aslında herşeyi düşünce gücümüzle yapıyoruz.bunu biliyormuydunuz.

banakatılıyormusunuz

• evet

OY: 50 82,0%
  • hayır

OY: 11 18,0%

• Ankete Katılan
    61
  • Anket Kapalı .
Kardeşim sen düşünceden ibaretsin
Geriye kalan et ve kemiksin
Gül düşünürsün , gülüstan olursun
Diken düşünürsün dikenlik olursun
MEVLANA

Pozitif düşünce , olumsuzluklara razı olmayan,her koşulda yapabilecek iyi bir şeyin olduğuna inanan , insan hayatını olumlu yönde etkileyen bir düşünce tarzıdır. Bugün artık iş,spor ve sanat dünyasında bile pozitif düşünce ve beyin gücü verim arttırıcı bir faktör olarak kabul edilmektedir.Doğu felsefesinin ana kaynağı olan pozitif düşünce günümüzde batı tıbbının da benimsediği sihirli bir kelimedir. Doğada,evrende herşey karşılıklı etkileşim halindedir.Zihinle beden arasında da böyle bir etkileşim vardır. Zihindeki olumlu düşünceler bedende bir takım olumlu sonuçlar yaratıyor. Mutlu insanlarda veya ızdırabını dindirme imkanı arayan kişilerin beyninde,Endorfin denilen bir çeşit doğal morfin salgılanır.Bu morfin bildiğimiz morfinden en az yüz kez daha güçlüdür.Kişinin ızdırabını dindirmesine yardımcı olur.Bu da insana mutluluk verir.İnsanlar ne kadar mutlu ne kadar pozitif olurlarsa ürettikleri Nöropeptip denilen protein zincirleri daha sağlıklı olur ve bağışıklık sistemi daha da güçlenir.Bu gün artık başarının yolu pozitif düşünmekten geçiyor.Bu iki kelimeyi hayat felsefesi olarak benimseyen,insanlar,umudunu,güvenini,iyimserliğini kaybetmeden kendine güvenen,cesur ve insiyatif sahibi bireyler olduklarını çevrelerine hissettiriyorlar. Pozitif düşünen kişiler , pozitif enerji veren insanlarla arkadaşlık ediyorlar,pozitif enerji veren yiyeceklerle besleniyorlar,pozitif enerji yüklemek için spor ve meditasyon yapıyorlar. Sizi daha güçlü kılacak şu yaşam felsefesine kulak verin;

MİZAH DUYGUNUZU YİTİRMEYİN
Mizah duygusu çok önemlidir. Onu yanınıza almadan sakın evden çıkmayın. Kendinize gülmeyi bilin. Yoksa kendinizi çok ciddiye alır ve bu kadar yükseklerde dolaştığınız için alay konusu olursunuz.

CESUR OLUN
Eğer doğru olduğuna inandığınız şeyi yaparsanız , ödülünüzü alırsınız. O da öz saygıdır. Bir ev satın alabilirsiniz, ama yuva satın alamazsınız. İnsanları satın alabilirsiniz , ama dostlar satılık değildir. Hatta kendinize bir ün bile alabilirsiniz. Ama karakter ? İşte doğru olduğuna inandığınız şeyi yapmanız bu yüzden önemlidir. Bir zorlukla karşılaştığınızda onunla dost olmak çok etkili bir yaşam gücüdür. Mark Twain.� Olumsuzluklar insanın kendisini tanımasını sağlar � demiştir.

İDEALİST OLUN
Biz dünyaya yalnızca yaşamak için değil , bir fark yaratmak için geliyoruz. Diyelim ki vurmak istediğiniz hedef �AY� ama isabet ettiremediniz. Yinede yıldızlardan birini vurabilirsiniz. Eğer bir hayaliniz yoksa , hayalinizi gerçekleştirme şansınız olabilir mi ? Daha çok düşünün , daha çok risk alın ve daha çok eylemde bulunun. İsminizi başkalarının kalplerine kazıyın, böylece sonsuza kadar yaşarsınız

''Düşünceleriniz ya da başka bir deyişle zihinsel durumunuz,olayları önceden iyi ya da kötü olarak düzenlemek için daima iş başındalar..''
Prentice Mulford (Yıl =1870)

''Bir insanın kendisini değiştirebilmesi ve kaderini yenmesi, doğru düşünenen her beyinin ulaşacağı bir sonuçtur..'' Christian D.Larson (1866-1954)

''Olduğumuz herşey, düşünmüş olduklarımızın bir sonucudur..'' Buadha( M.Ö563-483)

''Hayal etmek herşey demektir.Hayatın size getirceklerinin bir ön göstergesidir hayaller..''
Albert Einstein(1879-1955)

Bu çok normal aslında..Potansiyelimizi düşüncelerimize göre yönlendiriyoruz..

