Babamı kaybettim:(((((

Ahh elmy geberiyorum. Tutuyorum kendimi.. bir bırakırsam eğer.
Biliyorsun anlatıyordum iyileşecekti. Sonra yapılacak bir sürü şey vardı. Ama o yarım bıraktı..
Var ya ilk kez ölümden korkmuyorum babam oradaysa eğer..
Ne acıymış hayat ve de ne sahte..

Yapma ipek nolur. Dinecek acın azalacak. Rabb'in hikmetinden sual olunmaz. Belki cok acı çekecekti. Elden ayaktan düşmesi oyle güçlü bir baba icin cok zor

Cok fenaykm

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

çok üzüldüm başınız sagolsun okurken bogazım dugumlendı allah dayanma gücü verrsın ne denebılırkı acının tarıfı yok allah gerıde kalanlara uzun ömürler nasıb etsın...

Böyle durumlarla insanın canı daha bir acıyor. Benim kızımda 2,5 yaşındaydı, hatta babam hastalanmadan birkaç gün önce gitmiştik ziyaretlerine babam kızıma (malum olmuş gibi) gel dedeciğim seni şöyle doya doya öpeyim belki bir daha öpemem demişti hatta bende amann baba niye öpemeyesin gurbete mi gideceksin bizden habersiz diye takılmıştım. Belli olmaz kızım ölüm var kalım var demişti en yakın arkadaşı vefat etmişti sıra bana geldi galiba dedi garip bir şekilde zaten o konuşmadan 2-3 gün sonra da beyin kanaması geçirdi. Öldükten sonra kızım tabii ölümün ne olduğunu anlayamayacak yaştaydı ama o kendini suçluyordu. Anne dedem ben çok öptürmedim diye mi bıraktı gitti beni uzaklara diye sordu bir zaman.

Ya ben nasıl söylerim kızıma. Hayat devam ediyor ya dün onu parka götürdüm, götürmek zorunda kaldım. Babamdan kat be kat yaşlı insanların torunlarını getirdiklerini gördüm. Mahvoldum. Geçen sene babamın o parkta kızımla güvercinlere yem verdiği, kağıttan kayık yapıp yüzdürdükleri, simit aldıkları sahneler geldi gözümün önüne. Gerçekten ve gerçekten inanılmaz bir yürek acısı.

Başın sağolsun canım.Allah sana ve ailene dayanma gücü versin.
Ezan okunuyor şu an,Allah mekanını cennet etsin inşallah.

Çok saol. Ben de bir tek dua ederek rahatlıyorum zaten. Onun orada iyi olduğunu ve ancak bizim dualarımızla mekanın güzelleştiğini düşündükçe rahatlıyorum. Bir de rüyalarıma gelse… hasret gidersem…

Ne güzel anılarınız var
Ne güzel bir babaya sahip olmuşsun, çocukluğunda ve şimdiye dek
Ne mutlu ki sırtını dayayacak bi çınarın olmuş
Kimi insanın hiç olmuyo İpek, kimisinin de bostan korkuluğu gibi oluyo
Bu kadar merhametli ve düzgün bi adamın yeri cennetliktir inşallah, bol bol dua edecez başka da elden birşey gelmez maalesef

rabbim sabır versin... başınız sagolsun. mekanı cennet olsun.
annenizle birbirinize sarılıp birbirinize destek olarak bu durumu aşarsınız inşallah en kısa zamanda

Canım Allah rahmet eylesin babacığına.

Tek teselli veren şey ben şahsen babamı kaybettiğimi düşünmüyorum. Bu bir yolculuk, onlar sadece bizden önce gidenler. Önce vardılar. Vardıkları yerde bizi bekliyorlar.

.

Allah razı olsun. Allah sizin babalarınıza ömür versin.
Varsa aranızda bir kırgınlık benim yaşadıklarım ders olsun. Pişman olmadan hemen alın gönüllerini.

