Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Senetlerin onların elinde olması risktir sizin için. Sizin elinizde dekont olsa bile onlar hakkınızda icra takibi başlatabilir. Sizin ancak karşı dava açarak dekontlarınızı mahkemede sunmanız gerekmektedir. Yani sonrasında kazanacak olsanız da başlangıçta dava masraflarını karşılamanız gerekir yine mahkeme sürecinde hakim tedbir kararı vermezse haciz aşamasına bile geçebilirler. Dediğim gibi senet hukukumuzda güç anlamına gelmektedir. Senet kimdeyse güçlü olan odur, sonunda siz kanıtlayabilirsiniz dekontlarınızla ödedediğinizi ancak kanıtlayana kadar geçen süreçte maddi manevi yıpranırsınız. Bu nedenle görüşün en kötü ihtimalle senedi kargoya versinler ve ya bankaya versinler siz bankaya ödeyin, aklınızda soru işareti kalmasın.

çok teşekkür ederim size Allah razı olsun yardımcı oldunuz.

selamöncelikle yanlış yere yazıyorsam özür dilerim ben yeniyim burda beni işten çıkardılar ve tazminat verdiler ama senet olarak verdiler ve 12. ayda doluyo günü acaba alabilirmiyim tazminatımı

Senetleri ödemeyeceklerinden mi endişelisiniz yoksa tazminatınızı 12. aydan önce mi istiyorsunuz anlayamadım

Benim size iki sorum olacak birincisi bizim iki daire var altlı üstlü üst katta biz oturuyoruz alt katı kiraya verdik babaannem alzheimer çok afedersiniz oturma odasında tuvaletini yapıyo saldırgan bi yapısı var sürekli bağırıyo çağırıyo artık aynı evi paylaşacak durumda değiliz babaannemi alt kata yerleştirip orda ilgilenmek istiyoruz kiracılarla bunu konuştuk bize bi ay süre verin bi ay sonra çıkıcaz dediler kabul ettik bi buçuk ay geçti sözünde durmuyorlar en kısa sürede çıkarmak için hukuki yollara başvurmak istiyoruz nereye başvurmamız gerekir ne kadar sürede çıkarlar ikinci sorumda bizim en alt kattaki komşumuz eve yeni taşındığında tadilat yaptırdı evdeki eski kapılar tahtalar ne varsa bahçeye attı her tarafı mahvetti bahçe çıkış kapısını kitledi ağacımızı bize sormadan kesti saksılarımızı bizden izinsiz kullanıyo bizim bulunduğumuz alana kedi maması atıyo kediler sürekli bu alanda bulunduğu için tuvaletlerini yapıyo pis kokuyo kokusu bizim kata geliyo rahatsız oluyoruz birde kömürlüklerin üstüne çıkıp bizim evi gözetliyo çok rahatsız olduk ağacı kestiği için belediyeye haber verdik zabıta geldi ama hiç bi sonuç alamadık ne yapmamız gerekiyo şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar, biraz fikir verin. Morhipo dan ayakkabı aldım yanlış yolladılar ben de aynı gün iade ettim. 3 gün içinde paranızı geri vericez dediler ama 1 aydır sallayıp duruyorlar. Şimdi de tedarikçi firmadan inceleme sonucunu bekliyoruz diyorlar, bana da hediye çeki tanımlamışlar 40 tl lik. (ayakkabı 60 tl bu arada) Ama ben acayip soğudum bu siteden, çeki de kullanmıyorum. Acaba bankama dilekçe yazıp paramı geri mi istesem? işe yarar mı? yoksa tüketici hakem heyetine dilekçe mi yollayayım, o da çok uzun sürüyor diye duydum. Sizce ne yapayım, paradan ziyade biraz inadım tuttu diyelim. Hakkımı yedirmek istemiyorum, aptal yerine koyup oyalıyorlar habire.. Ne önerirsiniz?

