babam VE esim arasinda kalmam..

Senin esin ayni benim esim gibi hic bseyin kiymetini bilmez bence babani ezdrme adam ev verms daha napsin gotrsn terminale nolms onemli olan 10 lira tutması degl mi damadı kizi var yakininda rica ediyo nolms
Benm esimde yapmaz kiymet bilmez annemgl her geldiginde eli dolu gelir ne aldilar ki der çocuğumun herseyini aldilar almasalardi yapmasalardi sanki bana minaldi der

Senin esin ayni benim esim gibi hic bseyin kiymetini bilmez bence babani ezdrme adam ev verms daha napsin gotrsn terminale nolms onemli olan 10 lira tutması degl mi damadı kizi var yakininda rica ediyo nolms
Benm esimde yapmaz kiymet bilmez annemgl her geldiginde eli dolu gelir ne aldilar ki der çocuğumun herseyini aldilar almasalardi yapmasalardi sanki bana minaldi der
Aynen benimkide oyle yapiyosa kizina torununa yapiyo diyo ama bu seveple adamida bosamak mantikli gelmiyo yani

Bu anlatacagim tarzda olaylar 5 veya 6 kez yasandi ve cok gerdi beni birde siz disardan bir goz olarak bakin istedim

Simdi biz 10 senelik evliyiz iki cocugumuz var ilk yillar kaynanamla oturdum esimin isi gucu yoktu sonra annemler onu sozlesmeli olarak bi bankaya yerlestirdi baya ugrastirdilar ucreti azda olsa bi ise girdi sonra baktilar ben cok uzuluyorum birde bize ev verdiler icinde kiraci vardi onu cikartip bizi oturttular hani torunlari icin ve benim rahat etmem icin
Ama sadece kira vermeden istediginiz kadar oturun tapuyu ben olmeden vermem dedi tabi sevindik baya rahat ettik oturudk derken allah yuru ya kulum dedi ve esim kadroya gecti memur oldu ve yukseldi derken durumlar duzeldi babam yine kira istemedi esimde pahali bi araba alip onun kredi borcuna girdi ev nasilsa kira degil diye ve her sene birseyler yaptirdi eve
Bizede cok sey yapti esim allah icin
Tabi babam bana biraz sitem etti ben siz rahat edin diye kira almiyorum adam gidip en pahali arabalardan aliyor ben para evinize, size kalsin doye kira almiyorum dedi
Maddi hic bir talebi yok babamin
Ama memur emeklisi ve universitede kardesimi okutuyor ya o oda zengin bi adam degil
Esimden sadece ictenlik bekliyor gonul almasini sicak olmasini bekliyor ama esim tam tersi pek yanasamaz cunku yapisi oyle kendi ailesinede oyle
Simdi asil mevzuya geliyorum
Esim surekli Çin'den borseyler getirtir mesela saat iste sarz aleti araba parcasi filan orda ucuz oluyor diye bide seviyo boyle isleri mesela burda pahali bi parcanin aynini ordan getirip burda sattigi oluyor bu islerden iyi anlar hobisi deyim
Babamda bi kac kere laf duyurdu insan bide kayinbabasina getirir guzelmis bende bundan istiyorum filan diye ve dedigi seyde 20 tl lik dandik seyler esim ise hic biseye yok demez! Getirtirim baba sanada ayip ediyin der ama SADECE LAFTA..o oyle kalir zaten bizim ailede esimin lakabi "hallederiz kadir" :)
Hic biseye yok demez ama bakariz hallederim filan der ve onu iyi taniyan herkes bilirki oyle demesi yapmayacagim demesiyla aynidir
Babam diyor : cocuklarin tum ust bas okul masraflarini karsiliyiz helali hos olsun evde bedava oturun diyon sorf cocuklar rahat etsin diye ama adamda bi kere hal hatir soruyum yada adam kirk yilda bi ricada bulundu yapiyim demiyo sende cok yuz veriyon hic babani savunmuyon bak babam bunlari yapiyo bide sebin tavrina bak de azarla trip at diyo
Ama iste yapiyorum da surekli isrsr edip bezdirmeden yapmiyo babama kac kere dedim ki benden bisey iste can feda herseyi yaparim ama bana kocana soyle sunu yapsin diye deme diyorum yine yapiyo kirk yilda bir ise yarasin cokmu sey istedik diyo
Mesela istedikleri seylerden ornek veriyim
Mesela kardesimin sarz aleti bozulmus bizde 5 tane var esim Çin den cokca getirtmisti en son onu istedi tamam dedim ama esim homurdanir diye demedim dun telefon etti soyledin mi birini versin diye diyo tamam dedim artik
Esimde kiziyo 10tl lik sey ayip bisey gitsin alsin diyo
Yada gece terminale gitceklermis arabalari yok beni aradi damat bizi bi biraksa soykesende dedi evlerimiz cok yakin
Esimde binsin taksiye gitsin 10 liranin hesabini yapiyo diyo
Ha sonuc olarak esim babamin dedigi seyi yapiyor onlara yok demiyor ama benim her sefer dil dokup esimi ikna etmem gerekiyor
Tamamda ben napiyim babama deyince oda küsüyo bana kiziyo
Esime anlatiyorum ama bak babamda bunca sey yapti bizim icin diyorum
Esim :
E yaptiysa evi varki verdi herkes yapar arti sanki tapusunumu verdi kendi kizi torunlari rahat etsin diye oturtuyo surekli ona yaranmaya mi calisiyim diyo
Babam ise surekli ufak defek islerine kostursun bisey deyince aaaa bana hemen yapariz desin istiyo ama adam oylebi adam degilve arada kalip geriliyorum
Bugun cocuklari onlara birakip esimle sinemaya gidecegiz ve giderken babam sarz aletini goturmemi bekliyor esimin ise niyeti yok deli olcam yaaa
Yazacaklarımı lütfen yanlış anlamayın kocanıza.
Ne kadar nankör bi insan, ailen çırpınmış eşinizi işe sokmuş, ev vermiş.
Ve bir 10 tl lik şarjı ve arabası ile bir yere götürmeye yeltenmiyor.
Ben olsam sizin kadar altta kalmam çıksın o zaman kiraya.
Hem adamın evinde otur hemde bu ne afra tafra.
Ne yapmaya çalışıyor bu anlatsın.
Biti baya kanlanmış, babanızın yerinde olsam evden çıkarırım sizi.
Ya da bence siz eşinize tüm bu yaptıklarının yanlış olduğunu söyleyin artık durumunuzda düzelmiş çıkalım evden diyin.
Ya adamin durumuda cok yok emekli, üni de cocuk okutuyor. Size evini vermiş.
Eşiniz babanıza bırakın bunları yapmayı baş üstünde tutması gerek.
10 tl yi ben gönderim lütfen babanıza o şarjı götürün.
Canım amcacım ya valla içim tuhaf oldu.

