Babam evlenmeme karşı onu nasil ikna ederim ?

Benim kız evde kaldı diye yana yakıla millete dert yanan babama sevgilim var evleneceğim dedim.Sevinsin diye :confused:Adama seksen tane kusur buldu.
Dr adama daha dün bitirmiş okulu ne dr dedi
Tanımadığım adama kız vermem ben dedi
Çok esmer kapkara bişey bu sen çok güzelsin dedi
Uzak bunun memleketi senin ne işin var orda dedi
Dedi de dedi yani
En son sabıka kaydı :olamaz: evet sabıka kaydı istedi
Ters davranıp laf sokması da cabası hiç tanımadan etmeden
Muhasebecisini çok seviyormuş tam onluk damatmış :deli:
Neyse ben dinlemedim zaten pek anlaşamayız sevmeyizde birbirimizi babamla
Evlendim ben
İki bebişim var
Hayatımda yaptığım en doğru şeylerden biriydi:KK200:
Bakın babanız kızını evlendirmek istemiyordur şu bu. Orası ayrı bir şey. Ama burada karsidakine koşulsuz güvenen biri var sorun o. Ailesi set koydukca daha da guvenecek. Ben aileler her şeyi en iyisini bilir demiyorum sadece biz de bilmiyoruz diyorum. İkna etmeye çalışsın ama burada yazanlar gibi yapmasın ki kapıyi sert kapatmasin.

Bir arkadasım yasadı benzer durumu. Ailesi istemedi, evlenmeden çocuğun hakkinda da güzel seyler duymadılar. Çok uyardılar evde büyük kavgalar çıktı. Arkadaşım kör aşıktı kimse vazgeçiremedi. Tüm uyarılara bir kulp buldu. Ne yaşayacaksam ben yaşayacağım dedi evlendi. Sonrasında zor kurtardı kendini. Kızı kurtarana kadar ailesinin çektiğide cabası. Kötüye bulaşmaya gör. Hayatından kac senesi gitti, psikolojisi bozuldu. Babanıın tavrını göz ardı etmeyin, irdeleyin. Hayırlısı olsun.

Kazık denen şey zaten en güvendiklerimizden gelir.
Ummadık taş baş yarar bu kadar emin konuşmayın
Benimde sizin gibi "o asla yapmaz o beni üzmez" dediğim adam ağzıma s... Bıraktı afedersin
Anne babaların hislerini kulak ardı etmeyin ama yüz yüze de tanissinlar belki fikri değişir.

Ayyy !
Benim annemde ilk fotoğraftan sevgiliyken bunun gözleri felfecir okuyor kırk takla atar bundan sana hayır gelmez demişti gülmüştüm.
Sen iyisimi zamana bırak o herşeyi hallediyor.

Tamam canım anne babalar hisseder de kimse müneccim değil
Ha tanışır eder kızım bu çocukta birşey var devam etme der tamam ama sırf fotodan da elenmek olmaz
Herkes tiple anlaşılmaz ki
Nice şeytanvari insan tanıyorum yüzüne baksan ne sevecen dersin ama içini bilmezsin
Dışardan sert somurtuk görünen ama kalbi altın tanıdıklarım da var
Görünüş karakteri belirlemiyor

Fotoğraftan nasıl oluyorsa anlıyorlar. Ben de anneme fotoğrafını gösterdim, başta olmaz diye karşı çıkan annem resmini görünce yumuşadı. Abim gibi biri dedim. Belli temiz birine benziyor dedi. Yani demek istediğim anlıyorlar nasıl anlıyorlarsa resimden bile.

Kaşının gözünün renginden değildir bu sözler, sanıyorum. Valla kimi insanın ne olduğu sıfatından belli oluyor. Bir de ebeveynler hissedebiliyor birçok kez. Babanızın boş yaptığını sanmıyorum. Savunmaya geçmek yerine oturup konuşsaydınız.

Sizin bakış açınız da sakat biraz, bana göre. Gözü kapalı güveniyor gibi bir haliniz var.

