Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

kendine bakman iyi hosta doguma giderken bile bunlari
dusunmen hakkaten biraz abarti gibi geldi banada
benneyaptımki

ama gerçekten düşünüyorum yani yine düşünüyorum ama tabi bu doğuma ne şekilde gidecegimede baglı ilk dogumumda agrısız gittigim için hatta arife günüydü ay surayı temizleyim burasıda bitsin çıkarız diyerek gittimkaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

selam kızlar, ben dün eve gittim yemekti bulaşıktı ütüydü derken anca sıra banyoya geldi, banyoda kendime peeling yaptım sevilden almıştım greenland diye bir marka neyse baya yumuşak yaptı, çıkınca da md formulations moisture defense antioxidant spray sıktım tüm vücuduma. sabah da üşenmedim makyaj yaptım, takı taktım süslendim parfümlendim çıktım. kendimi daha iyi hissediyorum bugün.. regl olduğum için akşam giyinip süslenemedim çok ama artık yavaş yavaş yapıcaz bakalım.. yüz için peeling ve maske tavsiyesi istiyorum arkadaşlar ya

ay ben burayı nasıl olduda görmemişim
yeni keşfim ve mekanım bura artık baslık tam benlik
bende bakım yapmaya üşenen hatunlardanım hazır gelmişken burnumun kenarında siyah noktalar var nasıl kurtulabilirim yardımcı olabilcek varmı

kesele hemn çıkar

bende bu sabah okula giderken bi kalemle rimel surdum makyaj olarak zaten okula giderken baska bsy surmem yuzume ..
sonra ellerime Arko "gizli bahce" nem kremini surdum mis gibi koktum:dance:
sonra parfum fln ciktim

az oncede yuzumu garnierin temizleme jeliyle temizledim tirnaklarimi torpuledim
bugunluk bu kadar heralde belki cosarsam ellerimi vazelinleyebilirim ben vazeline vazelin bana bakiyo su an

kızlar ben diğer konuyad yazmıştım burayada yazıyım bakımımı sabah ilk kalktığımda yüzümü dove sabunuyla yıkarım daha sonra arko nemin nemlendiricisini sürüyorum bu aralar çünkü havalardan dolayı cildim kuruyo hergün duş alırım (tabi havalar soğumaya basladığı için gün asırı almaya bassladım) ve gün aşırı keseleniyorum yosun sabunu ve kaba lifiyle sonrada duş jeliyle yıkanıyorum duştan sonra çatlaklarım olduğu için kakao yağı kullanmaya basladım umarım biraza olsa gecirir çükü fazla derin değiller nemlendiricide kullanıyorum bazende bebek yağı sürüyorum ellerimede gece yatarken krem sürüyorum bir yere giderken oje falan sürüyorum parfümü çok seviyorum parfümsüz ve dedorantsız asla yapamam kıyafete çok önem veriyorum şık ve uyumlu olmaya sık sık alışverişe çıkarım kıl tüy hiç sevmem bırakmamda zaten kaş bıyıkta öyle ellerim kuruduğu zaman zeytinyağıyla limon suyunu karıştırıp sürüyorum çok iyi geliyo bacaklarıma haftada 1 kere peeling yapıyorum oda zeytinyağı ve toz şekeri karıştırıp güzelce ovuyorum mükemmel olyu dışarı çıkarken mutlaka hafif makyaj yaparım yediklerime içtiklerime dikkat ederim yesil çay içerm kepek ekmeği falan yerim bol su içerim evde zaten hiç durmuyorum sürekli ayaktayım gündüzleri ev işi yemek ütü vs birde bebeğim olduğu için iyi bi spor oluyo bende bunları yapıyorum kızlar herkeze bakmalı kendine bence güzel ve çekici hissetmek istiyosanız kendinizi üşenmek yokkkkkkkkk

bana hic abarti gibi gelmedi..aliskanlik bence.
sabah yüzümü yikayinca ilk isim rimelimi sürmek oluyor..
suan hamileyim ama dogum cantamdan önce benimde bakim cantam hazirdi ilk olarak:))
son haftalarda ayak bakimimida yaptiricam,dogum normal olacagi icin gidip önceden fön cektirme sansim olmayacak,son haftalarda her an sacim basim muntazam olmak zorunda..
gün icinde yüzümün daha cok temizligine önem veriyorum ama göz makyajim mutlaka olur..
abartiyida sevmiyorum,cogu zaman maskara,hafif gölge verecek bir far ve kalem yetiyor..dogru yoldasin bence canim...saldi kendini denmesin diye degil,kendini iyi hissetmek icin en azindan

