Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Merhaba...Bir arkadaşım işini yaptırmak için iş arkadaşına yüklü miktarda para vermiş...Ama parayı verdiğine dair elinde herhangi bir makbuz ya da belge niteliğinde birşey yok...Sadece telefon görüşmeleri var kayıt niteliğinde...Parayı verdiğinden bu yana işle ilgili bir gelişme de olmamış...Acaba arkadaşım dava açsa parayı alabilirmi...Ya da parayı geri alabilmesi için ne yapması gerekir...

dava değilde 7 örnek dediğimiz ilamsız icra takibi yapabilir borçlu hakkında. fakat 7 gun içerisinde benim boyle bir borcum yok diye itiraz ederse icra takibi durur. bu durumda itirazın iptali davası açmak zorunda kalırsnız. iyide nasıl ispat edeceksiniz işte o zor

dava değilde 7 örnek dediğimiz ilamsız icra takibi yapabilir borçlu hakkında. fakat 7 gun içerisinde benim boyle bir borcum yok diye itiraz ederse icra takibi durur. bu durumda itirazın iptali davası açmak zorunda kalırsnız. iyide nasıl ispat edeceksiniz işte o zor

Başka birşey yapılabilirmi acaba imzalı kağıt almak gibi filan

Başka birşey yapılabilirmi acaba imzalı kağıt almak gibi ya da ondan gelen sms ile borçlu olduğunu kanıtlamak gibi filan

merhaba avukat hanımlar size bir sorum olacak benim annemle babam boşanmak üzere henüz resmi birşey yok annem maddi imkanı olmadığı için sabrediyordu ama dayanacak gücü kalmadı babam 6 ay önce başladığı işyerinde muasebeci bir kadınla yaklaşmaya başladı henüz hiçbir kanıtımız yok kadın dul oişe başladığından beri evde tabiri caizse evde terör estiriyor şu yasadan korktuğu için dayak atamıyor ama niyetleniyor annemi ve kardeşimi evden kovdu annemin gidicek yeri olmadığı için boyun eğdi asıl sorum şu babam sürekli, borcumu ödüyorum diye farklı bankalardan kredi çekiyor ve paralar ortada yok biten bir borçta yok iyice borca batıyor annem paraları naptığını sorunca kes sesini napcan sen diyor annem artık boşanmak istiyor ama 30 yılın sonunda hiçbişeysiz ortada kalmaktan korkuyor annemin hakları nedir nasıl madur olmadan boşanabilir

imzalı kağıdın faydası şöyle olur dava sahfasında bilirkşilerce kendisinin imzayı atıp atmadığı yazıyı kendisinin yazıp yazmadığı ispat edilebilir.

merhaba avukat hanımlar size bir sorum olacak benim annemle babam boşanmak üzere henüz resmi birşey yok annem maddi imkanı olmadığı için sabrediyordu ama dayanacak gücü kalmadı babam 6 ay önce başladığı işyerinde muasebeci bir kadınla yaklaşmaya başladı henüz hiçbir kanıtımız yok kadın dul oişe başladığından beri evde tabiri caizse evde terör estiriyor şu yasadan korktuğu için dayak atamıyor ama niyetleniyor annemi ve kardeşimi evden kovdu annemin gidicek yeri olmadığı için boyun eğdi asıl sorum şu babam sürekli, borcumu ödüyorum diye farklı bankalardan kredi çekiyor ve paralar ortada yok biten bir borçta yok iyice borca batıyor annem paraları naptığını sorunca kes sesini napcan sen diyor annem artık boşanmak istiyor ama 30 yılın sonunda hiçbişeysiz ortada kalmaktan korkuyor annemin hakları nedir nasıl madur olmadan boşanabilir

nniye ortada kalsın yasalar hepimiz için var. nafaka talep etsin tazminat talep etsin. sonuçta yaşananlara başta sizler şahitsiniz. dava süresinde nafaka bağlanır zaten illaki boşanmayı beklemez. ancak tazminat davası uzun sürebilir

avukat hanımlar benim sorum şu. Anneciğimi yakın bi zamanda kaybettik. evimiz annemin üzerineydi. veraset çıkarıldı. 2 pay babama, 3 pay bana ve 3 payda ablama bölündü. Fakat sorun şu babamın ilk evliliğinden de 2 çocuğu var.Allah korusunda babama bişey olursa onlarında bu evde hakkı olacakmı. çocukların nerde olduğu bile belli değil. Ayrıca ev anneme babasından kalmış. babam bunu kafaya çok takıyo. şimdiden teşekkür ederim .. daha önceden sormuştum ama cvp alamadım.

avukat hanımlar benim sorum şu. Anneciğimi yakın bi zamanda kaybettik. evimiz annemin üzerineydi. veraset çıkarıldı. 2 pay babama, 3 pay bana ve 3 payda ablama bölündü. Fakat sorun şu babamın ilk evliliğinden de 2 çocuğu var.Allah korusunda babama bişey olursa onlarında bu evde hakkı olacakmı. çocukların nerde olduğu bile belli değil. Ayrıca ev anneme babasından kalmış. babam bunu kafaya çok takıyo. şimdiden teşekkür ederim .. daha önceden sormuştum ama cvp alamadım.

