Babam

Ne kadar saçma laflar bunlar hadi kardeşin erkek zihniyeti de karısına noluyor boyle laflar edebiliyor hayret ettim aynısı başına gelse napar kendisi acaba afedersin de kocasının donuna kadar almaya kalkar. Boşver deme öyle sen yine de laf anlamazlar. Annen de artik hayatini yaşasın bence üzülmesin hic. Bir de gelip yemek yiyormuş ya tam delirme sebebi annene üzüldüm inan ki
Herif bunların başına kalacak diye korkuyorlar da ondan öyle söylüyorlar. Yoksa gayet de ileri kafalilar 😑😑

Bu zamana kadar Babam anneme ve bize çok çektirdi.Annemi defalarca kez aldattı. Maaşından bir kirayı verirdi. Elektrik suyu zor öderdi. Ev geçimini annem günlük işlere giderek yapardı.Bizim bir kez başımızı okşamadı. Ne sevgi ne başka birşey görmedik. Hep evlenip başından gidelim istedi.18imden beri ondan para almıyorum.Şuan birimiz nişanlı, birimiz evli iyi babalık yapmış gibi samimi olmak ıstıyor.Kendine bir kadın bulmuş. Aylardır kadınla yaşıyor. Kadın ikiz çocuga hamileymiş. Annemde boşanma davası açtı. Anneannemle maddi manevi destek. Erkek kardesım dahil herkes bana sen boşatıyorsun, geri döner baban. Yaşlanınca annen napacak diyor.Babam yüzyüzce eve geliyor yemek yiyor gidiyor. Salı günü mahkemeye çıktılar. 2hafta sonra imza atıp boşancaklar.
Dün babam kardeşimi aradı. Kaza yaptım dedi. Sesi kötü geliyormuş. Kardeşim koştu hemen. Babamı bize getirdi.Kontenjırdan düşmüş. Kafası sarılı ve içmiş. Anneme diyor ki imam nikahlı karımsın. 8 ay sonra gelcem geri. Kocanla gurur duy. Kocanın şeyi başka kadına giriyor falan böyle şeyler dedi.Biz evi taşıyalım diyoruz. Ama taşısakta erkek kardeşim kız kardeşim babamı gene getırir eve. Evi taşırsa erkek kardeşimin evi bilmemesi gerek. Bu arada evli 2 haftada bir 1saat oturmaya geliyorlar. Babamın anneme maddi manevi zarar oldu. Ama boşansada annem ondan kurtulamayan gibi. Ben 1hafta sonra evlenecegım. Evimi kız kardeşim biliyor. Onada tembih ettim kimse bilmesin diye. Artık bu ailenin kavga gürültü alkol sıkıldım.Babam çocuk gibi içiyor kavga ediyor.Huzursuzluk.Ne tavsiye edersiniz.Tüm akrabalar atan o senin baban diyor. Üzerimize borç yaptı. Bana hiç faydası olmadı. Psikolojımı bozdu. Herkes bosanmazsın diyor. Diger kadınla yasıyor ama
Baban gerçekten çok iğrenç birisiymiş kocanın şeyi başka kadına giriyor demesi aman allahım
Annene söyle ikna et boşansın böyle biriyle evli kalması zaten işkenceden başka bişey değildir..
Akrabaların ve kardeşlerin babamız atamız diyerek saçmalamasınlar böyle baba olmaz olsun Şam babası..size bir faydası olmayan birine baba demek bilemedim
Evet evinizin adresinizi annenizden başkasına sakın söylemeyin sizi rezil ederler

Ne kötü bir kader böyle bir aileye doğmak bu senin bizim suçumuz değil degistiremeyizde bu kaderi.. Allah ıslah etsin önce babanızı sonra abinizi ve akrabalarinizi sizede helal olsun hayırlı evlat böyle olunuyor annenizi o adamdan kurtarın tedavi ettirin hayatin bitmediğini kendisinin ne kadar değerli olduğunu hissettirin gezmeye gittiğinizde onuda yanınızda götürün değişik yerleri görsün..babanızla ne siz ne de annenizi gorusturmeyin size zarar vermekten başka bi amacı olmaz böyle insanların

Akrabalar baban onların başına kalmasın diye boşanmasın diyor. Erkek kardeşin çok üzülüyorsa alsın kendi evinde baksın babasına.
Ben annene çok üzüldüm..
Bakmaz hayatta. Karısı istemez babamı. Babam bize yapmadı gu babalıgı herkese yaptı. Ben onunla konusmuyorum. Aldatmakla da alakası yok. Çocukluğumdan beri hersey bırıktı. Zaten evlendıkten sonra görüşmeyi dusunmuyorum.

