BABAMLA BERABER ANNEMİ ALDATTIK.

o spor salonuna beni götürdüğü zaman kadına beni gösterip dalga geçmişlerdi benimle… o hislerimle oğluma demiştim ki baban x kişisiyle konuşuyor mu annem dedim , hayır demişti bana…. Şimdi onun vicdan azabını çekiyor canım oğlum…
heh, kocaniz oglunun yaninda karının tekine aşkım dedi psikolojisi bozuldu ama anne cocugunun agzindan laf almak icin "baban xle konusuyor mu" diye kistirinca, cocuga böyle b.k sinyaller verince cocugun psikolojisi hic bozulmadi 🧿
Evet biliyoruz nice1985, 10 yıldır bir kez bile kizinizla ilgili bir başlık acmadiginizi, tek bir kez bahsetmediginizi de biliyoruz....10 yıldır once kocanız, sonra oğlunuz...peki kıziniz nerde? Nasıl? Neler yaşıyor? Bir fikriniz var mı?
aciyor bazen dövdüm diye.
iyi bir takipci degilsin

Arkadaşlar.. Her anne babası ayrılan tabiiki madde kullanmıyor ama her çocukta aynı olmuyor.. Bazıları daha sıkı sarılıyor hayata.. Bazılarıysa baştan karaya vuruyor.. Anneye gitse başka adam.. Babada başka kadın.. Herkeste kendi çocugu gibi davranmıyor maalesef.. O çocuklarında içlerinde neler yaşadığını bilemeyizki.. Her çocuk anne ve babayla büyümek yaşamak ister.. Onun sorunu degil ilişkide yaşananlar...biri annesi.. Biri babası.. Ne olursa olsun bu değişmiyecek.. O yüzden yargılamayın. Zaten madde bağımlılığından dolayı zor bir sürecin içinde. Bir arada olmayı istemesinde bir sorun yok.. Yaşananlar kötüde olsa o adam onun babası.. Bir gencin hayatı kurtulacaksa hersey yapılır.. Onu ancak yaşayan anlar..

Ne?! 25 yaşında kadını mı dövüyor? Ciddi mi bu?
yok yaaa, uzun yillardir uyeyiz ikimiz de.
eski konularında vardi.
konu sahibi o kadar toksik ki ben cocugu olsam ben de evden kacardim. Hayatta en sevdiği sey kendini ovmek ve dram
eski sevgilimin annesine benzettigim icin ayrica gicik oluyorum. o da böyle duzgun cumleler kuramaz, hitap olarak iki kelimede bir "annem" kullanirdi. hatta onun da babasi kendi sevgilisiyle bu cocugu tanistirmisti annesiyle evliyken- cocuk bunu saklamak zorunda kalmisti, o da bosanma asamasinda her seyi yayip ailesini yedi düvele reklam etmisti. onun da iki lafindan biri cocugunun birincilikle kazandigi okullardi, hazir gida vermemesiyle, harika anneligiyle, ne kadar mukemmel olduguyla hep ovunurdu, onun da oglu uyuşturucu icerdi (hatta bazen kuryelik yapardi), ona gore de oglundan baska dunyadaki herkes sucluydu, kendisi fedakar harika bir anneydi ve bu konu sahibi gibo devamli "sana sunu sunu yapmadim mi" diye yaptigi iyilikleri sayardi, ozel hayatini didik didik eder, gizli mesajlarini okurdu - benimle olan mesajlari bile okudugunu öğrenmiştim manyak karinin-
yani o kadar benziyorlar ki. iki dramsever , ikisi de cocuklarinin hayatlarinin icine etmis.
yaslari tutsa o kadin sanacagim.

heh, kocaniz oglunun yaninda karının tekine aşkım dedi psikolojisi bozuldu ama anne cocugunun agzindan laf almak icin "baban xle konusuyor mu" diye kistirinca, cocuga böyle b.k sinyaller verince cocugun psikolojisi hic bozulmadi 🧿

aciyor bazen dövdüm diye.
iyi bir takipci degilsin

Valla gece gece insana zorla konu aratıyorlar:

Yazmayayım diyorum ama ben eski üyeyim, bu konu sahibesini de biliyorum buranın kadrolu ruh pastalarından. Habire drama. Bir konusuna yazmış ki bu oğlumu çok seviyorum kaçırırlar diye korkuyorum her gece birlikte yatıyorum. Ilk aldatıldığında kendimi de çocukları da zehirlicem diyip ortadan kaybolup Kazeni bayağı uğraştırmıştı. Sonra da oğlum oğlum diye o çocuğu da şımarrttı sonunda da önünü alamadı. Baba zaten bir rezil...sonuç da ortada.

