Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Özel bir kurumda öğretmenlik yapmaktayım hala sözleşmem devam ediyor,yalnız uzun mesailer hayat şartları ve çocukla özel kurumun dahada zor olması sebebiyle artık devlet istemekteyim,kpss ataması olması halinde kurumumdan. Ayrılırsam başıma gelecekler nelerdir,tazminatımı nasıl ve hangi koşullarda nasıl bir uygulama sonucunda alabilirim,teşekkürler

veraset ilamı mirasçılık belgesi demek,o değil. siz yarın mahkeme kalemini arayın, gerekçeli kararın yazılıp yazılmadığını sorun, gerekçeli karar yazılma süresi 1 aydır, hakim onu kastetmiş olabilir. dünkü duruşma tutanağını almadınız mı, kararda yazar bundan sonra vasi olarak ne yapmanız gerektiği, sanırım bir defter tutacaksınız, babanızın giderlerini gelirlerini belli aralıklarla ibraz edeceksiniz. gerekçeli karar çıkıp size tebliğ edilip kesinleşince karar nüfus müdürlüğüne bildiriliyor. bankadan para çekebilmeniz için mahkeme bankaya yazı yazıp durumu bildiriyor sanırım. gerekçeli kararı da elinizde bulundurun. araba zaten taşınmaz mal değil,taşınır maldır, mahkeme sosyal ekonomik durum araştırması yapmıştır, sizin beyanınızla bağlı kalmazlar, dosyadaki evraklarda vardır babanızın adına kayıtlı ev araba olup olmadığı. merak etmeyin.

merhaba benimde bir sorum var: ben cep telefonumu kaybettim ve savcılığa dilekçe verdim. ifade verdim imei numaraları ile birlikte.
bana gelen cevap ise :telefonunuz çalıntı değil kayıp olduğu için soruşturulma açılmasına gerek yoktur şeklinde.
anlamadıgım konu benım telefonum otobustede farketmeden çalınmış olabilir illa birini şu çaldı diye işaret etmekmi gerekiyor şikayetçi olabilmek için.bu konuda yapılabılecek birşey varmıdır? (maliyeti yuksek bir cihazdı)

​cok teşekkür ederim yeterli bilgileri aldım sizden

geçmiş olsun,siz otobüste kaybettim veya düşürdüm şeklinde mi şikayette bulundunuz, çalındı demeniz yeterli,kimin çaldığını araştıracak olan savcılıktır. kararın size tebliğinden itibaren 15 gün içinde en yakın ağır ceza mahkemesi başkanlığına itiraz edebilirsiniz kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildiyse...