Herif bunların başına kalacak diye korkuyorlar da ondan öyle söylüyorlar. Yoksa gayet de ileri kafalilar 😑😑
Öyle öyle. Yok desinler isterseniz siz bakın biz artık kurtulduk ondan diycem. Alkolik küfürbaz kavgacı ogulları iyi bir haltmış gibi babanızdır o diyorlar. Zerre kadar sevmiyorum onu. Eve köpek gibi davranır. Dışarıya melek olur melek

Baban gerçekten çok iğrenç birisiymiş kocanın şeyi başka kadına giriyor demesi aman allahım
Annene söyle ikna et boşansın böyle biriyle evli kalması zaten işkenceden başka bişey değildir..
Akrabaların ve kardeşlerin babamız atamız diyerek saçmalamasınlar böyle baba olmaz olsun Şam babası..size bir faydası olmayan birine baba demek bilemedim
Evet evinizin adresinizi annenizden başkasına sakın söylemeyin sizi rezil ederler
Bir tek kız kardesım bılıyor ona da tembıh ettım. Hersey beklenır babamdan. İçer içer gelir falan.Erkek kardeşim babacı oldu bi anda başımıza. Ama o da hep nefret edıyorum falan neler neler derdi.şimdi o da anneme kızının aklıyla bosanıyo sun ortada kalcan napcan dıyor. Kadın 4 sene sonra emekli olacak. Dedemden ev tarla kalacak. Ama babamı diger kadın evden kovunca gene anneme gelir o

Ne kötü bir kader böyle bir aileye doğmak bu senin bizim suçumuz değil degistiremeyizde bu kaderi.. Allah ıslah etsin önce babanızı sonra abinizi ve akrabalarinizi sizede helal olsun hayırlı evlat böyle olunuyor annenizi o adamdan kurtarın tedavi ettirin hayatin bitmediğini kendisinin ne kadar değerli olduğunu hissettirin gezmeye gittiğinizde onuda yanınızda götürün değişik yerleri görsün..babanızla ne siz ne de annenizi gorusturmeyin size zarar vermekten başka bi amacı olmaz böyle insanların
Öyle öyle. Herkes diyor ki yaşlanınca ikisi birbirine destek olur. Siz evlenip gideceksiniz diyor. Dün dedim akrabaya evi taşıyıp izimizi kaybettirecegiz dedim.Kız kardeşime çok kızıyorum. Herkese kanıyor, yufka yürekli.O da ben napacam, isteme de falan nolacak diyor.Anneme hep destegiz.Kız kardeşimde destek ama yumuşak o hemen inanır herkese, bu huyunu sevmiyorum onun. Bu halimize şükür. Daha beter aileler de var..Annem bizi defalarca kez terketti küçükken. Sonra dayanamadı geldi geri. Küçükken gene terk etmişti.İlkokul 5 e gidiyordum. Babam dedik bundan sonra okula gitmiyceksin, kardeşlerine bakacaksın dedi.Ama hep okumak isteyordum ben. Bana ben 18inden sonra karışmam, para falan vermem naparsa yapsın dedi. Üniversite kazandım şehir dışı. Halamın ben okuyayım diye gönderdiği paraları yedi ve gidemedim okula. 1 sene daha sınava calıstım. Yaşadığımız şehirde üniversite kazandım. Ögrenim kredisi çektim 15bin.Babam para falan almadım, almıyorum. Şükür okulumu da rahat bitirdim.

Erkek kardesım evlenirken Babam ona 60 bı lık esya aldı. Dügün kına herseyı yaptı. Şimdi babamı tutuyor. 1hafta sonra nikahım var. Babam Ne eksik sordu. Ne de birşeyle ilgileniyor. Gelmesini istemiyorum nıkaha. Yüzsüz gibi gelecegim diyor.

