babam VE esim arasinda kalmam..

O kocaya ev mev lazım değil ! Hayır geçtim evi 5 TL lik sarj için laf eden bir adam olabilir mi ? ya . Baban belliki sizde fazla var diye istemiştir. Eşin ne yapacak turşusunu mu kuracak . Sen al 10-15 TL sarj aleti de ver babana ... Baban naziklik istiyor . İki gönül almak bu kadar mı zor. Böyle bir eşle ilerleyeceksen Çıkın babanızın evinden , uzak bir yere taşının . Haftadan haftaya görürsünüz. Yazık günah ya ! Siz arada kalıyorsunuz mecbur , kendi sağlığınız için 2 tarafı da idare etmek zorundasınız. Kolay gelsin

O kocaya ev mev lazım değil ! Hayır geçtim evi 5 TL lik sarj için laf eden bir adam olabilir mi ? ya . Baban belliki sizde fazla var diye istemiştir. Eşin ne yapacak turşusunu mu kuracak . Sen al 10-15 TL sarj aleti de ver babana ... Baban naziklik istiyor . İki gönül almak bu kadar mı zor. Böyle bir eşle ilerleyeceksen Çıkın babanızın evinden , uzak bir yere taşının . Haftadan haftaya görürsünüz. Yazık günah ya ! Siz arada kalıyorsunuz mecbur , kendi sağlığınız için 2 tarafı da idare etmek zorundasınız. Kolay gelsin

Babanin surekli soylenip seni bunaltmasi da cok yanlis, esini tanımışlardır 10 senedir, huyu suyu bellidir, surekli dile getirip seni uzmelerinin anlami yok..

Her sey bir kenara da burada kardes hakki konusuna ben cok takildim. Enistem luks arabaya binecek diye niye benim hakkim yensin. O evde o evin verilmeyen kirasinda hakki var. Bence siz de gurur yapin ve cikin o evden artik yeterince haksizlik olmus.
Aksine kardesiminde kendi evi var tek yasiyo hemde okuyor hemde ozel universitede arti luks yasayan biri evin tek oglu ve sonuna kadar annemleri kullanan bi tip

Aksine kardesiminde kendi evi var tek yasiyo hemde okuyor hemde ozel universitede arti luks yasayan biri evin tek oglu ve sonuna kadar annemleri kullanan bi tip
O zaman anneniz ve babaniza yazik. Siz cikin o evden en mantiklisi sizin ailenizin size verdigi kadar esinizin ailesi vermemis. Esiniz ailenizi somuruyor. Evden cikin babaniz yine o kirayi torunlarina vermek isterse onlar adina birikim yaparsaniz.

neden uyduruyorsun peki?
amacın ne?
Konularda 3 yıl, 5 yıl buralara çok takılmamak gerekiyor ya, sanal ortam, genelde herkes açığa çıkmamak için ufak tefek değişiklikler yapıyordur diye düşünüyorum.
Yaşadığı şehir olsun, doğum tarihi olsun, kardeş sayısı olsun vs.
Konuları genel çerçevede değerlendirmek lazım.
Ben kendi adıma öyle yapıyorum en azından.

O zaman anneniz ve babaniza yazik. Siz cikin o evden en mantiklisi sizin ailenizin size verdigi kadar esinizin ailesi vermemis. Esiniz ailenizi somuruyor. Evden cikin babaniz yine o kirayi torunlarina vermek isterse onlar adina birikim yaparsaniz.
Cok sabirli ve mantikli yaziyosun ve haklisin dikkate alacagim tesekkur ederim sabrin ve mantikli yapici cozum uretici yorumun icin

Söyleyin babanıza bilsin nankör baba anlatamıyorum diyin. Ben olsaydım babama değil eşime ağır konusurdumda siz yapamazsınız sanırım bedava ev babanıza yazikzbu saaten sonra minnet etmesin bu nankore siz de verin şarj aletini niye soruyosunuz,niye korkuyosunuz götürün verin bu kadar basit sizi bile bastirmis adam.

Konularda 3 yıl, 5 yıl buralara çok takılmamak gerekiyor ya, sanal ortam, genelde herkes açığa çıkmamak için ufak tefek değişiklikler yapıyordur diye düşünüyorum.
Yaşadığı şehir olsun, doğum tarihi olsun, kardeş sayısı olsun vs.
Konuları genel çerçevede değerlendirmek lazım.
Ben kendi adıma öyle yapıyorum en azından.
şehir yaş önemli değil elbette.
ancak evlilik yılı çocuk konusu önemli bence.
2 yıllık ile 10 yıllık evli çiftlere verilecek öneriler farklıdır.
tek çocuk çok çocuk ve yaşları da önemli. öneriler ona göre olur.

