BABAMLA BERABER ANNEMİ ALDATTIK.

Sizin konularınıza ilk denk geldiğimde açıp en eski mesajlarınıza kadar bakmıştım. Toksik berbat bir evlilikte berbat bir ruh halinde seneler geçirmişsiniz. Aslında en eski konularınıza bakınca oğlunuz eşiniz ve sizin eseriniz olmuş. Ama olan olmuş artık. Siz de oğlunuzun ardından senelerdir sürüklenerek o dönem ki hatalarınızın bedelini ödüyorsunuz aslında. Evlat insan böyle bir şey. Yanlış toprakta büyüyünce mutlaka bedel ödetiyor. Umarım en kısa zamanda toparlanırsınız. Olanlar olmuş artık

Katılıyorum Ceren. Bazen anlatıyorum anneme ya da babama “böyle böyle olmuştu” diye hatırlamıyorlar bile. Halbuki onların hatırlamadıkları kavgalar benim hala travmam
Bugünkü yaralarimiz hep o günlerden kalma zaten. Başka kişiler ve olaylar kanatinca yeni oldu zannediyoruz ama anne babalarımız açmış oluyor o yaraları. Başkaları sadece kabuk kaldırıyor.

Konularımı biliyorsunuz. Az önce oğlum cezaevinden görüntü aradı… aslında gün içinde bir arkadaşı annesini arıyor Yusufun annesini ara akşam görüntülü arıycak babası da olsun demiş… o hanımefendi beni aradı söyledi…

Oysaki oğlum babasında görüntülü arayabiliyor… ilk gün de böyle bir talepte bulunmuştu üzülmesin diye toplandık.. sonra ziyarete gelince babam hepinizi alıp getirecek dedi,,, bu akşam da hani babam dedi .. anneciğim onunlada görüşüyorsun görüntülü buraya gelmesine gerek yok dedim… ağladı,,, ben neden burdayım ,,, bi düşünsene neden . Dışarıdayken yapamadım ben buraya düştüm benim için birleşin anne dedi ağladı.bizde ablası, kız arkadaşı hepimiz ağladık..

Kapattıktan sonra kız arkadaşı ağladı. Yakslanmadan bir kaç gün önce ona dedimki neden dalıyorsun ??? Hiç kimseye anlatmadım ,, bir tek sana anlatabilirim, ben küçükken spor kulübüne gidiyordum, babam beni götürüyordu. Orda bir arkadaşımın annesine aşkım dediğini kadının da ona aşkım dediğini duydum… ve anneme söyleyemedim,

BİZ BABAMLA BERABER ANNEMİ ALDATTIK.
yazan kişinin oğlu hapse girmiş. hapisteyken anne demiş babamla birleşin demiş. annesi kardeşi tüm sülale ağlamaya başlamışlar. Oğlu bir gün dalıp gitmiş anne demiş aslında demiş babam demiş seni spor salonunda telefonda konuştugu kadınla ben çocukken aldatıyordu demiş. oğlu da eşi de bu yazan üyeyi yıllardır aldatmış.

Yazının anlaşılmama sebebi, yazan üyenin cümlelerin sonunu getirmemesi, kimin neyi söylediğini tam olarak belirtmemesi,konudan konuya atlamasıdır.

Oğlunuzun durumuna boşanmayan aldatılmayan ailelerin çocukları da gelebilir, olan olmuş geçen gitmiş, bundan sonra yola devam edebilmek için geçmişi didiklemeden olduğu gibi kabul edip, gelecekte ne yapılabilir diye bakmak, geçmişe dönmek insanı çok yorar debelenir debelenir daha dibe batarsın

Oğlunuz özünde iyi biridir kötü biridir bilemeyiz. Suç işlemiş cezasını çekiyor anne olarak da üzülüyorsunuz. Ama oğlunuz hapiste diye zamanında sizi üzen eşiniz ya da herhangi biriyle görüşmek zorunda olmamalısınız. Zaten oğlunuz için üzülüyorsunuz, gönlü olsun diye bunlara katlanarak ekstra üzülüyorsunuz. Oğlunuz üzerinde 60 küsür gramı taşırken suç olduğunu okul birincisi olarak illa ki biliyordur. Göz göre göre atmış kendini bu duruma, bu kadar kendinizi parçalamanız, istemediğiniz durumlara girmeniz... Size de yazık değil mi?

Geçen konunuzda da yazmıştınız oğlunuz ağlamış, sarılmışınız gözyaşları sel olmuş. Size söz vermiş bırakacağına dair ama sonunda hapse girmiş. Bu seviyede bağımlı bir insanın oğlunuz da olsa önce kendiniz iyi olacaksınız ki ona bir yararınız olsun.

