Ayrılık bu kadar acıtmamalı...

Geçeceğini bildiğim bir şey için üzülmek ne tuhaf. Zamana bırakmak tek ilacı.

geçiyor kardeşim merak etme. ama kendini oyalayacak bir şeyler bulmalısın. sana hitap eden kurslara yazıl ya da eğitimini ilerletebilirsin. yani kafanı oyalayacak bir şeyler bul. canını sıkma ihtimali olan insanlardan da uzak dur. fazla duygusal filmlere, müziklere takılma. bir süre sonra normale dönüyor. bu süreci sağlıklı atlatırsan senden rahatı olmaz. emin ol artık pek çok insanın yaşadığı şeyleri yaşıyorsun. yalnız olmadığını bil. önünde koca bir hayat var ve sen bunu en iyi şekilde değerlendirebilirsin.

Teşekkürler o zaman " Carpe diem " diyelim o zaman.

Yaşadıklarim ağır geliyor evet ama dediğiniz gibi önümde koca bir hayat var Allah ömür verirse. Ve ben o adamın hayatımı mahvetmesini istemedigim için çıkarttım hayatımdan. Tavsiyeleriniz çok teşekkür ederim. Herşey insanın kendi elinde.

evet ilk zamanlar sırtında koca bir yük varmış nereye indireceğini bilemiyormuş gibi hissedersin. her şey batar. tahammülün azalır. ama kafanı neyle oyalayacağını keşfedersen bu düşüncelerden arınmaya başlarsın. bir de spor iyi geliyor zindelik veriyor insana.

Onu takip etmekten vazgeçin
Takip etmiyorum zaten. Her yerden engelledim. Geçen haftaya kadar mesaj atıp tekrar olalım diyordu. Ama bunu derken hayatını yaşamaya devam ettiğine eminim. Mesajlarını da hiç cevap vermedim. Eminim benim canım ondan daha çok yanıyor ama bir sene boyunca üzülmem ona zevk verdi simdi kendi içimde yaşıyorum bu acıyı.

Zaman herseyin ilaci.
Tanidik geldi bana bu bahsettiginiz aci.
Ben su zamana kadar ilk sevgilim diyebilicgim erkekten ayrildim bunndan 3 sene once.
Ayrilan bendim cunku beni aldatmisti.
Ama aci cektim. Cunku boyle olmasaydi keske dedim. Onu seviyodum. Ozluyodum. Ondan tiksiniyodum beno aldatmisti, boyle aci vermemeliydo ayrilik. Sonucta ayrilan bendim sonucta bu karari alan bendim.
Ama megersem gercek manada gozume bi perde inmis. 1 bicuk sene boyunca ask acisi cektim. Onu hala sevmisim. Tmda o 1 bcuk seneden snra herseyi gormeyi basladim.
Hatta oyle bi direkten donmusumki, smdi cok iyi farkimdayim. Artik hatta " iyikide aldatmista yollarimizi ayirmisiz onla" diyorum. Cunku sapik, dengesiz, issiz gucsuz bi babasi vardi yan gelip yatan, ciddi ciddi sapikti evet, oglu askerdeyken bana sevgilimmis gibi hesap sormaya kalkmalar, gezmelerime,giydigime karismalar vs, erkektir aldatir diyen bi anasi, takintili manyak bi eski sevgili, korkagin teki olmasi iki erkek uzerine yurudu diye aglamasi vs vs.

Iyikide ayrilmisim ondan. Binlerce sukur.
Sende zamanla goruceksin. Iyiki diyceksin.

Benzer duygular var. Ayrılan benim, beni uzmeye hakkı yok, bir sene boyunca onu cektim vb. birçok soru var kafamda. Kendime kızıyorum ne diye kendini karakteri beş kuruş eden bir adam için uzuyorsun diye. En büyük derdim kendimle , kendimi soktugum vaziyette ilgili.

Sakın üzme sakın düzelmezdi unutma benimki de düzelmez biliyorum her gece her sabah nasıl boşanacagımı düşünüyorum ama şunu biliyorum ki eninde sonunda boşanıcam çünkü ikimizde ne saygı nede sevgi kaldı

Seni cok iyi anliyorum. Kendine kiziyosun ama ona karsi olan sevginde azalmiyor Allah kahretsinki. Elinde degil maalesef. Keske diyosun bi cisim olsada o yuregindeki, uzak diyarlara birakip gelsem.
Ama dedigim gibi sadece zamandir bunun ilaci. Ben onun nankorce yaptigi sosyal medya paylasimlariyla daha hizlandirdim aslinda bu sureci. O icimdeki sevgi birden yavas yavas nefrete dondu " insan guven kokmali" gibi paylasimlarini okudukca. Oysaki aldatan kendisiyken.. sonra zaman gectikce icimdeki nefretide saliverdim.
Nefrette kalbinde bi yer vermektir ona. Simdi sadece aciyorum ona. Insan nasil bu kadar kor olabilirde kendnisini hala en dogrusu bilirki ya? Allah kimseyi boyle kor ve cahil yapmasin.

Hamile bir kadına nasıl el kaldıracak kadar aciz olabilir bu erkek milleti . Ben de bir sene boyunca her sabah kalbimde çarpıntıyla, sıkıntılı bir ruh hali ile uyandım. Rabbim sana yardım etsin. Ya onu ıslah etsin ya sana ondan vazgeçme gücü versin. Ben hep kendim için bunu dilerim Allah' tan ve en son beni bu kararı almaya mecbur bıraktı.

Bazı insanlar asla erdem duygusunu yaşayamayacak. Kendilerine elestirmedikleri sürece bir yerde hep takılıp kalacaklar. Ben onu sevdiğimi dusunmuyorum. Bana bu kadar merhametsizce davranan insanı sevemem. Kendime olan özsaygımı kaybettirdi bana. Değersizlik hissini kanıma işledi. Sözde çok seviyordu beni. Yalan ,koca bir yalan! Biliyorum ondan ayrılmak hayatımda aldığım en cesurca karardı. Acı çekiyorum belki ama yıllarca sürmeyecek. Elbet geçecek.

Engellemeniz iyi olmuş. Bir süre sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Artık kendinizi iyi hissetmeye başlayınca Onun size ulaşıp her şeyi mahvetmesine izin vermeyin. Çok daha iyileri var. Hem tek başına da hayat gayet güzel yaşanır. Beyninize kabullendirin ayrılıgı kalbiniz de alışacak korkmayın

Kuzum seninkinin sevilcek bi yani yokmus ne takion kafana ..

Canım sükür kurtulmussun ondan. Boşlukta oldugun icin böyle düsünüyorsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…