Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Ben şuan boşanma aşamasındayım, 1 ay süren bir evliliğim oldu. Aylardır ayrı yaşıyoruz hiçbir iletişimimizde yok.
Şuan dilekçeler gelip gidiyor. Karşı tarafın dilekçeleri iftira ve yalan dolu. Altınlarda bende olmadıgı halde aldıgımı yazmışlar. Düğünde ve öncesinde takılan altınların hepsi kayınvalidemdeydi, yöremizin adeti gereği düğüne kadar kayınvalidede durur takılması gereken bir ortam olursa kayınvalide emanet getirir sonra götürür. ama bu tabiki alma verme işi herkesin arasında yapılmaz etik olarak. Dolayısıyla ona verdiğimize dair hiç şahidim yok gözüyle görmüş olan. Fakat onlar almadıklarına dair onlarca şahide sahiplermiş dilekçelerinde yazdığına göre. Nasıl mümkün olabilir bu. Demekki yalancı şahit getirecekler fazlasıyla. Ama ben aile mahremiyeti nedeniyle birde hiç boşanma gibi bir durum aklımın ucunda olmadığı için hep aramızda kalacak şekilde verdim altınları. Düğünden sonra kendi elimle görütüp saklaması için düğünde takılan takılarıda verdim. Ben yalancı şahit getiremem. Allahtan korkuyorum. Çevremdeki herkesde görmediği şeye gördüm diyemeyecek kadar allahtan korkuyor.
Bu mahkemede nasıl görülecektir ? Kendimi nasıl anlatabilirim? Benim sözlerimin hiçbir yaptırımı yok mu?
Diğer bazı konudada bu tarz problemlerim var. Karı kocayız evimizin içinde olan kavgaya kim nasıl şahit olabilir. Ama karşı taraf yalancı şahit getiriyor. Ben kimse yoktu yanımızda diyorum.
Hiç ümit yok mu? Dürüst olduğum için mi kaybedeceğim?

Ben şuan boşanma aşamasındayım, 1 ay süren bir evliliğim oldu. Aylardır ayrı yaşıyoruz hiçbir iletişimimizde yok.
Şuan dilekçeler gelip gidiyor. Karşı tarafın dilekçeleri iftira ve yalan dolu. Altınlarda bende olmadıgı halde aldıgımı yazmışlar. Düğünde ve öncesinde takılan altınların hepsi kayınvalidemdeydi, yöremizin adeti gereği düğüne kadar kayınvalidede durur takılması gereken bir ortam olursa kayınvalide emanet getirir sonra götürür. ama bu tabiki alma verme işi herkesin arasında yapılmaz etik olarak. Dolayısıyla ona verdiğimize dair hiç şahidim yok gözüyle görmüş olan. Fakat onlar almadıklarına dair onlarca şahide sahiplermiş dilekçelerinde yazdığına göre. Nasıl mümkün olabilir bu. Demekki yalancı şahit getirecekler fazlasıyla. Ama ben aile mahremiyeti nedeniyle birde hiç boşanma gibi bir durum aklımın ucunda olmadığı için hep aramızda kalacak şekilde verdim altınları. Düğünden sonra kendi elimle görütüp saklaması için düğünde takılan takılarıda verdim. Ben yalancı şahit getiremem. Allahtan korkuyorum. Çevremdeki herkesde görmediği şeye gördüm diyemeyecek kadar allahtan korkuyor.
Bu mahkemede nasıl görülecektir ? Kendimi nasıl anlatabilirim? Benim sözlerimin hiçbir yaptırımı yok mu?
Diğer bazı konudada bu tarz problemlerim var. Karı kocayız evimizin içinde olan kavgaya kim nasıl şahit olabilir. Ama karşı taraf yalancı şahit getiriyor. Ben kimse yoktu yanımızda diyorum.
Hiç ümit yok mu? Dürüst olduğum için mi kaybedeceğim?

