Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

bu benim en sevdiğim konulardan biriydi, evlenmeden önce takip ediyordum, gaza geliyordum fln. üff şu an hiç bir şey yapamıyorum ya üşengeçlikten kaynaklanıyor hep uyuyasım geliyor... sabah kalkınca yüzümü yıkamaya üşeniyorum yani o kadar, hemen 5 dk.da hazırlanıp çıkıyorum ne makyaj ne bakım ne bir şey.. işten eve gelince de akşam bi banyo yapıyorum, bi krem sürüp yatıyorum o kadar.. acilen harekete geçmem gerekli biri beni gaza getirsin yaaaa... aslında ben bunun sebebinin de biraz benim takıntılı olmama bağlıyorum. şöyle ki aman makyaj yapmayayım cildime zararlı, aman fön çekmeyeyim saçıma zararlı, aman krem sürmeyeyim kimyasal var diye diye böyle bakımsız olup çıkıyorum neden böyle takıntılı oldum acaba yaa elime kolonya dökerken bile içim böyle kötü oluyo kim bilir içinde ne kimyasal var diyorum fln işte böyle çok obsesifim bi de üşengeç evet,
yardım eli uzatacak biri var mı acaba :sm_confused:

selam kizlarr;

buraya ne zamandir yazmiyorum, birara duzenli yazardim

ama yazmasam da bakimlarimi ihmal etmis degilim,

benim yaptiklarim standart;
-50/59 kg zayiflama topigindeyim aylardir, bu sayede kilomu hep kontrol altinda tutuyorum;
gunde 6 ogun tum besinlerden dengeli bir sekilde almaya calisiyorum,
haftada en az 3-4 gun evde videolarla cesitli egzersizler yapiyorum
-calistigim icin gunluk makyaj yaparim,
-aksam yatmadam makyajimi siler, tem.jeli ile yuzumu yikar ; gulsuyu ile tonikler; nemlendiricimi ve goz cevremi surerim
-saclarimi dipleri gelmeden boyarim ortalama ayda bir (bi 6 ay kadardir kuafore gitmeyi biraktim, evde kendim boyuyorum )
-saclarimi haftada 2-3 kere fonlerim arada bir masa yaparim (bunlari da evde kendim yapiyorum )
-giydiklerime ozen gosteririm
-oje surmezdim pek, ona da yeni basladim

benim bakimlarim bu kadar

bu kadari ben hos ve bakimli gostermeye yetiyor, daha fazlasina gerek yok sanirim simdilik

Son düzenleme:
heyooo çok seviyorum bu topici
kızlar gevşe gevşe nereye kadar dimi ama
ben de pek bi gevşemiştim bu aralar aman saçımı taramayım dökülür ama makyaj yapmıyım cildimi bozar ama oje sürmiyim azcık kendine gelsin
bi de aslında süper bişi ama sizi her halinizle beğenen bi erkek arkadaşınız oldu mu resmen koyveresi geliyor insanın ama çok yanlış yaa ben de farkettim bunu ve düzelttim kendimi hemennn :))
bugün gelirken bepanten bemiks evigen aldım
yağlarım bitti ama onu alıcam bi ara bu arada evigen hiç bi yerde yoktu şansıma denk geldim artık üretmiyormuş firma :S
bu ay saçıma acayip çok para harcadım nerden baksan 100ü geçti ya bari işe yarasalar. o kadar bakım yapıyorum sonra oturup kendim yoluyorum olur mu ama ya :S artık bırakıcam şunu yapmayı
dün bi güzel temizlemiştim cildimi acayip sorunlu cildim var ama 1 günde bebek gibi oldu :S demek harbiden en önemli şey bakımmış!

ee ne demisler bakarsan bag olur bakmazsan dag diyee

canim hele ki evliysen daha cokdikkatetmelisin kendine

oncelikle hic kil-tuy olmamali

kilo almamalisin fazla , oyle gobek falan cikmamali

cildini kremlemelisin boyle puruzsuz-yumusacik olmali

makyaj yapmak sart degil ama yukarda yazdiklarim onemli cnm

(bir de evde oyle sarkmis eskimis pijamalar falan giymemelisin, ben evde hic kiyafetle duramam rahat edemem isten gelir gelmez esofman giyerim ama en azindan guzel yeni bi esofman, uzerine de guzel renkli tshirtle giyerim )

evet ya biliyorum da off işte bi türlü harekete geçemiyorum. kaş bıyık için bile kuaföre gitmek ölüm geliyor acaba kendimi sevmiyor muyum ben yaa... ne yaparsam yapayım zaten bir şey değişmeyecek çirkinim falan mı diyor bilinçaltım?? eşim de o kadar bakımlı ki anlatamam poff sanki ben erkek o bayan delikafadulden

