi? Hem esinizin gözü gönlü acilir, hem siz mutlu olursunuz Kendimizi niye bu mutluluktan mahrum edelim degil mi?

Esim icin süslenmek bile bana heyecan veriyorŞeniz

Son düzenleme:
evlenmeden öncede pek yapmazdım hala pek yapmıyorum...
keşke yapabilsem keşke zor gelmese keşke bende saatlerimi verebilsem bakım için....
çok özeniyorum her daim bakımlı olan kadınlara..

Evlenmeden önce çok bakımlı olan beni bazen kendim bile aynada tanıyamıyorum ama hiç canım istemiyor, kozmetik ürünlerini alıyor bir iki kullanıyor sonra bırakıyorum. Acilen kendimi düzeltmeliyim hemde çok acil ve bunu sadece kendim için yapmalııym.

insanın ruh hali ile alakalı bazen olmuyor işte

Sitedeki güzellik ve bakım topiklerine takılırsanız, ev işi yapmaya vakit bulamazsınız zemuszemus. Ya burdaki arkadaşlar beni acaip gaza getiriyo... Her şeyi denemek istiyorum -tatlicadiarzu-, özellikle evde yapılabilen saç ve cilt bakımları yok mu :bbo: , keşke vaktim olsada hepsini yapsam diyorum sositososito

ben de muzdaribim bu durumdan evişlerinden kendime vakit ayıramıyorm vaktim oluyor ama onu da dinlenerek geciriyorum

açıkcası konuyu beğendim konu sahibhi arkadaşım :hulya:
bakım konusunda maalesef çok yanlışlar var biline
bence bakım ruj,far allık,fondoten,pudra değildir..

bence bakım ilk başta temiz olmakla başlar..evinde eşofmanınıda giyersin ,şık bir elbisede..

temiz olsun yeter..üstünde delikli lekeli,çamaşur sulu damalamış bir şey istediğin kadar makyaj yap üzerinde durmaz..

saçlarınız bakımlı olsun.. kaşlarınız alınmış olsun,üstünüz temiz olsun,ağdanız yapılmış olsun

hafif birde makyaj tamamdır...

çok görüyorum kızlar ya etrafta ellerinde kırmızı oje yarısı çıkmış yarısı kalmışşş

çok ağır bir parfümmm sokağı kokutana kadar...

makyaj tonlaa suratlarında ıyykkk diyosun resmenn

evlendikten 2 ay sonra burun ameliyatı oldum. şiş ve mosmor bi suratla yaşadım. canavara dönmüştüm. eşim ben üzülmeyeyim diye gelir morluklarımdan öperdi şimdi şişliklerim morluklarım geçti tabi. o işten gelmeden önce bi eksik var mı diye arar, bende hemen aynaya koşarımsaçımı başımı düzeltirim parfümümü sıkarım. her gün de duşumu alırım temizlik hastasıyım zaten. bakım derken full makyaj abartı kıyafetler demek değil bence. doğal tatlı bi güzellik ve temiz olmak, temiz kokmak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…