Son düzenleme:

Yazmayayım diyorum ama ben eski üyeyim, bu konu sahibesini de biliyorum buranın kadrolu ruh pastalarından. Habire drama. Bir konusuna yazmış ki bu oğlumu çok seviyorum kaçırırlar diye korkuyorum her gece birlikte yatıyorum. Ilk aldatıldığında kendimi de çocukları da zehirlicem diyip ortadan kaybolup Kazeni bayağı uğraştırmıştı. Sonra da oğlum oğlum diye o çocuğu da şımarrttı sonra da önünü alamadı. Baba zaten bir rezil...sonuç da ortada.
Bu konulara baksam sabah olur. Hoççakalın 😑

Yazmayayım diyorum ama ben eski üyeyim, bu konu sahibesini de biliyorum buranın kadrolu ruh pastalarından. Habire drama. Bir konusuna yazmış ki bu oğlumu çok seviyorum kaçırırlar diye korkuyorum her gece birlikte yatıyorum. Ilk aldatıldığında kendimi de çocukları da zehirlicem diyip ortadan kaybolup Kazeni bayağı uğraştırmıştı. Sonra da oğlum oğlum diye o çocuğu da şımarrttı sonunda da önünü alamadı. Baba zaten bir rezil...sonuç da ortada.
şu da benim arşivimden
buraya tık
merak edenler incelesin bu cocuk böyle harika anneyle(!) bu hallere nasil geldi

Son düzenleme:
Malesef boşanmış ailelerde de birlikte olan ailelerde de bu durum görülüyor.fakat herkesin hikayesi farklı… biz etrafımızda böyle insanların olduğu bir çevrede oturduğumuzu bilmiyorduk. Sigara dahi ne babası ne ben kullanıyorduk.. bn oğluma hazır süt dahi içirmezdim…her şey organik olacaktı.parka tek başına gitmekte neymiş mümkünmü… ama biz ayrılınca eski eş çomak soktu yuvamıza…. Eğer insan gibi boşanıp evet bir hata yaptım sen çocuklarımın annesisin diyip çocuklara sahip çıksaydı böyle olmazdı… o çocuğumu parka göndermek yada eve istediği saate gelme vaadleriyle ki öylede yaptı, bnm oğlumun cebine anahtar koyup gece 1 de eve gelebilirsin dedi… bunu oğlum Bna söyledi… çünkü bn o eve girmeden uyumazdım… babaanneler kızmıyorum baban kızmıyorum o saate gitmene dediğimde Bna anahtar verdiler geç gelirsen zili çalma babaannen uyanmadın demiş babası…. Oğlum bir gün bna dedi ki oturuyorduk camdan dışarı baktı ve anne senle olsam hep ders çalıştırırdım dedi…

Yani bende olsam oğlumun ysptığını yapar ve babamı seçerdim… çünkü çocuk oyun ister,,, fırsatı kim verirse onu seçer… suçlu babası … dereceyle kazandığı okuldan aldı kendi kapısındaki maddecilerin olduğu okula verdi… yıktım ortalığı ama oğlum da istiyor…. Sonra sıfırlar geldi,,, sonra disiplin cezaları,,,, okul müdürü çağırıp bu çocuğu annesine ver demiş…. Çünkü onlarda biliyordu bnm nasıl eğitimini önemsediğimi …ve sonra oğlum maddeye başlamış… pandemiydi anonslar veriliyordu kimse sokağa çıkmasın diye…. Bnde kayınpederi aradım… size yalvarıyorum bakın çık büyük bir salgın var yarına çıkamayız belki ne olur bnm oğlumu bna verin,, çünkü oğlum hep sokakta…. Kayınpeder bna dedi ki onu kurtarırsa bir tek sen kurtarırsın…. Bende ne oldu ki dedimm….yooo eve gelmiyor ya ondan söyledim defi… halbu ki yalan biliyorlarmış maddeye başladığını… çünkü cuk bna geldi,,, babası yalvardı gel diye gitmedi…. Öyle mutluyum yerime sığmıyorum…. Ama çocuğumda değişiklikler var, agrasif, atarlı vs… arkadaşıma anlattım, daha ablasına pis dememiş bir çocuktan bahsediyorum…Bna madde kullanıyordur dedi… yokkk o kola bile içmez dedim, oysaki içiyormuş…. Onu da 3 ay sonra öğrendim…. Oğlumun kız arkadaşı babasının evindeyken başladığını gece parklarda yattığımı şu bankın dili olmada konuşsa dediğini Bna söyledi…. Çık mücadele verdim çokkkk… ama çocuk senin yanına geldi başladı dediler,,,,sonrası kötü son…