Eski konularınızıda hatirliyorum, sizide hatirliyorum size zamaninda oglunuzun saticida olabilecegini söyledik inanmadiniz oğlunuzu hep çok masum görüp geriye kalan hayatinizdaki herkesi günah keçisi ilan ettiniz.
Sonuç olarak oğlunuz yakalandı içeri tıktılar siz yine milletin çocuğuna mal satan aynı zamanda kendiside kullanan çocuğunuzu masumcuk göstermek için kırk kapı ariyorsunuz.
Bak ablacım babam yurt disina cekip gittiginde ben 40 günlûkmüşüm babamı tanidigimda 18 yasimdaydim.
Babam annemi bir gece boğmaya çalışırken, annemi babamin elinden aldigimda 19 yaşımdaydım.
İntihar eden babamı ipte gördüğûmde 23 yaşımdaydım, Mahalledeki çocuklar beni sen piçmisin baban nerde diye kovaladiklarinda 9 yaşımdaydım bütün bunlara rağmen bir gün ne yabancı bir maddeye bulaştım nede bulaşmayı aklimdan gecirdim.
Şu keyfine düşkün hayatta parayla alabileceği herşeyi alıp yiyip içmeyi bir halt sanan çoçuğunuza, bunun sebebi ay ama biz ayrildik diye düşünerek kendinizi kandirmayin.
Oğlunuz keş ve bunun sizinle bir alakası yok oglunuzda masum degil, sizinde duygulariniza oynamayı çok iyi biliyor sizde zaten müsaitsiniz bu duruma çok güzel kullanıyo sizi

Galiba hapishaneye giren oğlunun sevgilisinin babası annesini aldatıyormuş ve bu kız annesinin aldatıldığını biliyormuş ama ben konunun başı ile sonu arasında bir bağlantı bulamadım
Hayır hapisteki cocuk ve babası konu sahibisin aldatmış.Cocuk kiz arkadaşına anlatmış.Kiz da konu sahibi e olanları söylemiş diye anladim

Size bu saatten sonra tek bir tavsiyem olur. Uyuşturucu yüzünden hapiste olan oğlunuz istiyor diye o adamla barışmayın.
Bana kalırsa oğlunuz sizi şimdi bile isteye o adama yönlendiriyor. Neden acaba? Annesini aldatmış, bu kadar üzmüş adamla neden barışmasını istiyor?
Şurada herkese soralım, annemizi aldatan mahveden bir adam babamız dahi olsa, barış der miyiz? Ben demem, kimse demez.

Konularımı biliyorsunuz. Az önce oğlum cezaevinden görüntü aradı… aslında gün içinde bir arkadaşı annesini arıyor Yusufun annesini ara akşam görüntülü arıycak babası da olsun demiş… o hanımefendi beni aradı söyledi…

Oysaki oğlum babasında görüntülü arayabiliyor… ilk gün de böyle bir talepte bulunmuştu üzülmesin diye toplandık.. sonra ziyarete gelince babam hepinizi alıp getirecek dedi,,, bu akşam da hani babam dedi .. anneciğim onunlada görüşüyorsun görüntülü buraya gelmesine gerek yok dedim… ağladı,,, ben neden burdayım ,,, bi düşünsene neden . Dışarıdayken yapamadım ben buraya düştüm benim için birleşin anne dedi ağladı.bizde ablası, kız arkadaşı hepimiz ağladık..

Kapattıktan sonra kız arkadaşı ağladı. Yakslanmadan bir kaç gün önce ona dedimki neden dalıyorsun ??? Hiç kimseye anlatmadım ,, bir tek sana anlatabilirim, ben küçükken spor kulübüne gidiyordum, babam beni götürüyordu. Orda bir arkadaşımın annesine aşkım dediğini kadının da ona aşkım dediğini duydum… ve anneme söyleyemedim,

3 Sayfa yazılanları okuyunca ancak anladım ne demek istediğinizi de bunu neden paylaştığınızi anlayamadım. Konularınızi da bilmiyorum. Tam olarak ne istiyorsunuz acaba bizden?

Size bu saatten sonra tek bir tavsiyem olur. Uyuşturucu yüzünden hapiste olan oğlunuz istiyor diye o adamla barışmayın.
Bana kalırsa oğlunuz sizi şimdi bile isteye o adama yönlendiriyor. Neden acaba? Annesini aldatmış, bu kadar üzmüş adamla neden barışmasını istiyor?
Şurada herkese soralım, annemizi aldatan mahveden bir adam babamız dahi olsa, barış der miyiz? Ben demem, kimse demez.
Tabikide onu dinliyecek değilim… sadece 8 sene önce oğlumun yaşadığı tramvayı paylaşmak istedim… kim bilir ne kadar üzülmüştür… o spor salonuna beni götürdüğü zaman kadına beni gösterip dalga geçmişlerdi benimle… o hislerimle oğluma demiştim ki baban x kişisiyle konuşuyor mu annem dedim , hayır demişti bana…. Şimdi onun vicdan azabını çekiyor canım oğlum…

3 Sayfa yazılanları okuyunca ancak anladım ne demek istediğinizi de bunu neden paylaştığınızi anlayamadım. Konularınızi da bilmiyorum. Tam olarak ne istiyorsunuz acaba bizden?
konumu takip eden yani 10 sene öncesinden konularımı bilen arkadaşlara anlatmak adına yazdım… onlar ne yaşadığımı biliyorlar bende oğlumun bildiğini yeni öğrendim ve onlarla paylaşmak istedim.