Benim kız evde kaldı diye yana yakıla millete dert yanan babama sevgilim var evleneceğim dedim.Sevinsin diye :confused:Adama seksen tane kusur buldu.
Dr adama daha dün bitirmiş okulu ne dr dedi
Tanımadığım adama kız vermem ben dedi
Çok esmer kapkara bişey bu sen çok güzelsin dedi
Uzak bunun memleketi senin ne işin var orda dedi
Dedi de dedi yani
En son sabıka kaydı :olamaz: evet sabıka kaydı istedi
Ters davranıp laf sokması da cabası hiç tanımadan etmeden
Muhasebecisini çok seviyormuş tam onluk damatmış :deli:
Neyse ben dinlemedim zaten pek anlaşamayız sevmeyizde birbirimizi babamla
Evlendim ben
İki bebişim var
Hayatımda yaptığım en doğru şeylerden biriydi:KK200:

anaaa ben de bi tek benim basima geliyor sanmistim. Benim babam da vukuatli nufus kayit ornegi, savciliktan sabika kaydi istedi. Yetmedi tum polis arkadaslarini devreye soktu gbt taramasi yaptirdi. Aklina ne geliyorsa.... En son babasinin koyunun muhtarina nasil bir aile bunlar diye sorunca çüş dedim. Hikayenin sonu da ayni seninki gibi bitti, cocuk sayisina kadar :)

Babam sevgilim olduğunu öğrendi ciddi dusundugumuzu söyledim fakat resmini gördüm içim ısınmadı asla vermem ona çok zorlarsan veririm ama seni silerim diyor ben sevgilimden eminim beni asla üzmez babam tanımayi da kabul etmiyor sizce nasıl ikna olur ?
babanı dinle bacım çünkü onlar gerçekten hissediyor biliyor

Yani ben olsam aileme güvenirim çünkü benim iyiliğimi düşünürler, olay sevgilimin olması değil gerçekten nasıl biri olduğudur çünkü.
Ama senin ailen öyle değilse istediğini yap sonra seni silerim falan dese de affeder zaten.

Benim babamda eşimin resmini görüp istemem konuşma bununla bir daha silerim seni kapıma bile gelemezler asla kabul etmiyorum dedi.

Şimdi benden çok eşimi severler. Sevgiliyken sakalları uzundu bide taksiciydi tanışmadan ön yargı koymuştu. Evlendikten sonra tanıdıkça babamda sevdi eşimi.

Bazen anne babalar haklılar ama bunun için tanımaları gerek. Sadece resme bakıp ben ısınamadım demekle olmaz malesef.
Kimse bir fotograftan insanların karakterini kişiliğini anlayamaz.

Siz eminseniz sevgilinizden annenizi devreye sokun babanızla konuşsunuz. Biraz zamana bırakıp tekrar konuşun babanızla en azından bir kez oturup konuşp bir tanımasını sağlayın. Sonra bir fikri oluşur zaten kafasında.

Sanırım dünyanın en iyi erkeği de olsa babalar kızlarını paylaşmak istemiyorlar :)
(Her baba değil tabii ki bazı babalar)

anaaa ben de bi tek benim basima geliyor sanmistim. Benim babam da vukuatli nufus kayit ornegi, savciliktan sabika kaydi istedi. Yetmedi tum polis arkadaslarini devreye soktu gbt taramasi yaptirdi. Aklina ne geliyorsa.... En son babasinin koyunun muhtarina nasil bir aile bunlar diye sorunca çüş dedim. Hikayenin sonu da ayni seninki gibi bitti, cocuk sayisina kadar :)
Allahtan benimkinin polis arkadaşı falan yokmuş:olamaz:
Birde benden ümidi kesti nikah günü bile adama laf sokmuş durmuş yıkılsın diye
Rezillik diz boyu

Allahtan benimkinin polis arkadaşı falan yokmuş:olamaz:
Birde benden ümidi kesti nikah günü bile adama laf sokmuş durmuş yıkılsın diye
Rezillik diz boyu

benimki de şey yaptı. Nikah bitti herkes dağıldı ben artık yürüyebilecek durumda değildim eşim gel asansörle inelim biz dedi. Herkes merdivene biz asansöre giderken arkamızdan "hop hoopp ne oluyo nereye gidiyosunuz" diye bagırdı 😂😂

X