Amin canım saol. Hayatın gerçeği. Kabul edilmesi zor dahi olsa. Diyorum bazen keşke sorumsuz olsaydı ilişkilerimiz iyi olmasaydı başka biriyle evlenip bizi arayıp sormasaydı, üzülmeseydim..
Diyorum kendi kendime Soma’da babasını kaybeden çocuklar ne yapsın. Maalesef ateÅŸ düştüğü yeri yakıyor iÅŸte. Geçecek inÅŸallah ama boÅŸluÄŸu hep yanımda kalacak orası kesin. Yoksa ben kime baba deyip onun yerine koyabilirim ki?? Bu mümkün mü?
Son gece aradı beni.. napıyorsunuz dedi.. dedim dondurma yiyoruz. Kapatırken eşime selam söyledi. Tmm dedim söyle hadi dedi. Mutfakta dedim. Söyle ama söylemiyorsun sen ben biliyorum dedi. Sonra kardeşimi falan aramış içine doğmuş gibi.

Boğazıma bir yumru oturdu. Allah mekanını cennet etsin. Dediğin doğru küçük çocuklar napıyor demişsin ama ne farkediyor biliyor musun? Ben annemi 9 yaşımda değil de şu anda 33 yaşında, kendim anne olmuşken kaybetseydim ne değişirdi hayatımda diye düşündüm. Acım veya sevgim değişmezdi ki. Yaş kaç olursa olsun aynı kalır o. Sadece anneme muhtaç olacak yaşta olmazdım, hayat benim için bu kadar zor başlamazdı. O yönden evet senin için biraz daha kolay gözükebilir ama acı aynı acı. Sabrınız bol olsun inşaAllah.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi.

Gerçekten ne çok yaprak dökümü.
Önce hanım ablanın babasını duyduk. Sonra özlemin babası. Şimdi ben. Hepsi ne ani oldu.. beklenmedik zamanda.. gerçi hangi ölüm beklenir ki.

Başın sağolsun :KK43::KK43::KK43:
çok tuhaf oldum.Rabbim mekanını cennet eylesin.
Allah sizlere de sabır versin.

Ne güzel anılarınız var
Ne güzel bir babaya sahip olmuşsun, çocukluğunda ve şimdiye dek
Ne mutlu ki sırtını dayayacak bi çınarın olmuş
Kimi insanın hiç olmuyo İpek, kimisinin de bostan korkuluğu gibi oluyo
Bu kadar merhametli ve düzgün bi adamın yeri cennetliktir inşallah, bol bol dua edecez başka da elden birşey gelmez maalesef

Çek biliyorsun anlatıyordum ben annemden çok babama yakındım..
Babam iyi insandı, kimse hakkında kötü demezdi.. İnşallah dediğin gibi mekanı cennettir.
Arkanda hayırlı evlat bırak demişler ya, biz de elimizden geldiğince duamızı edip, hediyemizi gönderiyoruz. Nasıl olsa ölmedi başka bir hayatta diye avutuyorum kendimi. Ruhlar ölmez ya.

başın sağolsun ipek... çok zor Allah sabır versin....

pazartesi ve perşembe günleri evlerine ziyarete gelirlermiş ölmüşler... dua okunuyorsa mutlu olurlarmış...

Alllah sabır versin :KK14:

başın sağolsun ipek... çok zor Allah sabır versin....

pazartesi ve perşembe günleri evlerine ziyarete gelirlermiş ölmüşler... dua okunuyorsa mutlu olurlarmış...

Alllah sabır versin :KK14:

Canım annem, ben, kardeşim günde 40 yasin çevirmeye çalışıyoruz. Ama bugün iş başı yaptım bakalım nasıl olacak. Tek tesellimiz dua işte.

