Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

çok tşkkür ederim...

ıspatlamak için neler yapmalıyız... şahit ? ya da malın nasıl ödendiğinimi istememiz gerekir?

yani sonuçta kaynım 22 yaşında nerden o kadar para bulupta onca malı alıcak deil mi ama ???

Tapuda satış mı gösterilmiş yoksa bağış mı? Buna bakıp ona gore dava açmalısınız, eğer satış gösterilmişse siz şahit gösterseniz yeter, ispat yükü onda parayi bankadan geçirdiğini ispatlamak zorunda. Malların degerine gore harç yatirmalisiniz dava açarken, o yüzden bir avukata gitseniz iyi olur. Ornegin 300.000 tl.lik bir davanın mahkemeye yatırılacak miktarı dava açarken 6 bin tl civarındadır. Davayı kendiniz acarsanız, hak kaybına uğrama ihtimaliniz yüksek..

merhabalar. online takip ederken gördüm konuyu tam da ihtiyacım olduğu bir anda..
babam bir araba aldı. yanlız paranın tümünü vermiş ve şu galerilerde yapılan bir sözleşme var onu yapmışlar. arabanın asıl sahibi uzun yol şöforü olduğundan(tabi ne kadar doğru bilmiyoruz).
bu arabanın asıl sahibi tam 4 ay oldu bir fırsat bulup da anneme vekalet gönderemedi. biz de korkmaya başladık arkada bi dolaplar mı dönüyor diye.
sözleşmede babamın ve galeri sahibinin imzası var ve paranın tamamı alındı diye de ibare var. bu noktada galeri sahibiyle kötü olmak istemiyoruz güzellikle araba üstümüze geçsin istiyoruz ama velev ki bi işler peşindeler. biz bu elimizdeki belgeyle kendimizi garantide hissedebilir miyiz.?? neler yapabiliriz?

Galerici de aracı satmak üzere vekalet yoksa ki anladığım kadarıyla yok, bu sözleşme ile aracın babanızın üzerine devri icin araç sahibini zorlayamazsiniz. Aracı size teslim ettiler mı bu arada?

Galerici de aracı satmak üzere vekalet yoksa ki anladığım kadarıyla yok, bu sözleşme ile aracın babanızın üzerine devri icin araç sahibini zorlayamazsiniz. Aracı size teslim ettiler mı bu arada?
cevap için çok teşekkürler.
babamın dediğine göre galericinin o arabayı satacağına dair ayrıca bi belge de varmış babamda. araç bizde duruyor tam 4 aydır. adamın kendinin telefon numarasını bulmuş babam bi ara aramış. tabi ilk zamanlar. ben bütün herşeyimi galericiye bıraktım bi daha beni aramayın demiş.

aslında ben avukat olsam derim ki ne demeye aracı üstüne geçirtmeden tam parayı verdin ki derim. babamın ilk saflığı değil ki bu. herkesi kendi gibi sanıyor. hayır diyemiyor.:KK47:
oysaki babam gitmeden ne yalvardık. bak baba notere gidin aracın satışı gerçekleşince de parayı verin tamam mı dedim. "tamam" dedi. gelince bi baktık ki parayı vermiş arabayı almış gelmiş:KK47:

öncellikle cvp için teşekkürler
yani borç bitmiştir demek istiyosunz sanırım peki bu tür borçların faizi olmuyomu?borcun tamamından sonra borc faizi oluyo diye biliyorum avukatı arasak bize bilgi veririmi acaba?

icra dosyası açık oldukça sürekli faiz işler zaten. Bence öncelikle siz gidin dosya açıkmı kapalımı(takipsiz) öğrenin adliyeden

cevap için çok teşekkürler.
babamın dediğine göre galericinin o arabayı satacağına dair ayrıca bi belge de varmış babamda. araç bizde duruyor tam 4 aydır. adamın kendinin telefon numarasını bulmuş babam bi ara aramış. tabi ilk zamanlar. ben bütün herşeyimi galericiye bıraktım bi daha beni aramayın demiş.

aslında ben avukat olsam derim ki ne demeye aracı üstüne geçirtmeden tam parayı verdin ki derim. babamın ilk saflığı değil ki bu. herkesi kendi gibi sanıyor. hayır diyemiyor.:KK47:
oysaki babam gitmeden ne yalvardık. bak baba notere gidin aracın satışı gerçekleşince de parayı verin tamam mı dedim. "tamam" dedi. gelince bi baktık ki parayı vermiş arabayı almış gelmiş:KK47:

Elimizdeki belgeleri tam olarak bilmediğim icin net bir şey soyleyemiyorum. Bence hem galericiye hem adama ihtarname gönderin, aracın adınıza tescil edilmesi icin dava acacaginizi belirtin..