Evet babanız hakkın rahmetine kavusunca babanızın payı 4 e bölünür. Bütün cocuklarına 1/16 kalır. Sizin ve ablanizin payı böylece 7/16 ve 7/16 olur.

merhaba avukat arkadaşlar babamın annesi 9 aylıkken ölmüş amcası evlat edinmiş bizim memlekette bir miktar yerimiz var tapular geçen sene çıkmış babamın öz babası bütüm yerleri üstüne almış[aldığı bşey değil hiç paraya satıyo ihtiyacı olduğundan mahkemeyide bundan açtı babam) babamda üvey babasından kalan yerler için dava açtı ama üvey annesinin ilk evliğinden kızı var mahkeme ondan muafakname (yanlış yazmış olabirim) kağıt istemiş kızıda bu kağıda karşılık 10000 lira gibi bi para istiyo babamın suan için bu parayı verecek durumu yok şimdi nasıl bi yol izlesin biraz karışık oldu ama eksik bişey varsa sorarsanız yanıtlarım teşekkürler

kardeşim zor durumda.çalıştığı yerdeki patronu tecavüz etmiş ve bunu polise bildirmek istediğimizde bu aramızda kalacak.kart nolarımı al istediğin gibi kullan sesini de çıkarma demiş.olayın üstünden 8-9 ay geçti.ve kardeşimde sessiz kalıp dediğini yapmış.kimseye de söylememiş.evli ve 1 çocuğu var buarada.bir süre sonra adam kartları iptal ettirmiş ve kardeşim dolandırıcı konumuna düşmüş.tabi iptal edilince ödemeler geri dönüyor falan..oysaki adam saman altından su yürütüyor.bundan benim yeni haberim oldu.bu durumda ne yapılablir hukuksal açıdan?biz nasıl bir yol izlemeliyiz?ortada şahit yok.adamı polise versek inkar edecek.ama böylede kardeşim dolandırıcı konumuna düşecek.bir yol gösterir misiniz..

arkadaşımın ağzından sorunu

merhaba ben 24 senelik evlyim .şiddetli geçimsizlikten ayrılma noktasındayız.sadece emekli maaşım var baro bana ücretsiz avukat tayin edermi.eşimin 4 dairesi var 2 si bnm adıma 2 si toprak sahibinin adına kiralar çocuklarımın banka hesabına yatıyor arabası bnm kardeşimin üzerinde kendi adına hç bir mal varlığı görünmüyor.biz şu an kirada oturuyoruz bana evden benim çıkmamı istiyor durumum yok diyor aslında ben ondan daha çok mağdurum.benim adıma olan daireleri paylaşırız diyor diğerlerinden hiç bir şey alamazsın diyor .nasıl bir yol izlemeliyim bana yardım edin ltfen mahkemeye çıktığımızda bnm adıma olan daireleri paylaşmadan alabilrmiyim

:18:
arkadaşımın ağzından sorunu

merhaba ben 24 senelik evlyim .şiddetli geçimsizlikten ayrılma noktasındayız.sadece emekli maaşım var baro bana ücretsiz avukat tayin edermi.eşimin 4 dairesi var 2 si bnm adıma 2 si toprak sahibinin adına kiralar çocuklarımın banka hesabına yatıyor arabası bnm kardeşimin üzerinde kendi adına hç bir mal varlığı görünmüyor.biz şu an kirada oturuyoruz bana evden benim çıkmamı istiyor durumum yok diyor aslında ben ondan daha çok mağdurum.benim adıma olan daireleri paylaşırız diyor diğerlerinden hiç bir şey alamazsın diyor .nasıl bir yol izlemeliyim bana yardım edin ltfen mahkemeye çıktığımızda bnm adıma olan daireleri paylaşmadan alabilrmiyim
Hayır baro size avukat atamaz, hem maaşınız hem de iki eviniz var. Bahsettiginiz diğer kısımları net anlayamadım.