Merhabalar,
Boşanma davalarında kavgalarınıza şahit olarak komşularınızı gösterebilirsiniz. Kavgalar genelde yan komşu, üst komşu vs gibi kişilerden de duyuluyor. Ayrıca kavga hariç ailenizden de şahit gösterebilirsiniz. Çünkü bu tarz olumsuzluklarda sığınılan yer ailelerdir. Şahsen ben mutlaka aileden bir şahit gösteriyorum. En kötü ihtimalle annenizi babanızı kardeşinizi şahit gösterebilirsiniz.

Merhaba benim adım pelin ama kimlikte Nurhan yazdırmis ailem. Herkes tarafından pelin diye biliniyorum ama resmi yerlerde is okul gibi yerlerde Nurhan diyorlar. Ben Nurhan ismimin yanına pelin i de eklenmesini Nurhan Pelin olarak yazılmasını istiyorum . Herkes çok masraflı olur diyor maddi imkanım kısıtlı ortalama ne kadar masraf çıkar bana bilgisi olanlar yardimci olursa çok sevinirim

Merhabalar, UYAPtan kontrol ettiğimde, 220.00 TL gibi bir harç ödemeniz gerektiğini görüyorum. Her halükarda bu miktar üç aşağı beş yukarı oynayabilir. Harçlar her sene değişmektedir. Sevgiler.

Merhabalar,
4. Yilina girmis evliligimden 3 yasinda kizim var. Babasinin surekli icki icmesinden, dogru duzgun para kazanamamasindan, sacma sapan kavgalardan yıldım. Bosanmayi 1.5 sene oncede istemis ama kizim kucuk diye bir şans daha vermek istemistim. Ama artik şiştim. Bosanmak istiyorum ama bosaninca kizimin babasini gorecegi zamanlarda yine ickili olmasindan ve/veya bir zaman sonra kizimi babaanneye birakip kendi keyfine bakmasindan endise ediyorum. Hukuki olarak bu konuda bir yaptirim var mi?

2.sorum; ailemden aldigim para ile kocamin ustune araba aldik. Parayi banka yoluyla kocamin hesabina araba icin diyerek gondermistim. Bana arabanin borcunu odemesini istiyorum bosanma davani aç oderim diyor. Bende davadan once öde bitsin diyorum. Bilemedim nasil alacagim parayi.

Son düzenleme:
Aranıza yeni katıldım öncelikle merhaba. Ben devlet memuruyum ve çalıştığım kurumda amirim dışında iki memur arkadaş ile muhatap olmak durumundayım. Bundan bir sene öncesinde hizmet içi eğitim için görev yerim dışında iken memurlarda birinin telefonundan arandim telefonu açtım ama yüzüme kapandı yetisemedim sanırım diye düşünerek geri dönüş yaptım ve karşı taraftan bir bayan sesi geldi "az önce siz efendim canım mi dediniz diye" halbuki söylediğim şey efendim hocam di neyse kimsiniz vs dedikten sonra memurun eşi olduğunu telefonda numaramı görünce aramak istediğini vs söyledi ve bende beni bir daha bubsekilde rahatsız etmeyin dedim. Neyse durumu amirime de bildirdi bir daha personelin bana kendi şahsi telefonundan değil kurumun numarasından ulaşmasını istediğimi söyledim ve bundan bir ay öncesine kadar da öyle oldu. Bir program gereği yine aynı memur bana cep telefonu ile ulaştı ve bir kaç görüşme yapmak durumunda kaldım kendisi ile iş dolayısıyla. Bir kaç gün öncesinde de bana msj atmış is icin de olsa bir daha bana msj atmayın eşim yanlış anlıyor vs diye bende kendisinin benimle irtibata geçtiğini hatırlatarak bir daha is yerinde de olsa benimle muhatap olmamasini söyledim ve 3. Defa böyle bir şey olursa hoş şeyler olmaz dedim. Bu gece adamın eşi bana msj atmis olmadık şeyler yazmış adam işi ile eşini ayirmiyorsun ve aile içi meseleleri bana yansıyor ben bekar bir insanım ama o insanları abimden babamdan yani bir büyüğüm den farksız gördüm saygı da küsür etmedim şimdiye kadar. Ama artık birseyler yapmam lazım hukuki olarak dava ise dava açacağım ama ne suretle rahatsız etmek mi diyeceğim memuriyete uygun olmayan davranış mi diyeceğim bilemedim en açılın den yardım istiyor sabah amirime gidip şikayet edeceğim çünkü msjlar da gostererek