Son düzenleme:
Merhabalar,

3,5 aylık evliyim eşim ile severek evlendik.Nişanlılık sürecimizde eşimin ailesinin davranış ve karışmalarından dolayı huzursuzluk tartışmalar yaşanmıştı fakat herşeye rağmen eşim arkamda durdu ve evlendik.Evlendikten sonrada aradaki soğukluklardan dolayı başlarda uzak mesafelerle yapılan konuşmalar daha sonraları hepten koptu eski konular açıldıkça.Eşimle tek sorunumuz onun ailesi idi.Aile mevzusunda biz sürekli tartışıyorduk.Onun tek isteği ailesinden özür dilemem ailesinin evimizie gelip gitmesi bizim onlara gelip gitmemiz ama annesinin tavır ve davarnışlarını unutamadığım için ben uzak kalmak istedim tabi bu durum eşimi rahatsız etti.kendisi bu sürede konuştu görüştü ben hiçbirşekilde kısıtlama getirmedim baskı kurmadım ama annesi eşimi hep dolduruşa getirdi hep ayrıl oğlum dedi tek nedeni annesine boyun eğmemem annesi bunu bir iktidar savaşı gördü ve nihayetinde oğlunu tarafına çekti.eşim bir defasındaki tartışmamızda senden sokakta yüzlerce var ama benim ailem bir tane ben ailemi tercih ediyorum dedi.send eaz çakalsın değilsin dedi.tabi bende ona ağzıma gelen her türlü hakareti ettim.bayramda şiddetli kavga ettik ve madem aileni özlüyorsun ailensiz yapamıyorsun bu evde yerin yok dedim ve evden gitmesini istedim.kendiside eşyalarını dolaptan indirdi ama çantaya koymadı blöf yapıyordu.bu seferki blöf olmucak bana artık ailem annem diye baskı kuramazsın deyip bütün eşyalarını çantasına yerleştirdim kendiside benim koyduklarımın dışında evde kendisine ait diğer eşyalarınıda aldı ve gitti.sorum şu; evde ben tek kalıyorum anahtarıda aldım.ev kiralık.eşyalar ve takı dava sürecinde kime kalır.düğünde ve kendilerinin taktığı takılar dava sonuçlansada kadının hakkı mıdır o takılarda hak iddia ederler mi?eşyalar hep onun üzerine taksitleri.eşya paylaşımında hak iddia eder mi beni 3 ay kullandı ve kaldırıp attı.şimdi kira ve eşyanın taksitlerini ben ne yapacağım öicek miyim ödemicek miyim.adıma açılmış dava varmı diye baktım yok arayıp sormuyorda.ben nasıl bir yol izlemelimiyim.nafaka alamazmışım çalışan olduğum için doğru mu?ama beni kullandı namausu kirletti ve bıraktı ben maddi manevi tazminat açabilir miyim?dava açan taraf kim olmalı peki ben de beklemedeyim o açmayınca.

sesimizi duyan kimse yokmuuuuuu!

merhaba öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim çalındı fakat yer olarak soylemedım tahmın ettıgım yerler var fakat emın degılım dedım ( çünki o kişilerle yüzyüze bakıyoruz başıma bela olmalarından çekındım ) çalan veya bulupta teslim etmeyip kullanan kişiler hakkında cezai işlem yapılmasını telep ediyorum dedim ve bu karar çıktı ve ne yazıkki 15 günü çoktan geçti

yeni delil bulabilirseniz, tekrar başvurabilirsiniz savcılığa...

yeni delil bulabilirseniz, tekrar başvurabilirsiniz savcılığa...

nasıl bulucamki mumkun deıl gitti giden glmez artık zamanda gectı devlet bıle sahıp cıkmıyo ne dıyımkı neyse tekrar tesekkur ederım iyi geceler hoscakalın

bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.. 3 yıl önce çalıştığım firmada borçları nedeni ile hacz edilen 2 araca yeddiemin oldum .imza attım ancak yaşım 20 idi ozaman.kanunları bilmiyorum çıkıncada feragat etmek aklıma bile gelmedi bugün bi tebligataldım evliyim daha 1'5 yıllık şokk oldum ne derim eşime diye.15 gün için de araçalrı teslim edin diyor bende değilki hiç bi zamanda olmadı zaten ne yapacağım ben şimdi bilmiyorum bazı yerlerde hapis falan diyor ((( lütfen bişey bilen yardımcı olabilir mi
Teşekkürler.

merhaba, bi kaç sorum var. cevaplarsanız çok sevinirim.
üvey babamın üzerine ait 2 ev var. üvey babam bu evlerin birini öz annemin üstüne, diğerini üvey abime yapmak istiyor
1.sorum: tapuları bu şekilde yapsa bile, üvey abim öz annemden hak talep edebilir mi?
2.sorum: eğer üvey babam anneme değil de benim üzerime evi yaparsa, üvey abim benden hak talep edebilir mi? (benle abim arasında kan bağı yok, o üvey babamın oğlu)
3.sorum: eğer ev benim üstüme yapılırsa ve üvey abim hak talep etmese bile, benim kendi öz babam bu evden hak talep edebilir mi?
4.sorum: eğer ben öz babama mirastan red davası açarsam, bu şekildeyken sanırım hak talep edemiyor. fakat öz babamın 2.eşinden bi oğlu var. yani baba bir anne ayrı kardeşim var. o çocuk benden hak talep edebilir mi?
çok sordum kusura bakmayın, ama durumlar çok karışık. cevabınız için şimdiden teşekkürler