Eğer eski eşiniz insan gibi davranır sizede saygı duyar sevgiyle büyürse çocuk hiç bir şey olmaz…. Oğlum bu duruma düştükten sonra anneni dinle, annenden başkası yalan,,,, ki kayınpeder Facebook’tan yazmış ki oğlum cennet anaların ayağının altında,,, anmadan başkası yalan….. ama iş işten geçti…
He alaka ya. Her boşanan ailenin çocuğu kötü mü oluyor? Hiç de düşünmüyorsunuz geriye bakıp, acaba hata mı yaptım "ve o hatayı devam ettiriyor muyum?" Uzaktan örnek vermicem, eşimin anne babası küçükken ayrılmış, hatta çok travma yaşamış. Şuan sigara bile içmiyor. Ama sizin evde yetişse keş olurdu. Evet keş...

Ruh hastası , tımarhanede olan sensin terbiyesiz.ayrıca oğlum madde satmıyor.
Kendinizi kandırmanız bize de öyle yapacağınız anlamına gelmiyor. O miktar kesin satıcı, bitti. Kendi yetmiyor milleti de zehirliyor. Çünkü bağımlıya para yetişir mi. Satıcı olması beklenen birşey zaten.

Böyle de bir emek :KK70:
O değil de kaç yaşında oğluyla yattı diye birşey okudum bu doğru olabilir mi?

şu da benim arşivimden
buraya tık
merak edenler incelesin bu cocuk böyle harila anneyle(!) bu hallere nasil geldi
Halam konu sahibinin tıpkısının aynısı. Ve sürpriiiiiz oğlu da aynısı. Tek farkı travma yaşayan bir değil iki kızı olması.

Çok etkilendim ve korku sardı beni şimdi gece vakti 😔😳 kaç yıl geçmiş barışmanızı istiyor ayrı olduğunuz için mutluluğu maddede mi aradı aklınca! Çok geçmiş olsun Allah sabır versin size..

Bizde ayrıldık 1 yıl oldu çocuğum 5 yaşında bizi aynı evde görmek istiyor çocuktur haklıdır. Ben istemiyorum. Şu an endişe duydum korku sardı beni :KK43:

Her boşanan aile çocuğu madde kullanmaz tabi. Yanlış arkadaşlar denk gelmiş
Çocuğunuz daha çok küçük merak etmeyin her travma sahibi ya da ayrı büyüyen çocuk bataklığa batmıyor.
Anne baba ayrı büyüdüm,lisede sigara dahi içmedim tüm çevrem içerken.Üniversite de maddenin,pisliğin olduğu Çinçin gibi bir semtte yaşadım ev arkadaşlarımla, üç kız başımıza ne kötü birşey geldi ne maddeye,başladık.Sokak kenarında sattıklarını da gördük ama başımızı eğip okula gidip geldik önüme koysanız isim fark nedir ne değildir bilmem o kadar dibinde olup,bir o kadar uzaktım yani.Hiç maddeye bulaşmış birini görmedim yakın çevremde.Keza erkek kardeşim çocuğunuzla aynı yaşlardayken,uykudan uyanıp dahi devamlı ağladığını biliyorum babamı istiyorum diye ama it kopuk çevresi olmadı hiç.Erkek çocuğu diye ayrım yapılmadı,serbest bırakılmadan yetiştirildi.