Merhabalar,
4. Yilina girmis evliligimden 3 yasinda kizim var. Babasinin surekli icki icmesinden, dogru duzgun para kazanamamasindan, sacma sapan kavgalardan yıldım. Bosanmayi 1.5 sene oncede istemis ama kizim kucuk diye bir şans daha vermek istemistim. Ama artik şiştim. Bosanmak istiyorum ama bosaninca kizimin babasini gorecegi zamanlarda yine ickili olmasindan ve/veya bir zaman sonra kizimi babaanneye birakip kendi keyfine bakmasindan endise ediyorum. Hukuki olarak bu konuda bir yaptirim var mi?

2.sorum; ailemden aldigim para ile kocamin ustune araba aldik. Parayi banka yoluyla kocamin hesabina araba icin diyerek gondermistim. Bana arabanin borcunu odemesini istiyorum bosanma davani aç oderim diyor. Bende davadan once öde bitsin diyorum. Bilemedim nasil alacagim parayi.

Kızınızın velayetini aldiğinizda mahkeme babasıyla kişisel ilişki tesisi adı altında bazı günler ve saatler belirler ve baba bu süreler içerisinde kızını görebilir.Ancak görüş günlerinde bahsettiğiniz şekilde davranırsa babayla kurulan kişisel ilişkinin çocuğunuzun psikolojisine zarar verdiğini ileri sürerek dava açabiliyorsunuz.

Araba için verdiğiniz parayı dava açmadan önce alamazsanız ya da anlaşmalı boşanma protokolüne yazılmazsa boşandıktan sonra açılacak bir dava ile aracın yarı hissesi+araca yapmış olduğunuz katkı payını hesaplatıp alabilirsiniz.

Soru sormak isteyen arkadaş olursa özel mesaj yoluyla sorularıni ilettiğinde yardımcı olmak isterim.

Okullar açılmadan önce arkadaşımla tatile gitmiştik.oraya para koyduk birşeyler almak için. Iki tanede bira aldık ama içmedik. Sonra ben valizimi hazırlayıp kapattım. Arkadaşımda biranın bi tanesini kendisi almış bi tanesini benim valizime koymuş. Bana da söylemedi. Yurda geldim valizi açtılar en üstte bira vardı. Bende savunmamı yaptım. Dedimki ben bir yıldır bu yurtta kalıyorum her geldiğimde valizin kontrol edildiğini biliyorum salak mıyım oraya koyayım yurda sokmak istesem çantamın içine kıyardım dedim. Sonra sordum müdüre dedimki bana inanmıyor musunuz yurda içki sokmaya çalıştığımımı düşünüyorsunuz dedim hayır ama insiyatif kullanmak istemiyorum dedi olayı genel müdürlüğe gönderdiler yurttan süreriz çıkarılma cezası aldım bursumda kesilecek. Boşu boşuna suçsuzken yurttan ve bursundan oldum.itiraz edicem ama ne yazmam nasıl yazmam gerektiğini bilmiyorum. Lütfen bana yardım eder misin çok zor durumdayım :KK43:

Okullar açılmadan önce arkadaşımla tatile gitmiştik.oraya para koyduk birşeyler almak için. Iki tanede bira aldık ama içmedik. Sonra ben valizimi hazırlayıp kapattım. Arkadaşımda biranın bi tanesini kendisi almış bi tanesini benim valizime koymuş. Bana da söylemedi. Yurda geldim valizi açtılar en üstte bira vardı. Bende savunmamı yaptım. Dedimki ben bir yıldır bu yurtta kalıyorum her geldiğimde valizin kontrol edildiğini biliyorum salak mıyım oraya koyayım yurda sokmak istesem çantamın içine kıyardım dedim. Sonra sordum müdüre dedimki bana inanmıyor musunuz yurda içki sokmaya çalıştığımımı düşünüyorsunuz dedim hayır ama insiyatif kullanmak istemiyorum dedi olayı genel müdürlüğe gönderdiler yurttan süreriz çıkarılma cezası aldım bursumda kesilecek. Boşu boşuna suçsuzken yurttan ve bursundan oldum.itiraz edicem ama ne yazmam nasıl yazmam gerektiğini bilmiyorum. Lütfen bana yardım eder misin çok zor durumdayım :KK43:

İyi günler,2011 yılında babamla aramızda bi tartışma geçti ve karakola bildirdik.şikayetçi olmamıştır fakat kamu davası olarak gozukulerek 2013 yılında basit yaralamadan dava açılmış 2016 yılı da dahil olmaz üzere 5 kere duruşma yapılmış yalnız benim öyle bi davadan haberim yoktu tesadüf uzeri e devlet sayesinde öğrendim önümüzdeki hafta tekrar bi duruşma var sorum şu ben musteki olarak gozukuyorum geçtiğimiz yıllarda açıkçası bi tebligat gelip gelmediğini hatırlamıyorum geldiyse ya da gelmediyse mahkemelere gitmediğim için herhangi bi ceza alır miyim yanı mahkemelere saygısızlıktan dolayı herhangi bi ceza alır miyim lütfen cevaplar misiniz:KK43:(((

Merhabalar, benim sorum patronumun evle ilgili mahkemelik olduğu biri var ve patronum alacağına karşılık bu kişiye haciz tebliğ ettirdi bu teblig bizim yani patronumun iş yerine geldi bende patronuma ait olduğunu düşündüğüm için elden aldım postacı zaten beni tanıyor adımı soyadımı ezbere bilen biri çalışanı diye kaşe basmış bende tebligatı aldım ancak daha sonradan öğreniyorum ki karşı taraf adına gelen bir tebligmiş ve çalışanı diye aslaında karşı taraf için almış oldum. ve karşı taraf bu durumdan dolayı bana teblig edilmedi diye suç duyurusunda bulunuyor iki şekilde 1- Tebliğatın sayılmaması ve 2-yalan ifadeyle aldığımı söyleyerek suç duyurusunda bulunmuş ifadeye çağrıldım anlattım durumu ancak postacıdanda şikayetçi olmuş oda beni suçladığını söyledi bende çok kızdım nasıl yani ben size bu şahsın çalışanıyım diye birşey demedim ki siz bana patronumun diye verdiniz bende aldım patronumun masasına kaydum nasıl beni suçluyorsunuz sanki sizi kandırarak almışım gibi nasıl dersiniz dedim... neyse sonuç olarak bu işten nasıl kurtulurum ceza alırmıyım çok korkuyorum

Merhaba kizkardesim esi icin kendi uzerine yuklu miktarda kredi cekerek esine vermis ve bu borc odenmemis. Esi bosanalim ve ben tekrar kredi cekip borclarimizi odeyelim demis yani formalite bi bosanma olacakti sozde. Kardesime dilekce yazdirmis mahkeme 3 gun sonra. Esi gercekten bosanmak istiyor ve kardesimi kandirarak ona davayi actirmis oldu. Biz dilekceyi geri cekmelimiyiz. Esinin bizim ailemize birsuru borcu var ve hicbir belge yok elimizde ne yapmaliyiz? Lutfen bize bir bilgi verir misiniz? Simdiden tesekkur ederim.

internet hızım çok yavaşladığından interneti kullanmadım türk telekomu aradım arıza kaydı oluşturdum her gün arayarak 2 hafta sonra cevap aldım sorunun kendilerinden değil benden kaynaklı olduğunu söyledile bundan dolayı evime ücretli bir ekibin gelmesini belirttiler kabul ettim ekip geldi sorunu çözemediler ineternet olmadığınan kulanamıyordum tlf açtım ücretli ekibinde bir şey yapamadığını söyledim ancak faturama
+25 tl ek ücret yansıltılmış müşteri hizmetleirni aradım ve fazladan bu ücreti sorduğumda ücretli ekibin faturası olduğunu öğrendim hemen itiraz ettim yaklaşık 2 ay sonra sorunum hal oldu derken 1 ay bile kullanamadan aynı sorunla karşılaştım arıza kaydı oluşturdum cevap aynı ücretli ekip dediler.bende daha önce geldiklerinde neden sorunu çözemediklerini sordum bana dışarıdan yaptırara bilirsiniz dediler
dava açacaktım ancak arkadaşım nişanlısı avukat kaybedersin dedi çok şaşırdım
dava açsam kazanabilirmiyim
tşk ederim

