Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

merhabalar... avukat arkadaşlara bi sorum olucaktı...

eşim 2 kardeş.. babasıda oldukça zengin...
ama babası kafasına göre bazı mallarını kaynımın üstüne yaptı...
babası öldüğünde eşim malların yarısını nasıl alabilir?
eğer kardeşi rıza göstermesse nasıl bi hukiki yol izlemeliyiz?
hakkımızı alabilir miyiz?

öle 3-5 milyarlık bi miras deil... 1 milyonliraya yakın... mallarının bazılarını kaynımın üstüne yaptı...
eşime hiç bişey yapmadı daha..?

eşim bensız 3 kere cektı ve bundan bıktım artık bankalar esı olarak bensız nasıl kredı verıyor ya aıle hukuku neden engel olmuyor bunun ıcın ne yapabılırım cok tesekkurler bunaldım artık

arkadaşlar merhaba,
Konuda açtım kimse bir şey yazmamış
konum kısacası şu,benim kuzenim bekar tek yasıyordu kirada.İşleri bozulunca 2 aylık kirasını ödeyemediğinden evi öylece bırakıp çıkmış gıtmış, ev sahibi aradı bir kaç kez ödeyemıyorum dedı zaman ıstedı adam sıkıştırdı.Şimdi telefonlarına da cevap vermıyor adamın.Bu arada kirası 225 ve 2 aylık kıra borcu 550. v sahıbı bu durumda nasıl yaptırım uygular, kontratları var ama kefıl falan yok, lütfen fıkır verın.Yaptığı doğru degıl evet ama ne gıbı yaptırım olabılır :26:

erkadaşlar merhaba,başımıza çok saçma ve karışık bir iş geldi avukat arkadaşlardan yardım rica ediyorum,
babam 40 doğumlu anne babasını çok erken yaşta kaybetmiş ve babadan kalma bir çok tarla arsa var afyonda babam 12 yaşındayken eniştesi halamın eşi babama bir kol saati verip iki tarladaki hissesini satın almak istemiş babamda tmm demiş o zaman ama tapu vs.hala dedemin üzerinde herhangi bir evrak imza yok eniştesi o kadar sene sonra babamı mahkemeye vermiş salı günü mahkeme kağıdı ulaştı elimize dilekçede babama vermediği halde para verdiğini babamın iyi niyetini suistimal edip tapuyu ona vermediğini bunun karşılığında aradan geçen seneler hesaplanmış 100 binlik bi dava açılmış ellerinde yazılı sözleşme olduğunu bildirdiler biz bi tanıdık vasıtasıyla adliyedeki sözleşmeyi gördürdük sözleşmeyi kendi hazırlamış ölesine bi evrak dediler imza var dedi bize avukatı fakat sözleşmede babamın imzası yokmuş zaten babamda kesinlikle imza falan atmadım diyor ayrıca verdim dediği parayıda vermemiş o zamanın parasıyla yüksek bir miktar göstermiş olayıda 53 senesi değilde 63 senesinde oldu olarak yazdırmış avukatına sonuç olarak biz ne yapabiliriz dava nasıl sonuçlanır yardımcı olur musunuz?

bir kadın kocası öldüğünde tekrar evlenip boşandığında ölen kocasının soyadınımı yoksa bekarlık soyadınımı kullanabiliyor. boşandıktan sonra ölen kocasının soyadını kullanabiliyormu?

olay babanız 12 yaşındayken olduysa enişte birşey talep edemez çünkü babanız reşit değil eğer imza varsa 12 yaşında bir çocuk değil vasisinin imzalamış olması gerekir. eniştenizin evrakında babanızın imzası yoksa (olsa bile) bu gerçerli bir evrak değildir.
mahkemede bir hükmü yoktur. mahkemede enintenin sahte evrak düzenlediğini beyan edebilirsiniz. ayrıca babanızın bu olayla ilgili şahidi varsa mahkemede dinlenebilir. eğer tapu halen dedenizin üstüneyse babanız hakkını talep edebilir hatta enişte o yerlerden kaç senedir
kazanç elde ediyorsa onlardanda hakkı olanı talep edebilir. fakat bu davalar çok uzun sürer. eğer babanız para almadığını ve bir saatle kandırıldığını ve caydığını söylerse enişte hiçbirşey talep edemez. tapu verilmemişse enişte nederse desin boş. dedenizin tapusu
mirascıların hak oranınca bölünür. dava uzun sürebilir, birde zaman aşımı olayı var bu olaydan enişte zararlı çıkar.