ay burda birisi sanki beni anlatıyor..valla evlndikten sonra ilk zamanlar iyiydim salmadım ama zor geçen bir hamilleik ardından lahusalık ve sarılık bunalımı,huysuz hiç susmayan bir bebek hepsini unutturdu.oğlum 8-9 ayına gelene kadar çayımı bile içmek için en az 3kez ısıtıyordum onu bile içemiyordum.valla hiç içimden gelmiyordu ,tm oğlum biraz büyüdü deyip kendimi toparlaken 2ye hamile olduğumu öğrendim,oğlumda 2 yaş bunalımına girdi yine saldımmmmm kendimi mafoldumben :bbo: anlatırken bile içim sıkılıyor valla maddi imkanım olsa terapiste gidicem o denli kötüyüm bu ara..kafamı dağıtmak için burdan çıkmıyorum akşama kadar..ama bu konu dikkatimi çektiğine göre azda olsa bi kırıntı kalmı içimde galiba fisfisfis

merhabalar kızlar,

süper başlık olmuş. ben de çok üşenenlerdenim. bana yüz için ve vücut için peeling tarzı ne önerirsiniz?

yüzümde sivilceye benzer kırmızı kabarcıklar çıktı ama sivilce değil. geçmiyor da. gerçi geçmesi için ne yapıyorum ki:)) makyaj yapmıyorum. ama bakımlı olmak istiyorum. ne önerirsiniz?

canım limon kahve yapabilirsin
ben bugün pek bişi yapmadım ama dün saçımı maşalamıştım bugün pek bi hoştum o yüzden :)
artık yüzümü yıkamayı toniklemeyi ve kremlemeyi ihmal etmiyorum gözaltımı fln
ama cildim için yağlandırmayan sürekli yumuşak tutan bi nemlendirici arıyorum
tavsiyelere açığım!
bugün bi tane densiz çok kilo almışsın dedi bana geçen seneden beri bi 5 kilo verdim evet ama bi anda verip mostro gibi olmak istemiyorum kilom genelde basenlerimde ben de okula artık yürüyerek gidip gelmeye karar verdim hayvani kalınn botlarımla. eskiden onları giyer her yere yürürdüm hem çok enerjiktim o zamanlar hem de bacaklarım resmen şekle girmişti :)) al sana spor işte temiz havada hem de! tabi o zamana kadar olmayan kotlarımı tutuyorum onları yine giyicem!

ben hiç üşenmem kızlar sabah en geç 10 da uyanırım oğlumla kahvaltı ederiz sağa solu topladımmı duşumu alırım vücut kremlerimi sürerim düzleştirci ile şekil veririm biraz saçlarıma sonra biraz allık gözlerime kalem rimel sürüyorum akşam makyajımı siliyorum önce nıvea sütü ile sonra nıvea tonik gözlerimi de loreal e siliyorum yine nıveanın nemlendirici kremini ve göz altı kremini sürüyorum vucudum için de dove kullanıyorum saçlarıma avonun bakım kremlerini uyguluyorum 15 te bir kaş bıyık aldırıyorum sir ağdamı evde kendim yapıyorum kendimi seviyorum hiç makyajsız kokusuz gezmem üşengeç hatunlarada kızarımlmaz:

bu aralar acayip üşengecim ne yalan söyliyeyim,karnım iyice büyüdüğü için hareketlerim baya kısıtlandı,eğilip kalkamıyorum doğru düzgün o nedenle bacaklarım,ayaklarım,tırnaklarım falan oldukça bakımsız. İşe gitmekte olmasa makyaj bile yapmıcam,o derece üşeniyorum ya,aslında böyle değildim,düzenli kuaföre gider,evde bile hafiff makyajımı yapar öyle gezenirdim.Demekki ruh halim pek iyi değil bu aralarbilmiyorumkismile

