Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Kıdem tazminatınızı alabilmeniz için ya siz haklı sebeple iş sözleşmenizi feshedeceksiniz ve kıdem tazminatı ve hak ettiğiniz işçilik alacaklarını alacaksınız (ödenmeyen bayram, hsonu vs), ya şirket haklı nedene dayanmaksızın sözleşmeyi feshederse hem kıdem, hem ihbar hem de işçilik alacaklarınızı alırsınız.

Haklı nedene dayanmadan siz feshederseniz sadece hakkınız olan işçilik alacaklarınızı alma hakkınız doğar.

Daha detaylı bilgi verirseniz, cevabı zenginleştirebiliriz. gamzenn

günaydın öncelikle teşekkür ederim cevabınız için ,
biraz uzun anlatacağım yalnız
ben bu işyerine sekreter olarak başladım geçtiğimiz haziran ayında sipariş kabuldeki personel doğum iznine çıkınca ben onun yerine geçtim benim yerime personel aldılar kasım ayına kadar bu şekilde devam ettim doğum iznine giden arkadaş geldi işine tekrar devam etti. ve yetkilim bana söylediği açıklama sen hep orda kalacaksın geri sekretaryaya geçmeyeceksin .Kasım ayında personel çıkarıldı 2 adet stajyer ile sekretarya benim kontrolümde idare ediliyor ben artı satış sonrası hizmet ve sipariş kabul işlerinde yapıyorum.Muhasebedeki bir personel ile tartışmam üzere patron öncesinde beni haklı buldu fakat kac aydır bu didişme devam ediyor ve muhasebe birimi benim işimi engellemek uzatarak yapmak için elinden geleni yapıyor bu da benim stresli bir şekilde çalışmama sebep oluyor dün yine muhasebenin işleri uzatması üzerine genel mudurun karsında ben ve muhasebe mudur vardı adama ne desem onlar haklı dedı ve cıktı cok uzuldum belkide benim işten kendi istifam ile cıkmamı istiyorlar kısaca özetlemeye çalıştım ne yapabilirim alo 170 aradığımda iş hukuku 22. maddeden bahsettiler bana yardımcı olursanız cok sevınırım.

şöyle bir durum daha oldu geçen ay genel mudur fuardaydı o yokken benım doktora gıtmem gerekıyordu kendisine whatsapdan yazıp izin istedim geçmiş olsun dedi dunku konusmada burayı nasıl bırakıp gıdersın burda kımsenın haberi yok kı daha once ıse basladıgımda sız benden ızın al ben yoksam yanımdakı arkadasıma soylememı istemiştiniz dedim ama yok burası stajere kaldı falan konustu ben doktora gıttım kı dıger arkadas sut ıznı ıcın 4,5 cıkması gerekırken 5,30 kadar bekledı 18:00 mesai bıtımı bende guvensızlık var ıse doktor evraklarım duruyor gosterebılırım dedım bana cok kızdı sen delımısın dıye hıtap ettı cok ıncındım dun yerın dıbıne gırdım yardım edın bana bır akıl verın lutfen

merhaba allah razı olsun bu form acandan ben cok caresısızm agust.15 bir işte calısmaya basladım eylulun 1 sıgırtamı yaptılar benıım..dun artık haksızlıklara dayanamayarak ısten hıcbırsey ımzalamadan ayrıldım yarın gıdıp ıstıfamı verıcem fakat ıcerde 27 gunluk param ve prım var vermemelerınde korkuyorum ıstıfa edersem 1 ocakta calıstırmalarında tutunda mobbıng maruz kaldım yaraın ıstıfa ederken nasıl bır dılekce yazmalıyım..esım dılekcemı yazıp paramı verıdgınız gun ımza atacagım de dıyor napmalıyım kafam cok karısık..şimdıden cevaplayandan allah razı olsun

Umarim bir yardimsever bilincli bir akdasimiz gorur yazdiklarimi ;(

arkadaşlar benim konuma da cevap verirseniz çok sevinirim su an bir personel arayısında firma öncesinde bir personel arayısı olursa genelde bilgim oluyordu bu sır gibi tutuluyor off kaç haftadır paranoyak oldum kızlar düşünmekten

Merhabalar, yardımcı olan kişilerinde Allah yardımcısı olsun..
Boşanma davam sonuçlandı 1500 avukatlık ücreti ile 300 dava masrafları belirlendi. Avukatıma masraflar benim olacak mı dediğimde evet demişti.
Ancak görüştüğümde 1500 yatırmışlar o yok dedi, aramasını rica ettim aradığını söyledi, fakat benim onlara ulaşamayacağımı bildiği için böyle birşey yaptığını düşünüyorum. Nerden ve ne şekilde öğrenebilirim masrafı yatırdılar mı? . Avukatım dava süresince fazlası ile aldı alacağını, ve önemsemediği için süre uzadıkça uzadı yerine başkalarını gönderdi filan. Çok şükür bitti ona seviniyorum geçte olsa.