eşiniz dava açıp malların satış amaçlı değil mal kaçırma amacıyla bu işlemi yaptığını ispatlarsa alır.

eğer tapuda satış yapmışsa ve aslında bu gerçek bir satış işlemi değilse, sadece satış olarak gösterilmişse dava açarsanız, tapu tekrar ölen babasının üzerine döner ve herkes miras hakkı kadar pay alır.

ancak tapuda bağışlama yapmışsa ve dava açarsanız o zaman eşiniz kendisine düşen gerçek miras hakkının ancak yarısını alır.

eşiniz kardeşi bu malları satarsa ve kendi üzerine malvarlığı ya da para bırakmazsa, dava açsanız da hiçbir şey alamazsınız.

ikinci evliliğinden önce kullandığı soyadına geri döner, ancak ilk eşinin soyadını kullanmaktaki hukuki yararı nı ispat ederse, onu da kullanabilir.

enişteniz olayın 63 senesinde olduğunu iddia ediyorsa babanız o tarihte reşittir. eğer sözleşmedeki imza kendisine ait değilse, imza itirazında bulunabilir, imzaları karşılastırılır. zamanaşımı itirazında bulunabilir babanız. en iyisi bir avukat yardımı almanız..

cvp verdiğiniz için çoookk teşekkür ederim evet enişte hem yaş hemde para verdiği konusunda yalan iddaalarda bulunmuş fiyatıda baya yüksek göstermiş o zamanın parasıyla bugün yeni gelişmeler oldu olay afyonda biz ise izmirdeyiz ordan bi tanıdıkla görüştük sözleşmeye bakmışlar imza falan yokmuş galiba bide avukat ayarladı tanıdığımız kişi avukat şöle bişey söylemiş eve gelen evraka ek olarak belgelerinde eklenmesi gerekiyomuş fakat avukat sözleşmeyi eklememiş böle bişey var mı acaba arada mesafe olduğu için sağlıklı bilgi alamıyoruz haliyle

merhabalar
icra ile ilgili bi kaç sorum olacaktı.
benm eşim 4 yıl önce falan bi arkadaşına kefil olmuş.oda borcunu ödememiş bize bi kağıt geldi uyarı gibi borcunuzu ödeyiniz falan diye bizde arkadaşı aradık tamm ben hallettim dedi meğer halletmemiş.bi kaç ay sonra maaşta bi kesinti olduğunu farkettik aradığımızda bize icra kesintisi olduğunu sölediler dünya başımıza yıkıldı.adamı aradık tamm ben kapatacam bu ay dedi malesef yine yalanmış.bu böyle yaklaşık 1 yıl sürdü sürekli maaştan kesildi.adamda bugn yarın diye diye oyaladı parada yolllamadı neyse biz borcu bitrdik şuan kesinti yok 4 aydır falan kesilmiyo borcun tamamı 5 milyar falandı biz ödedidk yalnız benm sorum şu şimdi nolucak?borç faizi varmıdır o ne zaman gelir nsl öğrenebiliriz?şuara maddi açıdan zor durumlar geçiriyoruz adamda başka şehirde parada yollamaıyo tekrar kesinti olur diyde korkuyoz banka avukatını aramıştık ozamanlar ona da uyarı göndercez falan dedi ses seda çıkmadı şuan o avukatı arasak tekrar kesilir diyede korkuyoz naapmalıyız şimdiden teşekkürler

avukat arkadaşlar sorumu yazmıştım ama bi cevap yok bir bilginiz varmı acaba bu konuyla ilgili

Evet olması gerekli yeni kanuna gore..

eşinizin maaşı hangi icra dairesinin hangi dosyasından kesiliyordu bunu öğrenin işyerine giden kağıtta yazar zaten. sonra gidip o dosyaya bakın adliyeden. ancak bu şekilde öğrenebilirsiniz. yada en iyisi avukatı arayın. demişsiniz ki aramaktan korkuyoz hani tekrar öğrenirler de maaş haczi gelir diye. iyide zaten eşinizin ssk sı yatıyosa zaten avukat için nerde çalıştığını öğrenmek saniyeler alır sadece.bence borç ödenmemiş olsaydı maaş haczi devam ederdi . 1/4 ü tabi