Bu sayfaya daha önce yorum yazdımmı tam hatırlayamadımAma bence güzel bir konu olmuş gerçekten.
1,5 Yıllık evliyim.Evliliğimin ilk aylarında sanki bir yerlere gitcekmiş gibi süslü süslü dolaşırdım evin içinde.Zamanla eşofmanla dolaşmaya başladım.Henüz bebeğimde yok yani kendime ayırabileceğim zaman epeyce var.Bakımsız biri değilim.Yani öyle kıllı,tüylü,kirli evin içinde dolaşmıyorum.Ancak kendimde en çok farkettiğim şu oldu;bekarken saçlarım fönsüz olmazdı genelde ve makyajım da eksik olmazdı.Şimdi genelde her fırsatta bağlıyorum saçlarımı.Düzleştirmekle yada maşaylla uğraşmak yoruyor,üşeniyorum.evin içinde genelde makyajsıızm.Eşim makyajsız,eşofmanlı doğal halimi daha çok sevdiğini söylüyor.Ama düşünüyorum da dışarda makyajsız eşofmanla dolanan bir kızamı dönüp bakar yoksa bakımlı alımlı bir kızamı?
Hoş bu yazıyı yazarken görebilseydiniz beni,sus be kadın süslenmiş püslenmiş yazıyorsun birde üşeniyorum diye yazıyorsun derdiniz :)))
Arkadaşlarla yemeğe gideceğiz süslendim püslendim eşimi bekliyorum.ama saçlarım bağlı :))) çünkü düzleştirmeye,jölelemeye üşendim:)
Tanıyan herkes çok bakımlı olduğumu düşünüyor hatta anne olduktan sonra bile değişmeyeceğimi.Ama bana sorarsanız ben çoktan saldım kendimi.Sadece dışarıya çıkarken bakımlı görünüyorum.
Ama bend esiterdim evimde bir spor odam olsun.yürüme bandım,koşu bisikletim,powerplate'm.
Bende isterdim sadece bir odam kıyafet takı ve ayakkabı dolu olsun.
Temizlik yapmak gibi bir derdim olmasın yada misafir gelecekse ikram hazırlamaktan helak olmayayım isterdim.
Ama bu kadar lüks yaşamıyorum.
Tanıdığım birkaç kadın var çok bakımlı.ama zaten hayatta yapacak başka bişeyleri yok.yemek derdiitemizlik derdi.maddi sıkıntı...
Şimdi onlar kadar bakımlı görünebilirmiyim ben.Ne yaparsam yapayım sırayla dönüşümlü olarak aynı kıyafetleri giyiniyorum.ee doğal olarak o kıyafete uygun olan belirli makyaj tarzı var.eee
onun dışında zaten beden aynı beden...
Neyse sanırım konudan uzaklaştım biraz.Ama gerçekten hayatı toz pembe yaşayan insanlarda var.

ben bakımı ve hayatımı çok sallıyorum bu ara yine. sevgilim geliyor artık yanıma çok şükür bu da bana iyi bi tokat olucak resmen :)
çok dağıldım ben de.
dersler bi yana, ben bi yana, yapılacak işlerim zaten tonla birikti. ama artık rahatsızlık vermeye başladı bana. en güzeli yarın o tonla işlerimi halletmekle başlamak, üşenmeyi ortadan kaldırmaya birebir
bugün yürüyerek gidip geldim okuluma minibüsle yarım saatte gidiyorum yürüyerek 15 dakkada :) düşünün ne kadar üşengeç bi insanım
ama artık çok soğuklar olmadıkça yağmurda bile ayağıma geçircem oxsları

bugün derya baykalın programını izledim saçına bal ile zeytinyağ maskesi yaptı sonra streç film ile kaplayıp saç kurutma makinesi ile ısıttı 15 dk bekleyip sampunlayıp yıkadı canlı yayında hemdekaydirigubbakcemile3üşenmedim kalktım yaptım saçlarım yumuşacık pırıl prıl oldu hoşuma gitti haftada 1 yapıcam artık

Gereğinden fazla bakımlıyım..bayanssulusmile
Fiziğim çok çok güzel,maşallahım var diyebilirim..
Her türlü kıyafeti giyebilirim.. Ama mini etek ve mini elbiselerimdir favorilerim..
Makyajda gözlerime ağırlık veririm,dudaklarıma sadece parlatıcı sürerim o kadar..
Temizliğime çok önem veririm..
Fönsüz beni gören olmamıştır şimdiye kadar işyerimde..:ecrin_bebek:
Hele çalışmaya başladıktan sonra saçlarımın rengini bile kuaförüm her ay bir ton değiştiriyor,ışıltı katıyor vs.:teytey:
Uzun lafın kısası kendimle çok barışık bir kadınım ben.. Belki de bu yüzden çok seviyorum kendimle uğraşmayı..hihoyyyt

Son düzenleme:

merhabalar,

acaba ne kadar bal ve zeytinyağı kullandı? ayrıntılı yazabilir misin?

kendimi iyi hissetmemi sağlayan şeylerin başında kendime bakmak gelir.
önceliğim vücut temizliğidir... güzel kokmakdır bunların sağlanmadığı zaman yapılan makyaj ve
saç bile değersizdir bana göre,
günlük makyajım kalem,allık ve hafif rujdur...saçlarıma önem veririm değişiklik severim
kıyafet ve ayakkabı da uyum önem verdiklerim arasındadır ve tabi güzel kokular.

ben üniversitedeyken erkenden kalkar saçımı makyajımı yapar derse giderdim.. evlendim ilk zamanlar yine öyleydim..ama şimdi giyimime bile dikkat etmiyorum yeri geliyo..sıkılıyorum kendimle uğraşmak istimiyorum.tek isteğim evde yatıp uyumak. sizce nerden başlamalıyım..gidip iyi bir alışverişmi yapayım,saçlarımımı kestireyim,yada ne bileyim başka başka şeylermi ne dersiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…