Siz çevresini kontrol edip,çocuğa o bilinci verin yeterli,doğru yönlendirmeyle inanın daha güçlü bir çocuk olur büyüdüğünde.İyi arkadaş iyi çevreyi,kötü arkadaş bataklığın dibini getirir bu da uzun vadede ailenin elinde.

Özellikle geçen konunuzu görünce tek tek baktım konularınıza üstünkörü olsa da.Tamam çocuğunuz anlıyorum,annesiniz üzülürsünüz orası ayrı.
Ama şu boşanmış aile çocuklarını ortaya yarım,eksik aman travmaların esiri olup her türlü bataklığa batma ihtimali var gibi yansıtmanız hiç hoşuma gitmiyor.
Aldatılmışsınız maalesef başına gelmeyen hepi topu kaç kadın var ki? Bunu niye devamlı dile getirip bundan besleniyor gibi algılanmasına sebep oluyorsunuz?
Bence şunu kabullenin tüm suç babanın olamaz,baba sokağa salıyorsa sizin enseye yapışın çocuğun,çocuk babada kaldıysa bakamıyor diye alsaydınız? O çocuk anne baba olarak sizin eseriniz olmuş.Kınamıyorum ama artık geçmişten çıkın,oğlunuza iyilik yapmak istiyorsanız şuan içinde bulunduğu durumu önce siz kabullenin.
Uyuşturucu kullanan,satan,hırsızlığa bulaşmış ve hala kendi istediklerini yaptırmaya çalışıyor,sizi yönetip sözde haksızlık yaptığını düşündüğü annesini babasıyla görmek istiyor,bu şımarıklık.Oğlunuz bebek değil,bu kadar üstüne düşüp gözünüzde aklamayın.Kızınıza odaklanın.Diğerine yanmaktan kızınızla ne kadar anne kız paylaşımınız var şuan?

Kendinizi kandırmanız bize de öyle yapacağınız anlamına gelmiyor. O miktar kesin satıcı, bitti. Kendi yetmiyor milleti de zehirliyor. Çünkü bağımlıya para yetişir mi. Satıcı olması beklenen birşey zaten.
Maalesef katılıyorum, benzer durumda bir anneyle oğul tanıyorum, oğlu uzun süredir uyuşturucu bağımlısıymış bir suça da karışmış denetimli serbestlikten faydalanmış ama biz detayları bilmiyoruz çünkü kadın sır gibi saklardı ve oğlu ne yaparsa yapsın oğluşum oğluşum peşinde koşar oğlunun yaptıklarını kabullenmez suçu hep başkalarına atardı, çevre değiştirmişler ama bir kere uyuşturucu çevresine girdiyseniz hep öyleleriyle arkadaş olduğunuzdan çocuk yine ne kadar bağımlı varsa hepsiyle arkadaş olmuş, eve acayip acayip tipler gelirdi, sanki her an birilerini öldürebilecek potansiyeli olan görüntüde tipler, o kişilerle bu çocuk ne zaman bir araya gelse bizim sokakta ya bir evde hırsızlık ya bir araç çalma bir şey oluyordu mutlaka, neyse lafı uzatmayayım çocuk sonunda hapse girdi ve uzun bir müddet hapis yatacakmış, aile bireylerinden öğrendik ki sadece içmiyormuş satıyormuş ayrıca gasp hırsızlık adam yaralama gibi suçlara da karışmış, kendisiyle birlikte o takıldıkları da girmiş hapse.

nice1985 nice1985 ‘i anlıyorum o bir anne ama kabullenmesi gereken bir şey var ki ne yazık ki uyuşturucuya bulaşanların bir kısmı başka suçlara da karışıyor, başta uyuşturucu satışı olmak üzere birkaç suçtan giriyorlar hapse.