öncellikle cvp için teşekkürler
yani borç bitmiştir demek istiyosunz sanırım peki bu tür borçların faizi olmuyomu?borcun tamamından sonra borc faizi oluyo diye biliyorum avukatı arasak bize bilgi veririmi acaba?

merhaba,
öncelikle bu harika uygulama için teşekkür edrim.
ben bi iftiraya uğradım. olay şöyle oldu;spor salonundan çıkmadan önce saçlarımı yapıyordum yanımda annem ve onun bir arkadaşıda vardı. başka bir bayanda saçlarını düzleştiriyordu. işim bitti toparlanırken bayan bana düzleştiriciniz hayırlı olsun güle güle kullanın dedi. bende anlamadım teşekkür ettim ve ne demek istediğini sordum. oda siz çok iyi analadınız benim ne demek istediğimi dedi.bende sinirlendim bağırarak hanfendi bi laf ettiniz devamını getirin hiç bişey anlamadım dedim. düzleştiricim çalındı. elinizdekinin aynısıydı. bende bu benim 2 senelik düzleştiricim siz ne dediğiniz farkındamısınız nasıl suçalarsınız insanları böyle dedim. oda üç aydır buraya geliyorum kimsede bunun aynısından görmedim, üstelik bu alet boyalı saçlar için senin yaşın kaçki ..saçında boya bile yok ne işi var sende böyle bi aletin dedi. o sırada annem 30 yaşında ve öğretmen olduğumu söyledi. oda tamam tamam özür dilerim ..siz haklısınız ben haksızım dedi ama tavrı kesin artık uzatmayın size inanmıyorum der gibiydi. ben o sırada çok sinirlendim ve yarın aynı saate burada olsun size fişiyle beraber kutusunu bile getiricem dedim ve arka tarafa geçtim. o sırada görevliler girdi içeri bayan paldır küldür gittti ve benden özür bile dilemedi. ertesi gün aletin fişini .kutusunu garanti belgesini götürüp sporsalonun müdürülüğüne bıraktım . olay çarşamba günü oldu. hala bi özür yok.gittiğim yer seçkin bir salon ve rezil oldum. dava açmak istiyorum. bana bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen. nasıl bir yol izlemem gerek..

Son düzenleme:
Manevi tazminat davasi açabilirsiniz, diğer hanımın adını soyadını ve adresini öğrenmelisiniz. Adresinin bulunduğu yer asliye hukuk mahkemesine olayi anlatan. Delillerinizi sunduğunuz ve tanıklarınızı bildirdiğiniz bir dilekçe ile dava açmalısınız. Dilekcenizde ne kadar tazminat istediğinizi de yazmanız gerekir.

merhabalar. online takip ederken gördüm konuyu tam da ihtiyacım olduğu bir anda..
babam bir araba aldı. yanlız paranın tümünü vermiş ve şu galerilerde yapılan bir sözleşme var onu yapmışlar. arabanın asıl sahibi uzun yol şöforü olduğundan(tabi ne kadar doğru bilmiyoruz).
bu arabanın asıl sahibi tam 4 ay oldu bir fırsat bulup da anneme vekalet gönderemedi. biz de korkmaya başladık arkada bi dolaplar mı dönüyor diye.
sözleşmede babamın ve galeri sahibinin imzası var ve paranın tamamı alındı diye de ibare var. bu noktada galeri sahibiyle kötü olmak istemiyoruz güzellikle araba üstümüze geçsin istiyoruz ama velev ki bi işler peşindeler. biz bu elimizdeki belgeyle kendimizi garantide hissedebilir miyiz.?? neler yapabiliriz?

eşiniz dava açıp malların satış amaçlı değil mal kaçırma amacıyla bu işlemi yaptığını ispatlarsa alır.

çok tşkkür ederim...

ıspatlamak için neler yapmalıyız... şahit ? ya da malın nasıl ödendiğinimi istememiz gerekir?

yani sonuçta kaynım 22 yaşında nerden o kadar para bulupta onca malı alıcak deil mi ama ???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…