size olayı anlatarak bilgi alırsam cok sevinirim . oncelikle 27 yasımdayım 20 aylık bir oğlum var , çalışıyorum . haklarımı neler yapabilirim onu bilmek istiyorum .
mart sonunda eşimin eve gec gelmesinden telini gec açmasından ilgisiz davranışları derken şüphelendim , ve şirket aracına ses kayıt cıhazı koydum emin olmadan tartışmak istemedim . sadece cumartesi gunu bir gun durdu . o gece uyuduktan sonra aldım ve dınledim dinlediğimde zaten hersey ortaya cıktı . cumartesi günleri ben işe gidiyor sandığım eşim beni bıraktıktan sonra eskiden calıstıgı eczanede calısan bir bayanı evinden alıp birlikte eski işyerine gidiyormuş,ve tabi bayanla konuşmaları askm be son ordayım hazırlanırmısın seklinde ve gun içinde yine araçla bi yerlere gitmişler o aradada esinle ne zaman boşanıyorsun umarım benim yüzümden değildir falan diye konuşmaları geliyor daha cok konuşma var ama müzik sesinden zor duyuluyor , esim o ısyerine geri işe girmek istediğini söylüyor patronları ve orda butun calısanlar hakkında konuşmalar var..ben bu konuşmaları dinledikten sonra esimin telefon hattından online şifresini alarak konuşma dökümlerine baktım ve butun aramaları msjlasmaları görünmekte..içerikleri tabiki yasal yolla alınıyor ,bunu da öğrendikten bir kac gun sonra esime söyledim herseyı , bana ses kayıt cıhazı nasıl koyarsın diyerek başladı ve aldattığını inkar etmeye başladı.. ses kaydında ki diğer konuşmalarla ilgili tehdit etmeye başladı biri duyarsa o konusmları seni öldüürüm aileni oldururum diye ilk baslarda dikkate almadım, eve gelmemeye başladı tartışmadan sonra aradıgındada hep tehdit ediyordu , ve artık gerçekten ettiği için telefonda tartıştık geliyorum ya seni öldürücem ya ailenden birini yada oğlumuzu kacırıcıcam sen en buyuk acıyı yasıycaksın tarzında tehditlerden sonra bes dk snra ordayım görürsün dedi ve bende polisi aradım gerçekten geldi ama memur arkdaslar ondan once gelip onu aldılar akabinde bir haftadır bende kalan arkdasımla birlikte bende ifadeye gittim verdim ifademi orda uzlaşmak istedi pişman olduğunu vs böyle seyler söyledi . ifade vericem dedim ama sikyetcı olmadım , ordan çıktıktan sonra yine aynı sekilde devam etti , eve hiç gelmedi devamlı arayıp tehdit etti o ses kaydını yok et sana güvenmiyorum , ayrılıcam artık senden , bir daha gelmiycem eve seklinde devamlı bu tarz konusmlar küfürler hakaretler son seviyeye kadar terbıyesiz sözler duydum . tehditler devam ettiği için telefonuma görüşmeleri kaydetme programı ındırdım ve ettiği hakaret tehdit vs. bunların hepsini kaydettim kendisinede kaydettiğimi defalarca söyledim seni öldürüp iki yıl yatar çıkarım ne olucak diyip durdu ..ve o günden sonra annesini gönderim kıyafetlrnnin cogunu aldırdı ve bir daha ne aradı ne sordu .. bu donemde 1500 tl cıvarında faturlarımız vardı ödenmeyen iki tane kira vardı geçmişten ödenmeyen ben kredi çekmiştim gecen yıl yine buna benzer bir olay yasatmıstı bir barda calısan kadına asık oldum diyerek evi terk etmişti dört ay sonra donmuştu işini butun parasını kartlarını orda harcamıştı ben o zaman yeni doğum yaptıgm ıcın çalışmıyordum derken son bi sans verip dondurugunde affetmiştim. ama o zor durumdayken benim ailemden 15000 borç almıştı. simdi hepsini bırakıp gitti . evden ayrıldıktan sonrada teleofnunun online sifresi bende olduğu için o bayanla hala görüşmelerini gördüm . ne oğlumu ne beni aylarca aramadı ve hiç bir yardımda bulunmadı .. gecen ay eczaneden kovulmuş serserilikleri yüzünden ..işssiz kaldıktan sonra oğlumu görücem diyerek üç dört kez geldi . gösterdim tabi ki cunku oğlum babası yüzünden sorunlar yasadı onun eve gelmemesi yüzünden cok etkilendi. ama babası gerçekten ilgilenmedi görmeye gelmek bahanesiydi, gecen hafta niyeti cıktı ortaya benden borç istedi tabiki vermedim .. ardında evkur alışveriş merkezine giderek cep teli satın alıcagını söyledi onu satıp para ihtiyacını karşılayacağını söyledi ondan once mağazaya gidip kayıtlı olan adresin benim olduğunu onun artık oturmadığını söyledim butun yetkililere fakat yinede satış yapılıp teslim edilmiş . sözleşmede ev adresi olarak benim adresim yazıyor benimle oturmadığı halde , odemeyecegini söylüyor borcu bana bırakıp kacıcagını zaten bilerek yapıyor ..ne yapacağımı bilemiyorum..benim adresimi verme sildir ordan dediğimde de bir suru olum tehditi aldım oğlumu kaçırma tehditi aldım..ama yine polise sikayet ederim diye eve gelemiyor . bana orası benimde evim diyip duruyor .. ayrıca olayın baslarında polise verdiğimde devlet kamu davası açmayı gerekli görmüş ve dava açıldı on dokuz eylülde mahkememiz var .. ben mahkemede ceza almasını ıstıyorum . tehditten açılmış dava. ve suan benden gizli bir hat kullanıyor turcel hattı numarasını biliyorum bir suru kadınla görüşüyor onlarla para harcıyor , ve ayrı olduğumuz donemde benden yine gizli bir kredi kartı çıkartıyor onun dokumude elimde mevcut .. bunun dışında o doneme bende kalan arkdasım ev sahıbım gecen yıl ve bu yılki olaya sahıt ... ve tabiki benim ailem hepsine maalesef sahid oldu ..
sizden rica ediyorum .. elimden ne gelir ne yapabilirim nasıl bir yol izlemeliyim .. ..