Merhaba . Benim sevgilim adam yaralama cezasından dolayı 3 sene 4 ay ceza aldı toplam . . Bunun 5 ayını daha önceden kapalıda yatmıştı . Şimdi de yargı paketleriyle o ceza 8 ay 20 güne indirildi . Bu cezanın 1 ay 20 günü kapalı geriye kalan 7 ayını da açıkta yatacakmş . Ama sevgilimin ddiğine göre bulunduğu cezaevi direk cezası bitse bile açığa sevk etmeyebiliyormuş . Yani dilekçe işlemleri geç gerçekleşiyormuş . 3 ay bile kapalı da yatabilrim diyor . Benim 1.sorum gerçekten kapalıda yatması gereken süreyi tamamladığı halde hala daha orda yatmak zorunda kalır mı ? 2.si de denetimli serbetlikten yararlanabilir mi açığa geçtiği zaman direk ?

LÜTFENN CEVAP VERİN LÜTFENN

dogum tarihim 15.08.1963 , ben 1989 ssk girisim var toplam 270 günüm var 1.10 2008 tarihinden itibarende tarim bag kurlusuyum yani pirimi düzenli yatiriyorum, erkeklerin askerlik borclanmasi var kadinlarda dogum yapanlarin borclanmasi var bizim kanadi kirik kadinlarin, yani anne olamadigimicin hic bir sey olmuyor birde erken emekli nasil olabirim ALLAHA EMANET OLUN SAYGILARIMLA:

merhaba,benim eşim avukat ona sorduğumda "Araçları süresinde teslim edemeyeceğiniz için yedieminlik görevi suistimal isnadı ile sulh ceza mahkemesinde yargılanacaksınız.İfade vermek için savcılığa ve mahkemeye gittiğinizde borçlu şirketle bir bağınızın olmadığını,sadece bir dönem ücretli olarak çalıştığınızı yediemin olduğunuz tarihte genç ve tecrübesiz olduğunuzu suç işleme kastınızın olmadığını söyleyin
en kötü ihtimalle en fazla 6 ay hapis cezası verilir geçmişinizde sabıkanız yoksa cezanız ertelenir veya hükmün acıklanmasının geri bırakılmasına karar verilir 5 yıl içerisinde yeni bir suç işlemezseniz ceza ortadan kalkar sabıkanızda görülmez.
TEDİRGİN OLMANIZA GEREK YOK eski iş vereninizin küçük bir hilesi
yinede bir avukatla anlaşma yaparsanız yararlı olur dedi.Bi kaç sefer adliyeye gidip gelirsiniz durumunuzu açıklarsanız hapis falan yatmazmışsınız geçmiş olsun.

cevabınız için çook teşekkürler ..aracın birini buldum ve çektirdim vergi dairesine bakalım sıra 2.de :)

Eşi ölmüş bir adam var,ve genç bir kızı var..
kızı çalışmıyor bekar,hiçbir geliri yok
bu adam ssk dan emekli aylık maaş alıyor.
bu adam evlenmek istiyor,evlenince o bekar kızı babasının maaşından yararlanabilir mi
yok kız ortada kalacak kimsesi yok..

lütfen acil cevap verir misiniz. kızcağız çok kötü durumda

adıma olmayan bir tebligatı aile bireyi olmama rağmen imzalamak istemez isem, bu benim için bir sorun olur mu .?
bir de Tebliğ edilmiş sayılır mı ?

Merhaba görümcemin kızı kaynıma kıdem tazminatı davası açtı. Mahkeme beni ve eşimi aynı yerde çalıştığımızdan dolayı tanıklığa çağırıyor. Ancak biz tanıklık yapmak istemiyoruz bunun için ne yapabiliriz. Zorla götürülürmüyüz veya akrabalıktan dolayı tanıklık yapmak istemediğimizi söylesek yinede zorlarlar mı? Birde taraflar aralarında anlaşsa kamu davası gibi dava yinede devam eder mi?Teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…