Babamı kaybettim:(((((

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.
Yaşayan arkadaşlar nasıl ve kadar zamanda atlattınız bunu?

canım benim senin acını şimdi ta içimden hissettimm..
acısı ne tarif edilir nede sen gibi yaşanır..
başın saolsun canım çok üzüldümmm..
Allah mekanını cennet etsin inşşş..Rabbim sizlerede sabır versinnn..

İpekcim başın sağolsun ,rabbim sizlere uzun versin sağlıklı yaşam nasip etsin inşallah..
Biliyorsun bende babamı kaybettim 3,5 ay oldu,nasıl geçti inan anlamıyorsun bile..
Hep düşünürdüm,kişi annesi babasını kaybedince nasıl bir ruh halinde olurlar diye,ilk zamanlar atlatmak zor oluyor,boşlukta gibi oluyorsun zamanla biraz daha alışmaya ve kabullenmeye başlıyorsun..
Hanş derler ya hayat devam ediyor diye,yiyorsun içiyorsun yeri geliyor ruh halin değişken olduğu için gülüyorsun bile..
Zaman herşeyi ilacı,acın geçmeyecek elbette ama yüce rabbim sabrını veriyor ..

Aynen öyle hanım abla. Derdim hep yaşayanlar nasıl sabrediyor diye. Demek böyleymiş..
Ben şimdi bu yazı onsuz nasıl geçirecem abla?
Arardı beni gün içinde. “neyin var “ derdi. Yok bir şey derdim.
“var ben bilirim telefonu açışından, ses tonundan anlarım” derdi. Anlatırdım rahatlardım.
Gece kızım ateşlenirdi babamı arardım annemi aramazdım.ben şimdi yarım kaldım abla.

Allah herkesten razı olsun.
Kanıyor durmuyor. Sadece nasıl baş edebilirsin onu öğreniyorsun kısmen. Ama bir anda boğanıza düğümleniyor..
İşin en buruk tarafı 10 gün sonra kardeşimin kızı olacak ve babam kardeşim evlendiğinden beri bu bebeği bekliyordu.
Nasip olmadı görmek.
Şimdi nasıl sevineceğiz doğumuna?
Babam daha 59 yaşındaydı.

Çok gençmiş babacığın,mekanı cennet olsun.
Babamda 79 yaşındaydı,son dönemde gribe yakalanmıştı,o sarstı birazda onu.
Tek dileğim kızımın mezunşyetini görmesiydi,evet gördüde ama tv den seyredebildi.
Kızımda diplomasını alıp dedesine gidecekti,ama kısmet olmadı işte..

Başın sağolsun canım benim :KK43:
Benim de ekimde dedem vefat etti. Babam gibiydi ben çok üzüldüm.
Unutulmuyor ama zaman acını hafifletiyor.
Allah mekanını cennet etsin.

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.

Canim senin ne yasadigini ne hissettigini en iyi anlayanlardanim. O kan durmayacak. Icin hep aciyacak, hep bir yanin eksik kalacak, her aklina gelisinde hickira hickara aglayacaksin. zaman gececek, yuregindeki o kocaman yara iyilesmeyecek ama sen onun acisina alismis olacaksin. 5 yil oldu babam gideli. Guluyorum, geziyorum, egleniyorum ama icim hep aciyor. Sanirim olunceye kadar boyle olacak..

Umarim babanin gittigi yercok guzeldir. Rabbim hic bir evlada baba- anne acisi yasatmasin. Sana da sabir versin...

Aaahhh canım benim Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun çok acı yaa kat be kat sabır versin sizlere:KK14:

Çok canım acıdı okurken.Başınız sağolsun.Allah babanıza gani gani rahmet eğlesin,ruhu huzur içinde olsun.Ne diyeceğimi bilemiyorum çok,çok acı...Allah size ve ailenize dayanma gücü versin...

Aynen öyle hanım abla. Derdim hep yaşayanlar nasıl sabrediyor diye. Demek böyleymiş..
Ben şimdi bu yazı onsuz nasıl geçirecem abla?
Arardı beni gün içinde. “neyin var “ derdi. Yok bir şey derdim.
“var ben bilirim telefonu açışından, ses tonundan anlarım” derdi. Anlatırdım rahatlardım.
Gece kızım ateşlenirdi babamı arardım annemi aramazdım.ben şimdi yarım kaldım abla.

Sen konuşup anlatıyordun benim öyle şansım olmadı hastalığı döneminde ,ses telleri alınmıştı konuşamıyordu bile ..
En son geçen kasım ayında gidip görmüştüm , birde morgta gördüm buz gibi olmuştu ..
Öyle söyleme sakın yarım kaldım diye olurmu,kıyamam sana şimdi ,yazarken bile gözyaşlarım akıyor ..

Uyuyamıyorum geceleri. Geçen hafta tam bugün 19,45 te doktor kaybettik dedi.
Ondan önce değerleri kaybetmekle kaybetmemek arasında dedi. Her an her şey olabilir dedi.
Hazırlayamıyorsun kendini. Ben umudumu yitirmedim dedim. Yüzüme bakamadı doktor.
Böyle tam göğsünde bir acı oluyormuş hiç ağırlığı kalkmayan.

Bu Nasil bi imtihandir boyle babami kaybetmedim ama duygunu acini tam yüreğimde hissettim.allah sabirlar versin....