Yurtdışında olan kardeşimin yeni yapılan evinin kira kontratını vekaleten ben yaptım. Şimdi ise kendisi yurt dışından geldi. Aldığım kiraları adına bankaya yatırdım. Kiracısı ile yaptığım kontratı da iptal etmek istiyorum. Aramızda miras nedeniyle sorunlar var ilerde hukuksal anlamda sorun yaşamamak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Yurtdışında olan kardeşimin yeni yapılan evinin kira kontratını vekaleten ben yaptım. Şimdi ise kendisi yurt dışından geldi. Aldığım kiraları adına bankaya yatırdım. Kiracısı ile yaptığım kontratı da iptal etmek istiyorum. Aramızda miras nedeniyle sorunlar var ilerde hukuksal anlamda sorun yaşamamak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Kardeşiniz tarafından size noter vasıtasıyla usulüne uygun olarak verilmiş bir vekaletname var ise buna istinaden yaptığınız işlemler zaten kardeşiniz tarafından yapılmış gibi sonuç doğurur. Yani kardeşiniz kiracıya kiralananı kullanıma uygun şekilde tahsis etmek, kiracı da belirlenen kira borcunu ödemek borcu altına girmiştir. Siz vekil sıfatıyla kabul ettiğiniz kira ödemelerini kardeşinize göndermişseniz, banka dekontlarını muhafaza etmenizde yarar var. Bunun dışında kardeşiniz yine noter vasıtasıyla size verdiği vekaletnameyi iptal edene kadar, yani sizi vekillikten azledene kadar yaptığınız işlemlerde yetki sorunu yoktur.

1. Merhabalar, Biz 15 gun once esimle.tartistik. bana 2 tane tokat atti. Ben de darp raporu aldim. Elimde bulunsun diye. Sikayetci olmadim. Sadece tartistik ve 2 tokat atti dedim. Ama dava acilmis temmuzda davam varmis. Hic boyle bisey yasamadim. Darp.raporu aldigima da pismanim. Esim guvenlik gorevlisi. Ceza alirsa isinden olabilir. Bana bi.akil verin ceza alir mi. Isinden olur mu. Ne cezasi.alir. ceza almamasi.icjn nasil.ifade vermeliyim. Cok.uzgunum. aslinda artik.birlikte.yasamiyoruz ama.issiz.kalirsa uzulurum.

Kızlar merhaba, bana Ankara'dan acil bir boşanma avukatı lazım. Avukat aile huhuku yanında ceza hukuku konusunda da uzman olursa memnun olurum. Ama sadece aile hukuku konusunda çok iyi bir avukat biliyorsanız o da olur.

Lütfen arkadaşınızı, akrabanızı sırf onlar para kazansın diye tavsiye etmeyin. Bana şöyle dişli, tuttuğunu koparan bir avukat lazım, yani avukat davanın peşinden koşmalı, ben avukatın peşinden değil... :-)

Tavsiye ederken neden tavsiye ettiğinizi, tecrübelerinizi de yazarsanız memnun olurum. Elbette ücret de önemli. Eğer biliyorsanız ortalama avukatlık ücreti konusunda da bilgi verebilirseniz iyi olur.