şimdi benim anlamadığım noktalar var bigunmutlaka bigunmutlaka
şubat 2015 te 6 yıllık evliyim, kasım 2015 te 7 yıllık yazmışsın.
şubat 2016 da 8 yıllık evliyim diye konu açıyorsun. haziran 2016 da 10 yıllık evliyim diye konu açmışsın.

babamın evinde 5 yıldır oturuyorum dedin ama; buradaki mesjından 2 yıldır babanın evinde oturduğun anlaşılıyor.
Bundan 2 yil once ben kayinvaldemle birlikte oturuyodum onun 20 yasindaki kizida yeni evlenmisti ve 3 ay sonra bosanip yanimiza annesinin evine dondu derken tartismalar basladi sigamadik
bir de madem zorunlu olarak ümraniye ye gideceksiniz ya niye taşınmam diyor eşin?
Evet istanbullular
Cok tedirginim cok ürkuyorum cunku istanbul hakkinda hic bir fikrimiz yok ve iki kucuk cocuk var
Tayin isi zorunlu..ve esimin calisacagi yer UMRANIYE DE
simdi baslica kaygilarimi yazayimda az biraz fikir veriniz
1_ Kiralar inanilmaz yuksek geldi soyle soyleyim burda 1000 liraya cok guzel evlerde oturuluyor internetten baktigimds umraniye ve yakin cevresi cok pahali 1000 lira olan evler dokuntu yikik dokuk bodrum kati..bakinca bile allahim biz yandik dedim
2- hangi semt iyi hanginde hic oturulmaz hangi okula cocuk verilir hic bisey bilemiyorum
Bi elimde kucuk kizim digerinde 8 yasindaki kizim ve okul yollari...okul eve yakin olmali ama evi nasil neye gore tutcaz hani cocuklu bi ailenin oturmasi yada hic oturmamasi gereken yerleri filsn hic bilmiyoruz
Bide sanki heran orda basimiza bisey gelir gibi tuhaf bi korku vsr sacma belki ama kolay degil bambaska bi sehir sifirdan bi duzen..
Tabiki esime bunlardan bahsetmedim o benden daha cok tedirgin ben yapici konusuyorum hallederiz alisiriz alisan nasil aliyo diyorum ama aslinds korkuyorum
Biseyler onerirsiniz belki diye actim konuyu