Sizi işten çıkaracaklarsa buna kimse engel olamaz. Daha 1 yılı doldurmamışsınız da. Nasıl bir yardım bekliyorsunuz anlamadım.

İcra dosyasına yatırmışlarsa dosyaya bakın. Avukatın hesabına yatırmışlarsa avukatınızı tekrar aramaktan başka çare yok. 300 TL yi icraya koyabilirsiniz ama icra takibatı zahmetli iş.

Merhaba, is yerinden evlendikten 10 ay sonra evlilik nedeniyle ayrılmak haziran 2015 te istedim. Gerektiği şekilde ayrılma nedenimi dilekcemde yazdım ama kabul edilmedi. Kabul edilmeyince ertesi gün noterden ihtar çektim ve bir daha ise gitmedim. İşyerinde yaklaşık 4 yil çalışmıştım ve bir aylık iznim vardı. 1 hafta sonra, işe mazeretsiz gitmediğim için işten cikartildigim tebligati geldi.
Avukata başvurdum ve dava açıldı. İki dava görüldü ama henüz karar çıkmadı. Şu anda mali sirketin durumu kotu. Eğer sirket benim dava sonuclanmadan batarsa ben haklarımı alabilir miyim

Benim babam bundan 5 sene önce bizi terketti sorumluluk sahibi bi baba yada es olmadı hiç bir zaman annemi hep aldattı babam baska bi aile kurmuş tabi kadının coluğuna cocuğuna bakıyo annemle ayrıldılar bi kac sene önce. Bi kız kardeşim daha var babamın eve hiç katkısı olmadı biz annemle calıştık borçla krediyle ev aldık ev kerpiçtendi dökülmüş harebeydi bide yıkıp temelden yaptırdık. Bunları babam bizi terkrtmeden yaptık bu arada ben şimdi evliyim babamla görüşmüyorum.annemde evlendi ev annemin adına oda kardeşimle bana verecekti evi ama hiç piyasada olmayan baba çıkıverdi ortaya malı sahiplenmeye çalıştı neyse sonuc olarak annemi kandırarak tehditle tapu vekaletini istedi ve sattı evi herkese payını verecekti sahitler önünde yemin etmiş annemde buna güvenerek vekalet gönderdi 70 sbine satmış ve sadece anneme 5 bin vermiş. Annem yeni evli olduğu için evliliği bozulsun istemiyor dava açamıyor peki evlat olarak biz hak talep edebilir miyiz bizim Hakkımızla kadının cocuklarınarestoran acıcak bilgisi olan var mı varsa lütfen cvp yazarsa cok sevinirim

İcra dosyasına yatırmışlarsa dosyaya bakın. Avukatın hesabına yatırmışlarsa avukatınızı tekrar aramaktan başka çare yok. 300 TL yi icraya koyabilirsiniz ama icra takibatı zahmetli iş.
Teşekkür ederim icra dosyasına bakın demişsiniz nerde o dosya aile mahkemesindeki dosyamın içinde mi acaba. İcra takibi 300 TL için yaptığımda zarar etmiş olur muyum. Avukatım eminimki yatsada yatmadı diyecek , az bi miktar gelebilir size biliyorum ama . Yapacak birşey yok mu diyorsunuz

"ben bu işyerine sekreter olarak başladım geçtiğimiz haziran ayında" yazmışsınız.

2013 Agustos ayında sekreter olarak başladım geçtiğimiz haziran ayında yerime yeni sekreter alınıp ben sipariş kabul bölümünde devam ettim daha sonra ekim ayında alınan sekreter cıkarıldı 2 stajyer öğrenci benim sorumluluğum altında devam ediyorlar işe ama ben hem sekreterlik iş için hesap veriyorum hem sipariş kabul satış sonrası hizmet için hesap veriyorum bu iş yüküde beni cok geriyor.
fakat şirketin günlük icmal ve ssk ya giriş evrağında hala sekreter olarak görünüyorum ben bu konu hakkında bilgi almak için alo 170 aradığım da iş hukuk 22 mad. bahsettiler bu şekilde

