Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Merhaba arkadaşlar hakaret davam vardıbugun .sanık durumunda davaya katıldım.
Eşimin telefonu na gelen mesajlar ı okumam uzerıne ;sevgı ıcerıklı mesajlar gordum bunun uzerıne de tanımadıgım numarayı aradım bayan la aramızda tartıstık bayan bana hakaret ettı kendısını mahkemeye verecegımı beyan ederek telefonu kapattım.fakat bayan aramalarına devam ettı.
bayan ıle ıkı kez karsı karsıya otruduk ve bayan bosanmam yonunde tehdıtlerını surdurdu.tehdıt edıldıgıme daır tanıgım mevcut.hakaret ve tehdıtlerıne ragmen sukunetımı korudum.
ardından ortak arkadaslarımız vasıtası ıle esımın gonul ılıskısı yasadıgı bu bayan ın ıkamet ettıgı adrese gıderek hem esımden aılemden uzak durması ;hemde tehdıtlerıne tanıdık vasıtası ıle son vermesı ıcın gıttım.
fakat burada bayan ve arkadası benı hem tartakladı hemde ;hakaret ettıler uzlasamayacagımı anlayınca adresten ayrıldım fakat bu bayan karakola gıderek suc duyurusunda bulunmus.bana hakaret eden arkadası ve mahallesınde bakkallda calıstıgını beyan eden bır bayan ıfade vermıs .
mahalledekı bakkal da calısan bayan olay esnasında herhangı bır sey gormedıgını fakat ben ıkmaet adresınden ayrıldıgımda ;kapı onunde hakaretlerıme devam ettıgımı beyan etmıs .boylebır bayan bakkal da calısmıyor ve olaya tanık degıl.
benı esımın gonul ılsıkısı yasamıs oldugu bayanın ıkamet adresıne goturen soz konusu bayan ıle ortak arkadaslarımızdır.
soz konusu bayan ortak arkadasımı telefonla arayarak tehdıt etmıs .ve bu ıkı bayan tanıklıga cıkmamaktadırlar.

hakkımda kamu davası acıldı.
bugun durusma goruldu.fakat hakım aramızda gecen telefon gorusmesı nde soz konusu bayana hakaret edıp etmedıgım yonunde savunma ıstedı.
soz konusu bayan sozde ıkamet adresınde kendısıne hakaret ettıgımı bu sebeble dava acıldıgını ıddaaa etsede hakım davanın telefon gorusmesınden dolayı acıldıgını dıle getırdı.bayan avukat talep ettıgını ;dava actıgını ıkamet adersıne gıttıgımı soylesede hakım davayı sen acamazsın savcılık makamı acar ıddaanameyı okumadın mı?seklınde cevab verdı.bayan tanıkları oldugunu ıkamet adresınde hakaret ettgıme daır tanık dınletmek ıstedıgını soyledı.
hakımde durusmayı mart ayına erteledı.tanıkları yazılı olarak beyan etmemızı talep ettı.fakat bayan hakım karsısında soz almadan konusmaya sınırlı ve ofkelı davranmaya devam ettı.
ben tanık olarak benı ıkamet adresıne goturen bayanların ısmını verecegım cunku benı goturen onlar ve oarada herhangı hakarette bulunmadıgım acık bır sekılde ortada;aksıne ben tartaklanıp hakarete magruz kaldım sımdı ne olacak bılgı verebılır mısınız
yenıden dava mı acılacak sozde ıkamet adresıne gıderek hakaret ettıgıme daır ,,bu davanın sonucu ne olur

merhaba hukukçu arkadaşlar. adres değişikliğini bildirmediğim için ceza almıştım 1.5 yıl önce. ama ödemedim ve ödemekte istemiyorum açıkcası öncede haer verilmeden direk ceza verildi. bunun karşılığında bu saatten sonra yapılacak herhangi bişey var mı? şimdiden çok teşekkür ederim.

