Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

merhabalar,

acaba ne kadar bal ve zeytinyağı kullandı? ayrıntılı yazabilir misin?

benim saçlarım omuzlarımda 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı zeytinyağ kullandım yetti yani senin daha uzunsa miktarı arttır ama bugün bile saçlarım yumuşacık

ıı yok olmuyor yapamıyorum 1 gün yapıyorum sonra yine aynı, ama ben buldum sebebini: kendimi beğenmemem
ne yaparsam yapayım aynı, güzel olamıyorum

benim saçlarım omuzlarımda 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı zeytinyağ kullandım yetti yani senin daha uzunsa miktarı arttır ama bugün bile saçlarım yumuşacık

teşekkür ederim yazdığın için. benim saçım daha kısa, miktarları azaltıp deneyeceğim.

kızlar okula yürüyerek gidip gelmeye karar verdiğimden beri tam 4 kilo verdim
üstelik her istediğimi yiyorum sadece geceleri canım bi sürü şey çekerdi onları yemiyorum
daha 2-3 kilo daha vermek istiyorum bu gidişle rahatlıkla vericem gibi! :)
çok mutlu oldummm.. illa deli gibi vakit harcamak zorunda değiliz bakıma
yatmadan önce ufak bi yüz temizliği tonik göz kremi, arabayı/taksiyi hayattan çıkarmak, 3 öğün düzenli yemek, gece abur cubur yememek.. direk harikalar yarattı halbuki hiç de vaktimi almayan şeyler.
bir eksiğim ve çok büyük hatam var yüzümdeki sivilceleri ve saç derimi kaşıya kaşıya yoluyorum ve saçlarım çıkmayacak yüzümde iz kalacak diye çok korkuyorum!
bu huyumdan vazgeçmem lazım! şuandan itibaren bunu da değiştiriyorum çöpe attım kk kadınlarına söz veriyorumm! :))

ben de fırsat olsa da yürüsem, hava güzel olunca seviyorum yürümeyi..
ben de asansörü çıkardım hayatımdan en üst kat bile olsa merdivenden çıkıyorum:)
bu aralar deli gibi iştahım açıldı, sürekli tatlı istiyorum nolcak bilmiyorum, var mı bana bi önerisi olan bu iştah konusunda..

arkadaşım benim saçımda devamlı kaşınıyordu, ben bunu çabuk kirleniyor olmasına bağlıyordum. banyodan çıkınca bile kaşınmaya başlayınca doktora gittim. egzama başlangıcı var o kaşındırıyor dedi, çinko hap verdi,bioblas kullan dedi.artık kaşınmıyorum:))

simran canım biliyorum ben de egzama olabilir diye düşünüyorum ama şöyle ki benimki biraz psikolojik yani normalde kaşınmıyor ders çalışırken herkes bi yeriyle oynar ya ben de saçlarımla oynamaya başlıyorum elim saç derime gidiyor saç derimdeki pütürcükleri yırtasım geliyor fln :) sonra onlar tabi iyleşirken bu sefer kaşıntı yapıyor. ama yine de dermaya uğrıcam bu hafta olmaz da sonraki hafta uğrıcam belki kendi kendime egzema yapmış bile olabilirim doğru diyorsun:)

evet canım çok haklısın aynen katılıyorum..
ben de son 1 ay öncesine kadar kendime özenmeyen...
sadece duş alan, yüzünü yıkayan, dişlerini fırçalayan , deodorant kullanan ve istenmeyen tüylerini alan birisiydim...ha bir de son rötüş olarak da parfüm kullanırdım...
cildim sorunlu olmadığı için cildime bakım yapmazdım en fazla sabunlardım...
yani anlayacağın ne makyaj, ne manikür ne pedikür ne maske ne krem ne losyon...
ama durum böyle olunca misafir geleceği zaman veya dışarı gezmeye çağrıldığımda çok zorlanıyordum açıkcası...
dışarı çıkınca da diğer insanların bakımlı giyimli hallerini görüp kendimden nefret ediyordum..onların yanında kendimi eksik hissediyordum..