İçimi birkez daha rahatladı.çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
İçimi birkez daha rahatladı.çok teşekkür ederim :)

benimde içimi rahatlatmaya ihtiyacım var.Ne olur yardım.Eşim oğlumu da aldı annesine gitti.başka ildeler.getirceği tarih bi şu diyor bi bu .burda yalnızım sinirlerim çok bozuldu.boşanmak istiyorum.beni dövüyor ve sürekli hakaret ediyor.şimdiye kadar hiç şikayet etmedim.ama boğazımı sıktığı için bi sabah polisi aradım yine şikayetçi olmadım.tutanak tutup gittiler.şimdi boşanırsam 4 yaşında bi oğlum var velayeti kime kalır?öğretmenim eşimde sağlıkçı.2700 civarında alıyor nafaka alır mıyım.yeni aldığımız bir ev var.borcu bitmedi ne olur?

merhaba acil birisi cevap verırse cok memnun olcammm cunkuu ılk defa böyle bısey basıma geliyor ve hıcbır fıkrım yok...bana kâğıt geldı kapıma polısleee mahkemeye gıtmenız gerekiyor dıye bır hafta sonra ve ustunde aslıye ceza mahkemesine su su tarıhte hazır olunuz dıyor kızlar cok kotu oldumm ben öyle bıseyy yasamadım sımdıye kadar ve neden bu geldıı aklımı yıcemmm

bence hemen bi avukat tutmalısın..boşanma davasını açıp cocuğunu icra ile alabilirsin
o tutanakların boşanırken sana çok faydası olacak
vekaleti sana verirler merak etme
sana nafaka bağlamayabilir ama çocuk için nafaka bağlar... ev konusunu bilemicem

