Babam Yüzünden EŞimle Boşanıyoruz, Canım Çok Yanıyor :(

Ya ben sizin için çok üzüldüm gerçekten. Ama eşinize çok kızdım siz bu kadar zor durumdayken .... Allah yardımcınız olsun inşallah herşey sizin için çok güzel olur..

Güçlü olabilirim, yapabileceğimi biliyorum kendime inancım var. Halanız için üzüldüm. Halanız destek olacak kimsesi kalmadığı için başka şansı olmadığından güçlenmiş ve evlatları için ayağa kalkmış. Bende yapabilirim. Ama benim üzüntüm benim hem babamın hem eşimin hayattayken böyle birşeye maruz kalmam. Ölmüş olsalar belki diyeceğim ki hayatta değiller başka şansım yok. Ama böyle değil

Burada konuma cevap yazan herkesi tek tek okudum. Elimden geldiğince cevap vermeye çalıştım. Ve yazan herkesin söylediği ortak nokta şu ki eşim beni gerçekten sevseydi, benim onu sevdiğim kadar sevseydi ben ezilmezdim. Sessiz kalmak yerine bana birşeyler önerseydi ben yaşadığım mahcubiyetle ona boşanmayı teklif edip kaderime ortak olmak zorunda değilsin demezdim. Ona boşanmayı teklif etmeye mecbur hissettim kendimi çünkü bana hiçbirşey önermedi, karışmadı bu konuya.

((( şimdi yazılanları birleştirince anlıyorum ki ben sevilmemişim yanımdaymış ama yanımda değilmiş aslında. zaman geçtikte mi fikrim değişiyor bilmiyorum. Ailesinin tepkisizliğini müdahale edip yönlendirmek istemedikleri için diye düşünmüştüm. Ama şimdi aklıma başka şeyler geliyor. Beni en baştan mı istemiyorlardı da susmuşlardı diyorum. Herkese bahane mi çıktı babam (( bir sürü şey geçiyor aklımdan.

şimdi diyorum ki ben teklif edince tepki vermeyen, düşüneceğim diyen annesinin evine yerleşen ve boşanmayı kabul eden adama ben niye tekrar gidip boşanmayalım gel yeniden konuşalım diyeyim

Ben bunu unutabilecek miyim acaba diyelim ki barıştık, tekrar bir sıkıya geldiğinde benden yine uzaklaşmayacak mı ?

O çevre siz evden kovulurken nerdeymis
Onlara ben olsam beş yuz tane laf sayardim
Kayinpedere ve kocan da numaralarını engellesinler
Ben olsam değil para istemek tozumu bile goremezdi o adam

o çevre biz evden kovulurken 3 maymunları oynuyordu. Bir Allahın kulu da evini açıp gel demedi. Yardım eden olmadı. Şimdi babamı da aynı şekilde istemiyorlar bizi istemedikleri gibi. Ama biz babam gibi hiçbir akrabamızı arayıp yardım istemedik, rahatsız olmadı kimseler. Babam rahatlarını, vicdan huzurlarını kaçırınca bana yükleniyorlar babanıza bakmıyorsunuz diye.

Baskasinin huzursuzlugu bambaska birsey olur ben inaniyorum huzursuzluktan yillardir kavga ede ede ice atip sise sise bosanmislardir
Herkes yargisiz hukum vermis ama dusunsenize hergun teliniz bir akrabaniz tarafindan caliyor bizden para istedi hasta perisan vs vs
Adam demeye dilim varmiyor ama pislik pislik olmasa arayip istemeye yuzu olurmu ne yapmissin baba olupta dimi Allah yardimcin olsun konu sahibi ne derdi biter ne mevzusu bosaninca rahata ermeyeceksin sende biliyorsun bunu kaybol ortadan telinde degissin akraba vs verme kimse ulasamasin esine ailesine tenbihle onlarda vermesin sessiz sedasiz evladinla yasa kendini topla belki esinlede birlesirsin biraz kafalar dagilinca

Birebir ayni cümleler olmasıdami esinlenme ?
Hayır sıkıntı yok tamam benim deseniz kimse bisi demicek ama inkar etmeniz çok tuhaf siz oldugunuz apaçık belliyken.
Yazınız da kusursuz kitap mi yaziyosunuz psikolojik deney mi nedir yani ?
Gözyaşlarımla okudum diyenlere yazık değil mi ?