:18:
Hayır baro size avukat atamaz, hem maaşınız hem de iki eviniz var. Bahsettiginiz diğer kısımları net anlayamadım.

eşimin üzerinde hiç bir mal varlığı görünmüyor.4 daireden sadece 2si benim üzerimde,dier 2si eşimde ama üzerinde değil onların kirasını alıyor,kiralar kızımın hesabına yatıyor,eşimin borçları dolayısıyla arabasını bile benim kızkardeşimin üzerine devretti,,,yani onun olan o 2 daireden bişey talep edemezmiyim

eşimin üzerinde hiç bir mal varlığı görünmüyor.4 daireden sadece 2si benim üzerimde,dier 2si eşimde ama üzerinde değil onların kirasını alıyor,kiralar kızımın hesabına yatıyor,eşimin borçları dolayısıyla arabasını bile benim kızkardeşimin üzerine devretti,,,yani onun olan o 2 daireden bişey talep edemezmiyim

Diğer dairelerin eşinizin üzerine olduğunu ispatlamanız gerekir. Detaylı olarak bir avukatlar görüşün tabi ama yüzersel olarak sunu söyleyebilirim.esiniz sizin üzerinize olan dairelerden bir alacak talep ettigi zaman onun hakkına borçlu olduğu kurumlar haciz koyar, yani bir şey elde edemez. Karşılıklı olarak bir şey talep etmeden boşanmanızı öneririm.

çok samimi bi arkadaşımın annesi 13 yıldır imam nikahı ile evli. Arkadaşımın annesinin üzerine kayıtlı 4 daire vede 1 ev var. Imam nikahlı olan eşi mal varlığında hak talep edebilirmi bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.

MErhaba benimde bi sorum olacak öğrenciyekn geçirdiğim bi kazadan sonra gözümde görme problemş oluştu.bunun için tazminat davası açıldı.gerekçeli karar verildi.şimdi icra da yazıkarşı tarafa tebliğ edildi.parayı alacağım kişiler 9 kişi şahış 1 tane de sigorta firması var. şimdilik sadece siğortada kendine düşen kısmı kadar parayı yatırmıs tahsil edilmiş yani.bu durumda diğer şahısların temyize gitme durumu olurmu bu saatten sonra.yatırılıan parayı kullanabilirmiyim.yoksa tamamı birlikte mi alaırım ne kadar bir süreç var bunları merak ediyorum.avulatımdan detaylı bilgi alamadım henüz.yardımcı olursanız cok sevınırım

herkese merhaba umarım benim sorunumada çözüm bulabilirsiniz anlatmaya başlıyorum .... ben 6 ay önce iş kurdum dükkan kiraladım ama dükkanı kiracısından kiraladım mal sahibinden değil.. yıllık sözleşme yaptık kiram 20000 liraydı mal sahibiyle hiç muattap değildim.açtıktan 4 ay sonra tesadüfen mal sahibiyle karşılaştık tanıştık kiranın 2000 olduğunu söleyince şok oldu ona 300 lira veriyomuş hemen harekete geçti.bu arada biz 2000 liranın 1800 ünü senet yaptık gerisi bankadan yatırıyodu senettede kira bedelidir yazmıyodu :KK43: ben bunların başıma açılacağını düşünemedim.zaten işlerim yürümedi şirket tasfiyesi verdim dükkandaki mallarımıda devrettim yeni gelende mal sahibi ile kontrat yaptı daha önce mal sahibi bizim kiraladığımıza protesto çekti ben çıkacağım için dükkandan '......adlı firma dışında kimseye kiralayamaz diye' ben müşterimi buldum dükkan sahibide onunla kira sözleşmesi yaptı şu anda onlar mahkemelikler benim başım belaya girermi maddi olarak zaten zarardayım bide bunlarla uğraşmak istemiyorum :KK43: biraz karışık ama umarım yardımcı olabilirsiniz:26:

Kardesim islemedigi bir suctan dolayi 4 yil hapis cezasi aldi yargitaya avukatimiz itiraz dilekcesi yolladi,kardesimin sucsuz oldugundan eminiz fakat is yargitaya tasindi bu durumda kendini nasil ifade edebilir ne yapabilir?yargitayin karari onaylamama ihtimali nedir lutfen yardimci olun

şirket yetkilisini taraf olarak göstermişsiniz, şirketi belirtmemişsiniz anladığım kadarıyla. şirket yetkilisi de gelip husumet itirazında bulunmuş. yani dava ona değil şirkete karşı açılmalıydı. davanız husumetten reddedilebilir. ticari sicilin istenme sebebi de tüzel kişiliği olan bir şirket var mı yoksa şahıs şirketi mi ona bakacaklar, eğer tüzel kişiliği olan bir şirketse mesela "bilmem ne ltd.şti ya da bilmem ne a.ş." gibi o zaman patrona karşı açtığınız dava reddedilir.

ilginiz için teşekkürler kasım ayı gıbı konuşmustuk sizinle.gecen hafta 2 durusmam oldu.avukat tuttum.ek bı dılekce sunduk mahkemeye.şirket ısmını belirtik şükür kabul olundu davam devam edıyo.
mayıs ayında sahıtler dınlenecek, beklıyorum.

herkese seslenıyorum hakkınızı sonuna kadar arayın arkadaşlar, elbet er yada geç sonunda haklıysanız sızdendır herşey. sabır sadeceee..

Allah herkesın yardımcısı olsun..kolay gelsin

X