Merhabalar benim durum biraz karışık yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..Şöyle ki;
boşanma davam devam ediyor,
ilk kızımın adı N. L.,
eşim 2. kızımın adını da ilk kızımın 2. adı olan L. yazdırdı ve kimliğini çıkarttı. İki kızımında adının aynı olmasını istemeyen ben küçüğüme başka bir isimle hitap ediyorum
Ben ilk önce asliye hukukda dava açtım ancak görevsizlik nedeniyle red oldu ve dosyayı sulh hukuğa taşıdım. Duruşma günü verildi Eve gelen yazıda duruşmada babasının da bulunması gerektiği yazıyordu. Fakat babası duruşmaya gelmeceği gibi gelse de bu değişikliğe itiraz edeceği için ben de gitmedim duruşmaya. Boşanma sonrası velayet tamamen bana geçince tekrar dava açarım diye düşünmüştüm ama her halükarda babasının da bulunması gerektiğini öğrendim ....
Şimdi ben işlemden kalkan davam için dilekçe yazarak tekrar duruşma günü isteyeceğim
Bu davada babayı da karşı taraf olarak mı göstermeliyim? Kendisine dava mı açmalıyım?

cevap verecek olana şimdiden teşekkür ederim ben evde boş zamanlarımda örgü örüyorum..bunları face falan satıyorum...acaba bunun için bir vergi ödemem gerekiyormu...çok düşündürüyor bu beni..çünkü bu aralar ceza alan olmuş...sanal ortamda satış yapanlar..bunun belli bir limiti varmı.atıyorum 5ooo tl üzeri kazanç yapan vergi ödeyecek gibi...el emeğine vergi ve ceza varmı...

İsim değişikliği davalarında husumet babaya değil, nüfus idaresine yöneltilmektedir.
Velayeti tamamen sizde olmadığı takdirde söz konusu davadan istediğiniz sonucu alamazsınız.

Merhaba
Benim de bir sorum olacaktı isim değişikliği ile ilgili. İki ismim var ve bu iki ismin zorluğunu hep yaşadım. Çünkü çevrem tarafından tek ismimle tanınırım diğer ismim sadece kağıt üzerinde duruyor ve çoğu kişi bilmez bile ikinci adımı o yüzden ben de onu kullanmaya alışık değilim. İşimle ilgili resmi yazışmalarda falan hep tek ismimi kullanıyorum ve bu da sorun yaratıyor. Bu yüzden kullanmadığım ismimin nüfustan silinmesini istiyorum. Araştırmalarıma göre isim değişikliklerinde de geçerli bir neden olmalıymış (gülünç, söylenmesi güç vb) ancak benim silinmesini istediğim gayet kullanılan bir isim ve bu kategorilere girmiyor. Ne yapmam lazım? Sonuç alamaz mıyım bu durumda? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ikinci isminizi günlük hayatta kullanmadığınız gerekçesiyle resmi işlemlerde karışıklık yaşandığını, yaşadığınız çevrede bu sebeple sıkıntı doğduğunu, yahut isminizi şahsi olarak sevmediğinizi ve bu durumu bilen insanların sürekli size bu isimle hitap ederek psikolojinizi olumsuz etkilediklerini, sizi bu şekilde sinirlendirdiklerini belirtebilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki/yargı çevresindeki görevli mahkemeye gidip hakimlerin bu yöndeki taleplere nasıl yaklaştığını öğrenirseniz daha etkili bir dilekçe de yazabilirsiniz.