Kizlar soyle bo yanlis anlasilma var
Esim zaten esek gibi yapiyo cunku yaptiriyorum yani babam bisey deyince oluyor olmasina ama ben esime osrar edip tersleyim esek gibi yaptirinca oluyor yani esim yapiyor ama gonulsuz yapiyor zoruma gidende bu yani
Yoksa o vermese ben veririm tabiki hic biseu yapamasam gider alirim yine veririm sorun vermemk degil sorun esime her sefer ayni tarz konusma yapmak zoru da kalmam
Evden cikart bizi yada kira iste dedim babama babam ise o itin kani bitlendi alir sizi gider dedi ben torunlarim gozumun onunde buyuyo diye ses etmiyorum oda kendini nometten sayiyo diyo

İnşallah baban şimdiye kadarki tümmmm kiraları toptan alır
Değmeyecek adam için kendini sıkıntıya sokmuş onca zaman
Aynen o arabada bence babasının damadın değil.
Bu nasıl bi kan emicilik.
Hele bi kiraya çıksın, o zaman eşinin gerçek yüzünü görür.
Etmicen yardım acımıcan ya kıymet bilmeyip, bide böyle aşşalamalar yok 10 tl verip taksi tutsun, yok şarj alsın.
Adama bak ya konu sahibi siz bi kiraya çıkında boşanıyormusunuz boşanmıyormusunuz görürsünüz.
Sana ve torunlarına yapıyor ne demek ya sen cocuk yap, kızın babası baksın oh ne ala ya.
Ay valla içim cız ediyo o anaya o babaya valla.

Artık durumunuz düzelmiş kira bedelini vermeniz gerekir.
Aile zor günler içindir ama keyfi onları maddi anlamda zarara uğrratmamalıyız diye düşünüyorum.

Bir şarj aletini eşinize m soruyosunuz tabi ki verin babanıza, o evde bir şarj aletlik söz sahibi değilmisiniz. Belirtmeden de edmiycem eşiniz midemi bulandırdı. 10 liranın hesabını yapıyor diyor babanıza ama kendisi 10 lira bile etmeyen bir şarj aletinin hesabını yapıyor, adamın evinde bedava oturmasına rağmen. Kendi torunuymuş kendi kızıymış, bizim buralarda bir laf vardır bakamıyosa geri getirsin diye.

şubat 2016 da 8 yıllık evliyim diye konu açıyorsun. haziran 2016 da 10 yıllık evliyim diye konu açmışsın.

babamın evinde 5 yıldır oturuyorum dedin ama; buradaki mesjından 2 yıldır babanın evinde oturduğun anlaşılıyor.

bir de madem zorunlu olarak ümraniye ye gideceksiniz ya niye taşınmam diyor eşin?
:) niye takildiniz ki kac yil olduguna yaklasik 10 yil diye oyle yazdim ne onemi var 8 9 10 ne fark eder konuyu okuyanlar icin ki
Umraniyeye tayin cikacakti kura ile belli olacakti ve zorunluydu ama esime tayin cikmadi ve gitmedik
Babamin evinde ise toplam 5 yil oturduk ama ara ara bu tarz sebeplerden evi bosalttim hatta esimlede bosandim ama yapamadik yine birlestik babam tekrar ev verdi yine ailesel sorunlar okdu yine dagittik kiraya ciktik ve babam yine dayamadi evo verdi yani toplam 5 sene oturduk ama son iki yildir duzenli oturuyorum

:oha::skandal:

Konunuzu okuyunca, yüreğim burkuldu. Babanız çok şey istemiyor ki.. Yüreği çok temiz bi adam belli. Ufak tefek şeyler istedikleri. Tatlı dil, güler yüz bu kadar. Değer görmek istiyor.. Bunu belli etsin istiyor. Kıyamam.. Ama karşıda ki kadir kıymet bilmez biri olduğu için, babanın bu zamana kadar yaptıklarını zaten onun görevi olarak görüyor. Ne kadar bencilce... Sizde sesinizi çıkarın biraz eşinize karşı. Şarj aletini götürme konusunda bile nasıl strese girmişsiniz. Sormayın, haber verin sadece götürüyorum diye bitti yani. Bunlar devede kulak şeyler. Ağzını açıp, 2 kuruşluk şey için itiraz etmeye dahi etmeye hakkı yokken, bunca şeyden sonra, karşınızda babanızın aleyhinde konuşturmayın. Okuyan kardeşinize de yazık. Onun da hakkı var. Krediler çekip, lüx araba alana kadar, Sizin eşinize babama kira verelim demeniz lazım. Veya, çıkın o evden, adam başkasından alır kirayı. Olması gereken budur yani. Kuyruğu doğrultunca, nankörleşmekle olmuyo o iş.

:) niye takildiniz ki kac yil olduguna yaklasik 10 yil diye oyle yazdim ne onemi var 8 9 10 ne fark eder konuyu okuyanlar icin ki
Umraniyeye tayin cikacakti kura ile belli olacakti ve zorunluydu ama esime tayin cikmadi ve gitmedik
Babamin evinde ise toplam 5 yil oturduk ama ara ara bu tarz sebeplerden evi bosalttim hatta esimlede bosandim ama yapamadik yine birlestik babam tekrar ev verdi yine ailesel sorunlar okdu yine dagittik kiraya ciktik ve babam yine dayamadi evo verdi yani toplam 5 sene oturduk ama son iki yildir duzenli oturuyorum
eşinle boşandın ve kv yanına gittin öyle mi 2. evlilikte de? mantıklı mı sence?

daha evlilik yıllarını net bilmezken babanın evinde 5 yıldır oturduğuna eminsin?

"Pes" diyorum size gercekten"peeesss"
Esinizin düsüncesiz ve karektersiz olmasini gectim, sizin bunlara göz yummaniza hayret ediyorum. Resmen gözlerim doldu ya okurken. Benim babam bunlari yapacak bize ( ben ve cocuklarim icin),ben de kocamin böyle davranmasina izin verecegim. Aninda bosarim.babanizin kiymetini bilin lütfen

eşinle boşandın ve kv yanına gittin öyle mi 2. evlilikte de? mantıklı mı sence?

daha evlilik yıllarını net bilmezken babanın evinde 5 yıldır oturduğuna eminsin?
Hayirda niye bana yürume geregi duyuyosunki yaparsin yirumu cikar gidersin ben memnunum halimden kimseye yargilamak dusmezki
Yani bi irdeleme niye

Hayirda niye bana yürume geregi duyuyosunki yaparsin yirumu cikar gidersin ben memnunum halimden kimseye yargilamak dusmezki
Yani bi irdeleme niye
bizi boşa yorma diye.
sonra ciddiye alıp üzülenler oluyor.

bana hava hoş.
ister doğru ister yanlış olsun.

kocana her şeyi eninde sonunda yaptırdığını söylüyorsun ya, sen taşınmak istesen o kocayı da ikna edersin. gerçi kocanın parayı savurduğunu yarı aç yarı tok yaşadığını da yazmışsın. estetik ameliyata para bulan kadın, babasına 10 tl lik şarjı da verdirir, babasına aracıyla hizmet de ettirir yeter ki niyet iyi olsun.

Valla boşuna dememişler babası ogluna bagı bagışlarda oglu babasına bi salkım üzüm vermezmiş babanız size evi oturun kira vermeyin diye vermiş sizde bi şarj aletini babanıza çok görüyorsunuz kaldıki birde arada kaldım demişsiniz ben olsam sormam bile direk kendim alır yine götürürdüm o kadarda mı paran yok git çarşıdan al babanında gönlü olsun eşinlede babanın arası açılmamış olur ben olsam sizi kapının önüne koyardım adam mecbur degil sizi o evde oturtmaya kirasını alır çatır çatır yerdi sonuç açık ve net kıymet bilmeyen hayırsız evlat ve damat

X