Son düzenleme:
tekrar merhaba herkese.bir kaç gündür fırsat bulup gelememiştim.yazılanlar çok güzel.teşekkür ederim.

arkadaşlar bu aralar hepinizin duasınave pozitif düşüncelerine ihtiyacım var. eşim bankacı ve işten ayrılıyor. ben onun çok iyi bir yerlere geleceğine inanıyorum.çünkü o iini çok iyi yapan birisi.şimdi başka bankalara başvuruda bulunuyo.ve acayip stresli.dualarınızı bekliyorum.

Başindan Geçen Olumlu şeyleri Paylaşirmisin.bende Hayal Etmekten Korkuyordum. Birkaç Gündür Bunu Yendim.ruhsal Durumum çok Değişti.cesaret Et Ve Dene Bence.çoooook Güsellllll

aykara şimdi gördüm cnm o yüzden geç kaldım

mesela ilk olay,erkek arkadaşımla onun ailesiyle ilgili bazı problemler yüzünden bozulduk

ama ben düzeleceğine inamıştım

şimdi durumumuz düzeliyor

:dance: :dance: ooooooooooooohhh ya bu topic bi harikaaa sizleri okudukça gazoz içiyomuş gibi oluyorumm :teytey: :teytey: :dance: :dance: :dance:

bende size katiliyorum bide balik burcu olarak ne kadar cok hayal kurdugumu bilseniz.Ama bazende kiziyorum kendime cunki hayal kurarken tam ne istedigimi belirtmemis oluyorum sonra hayalim gercek oluyo ama o eksik ortaya cikiyo. Mesela bu esimi ben hayal etmsitim o zaman isyerimizdede böyle bi sohbet olmustu hayal etmistim ve gercekten karsima cikti ama saclari yok cok komik bi detay ben sacsiz insan hayatta dusunmem kizdim kendime ama demekki hayal etmediysem aslinda cokta önemli diilmis benim icin dedim simdi onu öylede seviyorum ama bida hayal kurarken cok dikkat ediyorum :))

meltemcm seni burda görmek ne güsellllllllllllllllll aramıza hoşgeldin cnm dediğim kitap buydu eşin alımış mı merak ettim cnm

çok teşekür ederim canım.yaklaşık bir haftadır eşime bende bunu söylüyorum.ve sonunda onada pozitif enerjim geçti.en azından daha rahat şmdi.

canm çok şekersin.saçı olmayan erkekler zeki olurmuş.:))))

aykaracım eşinin durumuna üzüldüm ama emin ol ki her sey yoluna girecek iş sıkıntısının ne demek olduğunu bilirim tam 8ay boyunca yaşadık bunu eşime destek olmaktan ve dua etmekten başka bişey gelmedi elimden ama çok şükür şimdi çok mutlu olduğu ve gayet iyi bi işte çalışıyor tüm kalbimle diliyorum inşallah en kısa zamanda düzelir öpüldün cnm :1hug:

çok güzel sözler gerçekten çok hoşuma gitti olumsuz düşünceler aklımıza geldiğin de bu cümleleri hatırlayıp olumlu olanları çağarmalıyız...

sabirsiz yok canim ya esime dedigimde kitapci alisverisini bitirmisti bidaha yapamam dedi gec kaldim ama yaz sonu gelen giden birileri olursa ismarlicam yeni kitap listemde bu kitap esim 20 tane kitap getirdi sadece bana bunlari anca okursun onuda bidaki sefere dedi artik sizden burda dinlerim cumleleri canim.Zaten ben yoga yi hep merak ederdim bi turlu ilgilenememistim simdi netten yoga siteleri inceliyorum evde tek basina yapma teknikleri filan var belki bu konuyla alakasi var gibi geliyo bana.Bide evde gunboyu uzun sure yalnizim isim gucum ne otur yoga yap kalk pozitif dusun kendine cek :)))))
Aykara2 canim fazla zeki adamda cekilmiyor valla her lafa bi cevabi oluyoo (

arkadaşlar müthiş bir fıkra buldum.gülmekten kırıldım.sizede yazıyorum.
Who are you?

