Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Merhaba

Evliyim eşimle aramızda epeyce bir süredir geçimsizlik var. 2 yaşında oğlum var. Ben çalışıyorum memurum ve gelirim eşiminkinden az değil. Boşanma durumunda oğlumun velayetinin bana verileceğini tahmin ediyorum. Esas sorum boşanma durumunda eşim çocuğu ne kadar zamanda bir görme hakkı oluyor. Bu standart mı değişebiliyor mu. Yani mesela çocuğumun her haftasonu babasında kalması üzerine mi hakim karar veriyor. Haftaiçleri bende haftasonu babasında mı kalacak. Sorumu yanıtlarsanız sevinirim.

Merhaba

benim sorum şu:

10 gündür çalışıyorum. Evraklarımı hazırladım ama hala sigorta girişim yapılmamış. Yasal olarak, işçi çalıştıran kişi işçinin ssk'sını ne zaman yapmalıdır?

24.02.2012 de iş başı yaptın diyelim
23.02.2012 de bildirimi yapıp 24.02.2012 de işe başlıcak diye bildirge hazırlamak zorundadır.
yani iş başı yaptıgınız gün sigortanız işlemeye başlamadır.
deneme süresi derlerse kanunda acıktır, deneme sürelerinde de ssk'nız olmak zorunadır. :)

Tarafların yaşayacakları sehirlerin uzaklığına gore değişmekle beraber, aynı sehirde yasayacaksınız muhtemelen her hafta 3-4 saat gibi bir süre tayin edilir, anlaşarak bunu farklı sekilde duzenleyebilirsiniz. Cocuğunuz büyüdükce haftasonları kalması yönünde de karar verilebilir, esiniz talep ederse.

Teşekkür ederim cevabınız için...

Caresizimmmm lutfen cevap
Kardesim islemedigi bir suctan dolayi 4 yil hapis cezasi aldi yargitaya avukatimiz itiraz dilekcesi yolladi,kardesimin sucsuz oldugundan eminiz fakat is yargitaya tasindi bu durumda kendini nasil ifade edebilir ne yapabilir?yargitayin karari onaylamama ihtimali nedir lutfen yardimci olun

merhaba benim problemli ve bitme aşamasında olan bi evliliğim var. Eşim madde bağımlısı evde sigara sarıp falan içerdi son 1 yıl bunu yapıyormuş fakat ben bunu farketmedim son 4 ay içerisinde sanırım kullandığı maddenin dozunu yükselttikçe evine ve bana karşı sorumsuzlaşmaya başladı eve gelmemeye falan başladı. biz yurt dışında yaşıyorduk beraber yurt dışından döndük ben kendi aileme o kendi ailesine gitti ve yaklaşık 20 gündür hiç bi şekilde haber alamıyorum kendisinden tek aldığım haber boşanmak istemesi. ama boşanma girişiminde bulunmadı. ve tekrar yurt dışına dönüş yaptığını duydum. maddi manevi bana hiç bi şekilde destek olmadı. karşı taraf dava açtığı zaman maddi manevi tazminat davası açmak istiyorum bende ama eşimin üzerine türkiyede hiç bir kayıtlı mal varlığı yada bi hesap numarası yok. tazminat davasını açacagımı duyduğu andada emini ki yurt dışında işlettiği fabrikanın ortaklığından ayrılacaktır. bu durumda ben nafaka alamazmıyım yada ne yapabilirim ben.

Çok teşekkür ederim.
Neredeyse iki hafta oldu, sigortam gözükmüyor.
Ne yapacağım bilmiyorum

Çok teşekkür ederim.
Neredeyse iki hafta oldu, sigortam gözükmüyor.
Ne yapacağım bilmiyorum

şimdi söyle anlatayım ;
ocak ayı sigorta bildiriminiizi en gec 23/02/2012
şubat ayı bildiriminizi en geç 23/03/2012 de görürsünüz.

bu tarihten sonrada yoksa eğer sigortanız yapılmamış demektir.
işe girdiğiniz gün ekranlara yansımaz bu, işe giriş bildirgenizi görmek istiyebilirsiniz bu hakkınız.
bu tarz işlemler hep bir ay sonradan gider, bizler hep geçmiş ayın işlemlerini yapıyo oluruz.

bi arkadaşım mont çalmış spor salonunda ve itiraf etmiş, karanlıkta yanlışlıkla oldu demiş, kendisi atanmak üzere o yüzden çokk üzülüyo, mont 3 gün onda durmuş sonra farkedilmiş ve suçlaınnca evden getirmiş, deri mont kendisininkine çok benziyomuş sicilime işlermi diye sordu bende hakimde biter dedim hagb diye bişey var avukatım ona uğraşıcak savunmada dedi, karşı taraf şikayetçi olmuş fakat malın küçüklüğünden ve yanlışlıkla oldu ifadesinden kurtarırmı dersiniz?

vazgecmek ıstememmın nedenı ıspat yok dıye hakım ustune dusmuyor 4 yıl oldu hala sonuç yok ,süreç benı sıkıyor 3 ayda bır mahkeme gruluyor gıt gel cok sıkıldım artık hırsızda elını sallaya sallaya ıspat olmadıgı ıcın rahat dolasıyor .acıkcası adamdanda korkmaya basladım suclarını felan bır duysanız tamda oturdugumuz muhıtlerde sızce olay nasıl devam eder. deliller hıc bırsey cıkarmıyor hattını takanlarda bellı ama sonuc yok ne önerırsınız bana

Merhaba benimde bi sorum olucak

çok samimi bi arkadaşımın annesi 13 yıldır imam nikahı ile evli. Arkadaşımın annesinin üzerine kayıtlı 4 daire vede 1 ev var. Imam nikahlı olan eşi mal varlığında hak talep edebilirmi bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.

Bende bir soru sormak istiyorum geçen yıl aralık ayında fazla mesai ücretlerimi talep ettiğim iç.in işden atıldım dava açtım davayı kazandım fakat 7 aydır temyiz sürecinde bekliyor acaba bu süreci hızlandırmanın bir yolu varmıdır? öğrenebilirmiyim?

Teşekkür ederim ilginize...

merhaba ben bısey ogrenmek ıstıyorum benım cocugumun nufusunu tamamen kendı uzerıme alamam mumkun mu soyadını alabılıyorum bunu bılıyorum ogrenmek ıstedıgım nufus kagıdında kı babanın adını degıstırıp kendı bababımın uzerıne yapabılır mıyım bu mumkun mu bunu ogrenmek ıstıyorum

malaesef iş yükünden dolayı bir seneyi gözden çıkarıyoruz. fakat kazandığınız kıdem tazminatına faiz sürekli işleyecek rahat olun.

benımde bır sorum var bı bı aya yakın tNIMADIGIM BIR NUMARA arayıp duruyo actım bır kere odemelı hep zamansız zamansız odemelı atıyo en sonunda aradım ben aramadım dıyor konturum yok dıyor aramadınız odemelı attınız zaten dedım dalandım ve kapattım kapatıca ust uste gene odemelı attı rahatsız oluyorum bu numarayı nereye nasıl sıkayet edebılırm yada napmalyım

Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunabilirisniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…