avukat arkadaşlarım lütfen yardımcı olun...benim polis bir erkek kardeşim var.ben ona ilk tayini çıktığında ev döşemesi için falan ve öğrenciyken falan toplam 15000tl borç vermiştim.abla göreve başlayınca öderim demişti.sonra göreve başladı,bana abla kredi çekip ödiycem sana borcumu dedi.bende o zaman araba alıcaktım.kardeşim o zaman krediyi 25000tl çek.ben 10000tllik taksitini ben ödeyim,kalanını sen ödersin dedim.tamam dedi,kredi çekti,bana yolladı 25000.bende her ay 850 tl ona yolluyodum şimdiye kadar.kendi borcumu ödedim ona.ama kardeşimin şimdi bizimle ve ailesiyle arası bozuldu.bana bu borç senin borcun hepsini ödiyceksin diyor.bana dava açacakmış.bana 25000tl yolladığının ekstresini çıkarmış,benim ona yolladığım 850 tllerin ekstresini çıkarmış.dava açıcam diyor.krediyikendisi çekti.ben herhangi birşey imzalamadım.elinde sadece bu eksreler var.gerçektende dava açabilirmi bunun için bana.benim daha önce kardeşime 15000tl verdiğimide bütün ailem biliyor.şuan elindeki bu eksrelerle bu kredi borcunun hepsinin bana ait olduğunu söyleyebilirmi.mesaj yollamış bana dava açıyorum elimde bunlar var bu kredinin hepsini sen ödiyceksin diye.

Alie icinde bir olay oldugu icin, bunu şahitlerden ispatlayabilirsiniz. Dava açabilir tabi ancak, tanıklarda bu parayi size olan borcuna karşılık gönderdiğini ispatlarsanız, davayı siz kazanırsınız..

mrb ben halamla ilgili bir sorum olacak 2 yıllık evli annesi ve babası yok ayağındanda özürlü kaynanasıyla birlikte oturuyor kaynanadan hem sözlü hem fiziken şiddet görüyor ablasıda şahit olmuş ayrılmak istiyor eşinin evi var ve maaşı halam ne talep edebilir? çocuğu yok ama adamın ölen eşinden 2 oğlu var ve davayı nasıl açabilir üstelik aldatıyor adam msj var

merhabalar
ben şuan yeni bir apartmana taşındım. apartman biraz sorunlu aklınıza ne gelirse herşey sorun. ama benim asıl sorunum asansör
asansör sürekli bozuluyor ve asansörde kalıyoruz. artık insanlar asansörde kalmaya alışmışlar kimsenin sesi çıkmıyor
40 daireli bir apartmanda 13 daire dolu.
asansörde kaldığımızı yöneticiye söyledim yöneticinin cevabı siz aidatlarınızı ödüyor musunuz oldu. adam para toplamayı yöneticilik zannediyor.para olmadığını asansörü yaptıramayacağını söyledi. can güvenliğini hiçe saymaktan dolayı şikayet edeceğimi söyledim biraz yumuşadı işte firmanın sürekli gelip yaptığını ama yine bozulduğunu söyledi. bana asansör arızanın numarasını verdi. ilk görüştüğüm bayanla tel.de biildiğiniz tasavvur edebileceğiniz şekilde kavga ettik. insanların canını hiçe saydıklarından bahsedince verdiği cevap asansör düşmemişki kalsa nolur oldu. şok oldum düşmesi mi gerekiyo illa dedim verdiği cevap daha da şok edici; koskoca asansör düşmüş de adamın sadece kolu kırılmış ne can güvenliğinden bahsediyomuşum. başbakanlar bile asansörde kalabiliyomuş ne varmış bunda... bunların dışındaki çirkinlikleri saymıyorum bile
ardından bir üstünün numarasını istedim. adam daha ılımlı yaklaştı ama lafa boğup geçiştirmek istedi. asansörleri başka firma takmış ancak kimse çalıştıramamış sadece bunlar çalıştırıyormuş. asansörler hor kullanıldığı için yapacak bişi yokmuş değiştirlmesi gerekiyormuş. ancak tam oturum olduğunda asansör sistemi düzene girermiş vs. vs. vs.
bu sıkıntım,fazla uzattım kusura bakmayın sizden yardm istediğim durum:
ben şimdi resmi yoldan nasıl bir yol izlemeliyim.
şikayet etmeye nereden ve nasıl başlamalıyım
özel bir avukat tutmalımıyım
ne yapacağımı tam bilmediğim için ne soracağımı da tam bilmiyorum
lütfen bana yol gösterirmisiniz, söylediğim şeyin lafta kalmasını blöf olarak kalmasını istemiyorum. yönetici az da olsa ciddiye aldı ama asansör firması çok özür dileyerek söylüyorum adamlar resmen kaşarlanmış umurlarında değil.
şimdiden teşekkürler