Manevi tazminat davasi açabilirsiniz, diğer hanımın adını soyadını ve adresini öğrenmelisiniz. Adresinin bulunduğu yer asliye hukuk mahkemesine olayi anlatan. Delillerinizi sunduğunuz ve tanıklarınızı bildirdiğiniz bir dilekçe ile dava açmalısınız. Dilekcenizde ne kadar tazminat istediğinizi de yazmanız gerekir.

cevap için çok teşekkür ederim..bi sorum daha olucak bu süreç nekadar sürer yani dava süreci..birde bayanı tanımıyorum..adresinide bilimiyorum spor salonundan sadece adını soyadı öğrenebildim..oda zorla..adres olrak salonun adresini versem olurmu

cevap için çok teşekkür ederim..bi sorum daha olucak bu süreç nekadar sürer yani dava süreci..birde bayanı tanımıyorum..adresinide bilimiyorum spor salonundan sadece adını soyadı öğrenebildim..oda zorla..adres olrak salonun adresini versem olurmu

Olmaz tabi ki, salondan adresini öğrenin, müşteri kaydı tutuyor olmaları lazım, tc sinı öğrenseniz de olur. Mahkeme tc.den adres bulur.adresini bulduktan sonrasi kolay. davanız iki en fazla uç celse surer. bu da yaklaşık 1 sene yapar. Bu arada bin tl den fazla tazminat istemenizi tavsiye etmem, daha fazlasını mahkeme kolay kolay vermez bu olay icin..

Tapuda satış mı gösterilmiş yoksa bağış mı? Buna bakıp ona gore dava açmalısınız, eğer satış gösterilmişse siz şahit gösterseniz yeter, ispat yükü onda parayi bankadan geçirdiğini ispatlamak zorunda. Malların degerine gore harç yatirmalisiniz dava açarken, o yüzden bir avukata gitseniz iyi olur. Ornegin 300.000 tl.lik bir davanın mahkemeye yatırılacak miktarı dava açarken 6 bin tl civarındadır. Davayı kendiniz acarsanız, hak kaybına uğrama ihtimaliniz yüksek..

çok tşk ederim...

bağış deil satış olarak verio...

bu mahkemeler ortalama nekadar sürüyo acaba ??

çok tşk ederim...

bağış deil satış olarak verio...

bu mahkemeler ortalama nekadar sürüyo acaba ??

Tebligat sıkıntısı olmazsa mahkeme 1 yılda biter,tapuya tedbirler konulması acısından bir an once dava açmanız da yarar var. Yargıtay süreci 1 YIL ve daha uzun sürebilir, onun icin net bir şey söylemek mümkün değil..

Daha önce yazdım ama gözükmüyor .Avukat olan arkadaşlarım öncelikle çok faydalı bir iş yapıyorsunuz çok teşekkürler.Benim eşim bensiz kredi çekti 3 kere yakaladım nasıl önüne geçebilrim bensiz çekme engeli koymak istiyorum.iyi günler.

Daha önce yazdım ama gözükmüyor .Avukat olan arkadaşlarım öncelikle çok faydalı bir iş yapıyorsunuz çok teşekkürler.Benim eşim bensiz kredi çekti 3 kere yakaladım nasıl önüne geçebilrim bensiz çekme engeli koymak istiyorum.iyi günler.

aile mahkemesine giderek "tasarruf yetkisinin sınırlandırılması" davası açabilirsiniz özelliklede mal varlığınız varsa bi zarar gelmemesi için. yada eşinizn savurganlığı sebbeiyle size verdiği zararları önlemek için vasi tayini talep edin diyeceğim ama bu eşinize birçok alanda kısıtlama getireceğinden iyi düşünmeniz gerekir.

