Boşanma davası nasıl açılır? Kalbim çok kırık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
çok farketmiyor ya.
yeni nesil öğretmenler istisnalar harici böyle.
sitedeki öğretmen profilinden az çok belli oluyor gün geçmiyor ki şaşırtmasınlar.
Çok üzülüyorum gerçekten, çok kaliteli öğretmenlerden geçtim zamanında, hem eğiten hem öğreten. Hem okul başarısı olarak hem ahlaken çok güzel yerlere getirdiler bizi kendi güzel birikimleriyle. Şimdiki çocuklara çokkk üzülüyorum, umarım ehline denk gelir her çocuk

çok farketmiyor ya.
yeni nesil öğretmenler istisnalar harici böyle.
sitedeki öğretmen profilinden az çok belli oluyor gün geçmiyor ki şaşırtmasınlar.
Çocuklar kimlere emanet ya🤷🏻
Herşeyi velinize anlatmayın diye uyaran öğretmenler kendi başları sıkışınca ilk kendi velilerini araması da ayrıca şaka gibi.

Kocaman kadın aile falan aramak, misafire çıkmamak, telafi amaçlı(?) iş yapmalar.. Çok ilginçsiniz eş ailesinden çok sizi ilginç buldum konuda.
Özellikle telafi amaçlı iş yapmak süper değilmi 😂😂
Tam ergence tavırlar, odasını toplamadığı için telefon cezası verdiğim kızımın takır tukur bulaşık makinasını boşaltması gibi.

Çocuklar kimlere emanet ya🤷🏻
Herşeyi velinize anlatmayın diye uyaran öğretmenler kendi başları sıkışınca ilk kendi velilerini araması da ayrıca şaka gibi.

yalnız kendi velisi ne yaptı onu yazmamış merak ettim aslında ben.
öğretmeni aramış mı? nasıl çocuğuma böyle davranırsınız demiş mi?

Hayalsu travma yaşıyor, birdaha asla çamaşır asamayacak bunun hesabını vereceksiniz diye parmak sallamış olabilirler

sınıf değişikliği iyi gelecektir o zaman.
sınıf arkadaşıyla da küsmüş kendisini korumadığı için. bu kadar travma hassas kalbinde çok yara açar bir an önce ailesi okuldan alır inşallah. yazık günah.

olay nerede patlayacak diye okuyorum ben de. bu mu boşanma sebebiniz? eyvah eyvah.

kuzenini öpmesini istememeniz normaldir, erkek de bunu kabul etmiş zaten. hata olduğunu kocanız kabul etmiş burayı büyütmeyin. annesine karşı da beni savunmadı demişsiniz. annesi uyarıda bulunmuş o da dinlemiş işte dinlemesin mi insan annesini? anası be o, dinleyecek tabii ki. vah ki vah, sakinleşin öğretmen hanım.

sınıf değişikliği iyi gelecektir o zaman.
sınıf arkadaşıyla da küsmüş kendisini korumadığı için. bu kadar travma hassas kalbinde çok yara açar bir an önce ailesi okuldan alır inşallah. yazık günah.
Yalnız kv nin ben sana demedimmm, başkasından bahsettim ben sana hiiiç dermiyimmm, sen yanlış anladınn tavırlarıda çok iyi değilmi ya.
Tam ortama uygun.
Kv ler der gün geçmiyor şaşırtmasın vallahi 😂😂

Bende üniversite okudum merak etmeyin bu aileyi tanisaniz böyle demezdiniz eşimin annesi hep kendisi bana diyor kuzenleri oğullarına göz koydu evlendirmedik diye hepsi gönül koydu diye. Demekki o niyetle bakılıyor gayette
Eee nıye evlendınız? Demek kı problem sızde kı tepkılerınız hıc normal değil