şimdi ise son 1 aydır yukarıda belirttiğim günlük temizliğimin yanısıra yüzümee ve dudaklarıma hergün nemlendirici krem sürmeye başladım..vucuduma ise selülit kremi kullanıyorum..hergün spor yapıyorum....günde daha çok su içmeye özen gösteriyorum...kulaklarım delik olmasına rağmen küpe takmazdım artık küpe de takmaya başladım...el ve ayaklarım için ayrıca krem aldım onları da günde 2 kez sabah akşam sürüyorum..dişlerimi sadece yatmadan önce fırçalardım şimdi ise günde 3 kere fırçalıyorum..

bu sayede hayatımı sıkça evde geçiren birisi de olsam sabah kalktığımda gergin ve yumuşak parlak bir yüzle..kırmızı ve nemlenmiş dudaklarla ve pürüzsüz ciltli bir vucutla ve yumuşacık ve parlak el ve ayaklarla uyanmak insanı çok mutlu ediyor..evin içinde dahi olsam küpelerimi takmak ve günlük kıyafetimi giydikten sonra parfüm sıkmak bile yetiyor şimdi bakımlı görünmeme..bazen de cımbızla kaşlarımı düzeltiyorum o kadar...şu durumda aniden biryere çağrılsam şu halimle bile rahatça gidebilir durumda hissediyorum kendimi...şu an ev halim için olabilecek en iyi durumdayım diyebilirim...bu konuyu açan ve bu konuya katılan herkese teşekkür ediyorum bana tekrar kendime bakma şevki kazandırdığınız için...ben evli ve çalışan birisi değilim ev kızıyım ama kendimi çok salmıştım...eskiden çalıştığım dönemde hergün bakımlı olmak zorunda olduğum için kendime bakardım ve şu an çalışmadığım için zorunluluk ortadan kalkınca ve oturduğum mahallenin de yaş ortalaması yüksek ve tutucu insanlar olduğunu görünce kendimi salmıştım..çok şükür yine eski halime dönmek üzereyim...

günlük bakımlarımı daha zengin hale getirdim..şimdi ise sıra giyim ,saç , makyaj ve aksesuar konusuna geldi benim için..

Son düzenleme:
bu aralar bende cok üsengecim ya
hamilelikten olsa gerek.ama yinede konu güncellensin istedim belki bende yazilanlar sayesinde kendime gelirim....

Ya benim 38 bedenden 36'ya inmem lazım Platese başladım ama yediklerime hiç dikkat etmiyorum

Liv 38 çok ideal bi beden değil mi niye daha da zayıflamaya çalışıyorsun?
Ben de sihirli bi değnekle kilolarımdan kurtulsam keşke
havalar ısınsa da yürüyerek gitsem bi yerlere artık...
yarın sarınıp giyinip yürüyeyim bari olmıcak böle ya
odamda zayıflama bisikleti var dün tozlanmış diye sildim her yerini
o derece vahimim bu ara pöf

Doc.cum ben 38 ideal olmayan bir beden değil demedim ki :26: Şu an 38 beden olduğum için 36 bedenken aldığım kıyafetlerin içine giremiyorum =( 36 iken daha güzel görünüyordum .O yüzden yediklerime dikkat edip vermem lazım ama olmuyor .Kahretsin yemek yemeği çok seviyorum

Doc walk at home videolarına bak istersen .Eğer dışarda yürümeyi pek sevmiyorsan diye söyledim .

Son düzenleme:
anladım canım haklısın insan eski kilosunu arıyor o zaman durum değişiyor
benim de mükemmel elbiselerim kotlarım bekliyor dolapta
aslında dışarda yürümeyi çok seviyorum bana pozitif energi yüklüyor ama hava çok soğuk ya
bakayım dediğine canım teşekkür ederim önerin için

ben hergün düzenli 1 saat yürüyorum ve gün aşırı yoga yapıyorum..
ama belirli bir yaştan sonra kilo vermek zorlaşıyor..artık 30 lu yaşlarda değilim..4 kilo fazlam var,neyseki bahar geliyor artık..benim kışın bir de iştahım açılır..
artık baharla beraber gitsin şu 4 kilo

kıslarrrrrrrrr ne güzel bir topicmiş bu böyle,bayıldım..bende bu ara saldım kendimi.kış kıyamet,havalar soğuk hiç birşey yapasım gelmiyor..sadece dişler fırçalanıyor,sabunla yüz yıkanıyor ve sonrasında nemlendirici sürülüyor.o kadar.çok tembelsin kızım Alyaaa çokkkBugünden itibaren burdaki arkadasların tavsiyeleriyle tekrardan bakıma alıyorum kendimi.mesela okudukça kendimce şöyle bir plan yaptım..bu aksam yoğurtla limon maskesi yapacağım cildime,sonra ılık bir duş alıp nemlendiricilerimi bir güsel bocalıycam vücuduma :)) yatmadan öncede en az 40 dakika spor yapacağım.kilo problemim yok ama sağlıklıklı,dinç bir vücut için yapmalııyım bunu..ilk böyle baslayım bakalım,devamı gelir inşş.Topic güncel kalsın kızlar yaa nolurrrr,paylasalım bakım önerilerimizi olur mu canlar