Boşanma hakkında bişey sorucaktım. arkadaşımın aklına böyle bişey takılmış. annesi ve babası boşandığı zaman alınan tazminat, nafaka artık herneyse sadece anneye mi verilir yoksa çocuklara da ayrı ayrı ödeme mi yapılır. Ve çocuk 18 yaşını geçmişse babanın para gönderme zorunluluğu yokmudur? gerçekten çok zor durumdalar ve eğer böyle bişey varsa babasının umrunda olmaz bile. Cevap verebilirmisiniz..

Boşanma hakkında bişey sorucaktım. arkadaşımın aklına böyle bişey takılmış. annesi ve babası boşandığı zaman alınan tazminat, nafaka artık herneyse sadece anneye mi verilir yoksa çocuklara da ayrı ayrı ödeme mi yapılır. Ve çocuk 18 yaşını geçmişse babanın para gönderme zorunluluğu yokmudur? gerçekten çok zor durumdalar ve eğer böyle bişey varsa babasının umrunda olmaz bile. Cevap verebilirmisiniz..

18 yaşına kadar anneye verilir ( velayeti ondaysa) 18 yaşından sonra çoçuklar kendileri dava açıp nafaka talep edebilirler

icra dosyası açık oldukça sürekli faiz işler zaten. Bence öncelikle siz gidin dosya açıkmı kapalımı(takipsiz) öğrenin adliyeden

yani şuan faiz işliyoo yandık desenize bizim sorunumuz bu zaten farklı illerdeyiz bayada uzak nasıl ulaşabiliriz acaba telefonla öğrenebilirmiyiz dosya nosunu söylesek bize söylerlermi?

ilgili icra dairesini arayın. şu dosya numarası dosya açık mı kapalı mı yardımcı olur musunuz deyin buyuk ihtimalle olurlar. sallarlarsa bikaç kere daha arayın bunu yapmak on saniyelerini bile almaz

avukat hanım benim sorum şu. Anneciğimi yakın bi zamanda kaybettik. evimiz annemin üzerineydi. veraset çıkarıldı. 2 pay babama, 3 pay bana ve 3 payda ablama bölündü. Fakat sorun şu babamın ilk evliliğinden de 2 çocuğu var.Allah korusunda babama bişey olursa onlarında bu evde hakkı olacakmı. çocukların nerde olduğu bile belli değil. Ayrıca ev anneme babasından kalmış. şimdiden teşekkür ederim

merhaba ben 2.5 yıldır bir bankada çalışıyorum.Eylül ayında doğum iznine ayrıldım ve ocak ayında tekrar başladım müdürüm ben hamile olduğumda çok hakaretler etti neden hamile oldum diye hergün nezamn izne ayrılacaksın ücretsiz izin al git derdi neyse işe başladım kendisi şehir dışındaydı normalde bölüm müdürüne haber verip çıkardım ben ama tesadüf oda yoktu ogün başak müdürlerede sölemedim saat 6 da iyi akşamlar deyip çıktım ben çıktıktan sonra kendisi gelmiş ve ertesi gün benden savunma istedi özür diledim ama kabul etmedi beni çıkarmak için elinden geleni yapıyor elime kağıdı verdi şöföründen bişe istediğini söledi bende moral bozukluğuyla unutmuşum sabah gelip sölemedinmi dedi bende unutmuşum dedim tamam söz dinlememekten yenibir savunma alacam dedi neyapacağımı şaşırdım lütfen yardımcı olun bir hakkım varmıdır yapabilecğim?

Merhaba...Bir arkadaşım işini yaptırmak için iş arkadaşına yüklü miktarda para vermiş...Ama parayı verdiğine dair elinde herhangi bir makbuz ya da belge niteliğinde birşey yok...Sadece telefon görüşmeleri var kayıt niteliğinde...Parayı verdiğinden bu yana işle ilgili bir gelişme de olmamış...Acaba arkadaşım dava açsa parayı alabilirmi...Ya da parayı geri alabilmesi için ne yapması gerekir...

X