gaza gelmem lazım acilen.. kilo problemim yok vücudum düzgün de kıl tüy problemim var işte baya tüylüyüm ağda yapıyorum hop geri çıkıyor bi de sıkılıyorum böyle krem falan heves ediyorum alıyorum sürüyorum 1-2 gün sonra bi daha üşeniyorum kalıyor öylece.. işe gelirken makyaj yapmayı falan alışkanlık haline getirmeliyim aslında. makyaj yapınca kendimi çok iyi hissediyorum öbür türlü sanki hasta gibiyim ruh halimi de etkiliyor bir de FECİİ ÜŞENGEÇİM YAA ama diyorum ya eşim ima ederse bakımsızsın fln diye ödüm patlıyo o zaman işte, daha yeni evliyim amaaan kafamçokkarıştı

aynı ben..
bir an kendimi okuyormuş gibi oldum.. ne yapsakta kurtulsak bu durumdan:1no2:

ha bir de konunun anlam ve önemine binaen yaptığım şeyleri de yazayım:
sabah kalkıyorum hiç bir şey yapmıyorum delikafadulden
gün içinde hiç bir şey yapmıyorum delikafadulden sadece el kremi sürüyorum elime
akşam gelince banyo yapıyorum, vücudumu normal duş jeliyle yıkıyorum, çıkınca 40 yılda bir krem sürüyorum, yüzümü effaclar h ile yıkayıp arkasından effaclar k sürüyorum dişi fırçalıyorum o kadar hepsi bu, yani kendimden şikayet etmekte haksız mıyım Allah aşkına :sm_confused:

aynı ben..

valla canım bence önce kendimize bir liste yapalım şunları şunları yapacağız periyodik olarak diye. sonra da uygulamaya geçmemiz lazım ama kararlı bir şekilde..

dur bakalım biri bizi gaza getirir, hem de yol gösterir

aynı ben..

aa kizlar yapmayin;
silkelenin kendinize gelin
olmaz boyle

hemen girin internetten bikac ruj, rimel riparis verin, ya da cikin kendiniz alin.
bir ruj+rimek +allik bile kendinize getirir sizi

bu aksam 1-2 saati kendinize ayirin eve gidince,
guzel bi dus,
tirnaklarinizi torpuleyin
kremlerinizi surun
guzel ic camasirlari giyin (kendinizi iyi hissettirir ) guzel bi ev elbisesi ya da pijama giyin
oje surun
saclari fircayla biraz duzeltin

bakima bi alisirsaniz gerisi gelr emin olun, yapmayinca kotu hissedersiniz o zaman

bende abartıyormuyum acaba evlilikte yılım bitiyor yasında kzım var 5.5 aylık hamileyim ama makyaj yapmadan kremlerimi ojelerimi sürmeden duramıyorum 24 yasındayımama cildimde sivilce bile çıkmaz ama makyajı full yapıyorum.esim bazen diyor ileride bozucan cildini diye doguma yakın az kalınca saçımı hep fönlü tutuyorum ojelerimi düzgün aniden doguma gidersem bakımsız olmasın diye tabi doguma giderken ilk yanma aldıgım sey makyaj malzemesi dogumdan sonra toparlıyorum yüzümü gözümü DDD
huy işte ne yapayım gün içinde yapmadıysam eşimin işten gelmesine yakın renklendiriyorum yüzümü :)) sizde öyle yapın kızlar kimse arkanızdan evlendi saldı kendni demesin.

ay canım süpersin senin bu gaza getirmelerin işe yarayacak inş. aslında bunları ben de biliyorum da başkası söyleyince daha etkili oluyor. makyaj malzemesi olarak her şeyim var en iyisinden, yapınca da çok güzel yapıyorum herkes iltifat ediyor nasıl makyaj yaptığımı soruyorlar asıl sorun yapmamakta ama inş bu akşamdan itibaren başlıyorum size gelişmeleri bildiririm hem diğer bayanlara da motivasyon olur, siz de bizi gaza getirmeye devam edin arkadaşlar olumunekankayizsmile

aaa seninki de azicik abarti gibi canim ama aliskanlik boyle bisey demek kii

doguma makyajla gitmek hic aklima gelmezdi , ilahi ))

ama guzel bisey, bravo sana

canim muhakkak makyaj malzemelerin vardir tabi de bazen yenilerini almak motive ediyor insani.
neyse, israfcilik da yapmayalim simdi bakimli olucaz derken,
sen mevcut malzemelrini kullanmaya basla cnm ; cok agir olmasa da gunluk hafif makyajini yap..

