Babamı kaybettim:(((((

yazdıklarınızı büyük bir üzüntü ile okudum başınız sağolsun
Rabbim babanızdan rahmetini eksik etmesin
Şanslısın en azından babanın yanında olabilmişsin son zamanlarında
ben kendi adıma gurbetteyim ve aklım çıkıyor telefonda bu haberi alacağım ve gittiğimde canlarımla vedalaşamayacağım diye
tekrar başınız sağolsun arkadaşım rabbim sabır versin

Babam makine yardımıyla nefes alıyordu ama uyutulmuştu. Canlı olarak vedalaşamadım.
Bu noktaya gelenler bilir. Uyuyor olması demek artık uyanmayacak anlamında. Zaten annemlere demiş doktor sabaha karşı 4 te. Böyle acı çekiyor uyutalım diye. Annem olmaz demiş ama sanki her şekilde veda edecek en azından acı çekmesin demek istemiş. Zaten kalp krizi geçirmiş belki korkudan. O an uyutmak zorunda kalmışlar..

mekanı cennet olsun ahirette size şefaatçi olacak, sizi orada bekleyecek. ruhuna bol bol dua gönderin. hangimiz kalıcıyız ki :KK5:

ipeğimm canım arkadaşım
Allah gani gani rahmet eylesin,
sizlere sabırlar, uzun ömürler versin.
Mekanı cennet olsun babacığının.
Sözün bittiği yer işte :KK43:(((

Son düzenleme:
Basin sagolsun canim,Allah rahmet eylesin,ölümün yüzü hep soguktur.
Dua et babacin icin....umarim sabrinizi bol verir Allah.

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.
Yaşayan arkadaşlar nasıl ve kadar zamanda atlattınız bunu?

Başınız sağolsun,mekanı cennet olsun babanızın...Size de büyük sabır diliyorum...

Zamanla acı hafifliyor ama bunun bir süresi yok anne baba yokluğu her zaman hissediliyor...Her zaman canını acıtıyor insanın..:KK50:

ben annemi de babamı da erken yaşta kaybettim kocaman kızım var ama hala annemi de babamıda çok özlüyorum :KK66:

başın sagolsun arkadaşım.. ben babamı kaybedeli yedi yıl oldu... herşeye alışıldığı gıbı buna da alışılıyor.. ama hep içinde bir boşluk kalıyor.. bazı zamanlarda eksikliği çok fena hissediliyor... Allah rahmet eylesin....

Aralığın son günü.
2010 yılına gireceğimiz yılbaşı gecesi son kez şakalaştık, arkadaşıma gidiyordum kalmaya.
Kız kıza eğlenecektik planıyla. Ohh yine köpeklik peşindesin diyerek gülümsedi. :)
Gördüğüm son gülümsemesi olduğunu bilemedim..
Niye kaldım arkadaşlarımla diye bile suçladım kendimi..

Ertesi gün tutturmuş babam gideceğim memlekete diye. ( Annemsiz hiç gitmezdi.)
Annem kızmış, kavga etmiş buna rağmen gitmiş.
Sanki bir şey olacakmış gibi annemin kalbini kırdı ya hani hakkını helal et demiş.
Annem de o sinirle etmiyorum demiş. Bunlar bana anlatılanlar..
Bir hafta evvel anjiyo olmuştu. Zaten yıllar evvel çok ciddi bir kalp ameliyatı geçirmişti.
Bu yüzden annem gezme derdine mi düştün diye kızdı.
Meğer toprak çekmiş öyle diyorlar..Kendi kendisini taşımış mezarına.
Ertesi sabah eve geldim bir şey olmamış gibi pc de takılıyorum.
Bir telefon.. Acı bir çığlık..
Odaya koştum ki annem, babaannem ağlıyor bağıra çağıra..
O çığlıkları asla unutamam:KK14:

Şaka gibi geliyor, inanması güç sapasağlam yolladığın adamın ölüm haberi.
Hep başkalarının ölümünü duyup Allah rahmet eylesin dersin, yakınına yakıştıramaz insan ölümü.

Evin kalabalığı, feryatlar hiç bir şey hatırlamıyorum.
Yola çıktık hep beraber. Yol boyu ya anneme bir şey olursa, onu da kaybedersem diye düşünerek iki kat ağladım.
2 yaşımda ayrıldığım yere 24 ümde babamın cenazesi için gelmek nasip oldu..
Ölüsünü öptüm, sarıldım.
Hayattayken öpmediklerime, sarılmadıklarıma öyle yandım ki..
Soğuk bir yapım vardı benim durduk yere sarılıp öpmezdim.