Merhaba.benim de bir sorum olacak çok zor durumdayım cevaplarsanız sevinirim.2011 yılında anlaşarak boşandım.ve oturdugumuz evi mahkeme kararıyla taksini bitirmem konusunda anlaşarak ayrıldık.kredi borcunun 2 senesini kendısı odedi ve kalan taksitleri kredi çekip kapatmamı istedi.zira evlenmiş ve yeni bir ev almak istedigini soyledi..bende kredi çekip evin borcunu tamamını kapattım maddi olarak zorlandıgım için tapuyu üzerime alamadım.ben borcu kapattıktan 3 ay sonra evimi bir tefeciye satmış ki tefeci bana alsaydın tapunu dedi fakat sadece oda degil tefeci okadar araştırmış ki aldıktan 2 ay sonra başkasına bilerek devir etmiş.bana da boşa ugraşma paran gitmesin mahkemelere boşalt evimi dedi.ben yinede hakkımı aramak için zilyete dayalı tapu iptal davası açtım 10 mart da davam reddedildi.gerekçeli karar sanırım 15 gün içerisinde elimize ulaşır..
benim anlamadıgım ve ögrenmek istedigim husus mahkeme bu boşanma kararını tapuya göndermekle yükümlü degilmi?artı evin fiyatı 260 bin lira olup 140bin tl ye alıp 155 bine sattıgını söylemekte alan kişiler.rayiç bedel bi bu kadar farklı iken ben neden davamı kaybettim bilemiyorum. ki evi ilk alan adam hep benimle muhattap ve savcılıkta eski tapuyu gösterip ev benim diye ifadesi de bulunmakda.
yargıtaydan bu karar dönebilirmi evimi geri alabilirmiyim.artı tapu sahipleri benden dava süresince evde kaldıgım için kira isteme hakkı varmı (haksız kazanç zaten elde etmişken) çok uzun oldu umarım derdimi anlatabilmişimdir.
lütfen cevaplarsanız sevinirim.ne yapmalıyım?

günaydın öncelikle teşekkür ederim cevabınız için ,
biraz uzun anlatacağım yalnız

istifa ederseniz kıdem ve ihbar tazminatına hak kazanamazsınız. Bu nedenle çıkarıldıysanız bir ihtar çekip işçilik alacaklarınızın ödenmesini talep etmenizi akabinde dava açmanızı tavsiye ederim.

Annem bundan 2 sene önce babasını kaybetti. Dedem intihar etmiş. Ama 32 sene önce dedem onları bırakıp gitmiş zaten bu yüzden hiç görüşülmüyormuş. Dedemin ölümünden sonra 3 ay içinde reddi miras yapmamız gerekiyormuş ama yapmadık. 15.000 TL borcu olduğunu duyduk. Ama bir yerdende küçük bir arsası varmış. Annem 'O arsadan gelen parayla borcu ödeyelim. Borçlu yatırmayalım sonuçta o benim babam.' dedi. Ama başka yerlerde borcu olabileceği hiç aklımıza gelmedi. 2-3 bankada daha borcu çıktı ve son olarak dün bir ihtarname geldi ve bir şahısa 113bin TL borcu varmış. İhtarname elimize geç ulaştı 7 günlük itiraz süresi geçmiş. Gelen borcu ödeyebilme imkanımız yok.

Salı günü yinede reddi miras için başvuracağız, bi ihtimalde olsa şansımız varmı. Borç kalan mirasdan fazlaysa var diye okudum bir kaç sitede.

Birde babam zaten ben çok küçükken öldü, annemin üstüne bir evimiz var ve evimiz elden gidecek gibi duruyor. Evin elden gitmemesi için oturduğumuz evi benim üstüme yapsak ve annemi anneannemin yanına taşınmış gibi göstersek olur mu diye bir avukata danıştık. Ama benim bunu alacak param olmadığını kanıtlayıp evi alabilirlermiş. Avukat bu şekilde söyledi.

Peki annemi anneannemin yanında oturuyormuş gibi gösterip, bu evi önce başka bir şahısın daha sonra benim adıma taşısak bütün bunları 3 gün içinde yapmayı planlıyoruz evi kurtarmış olur muyuz.

Merhaba benim adım pelin ama kimlikte Nurhan yazdırmis ailem. Herkes tarafından pelin diye biliniyorum ama resmi yerlerde is okul gibi yerlerde Nurhan diyorlar. Ben Nurhan ismimin yanına pelin i de eklenmesini Nurhan Pelin olarak yazılmasını istiyorum . Herkes çok masraflı olur diyor maddi imkanım kısıtlı ortalama ne kadar masraf çıkar bana bilgisi olanlar yardimci olursa çok sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…