Sanırım bir avukata devretmem daha iyi olacak. Çok teşekkür ederim cevapladığınız için.

merhaba elımızde 15 gunlugune yazılmıs ancak 2 yıldır ödenmemıs bır senet var borclunun uzerıne bırsey yok ancak yakın zamanda babası vefat ettı ve yuklu mırası var 2 kardesler bız onların mırası bolup uzerlerıne gecırmelerını beklememız gerekırmı alabılırmıyız beklemeden bu mıktarı

MERHABA BEN 8 YILLIK EVLILIGIN ARDINDAN ALDATILMA NEDENI ILE BOŞANMAYA KARAR VERDİM ZATEN KİŞİLİK SORUNU OLAN EŞİME YILLARDIR KATLANIRKEN BIRDE ALDATILMAK ONU BENIM GOZUMDE ÇEKİLMEZ HALE GETİRMİŞTİ.KENDİSİNE BOŞANMAK İSTEDİGİMİ VE YINEDE KENDİSİNİ RENCİDE ETMEMEK ADINA ANLAŞMALI BOŞANMA YA RAZI OLMASINI SOYLEDIM VE 1.5 AY ONCE MAHKEME BİTTİ BOŞANDIK FAKAT MAHKEMENIN ERTESİ GUNU PİŞMAN OLDUGUNU AYRILMAK İSTEMEDİĞİNI İFADE EDEREK YALVARMAYA BASLADI BU SURECTE EŞİMLE KENDİ İŞİMİZ OLAN YERDE BIRLIKTE CALIŞTIK.EN İYİSİ UZAK KALMAK DEDİM VE İŞİDE HERŞEYİ ONA BIRAKARAK ORADAN AYRILDIM HALA YALVARMAYA TELEFON ILE DEAM EDİYOR BEN ARTIK KESİNLİKLE İSTEMİYORUM VİCDANIMI ZEDELEMEYE CALIŞIYOR PERİŞAN OLDUM İŞLER SEN OLMAAN OLMUYOR V.B GİBİ SÖZLER.HER NEYSE SONUÇ OLARAK AYRILMAK İSTEMEDİĞİ İÇİN TEMYİZE GİTMİŞ BEİM VE AİLEMİN ÖLÜM TEHTİTLERİ SONUCU BOŞANDIĞINI ASLINDA BIZIM BIRBIRIMIZI COK SEVDIGIMIZI FALAN YAZMIŞ.AVUKAT ARKADASLAR BU TEMYİZ NASIL SONUÇLANIR VE NE KADAR DAHA ONUN SOYADINI TASIMAYA MECBUR KALIRIM BOŞANIRKEN DEGIL AMA TEMYIZI DUYUNCA PİSİKOLOJIM BOZULDU İNANIN.ARTIK ONUME BAKMAK İSTİYORUM.

konu ile ilgili yeterli ve acil bilgi alabilirsem çok sevineceğim.....
dünkü duruşma sonucu babamın dr.raporu ile kısıtlanmasına ve benim vasi tayin edilmeme karar verildi... babam alzheimer bu arada....

bana asıl bundan sonra yapılacaklar nelerdir bilgisi lazım.Hakim 1 ay içinde takip edin dosyanızı dedi tabi soramadım ne dosyası neyi takip edeceğim diye... ben şimdi babam ile ilgili bir durumda ben onun vasisiyim dediğimde bana bir belge bir şey sormayacaklar mı ? bana mahkemeden bu konu ile ilgili bir yazı vs gelecek mi ? veraset ilamı dedikleri şey mi bu ?
bir de ben unuttum hakim sordugunda taşınmaz malı var mı dediğinde eski bir arabası vardı .hurdaya çıkartılacak onu söylemeyi unuttum .bu yalan beyanda bulunmaya girer mi çünkü biz bu arabanın ruhsatını çıkaracagız dolayısı ile ben ugrasacagım mahkemeden izin almam gerekiyormuş peki bunu nasıl yapacagım dilekçe ile mi dava mı açarak hiç bir bilgim yok hic bir yeterli bilgi de yok bu konu hakkında

avukat arkadaşlar lütfen acil bir cevap istiyorum sizlerden
:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…