Babamdan sonra ders oldu annemi yerli,yersiz öpmelere başladım.
Şımarttım çocuk gibi sıktım yanaklarını.
Hep hediyelerle mutlu etmek istedim.

Babamın ölümü tokat oldu bana, kıymetini bilemediğimi evlenip de babalığı kimlikte kalan insanları görünce daha çok anladım..
Öylesine baba derken babacığıma haksızlık ettiğimi hissediyorum mesela.

Benim babam evlendiğimi, atandığımı bile göremedi.

6 kızından bir tanesinin mutlu evliliğini görüp, masasında keyifle bir çorba içemedi.

Beni üzdüklerinde '' Babam olsaydı, böyle olmazdı.'' diye hüngür hüngür ağladığımı biliyorum..
Baba ya hani..
Küçükken de babama söylerim seni derdik ya.. Ordan kalmış olsa gerek..

56 yaşında gitti.. Yaşamayı, yemeyi pek severdi. Paraya hiç değer vermezdi.
Rahatına pek düşkündü.. O zamanlar kızdıklarıma, öldükten sonra iyi yapmış.
Ne oldu bak gitti dedim..

Ve daha yaşlı insanların ölüm haberlerine içim cız etmez oldu..
Benim babam o kadar bile yaşamadı diye düşündüğümden..

Allah rahmet eylesin canım..
Acını anlıyorum..
Dolu dolu 4 yıl bitti..
Aklıma daha az geliyor, canım daha az yanıyor. Hayat devam ediyor..

Davetiyeye isimleri yazılırken Merhum kelimesi yakmıştı benim canımı..
Düğün fotoğraflarında onun olmayışı..
Daha pek çok zaman eksikliğine canım yanacak biliyorum..
Ama ölüm de doğum gibi bir gerçek işte..

Aslında iyiye gidiyordu babam. Son gece akciğer kanaması olmuş. Gece 2 de başlayan kanama akşam 19,40 a kadar devam etti. Her ölüm zor, kan kustu ama acı çekmedi hep uyudu. Keşke uyanabilseydi.
Her sabah rüya mı acaba diyorum. Ama o acı düğüm geliyor boğazıma. 59 yaşında olması belki bu kadar acıtıyor canımı. Ne ilginç ki korkmuyorsun. Ben bu şekilde olacağını düşünmemiştim. Babam yıkanırken girdim yanına. Ayaklarını öptüm. Helalleştim. Biraz da kızdım gittiği için, sitem ettim, ağladım, sarıldım, söz verdim çabuk atlatacağıma ama ondan da söz istedim rüyalarıma gelmesi için...şimdiye kadar 1 kere gördüm rüyamda.. Ama ben imanlı biriyim. Denecek bir şey yok Allah’ın emri.

Ah İpek yazdıklarınla ağlattın beni. Ben de saçma sapan şeylerii dert sanıyormuşum. İşte insan böyle, yaşadığı şeyi hep hayatının en büyük acısı sanıyor ama senin acının yanında ne ki... Tam olarak anlayamasam da tahmin edebiliyorum yaşadığın şeyi. Bu sene babamı hastaneye yatırmıştık 20 gün kadar. Ki ben babamla öyle samimi olmadım hiçbir zaman. Kızgınlıklarım da vardı. Ama o "ölecek" düşüncesi ayrı bir şey. Ne kadar çok ağlamıştım...Neyse ki iyileşti babam. Ama ben anladım yanii ölüm nasıl korkutucu bir şey. Allah sana sabır versin. Ki veriyor. Annem üniversitede kaybetmiş babasını. Hala aklına gelince ağlar. Ama çok da neşeli bir kadındır sürekli güldürür bizi, arkadaşları bayılır yani:) Ama babasını unutmuş değil. Unutmayacaksın ama mutlu olmaya devam etmeyi öğreneceksin diyebilirim.

Başınız sağolsun, mekanı cennet olsun :KK43:
Allah'ım size sabır ve dayanma gücü versin...

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.

Allah sabır versin,çok geçmiş olsun,Allah hiçbirimize yaşatmasın çok zor birşey ama..Dayan canım Allah'tan güç iste. :KK43:

Babanın mekanı cennet olsun...

Ne desek boş ateş düştüğü yeri yakar Rabbim sabır versin babacığınada Allahtan rahmet diliyorum

X