Merhabalar..Bizim Apartmanımıza ait bir ortak dairemiz var.Bunu kiraya veriyoruz.Şimdiki yöneticimiz kendi başına Apt görevlisinin kardeşine geçen sene 300 TL gibi bir rakama kiraya verdi ve içinde bir sürü tadilat yaptırdı.Oyum olmadığını ,bunların oy birliği ile verilmesi gereken kararlar olduğunu defalarca ısrarla söylememe rağmen ( Bu daire aynı zamanda benim karşı dairem ) hiç umursamıyor.Ben de noterden ihtarname çektim.Bir de bana karşı ihtarname çekmiş,hiç bir hukuksal dayanağım olmadığına dair.Apartmanımız yöneticiyle görevlinin elinde ..( Bizim yöneticimiz de görevlimiz de dışardan ücretli yapıyor..kapıcımız da aynı zamanda kendi kapıcısı)Kendisine dava açmak istiyorum.Maliyeti konusunda bilgi almaya çalışıyorum.Nasıl bir yol izlemem gerek..bana maliyeti çok olur mu..Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar herkese selamlar. Başlığı görünce ilaç gibi geldi.. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
Sorunum şu (bir yakınım için danisiyorum)
Kamuda A iş yerinde amirle tamamen çalışma ahlakında yaşanan uyumsuzluklar nedeniyle yaşanan sıkıntılar nedeniyle amirin haksız uygulamaları,uygulanan psikolojik baskılar sonucu B şehrine önce görevlendirme sonrada tayin çıkarıldı... Mobbing ve iş ahlakında ki detaylara girmeyeceğim çünkü beraber çalışmak yada mobbing davası açmak mümkün değil.. tecrübeyle sabittir ilk defa yaşanmıyor,yılların kattığı tecrübeyle bu gibi insanlarla başetmenin mümkün olmadığı,mümkünse uzaklasmanin daha hayırlı olacagi anlaşılmıştir,çünkü bu insanlar vitrine oynamak, yalakalık yapmak konusunda inanılmaz bir ustalık sergilemekte insanı bezdirmektedir..neyse..

Sorum şu ki; saglik sorunlari yasandigi sırada(ameliyat geçirildi)yapılan gecici gorevlendirme sonucu iki rapor arasında daha fazla sıkıntı yaşamamak adına A şehrinden ayrılıp görevlendirilen B şehrine göreve başlangıç yapilmistir.. (rapor devam etmektedir)..bu sırada görevlendirme yapılan Bir şehrine ilgilinin tayini çıkarılmıştır.. A şehrindeki amir B şehrinde görevlendirme ile başlayan kişinin raporu devam ederken( Bir ameliyat daha gecirmisken) gelen tayininibve ayrılış tarihini posta ve e-posta yoluyla tebliğ Edip ayrilisini yapabilirmi.. tayin olan kişi devir teslime konu olan bir görevde çalışmaktadır.. ve görevlendirme ile gittiği B şehrinden ayrılış yapıp asıl kadrosunun olduğu A şehrine başlama yapamamıştır..

(Normalde görevlendirme yapılan yerden ayrılış yapıp,asıl kadronun olduğu yere başlayıp tayini tebliğ alıp devir teslim yapıp ayrılış yapılıyor diye biliyorum)

Biraz karışık oldu kusura bakmayın..yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..
Şimdiden teşekkürler..

Aralık 2016 da evlendim ve resmi ve dini nikâhımız yapıldı. Düğüne bir ay vardı herşey hazırdı. Kayınvalidemin kınaya gelmek istememesi ve anne ve babamı konuşmayı bilmiyorlar diye eleştirmesi ve nisanda takılan bilezik ve tek tasi almak istemesi ve kapalı bir üslupla tehdit ederek benim evime her hafta geleceksin bana anne diyeceksin tarzındaki söylemleri yüzünden çok yıprandım. Eşime lütfeen bana sahip çık ailen kız alması yada kınaya gelmek istemiyorlar sanırım düğün olmasın istediler. Ama esim babamla konuştuğunda söz verdi.herşey gelenek göreneğe gore olacak. Ama evlendikten sonra evin kiralanması aşaması ya da eşya alımı aşamasında ben daha çok caba sarf ettim. Esim evimizi ve beni sahiplenmedi. Her hafta gitmek istememe rağmen zorla kendi istediği için ailesinin yanına götürdü. Simdi de 1 yıl dolmadan anne babana anlaşmadigimizi söylet anlaşmalı bosanalim diyor gerçekten 1 yıldan önce anlaşmalı boşanma olabiliyor mu

X