Başbakan Erdoğan, Kraliçe Elizabeth ile tokalaşırken 'How are you' demiş... Bu deyim biraz 'N'aber' anlamına geliyor. Yani fazlaca avam bir deyim oluyor. Bu düzeydeki bir karşılaşmada söze 'How do you do?' diye girmesi gerekirdi..

Benzer bir olay Japonya'da dilden dile dolaşır.

İngilizce bilmeyen Japonya eski Başbakanı Yosiro Mori, ABD ziyareti öncesi danışmanlarıyla konuşmuş.

Washington'da Bill Clinton ile karşı karşıya geldiğinde bir samimiyet gösterisi olarak söze 'How are you?' diye girecek,

'İyyim' yanıtı alınca 'Ben de' anlamında 'Me too' diyecekmiş...

Mori ABD'ye inip Clinton'la karşı karşıya geldiğinde bir anda sözcükleri şaşırmış. 'How are you' diyeceğine 'Who are you?' yani 'Kimsiniz?' diye sormuş.

Clinton da espri olsun diye 'Well, I am Hilary's husband' (Şey, ben Hilary'nin kocasıyım) demiş ve kahkahayı basmış. Mori de Clinton'ın kahkahalarına aynı neşeyle katılıp, cevabı yapıştırmış :

- 'Me too...'

meltemcim hiçbir cevabı olmayan eminim daha beterdir.bu arada bende baya derinlere indim bu konuda.ve acayip şeyler öğreniyorum.hemde kaynağından.bunu sizerlede paylaşıcam ilerde.kendimi biraz geliştirmem gerekiyor.şimdi bile bişeyler başarabiliyorum.şifa ile ilgili.biraz üstü kapalı oldu ama anlatıcam sizlere.yardıma ihtiyacı olanlar varsa burdan yazabilirler.özellikle ruhsal.

arkadaşlar bu başlığa başladığımdan beri çooookşeyler aştım.özellikle gebelikle ilgili.kendimi çokgüçlü ve rahat hissediyorum.ve çok mutluyum.benimle aynı düşünceleri paylaşmanız bana ayrı bir güç verdi.şimdi hepinize sevgi ve pozitif enerji yolluyorum.etrafınızda yeşil ışıklar var.bugününüz harika geçsin.

aykara2 biliyomusun hayatta 2 sey paylastikca cogalir sevgi ve bilgi sagol ikiside geliyo senden insallah bizdende sana cogalarak döner.Ben bu ara tarih ve islam konulaina takmistim basladigim kitaplar o konularda nettede ona bakiyorum birde spor yoga basladim almancam devam ediyo zaten o yuzden bu konuya pek giremiyorum su an ama pasif olarak senden bilgielri almayi seve seve kabul ederim belki digerlerden bi firsat cikmaya baslar bende incelerim bu konuyu.
Yalniz benim kafama takilan bisi var arastiriken bu konuylada bisi bulursan sevinirim.Hep diyoruz ya pozitif olunacak ne dusunursen onu cagrirsin vs vs peki bunlar ergenlikten itibarenmi gecerli yani cocuklar ne oluyo ya yeni dogan bebekler?Onlarin basina gelen bizimnormalde kuruntu yaptigimizdan daha kötü olaylar var.Yeni dogmus bi bebek nasil pozitif dusunsun onda motor gelisim calisiyo.Ne bilim ben böyle abuk subuk seylere takilirim hatta esime sordugumda o zeki kocam derki nerdne buluyosun bu sorulari yaa :))

Meerhaba öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkürler burayı okuduktan sonra daha da inanadım ki insan düşünce gücüyle neler yapar mesela başımdan geçen üzücü bir örneği vermek istiyorum altı haftalık gebe iken ultrasonda bebek görünmedi iki hafta sonra tekrar kontrole gidecektim o zamn büyük ihtimalle gözükür dedi doktor fakat ben kendi kendime araştırmalar yapıp teşhisimi bile koydum boş gebelikti benimkisi hatta doktora gideceğim sabah eşime bile dedim ben boş gebelik yaşıyorum herhalde diye o ise olmaz öle şeyler düşünme dediysede ben kendimi kodlamışım birkere sabırsızlıkta var tabi korkuyorumda öyle çıkacak diye ama yinede kendimi kodladım ve olan oldu tabi.Şimdi bunu daha iyi anlıyorum o zman benim dememle olurmu hiç demiştim ama kendimi olumsuza kodladığım için bunu yaşadım.Artık herşeye pozitif bakmaya başladım benim en yakın zamanda bebeğim olcak hatta onu şimdiden o kadar çok seviyorum ki..Neyse çok uzattım paylaşmak istedim sadece..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…