+1

Ayy cok üzüldüm yazik olmus canim evlilige. Hemen pes etmeyin. Size ulasabilecegi tüm numaralari degistirin veya onu engelleyin. Daha cok sizi rahatsiz ederse. Mahkemeye verin. Iyilikten cok kötülügü dokunmus. Babaymis lafta baba. Uzak dur ondan

O akrabalarada agzinin payini verin birdaha agzini dahi acamasinlar

sizde ve eşinizde evliliğiniz için mücadele edebilecek güç olduğunu hissettiriyorsunuz.
evet zor ve ağır şeyle ancak numaralarınızı değiştirip tekrar güç olabilirsiniz birbirinize...
yuva kurmak bu kadar kolay değil ki bu kadar kolay bitsin.
eşinizi de anlıyorum demek ki babasıyla mücadele etmek yerine benden vazgeçti diyebilecek bir duygunuzun olduğunu düşünmüş olabilir. hissettirin sevginizi...
mahkeme eşiğinden dönen çok insan var.
yapmayın kendinize,eşinize, çocuğunuza...

Neden engellemediniz babanızı herkesin telefonundan.Eşiniz mutlu yaşasın diye bebeğiniz mutsuz olacak.Babasız büyümek çok zor.Arayın eşinizi kişisel sorunlarınızın olmadığını bebeğiniz için sürdürmek istediğinizi söyleyin.Kimse için yuvanızı yıkmayın.Siz mutluluğu hakediyorsunuz.Parmaklarınızın arasından kaymasına izin vermeyin.

Hala inkar ediyorsunuz.. ilk mesajdaki kişinin babasida aynı cümleyi kurmuş
"Ihale aliyorsun" imalari! Sizin şu anda yazdiginiz mesajdaki babanız da ihale iması yapmış! Bugün bir mesajiniZi ............ yapmışsınız diğer kişide ilk mesajını ............. yapmış...
Ben mi yanlış gördüm okudum bilmiyorum ama böyle yapmayın bence...

Allah im yardımcınız olsun eşiniz için yaptığınız bu fedakarlık ikinizi de çok mutsuz edecek, hala geç değil bir defa daha denemenizi isterdim . Baban değişmez siz ayrılınca her şey duzelmicek.

Eşiniz elalemin ne diyip düşüneceğini fazla unursuyor demek ki.. Sülalesi de ne garipmiş yaa adamın size neler yaşattığından kimsenin haberi yok mu allah aşkına hem kime ne bakmıyorum demek ki var bir bildiğim.. Çünkü aynı durumu da babam bana yaşattı düğünümde bir kuruş masrafa el sürmediği gibi kızım iyi misin eksiğin gediğin var mı kimle evleniyosun ailesi nasıl tarzında bir sormadı bir de benden hal hatır sormamı bekliyor annemle uzun zaman önce boşandılar aman neyse sinirim hopladı.. Demem o kiiii babanıza bakmak istememeniz çokkk normal ben de zırnık bakmayacağım o kesin sorun lu ki eşiniz het şeyi bildiği halde size saçma sapan bir nedenle geldiyseer sallayın gitsin.. Evlenirken iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta diye söz veriyor insanlar.. Demek ki değilmiş.. Eşinizin yapması gereken o çok bilmiş elaleme SİZE NE YA O BENİM KARIMIN BABASI ONUN NE YAŞADIĞINI SİZ BİLEMEZSİNİZ BİLMEDEN DE ONA HESAP SORAMAZSINIZ HOŞ BİLSENİZ DE HESAP SORAMAZSINIZ SİZİ HİÇÇÇÇ İLGİLENDİRMEZ.. ARIYORSA AÇMAYIN ARKADAŞIM.. AÇTIYSANIZ DA BANA ZIRLAMAYIN.. diyebilirdi.. Sizin her türlü arkanızda duramayan bir adam için lütfen içiniz yanmasın.. Geçer elbet ama daha huzurlu yaşarsınız emin olun.. Allah yardımcınız olsun

Eşiniz sizi sevmemiş sevseydi boşanmayı kabul etmezdi cok saçma bir durum bu boşanma sebebi olamaz sizde bir aile kurdunuz sonucta elalemi düşünüyo ne derler die onu düşüneceğine çaresini düşünsün yuvamızı nasıl kurtarırız koruruz onu düşünsün ama bu saatten sonrada böyle bir adam istesede ben olsam boşanırdım çünkü hemen kabul etmiş herşeyi sorgusuz süalsiz boşverin üzülmeyin bence hayırlısı bu sizin için

Ahhhhhhh ! İnan agladım aglıyorum haline. Çok uzuldummm

Kocan bıraz daha direnclı olsaymıs yaaa ah beeee.

Keşke o baba dedigin adamı silseydin hayatından keşke bukadar çabuk pes etmeseydiniz ikinizde sizi eleştiren babanıza bakmadiginizi söyleyen o akbaba akrabalar babanız hayatınızı zindana çevirip sizi kapıya koyarken sahipsiz bırakırken neredeymisler :《

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…