Babam Yüzünden EŞimle Boşanıyoruz, Canım Çok Yanıyor :(

Bi an ben yazdım bile diyebilirdim. Sadece baba kısmını.. bizim hayatımızı mahveden de kumar.. sürekli eşimden kb dan borç istedi. Bi kaç kez verdiler zorla geri aldılar. Bende aradım babamı kıyameti koparttım. Şimdilik istemiyor ama isticek diye hep tedirginiz. Ama eşim bunun için benle kavga etmedi. Hiç lafını bile açmadı sağolsun. Eşiniz yanınızda duramamış. Hakkınız da hayırlısı. . Ama o adamı çıkartın hayatınızdan..

pekı o sıkıntılar yasanırken sız onlara nolur kusura bakmayın vs gıbı seyler dıyormuydunuz , yengem bıze hep boyle dıyordu allah askına kafanıza takmayın cıkmayın cevap vermeyın dıyordu yanı bız hep haberdardık ne oldugundan ne bıttıgınden bugun 13 senedır evlıler abıın bılmedıgı bı cok seyı bılırız annem babam ve ben

bir de mutlaka psikologa git. mutlaka.

Bende para vermedim hiç. Veremedim daha doğrusu olmadığı için.
Eşimin seçimi bu yönde oldu ve ona kızamıyorum. Hatta bazen düşündüğümde içim acıyarak onun hayatını kurtarmışım gibi düşünüyorum, vicdanen kendimi daha huzurlu hissediyorum onu bu meseleden kurtardığım için.

Ben babama şimdi çekebilirim bu resti. Ederse beni rahatsız eder sadece. Eşime ve ailesine bulaşamayacak artık en azından. Eşimin kulağına gider mi, canı sıkılacak mı diye bir kat daha bunalmayacağım diye teselli ediyorum kendimi

ne olursa olsun eşiniz size tam destek olmalıydı ben eşinizde hata buldum.siz ister miydiniz böyle bir babanız olsun yada eşinizin babası böyle olsaydı siz bırakır mıydınız eşinizi hiç sanmıyorum.tam anlamıyla benimsemiş olsalardı sizi eşinizin ailesi için diyorum mtlaka bir çare buunurda kanun va bu ülkede şikayet edilirdi siz tel numarınızı değiştirirdiniz yani kısacı isteselerdi mutlaka bir çare bulunurdu.yazık o kadar emeğe.sizin adınıza gerçekten üzüldüm.mutlu olucaksanız boşanın bencede ve önünüze bakın.size değer vermeyen kimse için de çabalamayın.ben bu olyları yaşasaydım eşim asla beni yarı yolda bırakmazdı aksine mücadele ederdi.

eşinin ailesi çok mu tepki gösteriyor?
boşanmanızı nasıl karşıladılar?
hiç size yapmayın yuvanızı yıkmayın diyen yok mu Allah aşkına????

Ahhhh kıyamam...
İçini ferah tut... Allah büyük..

işin kötü tarafı benim yanımda annem de yok dayanabileceğim. annem de kendinden geçmiş zaten senelerce babamın zulmünü çekmekten ayrı bir dünya yaşıyor. ben kurtuldum kafam rahat durumunda biraz.
boşanmaya karar verdiğimi söylemek için aradığımda hakkınızda hayırlısı olsun dedi sadece. bu kadar..

Babanızı en baştan hayatınızdan çıkarsaydınız keşke o size merhamet göstermemiş ama siz ona fazlasıyla göstermişsiniz.
Ben aslında boşanmayı gerektirecek bir sebep görmedim eşiniz neden abartmış bu kadar bu noktaya getirmiş onu da anlamadım.Size yazık olacak çok üzüldüm
Ne kadınlar var yıllarca yuvalarını ayakta tutabilmek için kayınvalidelerine katlanıyor.Demek ki fedakarlık durumu erkeklerde pek yok.

boşanmayı teklif eden eşim değil ki kayınpederime ricaya gidebileyim. ben eşime 2 yol sundum o ayrılmayı seçti. ailesi de bu kararımızı biliyor ve zaten ayrılmamızı istemeselerdi yada yanlış yaptığıızı düşünselerdi aman kızım oğlum ne yapıyorsunuz siz diyebilirlerdi. ben bu dediğinizi yapabilirim, aman elalemden bana ne diyebilirim çünkü bana kolay kimsem yok benim. ama eşime ailesi veya akrabaları için amaaaan demen lazım diyemem bu zamanla akrabalar arası ilişkileri de soğutuyor ve kendi ailesizliğime, yalnızlığıma eşimi de sürüklemiş olurum

Ah be yavrum neden boşanalım dedin? Neden bu noktaya getirdin. Çocuk var bir de... Babanı ve o lüzumsuz akrabaları silip engelleyip yuvanı kurtarmaya bak. Bence eşine ulaş ve konuş. Hala dava görülmemiş bir evlat da var ortada hala şansınız var...

eşiniz de iş yokmuş babanızla görüşmezdiniz
deli yerine koyardınız oldu bitti
guçlu olan cocuğunuz için kimseye muhtac olmayın babanızla da görüşmeyin

Malesef eşinizin işine gelmiş bu durum bence babanızı bahane edip sıyrılmayı seçmiş.Hakkınızda hayırlısı olsun inşaallah ilerde karşınıza sizi herşeyinizle sevecek bir adam çıkar .Allah yardımcınız olsun daha çok yeni bir boşanma süreci yaşıyorsunuz.

Hepsini okudum, sonlara doğru gözlerim doldu çok üzüldüm. Ben bir tavsiye veremiyecegim malesef ama şunu söylemek istiyorum; sen çok güçlü bir kadınsın ve çok asil bir ruhun var, seni kaybeden çok şey kaybeder. Lütfen gözyaşlarını sil ve önüne bak,
Defolu falan değilsin aksine sen içinde bulunduğun çevreye çok fazlasın, ordekler arasında kendini ördek zanneden bir kuğusun . İnşallah bundan sonra çok daha güzel günler görürsün, senin şer zannetiğin belki de senin için hayırdır.

İnanamıyorum böyle bi sebepten ayrıldığınıza..
Neden babanız olacak adamı silip atmadınız ve eşinize,ailesine de bu yönde güç vermediniz? "Benim öyle bir babam yok!sizi aradığındada kapatın yüzüne konuşmayın" diye
Söze,düğüne onuda dahil etmek nedir?çok mu lazımdı dekor bir baba?
Yazık..doğru eşi bulmak,mutlu bir yuvayı bu zamanda bu kadar zorken,bir hiç uğruna yıkılıyor yuvanız..

olsun bana atsın oğlumu veremem zaten yavrumu. üvey anne ellerine bırakamam. o bari bana kalsın kolum kanadım kırıldı oğlum bana nefes olacak. yoksa çıldıracağım diye korkuyorum

Sevgili B blackparrot çok üzüldüm yaşadıklarına ama baban yüzünden yuvanı yıkma. Eşin de hatalı. Hayat her zaman güllük gülistanlık değil, kötü günde de birlikte olmaktır evlilik. Eşinin daha sonra çok pişman olacağını düşünüyorum, o nedenle davadan önce tekrar konuşun bence. Allah yardımcın olsun canım.

peki şimdi ne yapacaksın.
ne yol izleyeceksin

4 sene mücadele ettik bu şekilde. kızamıyorum eşime de. uğramak zorunda değil ki diyorum. daha genç insanlarız hayatımızı yaşamak varken uğraştığımız şeye bak diyorum. bunu ona yaşatmaya, yıllarını çalmaya hakkım yok ki :'(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…