Maalesef katılıyorum, benzer durumda bir anneyle oğul tanıyorum, oğlu uzun süredir uyuşturucu bağımlısıymış bir suça da karışmış denetimli serbestlikten faydalanmış ama biz detayları bilmiyoruz çünkü kadın sır gibi saklardı ve oğlu ne yaparsa yapsın oğluşum oğluşum peşinde koşar oğlunun yaptıklarını kabullenmez suçu hep başkalarına atardı, çevre değiştirmişler ama bir kere uyuşturucu çevresine girdiyseniz hep öyleleriyle arkadaş olduğunuzdan çocuk yine ne kadar bağımlı varsa hepsiyle arkadaş olmuş, eve acayip acayip tipler gelirdi, sanki her an birilerini öldürebilecek potansiyeli olan görüntüde tipler, o kişilerle bu çocuk ne zaman bir araya gelse bizim sokakta ya bir evde hırsızlık ya bir araç çalma bir şey oluyordu mutlaka, neyse lafı uzatmayayım çocuk sonunda hapse girdi ve uzun bir müddet hapis yatacakmış, aile bireylerinden öğrendik ki sadece içmiyormuş satıyormuş ayrıca gasp hırsızlık adam yaralama gibi suçlara da karışmış, kendisiyle birlikte o takıldıkları da girmiş hapse.

nice1985 nice1985 ‘i anlıyorum o bir anne ama kabullenmesi gereken bir şey var ki ne yazık ki uyuşturucuya bulaşanların bir kısmı başka suçlara da karışıyor, başta uyuşturucu satışı olmak üzere birkaç suçtan giriyorlar hapse.
Öyle gerçekten. İçinde değilim ama bu lanetin pahalı olduğunu biliyorum. Baştan eve çöküyorlar sonra mecburen satıcılık. Ama burada önemli olan konu sahibinin oğlunu hala masum göstermeye çalışması. "Hayır satıcı değil" bunu kabullenemiyor. Zaten hayatı boyunca ne hatalarını kabullendi ne de çocuklara yaptığını. İstiyor ki buraya gelsin yazsın biz ona ne mükemmel anne diyelim. Ama konularını görüyoruz ne kadar olgunluktan uzak davrandığını. Ama isterse kabullenmemeye devam etsin kendi seçimi. Sorunu kabul etmeden düzeltemezsin. Benim halam da böyle. Oğlu hapse giriyor çıkıyor yok arkadaşı yapmış, yanlış anlama olmuş, yapmış ama bi kere yapmış. Konu sahibi gibi oğlum çok başarılı çok merhametli, çok iyi niyetli diye övmeler. En son eve köpeklerle baskın yapıyorlar o kadar söyliyim. Köpüşlerin burnu sağolsun elleriyle koydukları gibi buluyorlar. Sonra paket, ne zaman çıkacağı belli değil.

En son eve köpeklerle baskın yapıyorlar o kadar söyliyim. Köpüşlerin burnu sağolsun elleriyle koydukları gibi buluyorlar. Sonra paket, ne zaman çıkacağı belli değil.
yanlisin vardir
polisin icinde kartellerle calisan hainler vardir onlar kumpas kurmus olabilir

Kızım kendi işinde,ona kuaför ve Makeup eğitimi aldırdım…şimdi kendi işini yapıyor. Çok şükür iyi… o iyi olduğu için onun hakkında konu açmıyorum… inş rabbim de açtırmaz. Bizi yıpratan oğlum olduğu için hani burasıda bir derdim var platformu ya bu nedenle derdim olanla alakalı yazıyorum… şimdi kızımla ilgili çok şükür sıkıntım yok kendi kendime dert mi yaratıp yazayım…
İnşallah annesi sürekli kocasının ve erkek kardeşinin peşinde koştugu icin doğru düzgün eğitim alma fırsatı bile bulamayip hayatı boyunca maddi manevi tek başına mücadele etmek zorunda bırakılan kizinizin kazancını elinden alıp asalak oglunuza yedirmiyorsunuzdur... diycem ama daha yazarken bir gülme geliyor😅

İnşallah annesi sürekli kocasının ve erkek kardeşinin peşinde koştugu icin doğru düzgün eğitim alma fırsatı bile bulamayip hayatı boyunca maddi manevi tek başına mücadele etmek zorunda bırakılan kizinizin kazancını elinden alıp asalak oglunuza yedirmiyorsunuzdur... diycem ama daha yazarken bir gülme geliyor😅
kizi ananesine tasinip "o adamdan kurtulmadan eve gelmeyecegim" diyene kadar "cocuklarim icin bu evliligi surduruyordum" diyordu😅 oyle ki cocuk evi terketmis ama hal her sey cocuklar icin:))
konu sahibi kendi yanlışlarini yükleyecek olay/kişi bulmayi seviyor

X