babam VE esim arasinda kalmam..

Ne kadar nankör eşin var ya sende onca iyiliğe rağmen nasıl babanı ezdiriyosun bide sanki evin tapusunu verdi demiş bak bak laflara bak ya utanmaz o evden çıkın oturmayın

Senin eşin inanılmaz bencil geliyor bana cankuş, yani burada insanlar sana mızmız falan diyor ama eşin seni bunca maddi ve psikolojik yükle yalnız bıraktığı için böyle hissediyorsun bence, o yüzden bişey diyemiyorum sana. Allah yardımcın olsun.

Merhaba...
Rabbim sizin gibi ana baba kıymeti bilmeyen, elin üç kuruşluk adamına ailesini hiç ettiren, yıllarca sizi bakıp beslemiş, yememiş yedirmiş, dişinden tırnağından artırmış, sizi büyütmüş bir babayı bu denli zavallı hale düşüren bir evladı , Büyük Allahım bana ve sevdiklerime nasip etmesin..
Bu ne ya.. Bu ne terbiyesizlik..
Adamın evine çöreklenmiş oturuyorsun aman efendim kocamla arasında kaldım diyorsun..
Yazık be çok yazık .. Sinir stres oldum okudukça..
Adamı koynuna gir bacım gir.. Seni ve aileni ...................... Dursun...
Bu nedir bu ne biçim bi evlattır bu ne biçim bi damattur..
Sen de akıl izan yok mu.. Telefondan bunları yazana kadar aklını kullan ver babana o dandik şeyleri..
Çıkın gidin adamın evinden de .. Sizin gibi evlat olcağına hiç olmasın..
Babamı kaybettim ben canım babamı.. Kanserdi aylarca benim evimde kaldı annemler de hep birlikteydik..
Eşimin kıyafetleriyle can verdi canım babam.. Böyle iş bulma yok ev verme gibi olaylarıda yoktu..
Beni okuttu çok şükür ama benim babamı sırtıma alsa eşimde bende dört kez dünyayı dönüp gelsek ... Anamızın babamızın hakkını ödeyemeyiz..
Yazık aynaya bak utan evlatlığından..
Kiranızı verin gariban adama .. Eşim eşim diye tutuşup duracağına .. Çık eşinin karşısına insan gibi anlat bunları..
Kör müsün görmüyormusun??? Kalbin demi görmüyor???

Sizde eşinize hiç ses çıkartamıyorsunuz yaşlı adamcağızı elin oğlu için kullanıyorsunuz. Hiç acıma yok mu sizde?
Ne kocaymış bu beleşcinin neyinden vazgeçemediniz?
Sizde eşiniz kadar suçlusunuz babanızı aranızda oyuncak etmişsiniz.

Baban size ev vermemiş olsa bile bırak babaya 7 kat ele yapılmaz 10 liralık şeyin lafı. Sende baştan sona eşini savuna savuna bir hal olmuşsun evet biraz da babanı savun gerekirse cazgır ol bu kadar ikinci plana atıp ezdirme aileni yazık. Hiç mi Allah korkunuz yok sizin ya?

Eşiniz haksız kira vermeden oturuyormuşsunuz ne büyük avantaj.Kıymet bilsin biraz eşiniz.Babanız o evi kiraya verse baya rahat eder zaten.10 TL lik şarj aletini mi vermeye kıyamıyor eşiniz.Ne var arabasıyla götürse sanki.Komşu rica etse götürürüz biz.Hem adamın evinde otur hem de üstte çık siz de babanızı ezdirmeyin.Babanızın yerinde olsam çıkartırım o damadı evimden gitsin kira versin de aklı başına gelsin.Saygız iyilik bilmez bir eşiniz varmış.Yazık.

Boşa dememişler baba çocuklarına bir bağ vermiş de çocuklar babalarına 1 salkım üzüm vermemiş diye.