hadi bekliyoruz guzel haberlerini ;-)

ya kızlar banada yardımcı olun çok zayıftın şimdi kilo aldım biraz veremiyorum çünkü bogazımı tutamıyorum deli gibi hamur işi börekler yapıp yiyorum sevgilim diyo ne güzel kızsın biraz kilo ver ilerde daha çok alırsan hiç veremicen tamam diorum yapamıorm birde eskiden daha çok bakımlıydım hergün saç maskesi yüz maskesi makyajsz lensiz dolaşmazdım şimdi saldım yaşım 25 eskiden dedigimde 22 de öleydim:) yüzümde sivilce izlerim var onlardan bitürlü kurtulamadım için pudrasız gezemiorum.aslında güzel bi yüzüm var ama işte o izler gölgelio beni.birde saçlarım sarı dipler çıktı koyu renk yapcam aylardır onu boyatmaya bile üşeniorm ben napcam böle ya üşenmemin tek sebebide kuaför fobim nefret ediorm kuaförden her röflye gitmem ezietti sanki ne kadar güzel olursa olsun saçım kuaförden hep mutsuz çıkarım oyüzden hep erteliorum kaşımı bıyıgım bile buyzden evde kendim alırım hoş kaş almayı bilen kuaföre hiç rastlamadım yollunmuş tavuk yapıolar:)oyüzden hep kendim hallederim .

canım ya, o kadar samimi, içten yazmışsın ki!!!
kuaför fobini yenmen lazım, onlarsız olmuyor çünkü. araştır, mesela bir kuaförün röflesi güzelse öbürki güzel kaş alır, iyice araştır.

Ya itiraf ediyorum ben cok üseniyorum kızlar yaa !! Yüz yıkama alıskanlıgım yoktur aklıma geldikce yıkarım mesela. Bir ara ne güzel düzenli yıkıyordum.

Kendime bakmıyorum evet neydi o lise yıllarım annem servise binecekmis gibi asagıda beklerdi bir yandan da hadii sumiwil diye cemkirirdi. Ben aynı karsısında saclarımı yapıyorum, nemlendiricimi sürüyorum. Kasım bıyıgım hic olmaz dı mesela simdi aldı basını gidiyor hersey uuhmm !!! :çok üzgünüm:

bir gazetedede uzman bir doktorun yazısını okumuştum.
her sabah duş almayı öneriyor.duşun sonunda 15 saniye soğuk su dökün diyor sonra yine sıcak yine soğuk.2-3 kez bu işlemi tekrarlayın diyor.bu işlem vücuttaki kan dolaşımı hızlandırarak insanın daha enerjik olamsını ve cildinin erken yaşlanmasını ve damarların rahatlamasını,kan dolaşımınının düzenlenmesini sağlayarak cildin canlanmasını sağlarmış.hidroterapi tekniği yani.ben daha denemedim, ama mutlaka deniyeceğim.
diğeri ise her sabah aç karnına, sıcak limonlu su için diyor, bu vücuttaki zararlı toksinleri atmamızı sağlıyormuş.karaciğer ve safra kesesi dahil tüm vücudu detokslar.bu da vücudumuzu kötü bil cilde sebep olan toksinlerden arındırmak için çok daha çabuk kanı temizliyeceğini gösterirmiş.uzakdoğulular bunu enerji içeceği olarakta kullandıkları bitkisel bir metodmuş.buna başladım.
haftada iki kez cildinizi eksfoliye edin.bu da cildin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlayarak gerekli nemi kazndırıyormuş.
dudakları unutmamak gereki,e vitamini içeren bir dudak korucucu kullanmamız gerekiyormuş.

önce sağlıklı bir cilt sonra makyaj:)
hadi bakalım...

Bakarsan bağ olur,bakmazsan dağ olur,demiş atalarımız.Kendimiz için yapmalıyız bunu,başkaları için değil.Elbette hasta olduğumuz,kolumuzun bile kalkmadığı günler olacaktır,ama bunların dışında bakımı elden bırakmamalıyız.Bakımdan kastım,temel şeyler.Banyo,saç bakımı,banyo sırası vücut peelingi,hafta 1-2 kez yüze peeling,banyo sonrası nemlendiriciler,el-ayak bakımı(peeling ve hergün nemlendirici sürmek(lapitak mesela).manikür ve pedikürümüzü haftada bir kez yapmak ya da yaptrımak.İnsan bunları alışkanlık haline getirince zaten kısa sürede halloluyor.aklinialirimsmile

bugun vazelin aldim marketten sonra limonla karistirip elllerimde beklettim
yikadiktan sonrada nemlendirici surdum ellerim yumusacik olduboshayallersmile

ondan oncede dus almistim sampuanima elma sirkesi gul suyu attim sarimsak atmadim ama (burda gordugum bi formuldu)

saclarimda hem yumusacik hemde pasparlak olduzemuszemus

kendine bakman iyi hosta doguma giderken bile bunlari
dusunmen hakkaten biraz abarti gibi geldi banada
benneyaptımki

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…