Oğlun seni aldatan adamla birleşmeni mi istiyor? Ne alakaymış. Sözde vicdan azabı çekiyor öyle mi?

konumu takip eden yani 10 sene öncesinden konularımı bilen arkadaşlara anlatmak adına yazdım… onlar ne yaşadığımı biliyorlar bende oğlumun bildiğini yeni öğrendim ve onlarla paylaşmak istedim.
Evet biliyoruz nice1985, 10 yıldır bir kez bile kizinizla ilgili bir başlık acmadiginizi, tek bir kez bahsetmediginizi de biliyoruz....10 yıldır once kocanız, sonra oğlunuz...peki kıziniz nerde? Nasıl? Neler yaşıyor? Bir fikriniz var mı?

Çocuğunuzun travmaları vücudu temizlendikce çıkıyor. Siz bu süreçte sadece manevi destek verin.

o zaman amme hizmeti gelsin:

Bu metinde, anlatıcı, oğlunun cezaevinden aradığı bir anıyı ve duygusal bir konuşmayı paylaşıyor. Metnin ana fikri, oğlunun cezaevinde yaşadığı pişmanlık ve ailesiyle olan karmaşık duygularını ifade ediyor. Oğul, ailesinin birleşmesi ve onu desteklemesi gerektiğini vurgularken, kendisini suçlu ve pişman hissediyor.

Metnin sonunda ise, anlatıcı oğlunun çocukluk dönemine dair travmatik bir hatırasını paylaşıyor. Bu hatıra, babasıyla birlikte annesini duygusal olarak aldatma deneyimini içeriyor. Oğul, küçükken bir arkadaşının annesiyle babasının "aşkım" gibi samimi bir şekilde konuşmasına tanık olmuş ve bu durumu annesine anlatamamış. Son cümlede, oğul "Biz babamla beraber annemi aldattık" diyerek bu deneyimin ona yaşattığı suçluluk duygusunu ifade ediyor. Bu ifade, belki de babasıyla olan ilişkisine dair karmaşık duygularını ve annesine karşı duyduğu suçluluğu gösteriyor.
Roman okur gibi okudum, ama sanki annesini aldatan başkası gibi geldi bana o karmaşada yanlış mı anladım acaba?

Çok etkilendim ve korku sardı beni şimdi gece vakti 😔😳 kaç yıl geçmiş barışmanızı istiyor ayrı olduğunuz için mutluluğu maddede mi aradı aklınca! Çok geçmiş olsun Allah sabır versin size..

Bizde ayrıldık 1 yıl oldu çocuğum 5 yaşında bizi aynı evde görmek istiyor çocuktur haklıdır. Ben istemiyorum. Şu an endişe duydum korku sardı beni :KK43:

Her boşanan aile çocuğu madde kullanmaz tabi. Yanlış arkadaşlar denk gelmiş

Oğlunuz kaç yaşında? Konuyu okuyunca ergen sandım ama en az 24 25 vardır. İnsanlar neler yaşıyorlar ama oğlunuz gibi davranmıyor. Onun şanssızlığı bulunduğu çevre olmuş ama siz ile uyuşturucu kullanmasının zerre alakası yok. 8 yaşında babasının aldattığını fark edip sorun yaşayan çocuk bunu annesine belli ederdi. Yıllar sonra dank etmiş belli ki.

Bizim baktığımız bir ev vardı, ev sahibi orada önceden kalan ailenin evi terk ettiğini; ailedeki oğulun kendi başına okula gidip geldiğini söylemişti. Sonra oğlan taşınmış. Bir erkek arkadaşım da yemek yapmayı iyi biliyormuş. Ben de nasıl biliyorsun demiştim ailesi lisedeyken onu yalnız bırakıyorlarmış; genelde kendi başınaymış. Çocuk kendi başına idare etmeyi öğrenmiş. O zaman o çocuk normal hayat yaşayan bir mühendislik öğrencisi idi. Ailesi terk eden bile idare ediyor; siz sadece boşanmışsınız.

Durumuna istinaden yazmayayım diyorum ama Nice, herkesin hayatta başına bir şeyler geliyor, aldatma zaten toplumda çok yaygın artık burda da bu sebeple boşanan tonla kadın var hangisinin çocuğu keş oluyor? Oğlun bu yolu bilerek seçti, sen de simdi dramadan besleniyorsun. Oğlun ne seçtiyse secti artık, sonuçlarını yaşar da kızın nerde bu arada??? Varsa yoksa oğlum oğlum oğlum bütün konuların asıl kızını bu arada ziyan ettin. Bakamıyorsan götür ver devlete, kocan ayrı berbat, sen de böylesin 2 niz de ebeveynlik vasfına sahip insanlar değilsiniz keşke üremeseydiniz. Konudaki 2 cocuğa da acıyorum zorla rezil kepaze ettiniz ikisini de.

X