سبحان

okurkennn agladeimmm..bendee senin gibi acilar icindeyim...cunku bende 2 sene once annemi kaybettimm...bobrek hastasiydi ve tedavi icin gittii...tum tahliller iyiydi araya haftasonu gectigi icin pazartsiye biraktilar son bir tahlili kalmisti...cumartesi annemle son konusmmamiz oldu gecesi icimde bir skinti uyuyamadim...kardeslerimin yanindaydimm...Sabah 8 de kaynimin gelisi sonradayim halam ve herkes siyah esarp takmis bizim eve gelmislerdi ne oluyor dedimmm...neden herkes esarp takmiss..ve ciglik attimmm herkes agliyordu...suan bile o ani yasadim agliyorum...ciglik ustune ciglik attim artik sesim gitmisti...herseyim gitmisti...bizi birakip gitti...melek olup uctu...acisi gecer mi ASLAAA!!!..sadece zaman senin sakin olmani saglar..ben suana kadar bir cocugun anne demesine agliyorum...allah sabir versinn...mekani cennet olsun babanin nur icinde uyusunlar...:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Aslında iyiye gidiyordu babam. Son gece akciğer kanaması olmuş. Gece 2 de başlayan kanama akşam 19,40 a kadar devam etti. Her ölüm zor, kan kustu ama acı çekmedi hep uyudu. Keşke uyanabilseydi.
Her sabah rüya mı acaba diyorum. Ama o acı düğüm geliyor boğazıma. 59 yaşında olması belki bu kadar acıtıyor canımı. Ne ilginç ki korkmuyorsun. Ben bu şekilde olacağını düşünmemiştim. Babam yıkanırken girdim yanına. Ayaklarını öptüm. Helalleştim. Biraz da kızdım gittiği için, sitem ettim, ağladım, sarıldım, söz verdim çabuk atlatacağıma ama ondan da söz istedim rüyalarıma gelmesi için...şimdiye kadar 1 kere gördüm rüyamda.. Ama ben imanlı biriyim. Denecek bir şey yok Allah’ın emri.

ipekcim ne kadar zor ve acı olsa da ,babamın dediği gibi:
Allahtan 2 dileğim var,elden ayaktan düşürmeden kimseye muhtaç etmeden alsın canımı,bir de sıralı ölüm versin...diye...
Allah sana ve kızına uzun ömürler versin...

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun;( dilerim birdaha boyle acılar yapamazsınız Allah sabır versin arkadaşım

Son düzenleme:
Başınız sağolsun Allah gani gani rahmet eylesin. Bende bundan 8 yıl önce 25 gün yoğun bakımda yatan her gün 1 dakika dahi olsa görebilmek umuduyla hastaneye koştuğum, doktorların umudu kesmesine rağmen her gün iyileşmesini umut ettiğim babam için sabah saat 5'te annemin baban ağırlaştı kızım demesiyle yaşadım aynı acıyı. O an düşünemiyor insan BABAN AĞIRLAŞTI, oysaki babamın durumu zaten ağırdı daha ne kadar ağırlaşabilirdi ki. Ama insan konduramıyor işte hastaneye koştuğumda orada bulunan bir hasta yakınının hastaneden içeriye yoğun bakım katına koşarken bana başın sağolsun kızım demesini dahi duyup anlamadığım zamandı o zaman. Sana teselli verebilmeyi çok isterdim ama şunu söyleyebiliirm ancak, kaç sene geçerse geçsin acısı hafiflemiyor özlem gittikçe artıyor. Bir tarafım hep eksik kalıyor. Ama tüm bunlara karşın Rabbim dayanma gücü ve sabrını veriyor.

ipekcim ne kadar zor ve acı olsa da ,babamın dediği gibi:
Allahtan 2 dileğim var,elden ayaktan düşürmeden kimseye muhtaç etmeden alsın canımı,bir de sıralı ölüm versin...diye...
Allah sana ve kızına uzun ömürler versin...

Haklısın Q. Babam da öyle derdi.
Allah çocuklarımıza ömür versin.

12 temmuz 2012 de kaybettım bende..

aramız hıc baba kız gıbı degıldı,ben hep soğuktum kucuklugumden beri..

son konuşmamızda ben 2 buçuk aylık hamıleydım ve tatıldeydık,guneslenıyorken aradı babam..

belkıde ılk kez telde konuşuyorduk,ben hava atıyordum napalım havuz kenarında guneslenıyoruz dıye..

babamsa hastanede yatıyormuş,ben kendı coşkumdan bunu anlıyamadım bıle..

zaten o yıl sureklı yattı cıktı..anlasaydım da sıradan gelırdı bana bu..

sonra esımle konuştular futboldan..

nerden bılcektımkı onun son olduğunu..2 yıldır hergun aklımda,meger ne cok sevıyormusum onu..

allah rahmet eylesın senın babanında mekanı cennet olsun..

kım bılır ne yapıyorlar sımdı:KK43:

Ben de babamı 2,5 yıl önce kaybettim, insan bir süre sonra acıya alışıyor; ama o boşluk hiç dolmuyor. Baba ailenin sırtımızı yasladığımız dağı çünkü.. Özlem bitmiyor, boşluk geçmiyor :KK43: Ama rabbim yardım ediyor, alışılıyor.. Allah size ve ailenize sabır versin, babanızın günahlarını affetsin, mekanını cennet etsin..

X