Kendi kardeşleri olduğu için görmezler hatasını canim sorsan anneni de suçlarlar hatta
Suçluyorlar zaten. Annem kendinr bakmamış. Erkek kardesım de annemi suçluyor . Babam herkese dıyor ki bana karışık yapmadı, hep ayrı uyudu benden. Ama alkol küfür sarhoş gelme neler neler. Herşey var babamda. Nasıl kadın yatsın yanına

Halam falan nette babamla kadınının fotolarını begenıyor
Zıkkım beğensin aile boyu pislikler o qdoğacak çocuklara annene bile baktırır bu midesiz kardeşlerin kınamak istemem ama çok üzüldüm kardeşlerinide çıkar hayatından annen dik dursa evin içini bırak sokaktan geçemezdi o karaktersiz baban...
İçindeki öfkeni anlıyorum sen en mantıklısını yaptın önce annenle konuşcaksın benim babam annemi az üzsün (geçenlerde annemin bi eşyası bozulmuş evde uygun olsun diye spot yerine yanlış anlayıp ikinci el bakmış) resmen kaplan kesiliyoruz ki normalde hep el üstünde tutar Allah bilir yani birbirlerinin halinden anlarla yuvarlanıp giderler
Bu arada anneannen ne diyo bu kadın çalışmayan biri değil ki yıllarca asalak babama baktı parasını ona yedireceğine yatırıım yapsaydı keşke de ve evlenince hiçbiriyle görüşme

Bakmaz hayatta. Karısı istemez babamı. Babam bize yapmadı gu babalıgı herkese yaptı. Ben onunla konusmuyorum. Aldatmakla da alakası yok. Çocukluğumdan beri hersey bırıktı. Zaten evlendıkten sonra görüşmeyi dusunmuyorum.
Evlenmeden önce anneni kurtarmaya bak. Bu sefer sizi annen üzerinden vurur. Teyzemin kocası kendi öz çocuklarını anneleri ile tehdit ediyordu. Teyzemin çocuklarını görmesine izin vermiyordu. Öz çocuklarını eve almıyordu. Kuzenlerim de annelerini görmek için babalarına yapmadıkları şebeklik kalmamıştı. Evli barklı çoluk çocuk sahibi insanlardı hepsi. :KK43:

Yaa ailedeki tek insan benım böyle düşünen. Kadın bılmıyor adliyede dava nasıl acılır. Hıcbırsey bılmıyor. Götürdüm actık mahkeme. Durusmaya cıktılar. Hakım dedi 2 hafta sonra ımzaya gelın. Ama erkek kardesım sonunda bosattın dıyor. Neymıs o benım babammış. Sonunda numaramı degıstırcem kımseye vermıycem cok sıkıldım ben cıddıyım
Ozaman erkek kardeşin kendı evine götürsün, Annenin yanına göndermesin

Zıkkım beğensin aile boyu pislikler o qdoğacak çocuklara annene bile baktırır bu midesiz kardeşlerin kınamak istemem ama çok üzüldüm kardeşlerinide çıkar hayatından annen dik dursa evin içini bırak sokaktan geçemezdi o karaktersiz baban...
İçindeki öfkeni anlıyorum sen en mantıklısını yaptın önce annenle konuşcaksın benim babam annemi az üzsün (geçenlerde annemin bi eşyası bozulmuş evde uygun olsun diye spot yerine yanlış anlayıp ikinci el bakmış) resmen kaplan kesiliyoruz ki normalde hep el üstünde tutar Allah bilir yani birbirlerinin halinden anlarla yuvarlanıp giderler
Bu arada anneannen ne diyo bu kadın çalışmayan biri değil ki yıllarca asalak babama baktı parasını ona yedireceğine yatırıım yapsaydı keşke de ve evlenince hiçbiriyle görüşme
Benim annem de ssksız calıstı ve eve baktı hep. Babam dıyorkı yuvamı kım yıktıysa yuvası yıkılsın

Evlenmeden önce anneni kurtarmaya bak. Bu sefer sizi annen üzerinden vurur. Teyzemin kocası kendi öz çocuklarını anneleri ile tehdit ediyordu. Teyzemin çocuklarını görmesine izin vermiyordu. Öz çocuklarını eve almıyordu. Kuzenlerim de annelerini görmek için babalarına yapmadıkları şebeklik kalmamıştı. Evli barklı çoluk çocuk sahibi insanlardı hepsi. :KK43:
Şuan ayrı evde yasamıyorlarkı annemin evı ayrı. Ama baban yüzsüz gene gelır annemın yanına

X