Ben çalışan bir kadınım öğretmenim. Eşim muhasebeci ama ben özel sektörde çalışıyorum eşiminde maaşı yüksek değil. Bu dönem bana iyi bir yerden iş teklifi gelince şuan çalıştığım kurumu da bırakmayıp ikisine birden gittim yeri geldi haftanın 7 günü çalıştım. Eşim evdeyken işe gittiğim zamanlar oldu. Bunu çok yoğun çalıştığımi bilmeniz için yazdım.
Bu süreçte eşimle birlikte yaptık evdeki işleri bana çok yardımcı oldu hatta ben işe gittiysem o kendisi yaptı ev işlerini o konuda hiçbir sıkıntımız olmadı.
Sorumun detaylarına geleyim biz bayram ziyareti için eşimin ailesinin yanına geldik bizden uzakta yaşıyorlar eşim ailesini görsün istedim hatta ben teklif ettim gitmeyi. Doğulu bir aile ve sürekli gelin iş yapsın robot gibi çalışsın istiyolar, oğlu iş yapmasın sadece gelini yapsın canı çıksın gerekirse gelinin. Ben geldiğimden beri iş yaptım eşim de yardım ediyordu. Bir gün eve yengesi ve kuzeni geld gidip üniversiteye giden kızın başından öpmüş eşim bende buna kızdım ( önceden konuşmuştuk böyle şeyleri sadece el sıkışacaktı kadinlarla ve bunu kabul etmisti) eşimin ailesinde kuzen evliligi de çok yaygın olduğu için kızdım ve yengesi ve kızını karşılamaya çıkmadım . Ve o akşam eşim iki parça çamaşırımizi serdi ipe. Bundan sonra olaylar başladı akşam kaynanam çağırdı gittim olayida anlattim ama eşimi savundu tabiki. Sonra yinede tatlıya bağladık kaynanamla hatta baya bir işini yaptım telafi amaçlı.
Ertesi sabah hiçbir sorun yok kahvaltı yapıldı ben bulaşıkları yıkadım kocaman tencereyi yıkadım, soğan dogranacakti yeterki soğan dogramiyim sevmiyorum dedim güldüler tamam dediler. Odaya gittim sonra mutfağa çöp atmaya gelirken kaynanam ve eşim soğan dogruyodu kaynanamın benim hakkımda söylediklerini duydum. Eşime " sen evde de bütün işleri yapiyosun yıpranırsin böyle, seni çok sıkıyor" falan diyodu kızarak. Eşimde mal mal dinliyodu. Gidip sorduğunda inkar ettiler başkasından bahsediyoduk dediler. Sonra ben odaya kapandim ağladım ailemi aradım bağıra bağıra şikayet ettim elim titredi sinirden. Sonra kaynanam geldi beni öpüyor misafirlere çıkmadın diye öyle söyledim diyo ( ben bir haftadır çamaşır yıkayıp asıyorum sadece o gün eşim astı diye millet dedikodumuzu yaparmış falan. Neyse ben dedimki gel yüzüme söyle o zaman. Sonra akşama kadar yalandan idare ettim ama baya laf soktum ve bisuru işini yaptimki laf etmesin . Allah'tan son günümüzdü. Şimdi evime gidiyorum ben gider gitmez boşanma davası açmak istiyorum beni savunmayan bir adamla olmak istemiyorum. Ailesi ne yaparsa yapsın onları hep savundu bana karşı ama beni asla savunmadi. Boşanma davası nasıl açılır ne yapmam lazım?
Boşan adamı kurtar.Zavallinin çekecek çilesi varmış.Boşan ki rahat etsin onu çok seven kıymetini bilen biriyle evlensin Sen de böyle yapa yapa 3-5 koca eskitirsin artık.Kişisel gelişimi tamamlamadan evlenince böyle oluyor .......

Biz kuzenlerimle kardeş gibi büyüdük ve bizim burada kuzen evliliği asla olmaz, öyle birşey düşünemezsin bile. Ama hani insan yeğenini öper de kuzenin öpülmesi bana da tuhaf geldi. Ama o kadar sorun çıkaracak bir durum yok. Herkes haberdar oldu şimdi. Gereksiz tepkiler vermişsiniz.

Bir kere şu kuzen muhabbeti başlı başına saçma, kuzen evliliği olabilir diye bütün kuzenler birbirine hallenebilir demek değildir. Siz nerelisiniz kültürünüz nasıl bilmiyorum ben bu anlattıklarınızda sadece sırf gelin olduğunuz için sürekli iş yapmak zorunluluğunda olmanıza sinirlendim, böyle kendini geliştirememiş ailelerle karışmamak gerekiyor da neyse. Kayınvalidelerle sık sık bir araya gelinip iş yapılmıyorsa eğer senede 1-2 sefer birkaç gün diş sıkılabilir. Sonuçta eşiniz kendi evinizde sizinle sorumlulukları ortak bir şekilde bölüşüyor önemli olan bu. Annesine neden savunmadı konularına hiç girmeyin eşiniz en iyisini yapıyor bu yaştan sonra annesi değişmez, annesine ses etmiyor siz duymasaydınız size de yansıtmayacaktı. Eve gidince aynı görevlerini yerine getirmeye devam edecekti. Benden size tavsiye, bir yere varmayacak kavgalara baştan girmeyin hayat öyle çok daha huzurlu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X