benimde kilo vermem lazım yaa offf 76 kiloyum ve 60 kilo olmak istiyorum 38 beden giymek istiyorum şuan 40 beden giyiyorum yürüyüşle ben bi ara 5 kilo verdim hamile kalmadan önce ama şimdi bebek olduğu için yalnızda olduğum için dısarı çıkamıyorum ama cilt bakımı yapıyorum duştan sonra mutlaka nemlendiri kullanıyorum çatlaklarıma kakao yağı sürüyorum bazen krem saçıma bakım yapıyorum ellerime yüzümde çok şükür bi problem yok tertemiz ama yine gece yatarken nemlendirici sürüyorum her banyoda keseleniyorum dişler zaten fırçalanıyo şuan tek derdim kilolar ve çatlaklar

Son düzenleme:
kızlar ben de 2-3 kilo vermeye karar verdim.
ama çatlamaktan çok korkuyorum ben de
o yüzden besin takviyesi ve krem kullanmaya karar verdim.
bol bol su içmeye dikkat ediyorum.
bir de spor yapıyorum yemeğimden kısmıyorum aslında.
havalar ısındı izmirde yuppiii
yürüyerek gidip gelmeye başladım yavaştan o bana çok iyi geliyor
bir de dizi fln izlerken artık ufak hareketler yapıyorum
çok sıkılıyorum yoksa.
kafaya taktım güzelliğime güzellik katıcam

burayı gördüğüm iyi oldu kızlarrr

ayy benim de kilo vermem lazım sporla vericem spor salonuna yazıldım bakalım öncelikle 6 kilo vermek istiyorumm kilo vermenin dayanılmaz cazibesini gördükten sonraa havalar biraz daha ısınınca eminim daha fazla vermek istiycem ve nisan mayıs haziran olmak üzere verebildiğim kadar kilo vermek ve daha orantılı olmak istiyorum.ben 40 beden giyiyorum en şişman benmiyim ne :2:

saçlarıma haftada 1 yaptığım bakımı 2ye çıkarıyorum.
15 günlük bakıma alıyorum kaş ve kirpikleri de.şöyle daha daha belirgin hale gelsinler.
evdeyimya nasıl saldım kendimi,ama havalar da ısınıyor toparlanmak şart
dolabımda iç çekerek baktığım kıyafetlerimin içine girmek istiyorum hem de en güzel şekildee.
bu arada evde yürüyüş bandım da var bir ara yürüyordum yine bıraktım.her gün 1 saat de onunla yürüyüş yaparsam tamamdır bu iş.:13:
bakalım 15 gün sonra ne değişimler olmuş olacak.

evliyim ve inanılmaz bakımlıyım:))
her sabah mutlaka yüz yıkama jeli-tonik kullanırım. en az 35 korumalı güneş kremimi sürer, a'dan z'ye makyajımı yaparım.
işten dönünce de gene mutlaka makyajımı temizlerim, her gün ayrı ayrı maskelerim vardır kullandığım. ama haftada bir kez mutlaka buhar banyosu, ardından peeling, kendi hazırladığım doğal kil maskesi ardından aloe veralı nemlenidrme yaparım yüzüme. cildime dr murad ve ddf gibi dermatolojik ürünler uygularım market ürünlerini sevmiyorum.
vücuduma, ellerime, ayaklarıma haftada iki kere deniz tuzuyla peeling yaparım. geri kalan günlerde de hazır aldığım peelingleri kullanırım. banyodan çıkınca da mutlaka bebe ya da vücut yağıyla nemlenidiririm tüm vucudumu.
saçlarım için özel yağ karışımı hazırlatıyorum saç tipime göre. ya da kendim evde doğal bakımlar yapıyorum.
bunun dışında içten destek de çok önemli. fast food hiç tüketmiyorum denilebilir, cola falan asla içmem. günde 2 litre su içerim. yeşilçay, lavanta çayı, biberiye çayı içeirm günde 1er bardak mutlaka. meyve-sebze çok yerim.
ayrıca pilates, reiki ve yoga yapıyorum boş günlerimde. böylece hem sıkı bir bedene hem de dingin bi ruha sahip oluyorum:81:
şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…