Babamı kaybettim:(((((

Ben babamı 17 yaşımda kaybettim şu an 20 yaşımdayım asla unutulmuyor o boşluk hiç dolmuyor ama alışılıyor Allah sabır versin mekanı cennet olsun inşallah

Başınız sağolsun Allah gani gani rahmet eylesin. Bende bundan 8 yıl önce 25 gün yoğun bakımda yatan her gün 1 dakika dahi olsa görebilmek umuduyla hastaneye koştuğum, doktorların umudu kesmesine rağmen her gün iyileşmesini umut ettiğim babam için sabah saat 5'te annemin baban ağırlaştı kızım demesiyle yaşadım aynı acıyı. O an düşünemiyor insan BABAN AĞIRLAŞTI, oysaki babamın durumu zaten ağırdı daha ne kadar ağırlaşabilirdi ki. Ama insan konduramıyor işte hastaneye koştuğumda orada bulunan bir hasta yakınının hastaneden içeriye yoğun bakım katına koşarken bana başın sağolsun kızım demesini dahi duyup anlamadığım zamandı o zaman. Sana teselli verebilmeyi çok isterdim ama şunu söyleyebiliirm ancak, kaç sene geçerse geçsin acısı hafiflemiyor özlem gittikçe artıyor. Bir tarafım hep eksik kalıyor. Ama tüm bunlara karşın Rabbim dayanma gücü ve sabrını veriyor.

Ben hala konduramıyorum. Yani gerçek var babam yok hala şokta mıyım neyim ki rüya gibi geliyor. Babamın odasını boşalttılar evde hatırası kalmasın bunalım olmasın diye kimse. O kadar nostaljik şeyler çıktı ki.. bir şeyde kokusu vardı odada. Bulamadım neyde olduğunu kendimce bazı hatırlarını aldım ve son an çekilmiş resimleri. Hiç hafiflemedi. Sanırım acılar geçmiyor sadece nasıl baş edeceğini öğretiyor zaman.

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.
Yaşayan arkadaşlar nasıl ve kadar zamanda atlattınız bunu?
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Aslında iyiye gidiyordu babam. Son gece akciğer kanaması olmuş. Gece 2 de başlayan kanama akşam 19,40 a kadar devam etti. Her ölüm zor, kan kustu ama acı çekmedi hep uyudu. Keşke uyanabilseydi.
Her sabah rüya mı acaba diyorum. Ama o acı düğüm geliyor boğazıma. 59 yaşında olması belki bu kadar acıtıyor canımı. Ne ilginç ki korkmuyorsun. Ben bu şekilde olacağını düşünmemiştim. Babam yıkanırken girdim yanına. Ayaklarını öptüm. Helalleştim. Biraz da kızdım gittiği için, sitem ettim, ağladım, sarıldım, söz verdim çabuk atlatacağıma ama ondan da söz istedim rüyalarıma gelmesi için...şimdiye kadar 1 kere gördüm rüyamda.. Ama ben imanlı biriyim. Denecek bir şey yok Allah’ın emri.

İçime işledi yazdıklarınız
Allah bol bol sabır versin sizlere
Babacığının mekanı da cennet olsun huzur içinde yatsın
Bu acının yanında diğer acılar ne ki Allah yardımcınız olsun

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.

:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
başın saolsun ipekçim allah mekanını cennet etsin..
sen anlattıkça yine benim senaryo gibi gözümün önünden geçti ve içim burkuldu..
baba sevgisi varmıdır ondan ötesi..
insan anne babasıyla ne kadar birlikte zaman geçirsede hep ama hep biraz daha istiyor bir arada olmak..
Ben de canım babamı :KK16: yaklaşık 2 sene önce kaybettim :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
Her an aklımda her an gözümün önünde duran damlacık tettikte...
Ben de şu yaşıma kadar morgmuş mezarlıkmış gitmeyen ben morgda anım babamı görmeye girmiştim hiçte korkmadım o kadarda masum duruyorduki ahhhhhh :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
memlekete defneye giderken cenaze arabasına bindim tüm yol boyunca arkamdaydı canım benim beni hissetsin istedim..
ve ayrıca hayatı boyunca daima benimleydi hiçbir şeyimde yalnız bırakmadı beni bende o an onu yalnız bırakmadım...
hayat bi şekilde gçiyor ama inan eksiklik büyük..
anlattıkça şu an yeni yaşamış gibi hissettim ne diyebilirimki allah güç ve sabır versin bol bol dua okuyun hani derler ya tek istediği tek beklediği dua ynen öyle....

12 temmuz 2012 de kaybettım bende..

aramız hıc baba kız gıbı degıldı,ben hep soğuktum kucuklugumden beri..

son konuşmamızda ben 2 buçuk aylık hamıleydım ve tatıldeydık,guneslenıyorken aradı babam..

belkıde ılk kez telde konuşuyorduk,ben hava atıyordum napalım havuz kenarında guneslenıyoruz dıye..

babamsa hastanede yatıyormuş,ben kendı coşkumdan bunu anlıyamadım bıle..

zaten o yıl sureklı yattı cıktı..anlasaydım da sıradan gelırdı bana bu..

sonra esımle konuştular futboldan..

nerden bılcektımkı onun son olduğunu..2 yıldır hergun aklımda,meger ne cok sevıyormusum onu..

allah rahmet eylesın senın babanında mekanı cennet olsun..

kım bılır ne yapıyorlar sımdı:KK43:

Meğer ne çok gereksiz şey varmış mevzu yaptığımız..
Meğer ne kadar çok keşkeler oluyormuş..
Meğer ne çok acıyormuş insanın iliklerine kadar her yeri.
ben de her çocuk gibi babamın kahraman olduğunu düşünerek büyüdüm. ben de tam aksi annemden çok babama yakın oldum hep. babam işe giderken atkısını yastığımın üstüne koyardı kokusunu alayım diye. yine de uyanınca ağlardım babaaa diye...

Hayat çok tuhaf
Sağken varlığının bi önemi olmayan baba(?)lar dururken
İyi babalar ölüyo gibi hep

Gözyaşları içinde okudum inan. Allah babana rahmet eylesin mekanı cennet olur İnşallah. Sana sabır versin Rabbim.

:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
başın saolsun ipekçim allah mekanını cennet etsin..
sen anlattıkça yine benim senaryo gibi gözümün önünden geçti ve içim burkuldu..
baba sevgisi varmıdır ondan ötesi..
insan anne babasıyla ne kadar birlikte zaman geçirsede hep ama hep biraz daha istiyor bir arada olmak..
Ben de canım babamı :KK16: yaklaşık 2 sene önce kaybettim :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
Her an aklımda her an gözümün önünde duran damlacık tettikte...
Ben de şu yaşıma kadar morgmuş mezarlıkmış gitmeyen ben morgda anım babamı görmeye girmiştim hiçte korkmadım o kadarda masum duruyorduki ahhhhhh :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
memlekete defneye giderken cenaze arabasına bindim tüm yol boyunca arkamdaydı canım benim beni hissetsin istedim..
ve ayrıca hayatı boyunca daima benimleydi hiçbir şeyimde yalnız bırakmadı beni bende o an onu yalnız bırakmadım...
hayat bi şekilde gçiyor ama inan eksiklik büyük..
anlattıkça şu an yeni yaşamış gibi hissettim ne diyebilirimki allah güç ve sabır versin bol bol dua okuyun hani derler ya tek istediği tek beklediği dua ynen öyle....

Aynen dolma. İnsan kendi babasından korkmuyor. Bir sürü erkek akrabamız bakmadı. Bakmasını da istemedim zaten bana özel o an..
Benim kızım olduğu için cenaze arabasına binemedim arkasından izlemek çok acıydı..
Hele yıkanacağı vakit. Her yeri kap katıydı ve buz gibi..
Ayaklarını öptüm hakkını helal etmesini istedim. Canım babam benim…
Allah senin babanı da rahmet eylesin canım.