İpeğim şok oldum, yüreğim sıkıştı sanki okuyunca
Oysa iyi haberlerini bekliyorduk
Hayat en umulmadık anda vuruyor en acı darbeyi
Sana hangi sözler teselli verebilir ki, zaman dışında ne acını bir nebzede olsa hafifletebilir
Tek sığındığım adam gibi adam babalarımız var, yine beraber olacağız
Babacın Hakka gitti , yalanı yaşayan biziz
Allah sabır versin, mekanı cennet, yeri nur dolsun inşallah.

İpeğim şok oldum, yüreğim sıkıştı sanki okuyunca
Oysa iyi haberlerini bekliyorduk
Hayat en umulmadık anda vuruyor en acı darbeyi
Sana hangi sözler teselli verebilir ki, zaman dışında ne acını bir nebzede olsa hafifletebilir
Tek sığındığım adam gibi adam babalarımız var, yine beraber olacağız
Babacın Hakka gitti , yalanı yaşayan biziz
Allah sabır versin, mekanı cennet, yeri nur dolsun inşallah.

Kittyim saol. Üzüldüğüm nokta babam annemden yakındı bana. Hiç unutmam orta 2 de teyzemin yazlığına gitmiştim hava değişiminden regl oldum. Babamı aradım denize gireyim mi diye..
Sonra üniversitede ilk erkek arkadaşım olunca ayrıldığımda babama ağladım.
Kızım hasta olunca babama ağladım. Vs başka konular da var biliyorsunuz onlar için tek dert ortağım babamdı.
İnşallah huzurlu ve mutludur orada Kitty.

basın sag olsun bız babamızı 92 yılında kaybettık ben 7 saında en kucuk kardesım dogmus 6 aylıktı acısı eksıklıgı asla bıtmez katlanarak artar hatta ben buyudukce daha cok ozluyorum .. Ama allaha ısyan edemeyız hepımızın yerı olum:KK43: Allahım sabır versın hepımızze mekanları cennet olsun..

Kittyim saol. Üzüldüğüm nokta babam annemden yakındı bana. Hiç unutmam orta 2 de teyzemin yazlığına gitmiştim hava değişiminden regl oldum. Babamı aradım denize gireyim mi diye..
Kızım hasta olunca babama ağladım. Vs başka konular da var biliyorsunuz onlar için tek dert ortağım babamdı.
İnşallah huzurlu ve mutludur orada Kitty.[/Q

Tüm kalbimle inanıyorum ki huzurlu ve mutlu
Belki sizin üzüntünüz , sizden ayrılmak hüzün veriyordur ama baban gibi iyi evlat yetiştirip dosdoğru olan
adamlar iyi mutlu ve rabbimin ihsanına kavuşuyorlar
Bu geçici bir ayrılık İpeğim , bizde zamanımızı tüketip varacağız elbet aynı yere
ALLAHIm bizede hayırlı , arkamızdan duamızı edecek evlat yetiltirmeyi nasip etsin

yazdıklarınızı büyük bir üzüntü ile okudum başınız sağolsun
Rabbim babanızdan rahmetini eksik etmesin
Şanslısın en azından babanın yanında olabilmişsin son zamanlarında
ben kendi adıma gurbetteyim ve aklım çıkıyor telefonda bu haberi alacağım ve gittiğimde canlarımla vedalaşamayacağım diye
tekrar başınız sağolsun arkadaşım rabbim sabır versin

İnşallah huzurlu ve mutludur orada Kitty.[/Q

Tüm kalbimle inanıyorum ki huzurlu ve mutlu
Belki sizin üzüntünüz , sizden ayrılmak hüzün veriyordur ama baban gibi iyi evlat yetiştirip dosdoğru olan
adamlar iyi mutlu ve rabbimin ihsanına kavuşuyorlar
Bu geçici bir ayrılık İpeğim , bizde zamanımızı tüketip varacağız elbet aynı yere
ALLAHIm bizede hayırlı , arkamızdan duamızı edecek evlat yetiltirmeyi nasip etsin

Amin canım. Herkese teşekkür ederim.Allah razı olsun. Derdime ortak oldunuz.

X