ben babamdan bağkur yetim maaşı alıyorum annemde hem babamdan dul maaşı annesindende sskdan yetim maaşı alıyor maaşlar 2008den önce bağlandı ben temmuzda evleneceğim çeyiz parası alırsam annemin 2 sene beklemesi gerekiyormuş benim maaşımı alabilmesi için.annemin durumu iyi olmadığı için ben çeyiz paramı almak istemıyorum anneme hemen maaşımın bağlanmasını istiyorum yani 2 sene beklemeden benim maaşım anneme bağlanırmı

Son düzenleme:

merhabalar, bi arkadaşım spor salonunda yanlışılıkla başkasının deri montunu giymiş loş ışıkta, bedebler aynı renk te yakın..kız eve gidiyo ama farketmiyo mont başkasının olduğunu, 2 gün sonra tekrar spor salonuna gittiğinde girişteki görevli buna diyorki sen geldiğinde böyle böyle hırsızlık oldu.. arkadaşım hayır desede, montu çalınan kızla eve gidiolar ve mont evden çıkıyo.. arkadaşımın hiçbir ispatı yok dediğine göre bilmeden almış..karşı taraf şikayetçi oldu cezasını çeksin demiş hakime, hakimde zarraın ne geri vermedimidemiş. kız; verdi ama ceza çeksin istiorum demiş.. siciline işler diye çok korkuyo kızcağız, sizce sonuç ne olur? avukatı hükmün açıklanıp geri bırakıolmasına gştmeye çalışalım demiş (hagb)

merhabalar, bi arkadaşım spor salonunda yanlışılıkla başkasının deri montunu giymiş loş ışıkta, bedebler aynı renk te yakın..kız eve gidiyo ama farketmiyo mont başkasının olduğunu, 2 gün sonra tekrar spor salonuna gittiğinde girişteki görevli buna diyorki sen geldiğinde böyle böyle hırsızlık oldu.. arkadaşım hayır desede, montu çalınan kızla eve gidiolar ve mont evden çıkıyo.. arkadaşımın hiçbir ispatı yok dediğine göre bilmeden almış..karşı taraf şikayetçi oldu cezasını çeksin demiş hakime, hakimde zarraın ne geri vermedimidemiş. kız; verdi ama ceza çeksin istiorum demiş.. siciline işler diye çok korkuyo kızcağız, sizce sonuç ne olur? avukatı hükmün açıklanıp geri bırakıolmasına gştmeye çalışalım demiş (hagb)

16.10.2009 da girdiğim işten 14.01.2012 tarihinde çıkarılmış bulunmaktayım ve hiç bişey şekilde tazminatım ödenmiyor, dava açsam ne kadar sürer, avukat parası mahkeme falan ne kadar tutar yardımcı olurmusunuz acil lütfen ???

çıkışta herhangi bişi imzalattılar mı ?
ücretin ne kadardı ?
ssk ya ne kadar bildiriyorlardı ?
çıkış bildirgeni iste ne yazmıslar cıkış sebebi?