Basin sagolsun Ipek:KK43: Mekani cennet olsun, size de sabir diliyorum, her sey insanlar icin ne yazik ki...

Ben hala konduramıyorum. Yani gerçek var babam yok hala şokta mıyım neyim ki rüya gibi geliyor. Babamın odasını boşalttılar evde hatırası kalmasın bunalım olmasın diye kimse. O kadar nostaljik şeyler çıktı ki.. bir şeyde kokusu vardı odada. Bulamadım neyde olduğunu kendimce bazı hatırlarını aldım ve son an çekilmiş resimleri. Hiç hafiflemedi. Sanırım acılar geçmiyor sadece nasıl baş edeceğini öğretiyor zaman.

Şu anda şok evresini yaşıyorsunuz ilerleyen dönemde kabullenme başlayacak, bende ilk günler öyle olmuştum hatta ilk 1 hafta hiç uyku uyuyamamıştım gözlerimi kapadığımda gözümün önüne babamın yüzü geliyordu. Boğazıma bir yumru oturmuştu ve konuşamıyordum. Hatta ev ahalisi ve gelen eş, dost, akraba benim akli melekelerimi yitirdiğimi bile düşünmeye başlamış, çünkü ben anne yarın hastaneye gidicem bakalım doktor ne diyecek diyormuşum, belli bir süre sonra anne herkes geldi babam neden gelmiyor hala demeye başlamışım tabii bunlar yaşadığım o şokun etkisiyle olan şeyler.

Başın sağolsun canım ,ben babamı kaybedeli tamm 7 yıl oldu çokkk acı,zor ama allah sabrını veriyor hemde daha yeni doğum yapmıştım torununu bile sevemedi,56 yaşındaydı babacım ,erken kayıplar daha da üzüyor insanı boll bol dua et kendini bırakma canım acın büyük....

Başın sağolsun ablacığım.
Ben de 4 sene önce kaybettim babacığımı, Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.. Çok zor bir olay, şu an böyle konuşuyorum ama o gün böyle demeyi bırakın, sürekli isyan ediyordum.. Niye benim babam diye? Bir de küçüktüm, 18 yaşında toy bir kızcağız...
2 sene sürdü atlatabilmem. Ancak 2 sene sonra normal insanlar gibi konuşup, yemek yiyebildim, uyuyabildim...
Ama insan atlatıyor emin ol. Hep böyle o acıyla yaşayacağını düşünüyor insan, ama o acı yerini tuhaf bir hisse bırakıyor, önceleri üzüntüyle andığın babanı artık iyi halleriyle anıyorsun.. ''Benim babam da çok severdi fasulyeyi'' gibi mesela.. Bu günler de gelecek emin ol.. Daha acın çok taze..
Ben bu dönemde İclal Aydın'ın Kağıt Kesikleri adlı kitabını okumuştum, edebiyat hocam önermişti.. Bence sen de okumalısın..
Acı'dan bahseden sağaltıcı bir kitap, yaralarına iyi gelir..
Şu an tek tavsiyem bu.
Sağlıkla kal.

Son düzenleyen: Moderatör:

İpekcim başınız sağolsun..
Mekanı cennet olsun..
Allah sizlere sabır wersin..
Çok acı, başıma gelmese de çok acı bişi..
Annem babasını kaybettiği zamanki acısını bildiğim için,
seni çok iyi anlıyorum bu yüzden.. Annem çok acı çekmişti..
Dualarımda olucak babanda, tekrar başınız sağolsun canım...

Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin size ailenize sevdiklerine sabır versin söylemesi kolay yaşaması çok zor ne denir ki boğazım düğümlendi mekanı cennet olsun :KK14:

X