Eşiniz ne var ev verdiyse herkes yapar dediğinde cevap olarak, senin baban niye yapmadı da ben sizinkilerle aynı evde yaşamak zorunda kaldım diyemediniz.
Arkadaşlar çok güzel tavsiyeler vermiş babanıza kira vermek gibi, kardeşinize yardım etmek gibi ya da taşınmak gibi. Hangisini yapabileceksiniz ? Daha 10 tl lik şarj için eş onayı bekliyorken, gerçekten nasıl bir çözüm bulabileceksiniz.
Konularınız çözüme odaklı değil, mızmızlanmak amaçlı, bir nevi iç dökme gibi.
Nankör bir eşle hayatı paylaşmak elbette sizin tercihiniz ama dışardan yazdıklarınıza göre yorum yapmakta bizlerin tercihi, olumsuz yorumlara kızmak yerine aynayı kendinize tutun bence, zira bu kadar insan yanılıyor olamaz.

Sizin esiniz cimri gibi bence.babanizin yerjnde olsa ev filan vermezdi ayrica evladina.5 tane sarj aletin var ama gitsin alsinlar diosun.arabayi adam sayesinde alabilmissin ki alamasanda onun teklif etmesi gerekir ben goturiyim baba diye.bunun yapiyla filan hic alakasi yok.adam cimri cimri.

El adamına iyilik yaramıyor belli. Kimse kimseyi rahat ettirmek zorunda da değil. Adam çalışıp kazanmış ev almış siz yada eşiniz bunun için çalışmadı, ki bunda diğer kardeşlerinizin de hakkı var. Kim bu devirde böyle bir iyilik yapıyor ve onun ailesi ne yapmış? İnsan da biraz utanma olur. Sizin o eve ihtiyacınız yok artık . Kızı ve torunu oturuyorsa o evde , onun da karısı ve çocukları yaşıyor. Kendi ailenize kötülük ediyorsunuz nasıl bir adam bu ya .

Siz resmen eve konmuşsunuz. Evi var da verdi diyen kocan, şarj aleti de fazlaymış veriversin. Siz o evden çıkmadıkça bunlara maruz kalacaksın. Adam babanın sayesinde lüks arabalara biniyorsa babanın da bişeyler istemek hakkı. Nankörlük ediyorsa alıvercek evi altından bakıcaksınız başınızın çaresine.

Madem taşınmıyo o zaman artık kira vermeye başlıcaz babama de. Yıllardır bedava oturduğumuz yeter de.

Bi şarj da 10 lira orjinalide 80tl. Ben bu durumda kocama söylemezdim gidip alırdım verirdim babama. Biraz da politik olmayı öğren.

Açıkçası karakterli bir erkek olsa ihtiyacı olmadığı halde kizin babasının evinde oturmaz.ben esas sizi yadırgadım.esiniz el
Ya siz!eşinizin lafiylami evdeki şarjı babana vericem veya baban tek maaşla cocuk okutacak sende buna göz yumucan.esine niye suç buldun ki bence sende en az onun gibisin

Aslında eşiniz kendisine verdiği cevapları sunuyor size bence mesela evi varda verdi gibi. Ve kompleks yapmış bile olabilir o evde kalmayi. Bizde kısa süre baba evimde kaldık(yan dairede) hayatımın en iğrenç anlariydi. Normalde her işime yardimci esim bir anda macolasti. Hayırdır diyince burda oturuyoruz diye köleniZ değilim demeleri başladı, her gün kavga. Kiraya çıktık şimdi ben istemesem de babama yardıma koşar işi gücü bırakıp...

Amma pişkin adammis bu devirde kira ödemek kolay mi? Senden çok eşinin takdir etmesi gerek !! Öyle alistirmissin adami.

yurt disinda yasiyorum, esim profesor. istanbul'da anneme ait nezih semtlerde evler olmasina ragmen, olur da istanbul'a tasinma durumumuz olursa diye esim kiralari inceledi. en nihayetinde baska bir ulkeye gorevimiz cikti, tek cocuk olmam sebebiyle butun evler bana kalacak olsa da esim "ev almak icin para biriktiririz" dedi.

annemden bir sey kabul etmemesine ragmen, ki kendisi snob bir kisiliktir, anneme selami eksik etmez.

esiniz terbiyesiz biri uwgunum ki ama siz de suclusunuz, 10 liralik bir sarj aletini esinize sormadan kardesinize verecek bir insiyatif kullanma hakkiniz olmali evliliginizde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…