çıkışta herhangi bişi imzalattılar mı ?
ücretin ne kadardı ?
ssk ya ne kadar bildiriyorlardı ?
çıkış bildirgeni iste ne yazmıslar cıkış sebebi?

çıkışta bişi imzalamadım maaş 810 ssk 1.076 ödeniyor, çıkış sebebim olarak ben hastanede çalişiyorum firma elemanı olarak firma ihaleyi kaybetti bana yol göründü ama beni başka bi yere yerleştirebilirlerdi. bana bi sözleşme imzalatmaya çaliştilar ama imzalamadım, orada iş kanunu 25 md. geregnce sözleşme uzayabilir yada fesh edilebilir, daha sonra ihbar ve tazminat talep edilemez yazıyordu, iş kanununa baktım fesh olarak bana uymuyor dolayısıyla da almam gerekiyor bunu zaten çok zor durumdayım ani bi çıkış oldu ödemelerm borcum var offf

Son düzenleme:

İhbar Tazminatı Detayları
İhbar Süreniz 6Hafta
Brüt İhbar Tazminatı Tutarınız 1,506.40TL
Gelir Vergisi Tutarı 225.96TL
Damga Vergisi Tutarı 9.94TL
Net İhbar Tazminatı Tutarınız 1,270.50TL
Kıdem Tazminatı Detayları
Kıdem Süreniz 2 Yıl 2 Ay 29 Gün
Brüt Kıdem Tazminatı Tutarınız 2,416.82TL
Damga Vergisi Tutarı 15.95TL
Net Kıdem Tazminatı Tutarınız 2,400.87TL

Toplam Net Tazminat Tutarınız 3,671.37TL
senelik iznin varsa kullanmadığın onuda ödemek zorundalar.
ayrıca işsizlik alman lazım. yarın bi işkura uğra hem kaydını yaptır , hemde cıkıs olarak ne göstermişler öğren.
gerçi 24/01 e kadar zamanları var cıkıs yapmak için göremeyebilirsin.

mahkeme kısa sürmez hangi ildesin bilmiyorum ama avukattan önce bölge calışmaya git. derdini anlat , dilekce doldur,firma bu konuda incelemeye alınacak.
evraklar istenecek. sözlesmeyi imzalamaman iyi olmuş.
ben mali müşavirim :) verebileceğim bilgi bu kadar.
av. arkadaslarda görünce cevaplar.mahkeme kısmı hakkında konusmam hiç dogru degil.

Canım çok sağol, bir kaç sorum içinde mesaj attım ama umarım rahatsız etmem.

Canım çok sağol, bir kaç sorum içinde mesaj attım ama umarım rahatsız etmem.

iş mahkemeleri genelde işçinin yanında olduğundan kazanma ihtimaliniz çok yuksek. Mutlaka hakkınızı arayın. Yalnız davaları oyle kolay kolay bitmiyor malesef. anlaşamayacaksınız en basitinden 1 yılı gözden çıkarın. avukatlık ücretine gelince barolarca yayınlanan asgari ücret tarifesi olsada bu aslında anlaşmanıza bağlıdır.

dava açmanızı öneriyorum
değişen yasa sonrası masrafları peşin ödemeniz gerekse de davayı kazandığınız takdirde bunları da iade alacaksınız
işyerinde 30 kişiden fazla çalışan varsa işe iade davası da açabilirsiniz
Av.Merve Gürcan

Teşekkür ederim, bir avukatla görüştüm ilk ihtarname yöntemini deneyelim dedi. Ondan sonra hukuki yola gideriz.

sizlere bi sorum olacaktı bizim elektrik sayacımız akıllı sayaca dönüştürüldü elektrik üretim a. ş. tarafından ve bizim onayımız isteğimiz olmadan dolayısıyla faturada +/- diye bişey yazıyo ve karşılığı 36.80 yazıyor biz aradık ve onun sayaç bedeli olduğunu ama sayacında 46tl olduğunu söylediler şimdi biz ne yapabiliriz nasıl itiraz edebiliriz.
şimdiden teşekkür ederiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…