Aylık mutfak masrafı problemi

Aylık mutfak masrafınız 300 mü
 
Her öğün birer ekmek yeseniz 250’den fazla tutar. Suyla mı besleniyorsunuz? Onun da musluk suyu olması lazım gerçi
 
Muz bende yemek istiyorum ama kabızlık problemi var bende sizde olmuyo mu acaba muz faydalı ama kabız olunca uzak durmak zorunda kaldım
 
Ben rahat edemiyorum. Yıkadıktan sonra kokması lazım yoksa temizlik hissi oluşmuyor bende. Herkesin kullanımı farklı kimisi sadece 1 kaşık koyuyor öyle konulursa 3 4 ayı geç , 1 yıl bile yeter.
Biraz da alışkanlık olmuş sizin ki o yüzden rahat edemiyorsunuz temiz olmamış gibi hissediyorsunuz.. bir süre az kullanmayı deneyin alışırsınız ve rahat edememe gibi birşey olmaz.. kimisi de bir ton çamaşır suyu kullanmadan rahat etmez kirli kaldı sanar az kullanıma alışınca sonra diyorsun zaten boşuna kendimi zehirliyom diye.. en azindan kendinizi zorlayıp 1 2 ay bu sekilde az kullanmayı deneyin
 
Nasıl yani, yaşadığınıza emin misiniz?
Köyde mi yaşıyorsunuz?

Edit: haftalıkmış sonradan gördüm. :)
 
Sanırım biz uzaydayız herkes pek şaşırmış. Bizimde 900/1000 lira arası tutuyor. Kuruyemişte ette alıyoruz. Geçen kasaptan 700 Gr kıyma, 2 tane tavuk, 1 kilo kuşbaşı aldım. 168 lira ödedim.

Kabuklu fındık fıstık ceviz alırız ki hep evimizde bulunur hepsinden birer kilo 120 lira bize bir ay rahat yetiyor. Bol bol tüketmemize rağmen.

Hayat elbette çok pahalı ona denecek söz yok ama bu kadar da abaetmamalı. 2 kişinin mutfak masrafı nasıl 3000 olabilir
 
Sadece fıstığın kilosu 100 lira civarı değil mi? Nasıl 120 liraya hepsinden birer kilo alınıyor?
 

evden çalışmayı evde oturup rahat rahat yemek yapabilmek sananlar :)
evden çalışınca normalde 5 olan paydos 8lere, 9lara sarkıyor çoğu kişi için.
ayıca aylık 300 tl ise sanırım sadece ekmek yiyorsunuz ?

edit: haftalıkmış :)
ama evden çalışanlara bir çorba kaynatabilirsiniz kısmına hala katılmıyorum :)
 
Sadece fıstığın kilosu 100 lira civarı değil mi? Nasıl 120 liraya hepsinden birer kilo alınıyor?

bende şoktayım. 1 kilo karışık kuruyemiş belki ancak o kadar eder, o da kaliteli olanı. her birinden 1er kilo alıp hepsine 120 tl veriyorsa gerçekten orası neresiyse ışınlanıp yıllık alışveriş yapmak istiyorum :)
 
Şu harcama konularında yazılanlar beni benden alıyor her seferinde. Paralel evrende yaşıyorlar bence.
 
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…