Boşanma davası nasıl açılır? Kalbim çok kırık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Artık sitedeki konularda öğretmenim diyen üyelerin yarısına bile inanmıyorum. Normalde öğretmenler böyle değil çevremde.
En azindan nasıl bosanılır biliyorlar kesinlikle
Ben de şöyle cevap vereyim sitenin yarısı öğretmen diğer yarısı kendini öğretmen zanneden "öğretmensi"lerle dolu. Parayı veren formasyon alınca öğretmen oldum sanıyor. Hatta bazılarında o bile yok.

Keşke kocan senden boşansa hatta manevi tazminat istese
Ben çalışan bir kadınım öğretmenim. Eşim muhasebeci ama ben özel sektörde çalışıyorum eşiminde maaşı yüksek değil. Bu dönem bana iyi bir yerden iş teklifi gelince şuan çalıştığım kurumu da bırakmayıp ikisine birden gittim yeri geldi haftanın 7 günü çalıştım. Eşim evdeyken işe gittiğim zamanlar oldu. Bunu çok yoğun çalıştığımi bilmeniz için yazdım.
Bu süreçte eşimle birlikte yaptık evdeki işleri bana çok yardımcı oldu hatta ben işe gittiysem o kendisi yaptı ev işlerini o konuda hiçbir sıkıntımız olmadı.
Sorumun detaylarına geleyim biz bayram ziyareti için eşimin ailesinin yanına geldik bizden uzakta yaşıyorlar eşim ailesini görsün istedim hatta ben teklif ettim gitmeyi. Doğulu bir aile ve sürekli gelin iş yapsın robot gibi çalışsın istiyolar, oğlu iş yapmasın sadece gelini yapsın canı çıksın gerekirse gelinin. Ben geldiğimden beri iş yaptım eşim de yardım ediyordu. Bir gün eve yengesi ve kuzeni geld gidip üniversiteye giden kızın başından öpmüş eşim bende buna kızdım ( önceden konuşmuştuk böyle şeyleri sadece el sıkışacaktı kadinlarla ve bunu kabul etmisti) eşimin ailesinde kuzen evliligi de çok yaygın olduğu için kızdım ve yengesi ve kızını karşılamaya çıkmadım . Ve o akşam eşim iki parça çamaşırımizi serdi ipe. Bundan sonra olaylar başladı akşam kaynanam çağırdı gittim olayida anlattim ama eşimi savundu tabiki. Sonra yinede tatlıya bağladık kaynanamla hatta baya bir işini yaptım telafi amaçlı.
Ertesi sabah hiçbir sorun yok kahvaltı yapıldı ben bulaşıkları yıkadım kocaman tencereyi yıkadım, soğan dogranacakti yeterki soğan dogramiyim sevmiyorum dedim güldüler tamam dediler. Odaya gittim sonra mutfağa çöp atmaya gelirken kaynanam ve eşim soğan dogruyodu kaynanamın benim hakkımda söylediklerini duydum. Eşime " sen evde de bütün işleri yapiyosun yıpranırsin böyle, seni çok sıkıyor" falan diyodu kızarak. Eşimde mal mal dinliyodu. Gidip sorduğunda inkar ettiler başkasından bahsediyoduk dediler. Sonra ben odaya kapandim ağladım ailemi aradım bağıra bağıra şikayet ettim elim titredi sinirden. Sonra kaynanam geldi beni öpüyor misafirlere çıkmadın diye öyle söyledim diyo ( ben bir haftadır çamaşır yıkayıp asıyorum sadece o gün eşim astı diye millet dedikodumuzu yaparmış falan. Neyse ben dedimki gel yüzüme söyle o zaman. Sonra akşama kadar yalandan idare ettim ama baya laf soktum ve bisuru işini yaptimki laf etmesin . Allah'tan son günümüzdü. Şimdi evime gidiyorum ben gider gitmez boşanma davası açmak istiyorum beni savunmayan bir adamla olmak istemiyorum. Ailesi ne yaparsa yapsın onları hep savundu bana karşı ama beni asla savunmadi. Boşanma davası nasıl açılır ne yapmam lazı

Ayyy çok sinir oldum .
Adam evinizde iş yapıyormuş ,gitmişsiniz doğu köyüne annesinin gözüne sokar gibi çamasir artırmışsiniz .
Bir ay kalmayı düşünmediyseniz koyun kirlileri valize yıkayın evinizde .
Bakın bende çok çalışan kadındim hatta iki çocukla ,şimdi 50 yaşindayim ,
eşimin memleketine gittikmi elim tuttukça her işini yaparim ama kendim utanırım eşime çamaşır astirmaktan .işte buyurmam ,gitsin dağda bahçede çalışsın
Galiba siz KV ye eşinizi nasıl eğittiğinizi otorite sizde olduğu göstertmek istemişsiniz .

İkinizin de rahatsız olduğu konuda eşiniz adım atmışsa tepki gösterebilirsiniz (baş başayken konuşursunuz) ama sizin tepkileriniz abartı olmuş.

Kendiniz diyorsunuz ki eşinizin ailesi katı kurallı. Annesine o an tepki gösterememiş, he deyip geçmiş. Sanki mahkeme karşısında sizi savunamamış gibi yazmışsınız. Kendisini ifade etse de anlamayacaklar. İnsanların fikirleri kolay kolay değişmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X