Koca kişisi nankör tamam ama siz de sürekli iş buldular demeyin bence. Karısına çocuğuna harcıyo sonuçta işten aldığını. O işe girmese daha mı iyidi yine ailesi için girmiştir oraya. Onun dışında bu konuda çok sağlam bi kavga etmek restleşmek lazım. 10 liralık şarj aletinin lafını ettirecek kadar boş bırakmayın meydanı. Ayrıca evin önünde araba dururken ehliyet almamak neden? Hiç anlamıyorum böyle kadınları

Babaniz size ev verip kira istemese bile, arada özel bir problem olmadığı sürece bir damadin vazifesidir kayinpederinin halini hatırını sormak. Ivir zivir istedigi 20 tllik saati bi zahmet aliversin, evinde oturmasa bile yapmasi gerekir bunu

Aynen benimkide oyle yapiyosa kizina torununa yapiyo diyo ama bu seveple adamida bosamak mantikli gelmiyo yani
Tabiki bosanma ama esini babana karsi savunma ben hic savunmuyorm mesela benm esimde annemin kredi kartindan bisey cektrdi bu ay daha vermedi taksiti gunu gecti bile veririz diyip duruyo istyolar mi bide diyo evet dedm verceksn mecbursun o senin borcun borcunu bil benm annem babam yapacagini yapiyo zaten verdigi taksitten fazla para harciyolar bize ama laftan anlayan kim

Esiniz haksiz ama babniz da haksiz
Aynisinin anne versiyonu var bende , surekli birsey ister biktirir

Yani bana sacma geliyor gercekten terminal yakinsa taksiyle gidilebilir ne gereksiz birsey damattan istemek
Yada sarj aleti , o almiyorsa gidin siz alin verin babaniza
Ben de surekli benden birsey istenince rahatsiz oluyorum

Esiniz de haksiz ev konusinda soylediklerinde , anne baba da olsa kimse kimseye ev vermek zorunda degil kaldi ki univde okuyan kardesiniz var

Isiniz zor gercekten , ben ne yaptigimi soyliyim size , annemin taleplerini esime yansitmadan kendim hallediyorum yoksa arada kalmak cok korkunc gercekten

Kocanız nankörlük yapıyor sen ve çocukları rahatsa oda rahat
10 TL'nin hesabını bence eşin yapıyor tapusunu neden verecek ki çalışsın alsın kendinize bir ev

Bu anlatacagim tarzda olaylar 5 veya 6 kez yasandi ve cok gerdi beni birde siz disardan bir goz olarak bakin istedim

Simdi biz 10 senelik evliyiz iki cocugumuz var ilk yillar kaynanamla oturdum esimin isi gucu yoktu sonra annemler onu sozlesmeli olarak bi bankaya yerlestirdi baya ugrastirdilar ucreti azda olsa bi ise girdi sonra baktilar ben cok uzuluyorum birde bize ev verdiler icinde kiraci vardi onu cikartip bizi oturttular hani torunlari icin ve benim rahat etmem icin
Ama sadece kira vermeden istediginiz kadar oturun tapuyu ben olmeden vermem dedi tabi sevindik baya rahat ettik oturudk derken allah yuru ya kulum dedi ve esim kadroya gecti memur oldu ve yukseldi derken durumlar duzeldi babam yine kira istemedi esimde pahali bi araba alip onun kredi borcuna girdi ev nasilsa kira degil diye ve her sene birseyler yaptirdi eve
Bizede cok sey yapti esim allah icin
Tabi babam bana biraz sitem etti ben siz rahat edin diye kira almiyorum adam gidip en pahali arabalardan aliyor ben para evinize, size kalsin doye kira almiyorum dedi
Maddi hic bir talebi yok babamin
Ama memur emeklisi ve universitede kardesimi okutuyor ya o oda zengin bi adam degil
Esimden sadece ictenlik bekliyor gonul almasini sicak olmasini bekliyor ama esim tam tersi pek yanasamaz cunku yapisi oyle kendi ailesinede oyle
Simdi asil mevzuya geliyorum
Esim surekli Çin'den borseyler getirtir mesela saat iste sarz aleti araba parcasi filan orda ucuz oluyor diye bide seviyo boyle isleri mesela burda pahali bi parcanin aynini ordan getirip burda sattigi oluyor bu islerden iyi anlar hobisi deyim
Babamda bi kac kere laf duyurdu insan bide kayinbabasina getirir guzelmis bende bundan istiyorum filan diye ve dedigi seyde 20 tl lik dandik seyler esim ise hic biseye yok demez! Getirtirim baba sanada ayip ediyin der ama SADECE LAFTA..o oyle kalir zaten bizim ailede esimin lakabi "hallederiz kadir" :)
Hic biseye yok demez ama bakariz hallederim filan der ve onu iyi taniyan herkes bilirki oyle demesi yapmayacagim demesiyla aynidir
Babam diyor : cocuklarin tum ust bas okul masraflarini karsiliyiz helali hos olsun evde bedava oturun diyon sorf cocuklar rahat etsin diye ama adamda bi kere hal hatir soruyum yada adam kirk yilda bi ricada bulundu yapiyim demiyo sende cok yuz veriyon hic babani savunmuyon bak babam bunlari yapiyo bide sebin tavrina bak de azarla trip at diyo
Ama iste yapiyorum da surekli isrsr edip bezdirmeden yapmiyo babama kac kere dedim ki benden bisey iste can feda herseyi yaparim ama bana kocana soyle sunu yapsin diye deme diyorum yine yapiyo kirk yilda bir ise yarasin cokmu sey istedik diyo
Mesela istedikleri seylerden ornek veriyim
Mesela kardesimin sarz aleti bozulmus bizde 5 tane var esim Çin den cokca getirtmisti en son onu istedi tamam dedim ama esim homurdanir diye demedim dun telefon etti soyledin mi birini versin diye diyo tamam dedim artik
Esimde kiziyo 10tl lik sey ayip bisey gitsin alsin diyo
Yada gece terminale gitceklermis arabalari yok beni aradi damat bizi bi biraksa soykesende dedi evlerimiz cok yakin
Esimde binsin taksiye gitsin 10 liranin hesabini yapiyo diyo
Ha sonuc olarak esim babamin dedigi seyi yapiyor onlara yok demiyor ama benim her sefer dil dokup esimi ikna etmem gerekiyor
Tamamda ben napiyim babama deyince oda küsüyo bana kiziyo
Esime anlatiyorum ama bak babamda bunca sey yapti bizim icin diyorum
Esim :
E yaptiysa evi varki verdi herkes yapar arti sanki tapusunumu verdi kendi kizi torunlari rahat etsin diye oturtuyo surekli ona yaranmaya mi calisiyim diyo
Babam ise surekli ufak defek islerine kostursun bisey deyince aaaa bana hemen yapariz desin istiyo ama adam oylebi adam degilve arada kalip geriliyorum
Bugun cocuklari onlara birakip esimle sinemaya gidecegiz ve giderken babam sarz aletini goturmemi bekliyor esimin ise niyeti yok deli olcam yaaa
Eşinizden bu kadar çekinmeniz neden? Babanı bir şeyler yapmaya mecbur kendine ğelince??? Çok ilginç hadsiz bir tavır

şehir yaş önemli değil elbette.
ancak evlilik yılı çocuk konusu önemli bence.
2 yıllık ile 10 yıllık evli çiftlere verilecek öneriler farklıdır.
tek çocuk çok çocuk ve yaşları da önemli. öneriler ona göre olur.
Evet söylediğiniz açıdan haklısınız , benim kastettiğim arada 1,2 yıl fark varsa.
Diğer türlü tabii ki öneriler değişir 2 yıllık evlilikle 10 yıllık aynı olmaz, konudan konuya da değişiyor aslında, bazılarında önemli oluyor vs.

Bu olayı düzeltmek sizin elinizde,eşiniz çok maddiyatci bir insan anladigim kadarıyla.Babanızın her türlü maddi imkanini kullanmaya alışmış,o kadarki artık mecbur yapacak durumuna getirmiş.
Sizin yerinizde olsaydım,ilk isim o evden çıkmak olurdu ki anladigim kadarıyla sizinde böyle bir niyetiniz yok ona biraz haddini bildirmeniz gerek yoksa ömür boyu hem babanız hem kendiniz uzulursunuz
Bide şu var neden siz 10tl. lik bir sarj aletini babaniza kendiniz vermiyorsunuz?yapmayın ne olur kendinizi bu kadar ezdirmeyin
Adam hem benim babamın maliyla hüküm sürecek hemde nankörlük yapacak ben buna asla izin vermezdim sizde vermeyin herkes haddini bilsin yoksa üzülen hep siz olursunuz.

X